Senát schválil kladivo na neplatiče. Vlastníci bytů si přilepší
Praha - Práva majitelů bytů vůči neplatičům se zvýší. Dnes o tom rozhodl senát.
Praha - Práva majitelů bytů vůči neplatičům se zvýší. Dnes o tom rozhodl senát.
V průběhu nájmu může dojít k prodeji či darování pronajatého bytu. Tato okolnost sama o sobě neznamená, že nájem bytu skončí a nájemce bude muset pronajatý byt opustit. Změnit se ale mohou některé podmínky nájmu. Pro nového pronajímatele například nejsou závazná ustanovení smlouvy, která si nájemce s původním vlastníkem bytu sjednali nad rámec zákona.
I když nájemní smlouvu uzavírá jako nájemce jediná osoba, mohou v bytě bydlet i jiní lidé. Kdo a za jakých podmínek může v nájemním bytě kromě nájemce pobývat a jaké povinnosti jsou s tím spojené? Jaký počet osob žijících v pronajímaném bytě je ještě únosný? A co když vám pronajímatel zakáže vodit si domů návštěvy?
New York - Deník New York Post informuje o nevídané situaci. Mladý pár bydlí v bytě v centru New Yorku už sedm let prakticky zadarmo. Díky chybě v zákoně totiž nemusí platit nájemné, na kterém by za dobu pobytu už nechali miliony.
8. května 2026 21:50
8. května 2026 20:32
8. května 2026 19:15
8. května 2026 17:57
8. května 2026 16:39
8. května 2026 15:22
8. května 2026 13:59
8. května 2026 12:47
8. května 2026 11:31
8. května 2026 10:12
Populární zpěvák Marek Ztracený, který je v Česku zvyklý na vyprodané stadiony a pravidelná vítězství v anketě Český slavík, musel přehodnotit své ambiciózní plány. Jeho velkým snem bylo vystoupení na proslulém londýnském stadionu Wembley, kde zářily světové legendy jako Queen nebo Foo Fighters. Po důkladném prověření reality však jedenačtyřicetiletý hudebník přiznal, že tento cíl je prozatím nedosažitelný.
Zdroj: Libor Novák
Premiér Andrej Babiš se nechal slyšet, že jeho politické ambice sahají hluboko do budoucna. Ve svém pravidelném pořadu „Sorry jako“, který natáčí společně s vicepremiérem Karlem Havlíčkem, prohlásil, že plánuje vítězit ve volbách i v příštích jedenácti letech. Konkrétně si vytyčil cíle pro volební roky 2029, 2033 a 2037.