Články k tématu: NATO

Čeho se Putin bojí? Napětí mezi Ruskem a Západem je stále vysoké

19.04. 01:38

Moskva – Napětí mezi Ruskem a Západem zůstává i nadále vysoké, a to i přes ruské stažení většiny svých jednotek ze Sýrie. Deník Financial Times upozorňuje, že je to v souladu s bezpečnostním prohlášením Ruska, které platí pro letošní rok.

Českou republikou projede konvoj americké armády. Doprovázet je bude i česká armáda

Aktualizovali jsme 12.4.2016, 13:14, 12.04. 12:07

Praha - Do České republiky opět míří konvoj amerických vojáků. Informoval o tom ministr obrany Martin Stropnický. Vojáci dorazí koncem května a na našem území se k nim připojí i technika české armády. Plánuje se také společné cvičení.

Trump opět kritizoval NATO. Ať se klidně rozpadne, řekl

Aktualizovali jsme 3.4.2016, 18:15, 03.04. 16:43

Washington - Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump opět podrobil kritice NATO a členy této aliance. Podle miliardáře by Spojené státy měly přimět své spojence, aby "platili svůj odpovídající podíl" nebo NATO opustili.

reklama

Je NATO k něčemu? Evropské státy posílají jasný vzkaz do USA

Aktualizovali jsme 1.4.2016, 18:27, 01.04. 10:08

Washington – Americký prezidentský kandidát Donald Trump se nechal slyšet, že je organizace NATO již zastaralá a byl by pro její zrušení. Na to ale zareagovaly státy Východní Evropy a Pobaltských států, podle kterých je NATO nutné. Informoval o tom server Politico.

Trump by rázně změnil zahraniční politiku USA. Platíme příliš, říká

22.03. 09:05

Washington - Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump chce v případě svého vítězství výrazně změnit zahraniční politiku USA. Bude usilovat o pevnější vztahy s Izraelem a měly by se také revidovat výdaje na NATO.

Ruský exministr: Evropa je jadernému konfliktu nejblíž od konce studené války

21.03. 10:54

Brusel - Evropa si žije v klidu, míru a blahobytu. To ovšem může velmi brzy skončit a starý kontinent může pohltit jaderná válka. Alespoň tedy podle bývalého ruského ministra zahraničí Igora Ivanova.

Turecko je i náš problém, burcuje politik Gabal

14.03. 09:06

Praha – Český politik, poslanec za KDU-ČSL, sociolog a jeden ze zakladatelů Občanského fóra Ivan Gabal se na sociálních sítích zamyslel nad kritikou Ankary, která se v posledních dnech týká především dohody o uprchlících, jejich navracení z řeckých břehů do Turecka a finanční pomoci. Jednu věc by…

Nasazení plavidel NATO nefunguje, počet uprchlíků v Řecku se zvýšil na 42 tisíc

10.03. 14:26

Atény - Podle nový čísel Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) počet běženců v Řecku vzrostl k dnešnímu ránu na téměř 42 tisíc. Nasazení plavidel NATO v Egejském moři zatím tedy nevedlo k výraznému zmenšení migrační vlny.

NATO kvůli migrantům rozšíří mise v Egejském moři

06.03. 22:25

Brusel - Severoatlantická aliance dnes oznámila rozšíření své námořní mise v Egejském moři, která má zabránit pašování migrantů.

reklama
Fotogalerie