Články k tématu: Obchody

První advent se prodejcům vyplatil, tržby rostly o desítky procent

03.12. 18:17

Praha - Obchodníci o prvním adventním víkendu zaznamenali nárůst prodeje proti běžnému víkendu o desítky procent. Zákazníků pak přišlo do obchodů až o třetinu více.

Obchodníci začínají prodávat stromky. Kolik za ně letos zaplatíme?

30.11. 10:29

Praha - Před obchodními řetězci se začaly prodávat vánoční stromky. Většinou by měly stát stejně jako loni, tedy od 300 do 900 Kč. Některé prémiové kusy budou ale i za 1400 korun. Obchodníci vyzdvihují stromky v kontejnerech, prodávají se také umělé stromky ve výškách od 120 do 220 centimetrů.

České řetězce trápí zákon o tržní síle. Drtí je konkurence ze zahraničí, varuje asociace

28.11. 17:33

Praha - Asociace českého tradičního obchodu tvrdí, že dva roky účinnosti novelizovaného zákona o významné tržní síle ukázaly, že normou jsou postiženy zejména tuzemské obchodní aliance, jako je například COOP, které ale faktickou významnou tržní sílu nemají. České řetězce tak ztrácí část své…

reklama

Šílenství jménem Černý pátek? Řada obchodníků chystá výprodeje

24.11. 09:27

Praha - Je zde Černý pátek (Black Friday), kdy řada e-shopů i kamenných obchodů spustí výprodeje. Podle obchodníků se tržby v tento den už vyrovnávají povánočním výprodejům.

Polska vláda chce postupně zrušit nedělní prodej, kritici varují před důsledky pro ekonomiku

24.11. 08:14

Varšava - Polska vláda chce do roku 2020 zrušit nedělní prodej, aby zaměstnanci měli více času na rodinu. Má se tak stát v postupných krocích. Kritici varují před negativními důsledky pro ekonomiku.

Polovina prodejců věnců či svíček pro Dušičky porušila předpisy

23.11. 11:29

Ostrava - Česká obchodní inspekce (ČOI) pravidelně monitoruje dodržování zákonů při příležitosti konání svátků Památky zesnulých. V Olomouckém a Moravskoslezském kraji provedla 73 kontrol a nedostatky zjistila u téměř poloviny z nich. Nejčastěji prodejci neposkytli zákazníkům potřebné informace o…

Stovkám prodejen COOP hrozí uzavření, statisíce lidí nebudou mít kde nakoupit

Aktualizovali jsme 22.11.2017, 21:57, 22.11. 16:50

Praha - Stovkám ztrátových prodejen sítě COOP hrozí uzavření. To by ale vedlo k výraznému zhoršení kvality života pro statisíce obyvatel na venkově.

Černý pátek: Slevy i dopravci, autosalony či operátoři. Nenechejte se ale nachytat

21.11. 13:27

Praha - Do slevových akcí na tzv. Černý pátek se letos zapojí více kamenných obchodů, poprvé také autosalony, mobilní operátoři a autobusoví dopravci. Obchodníci často slibují slevy v desítkách procent, realita ale může být jiná.

Černý pátek začal předčasně. Češi nakupují stejně jako po Vánocích

19.11. 15:03

Praha - Příští týden odstartují slevové akce na Černý pátek. Prodeje v rámci něj se ale podle internetových obchodníků už vyrovnávají povánočním výprodejům.

Nedostatek másla ve Francii? Lidé panikaří. Média radí, jak si vyrobit vlastní

16.11. 11:34

Paříž - Nedostatek másla ve Francii je sice jen sporadický, ovšem v zemi, která podle některých statistik konzumuje zdaleka nejvíc másla na jednoho obyvatele na světě, nejde o marginální záležitost.

Češi už na slevy neslyší? Podíl zboží prodávaného ve slevách v ČR vůbec poprvé klesl

15.11. 13:14

Praha - Cena přestává být pro Čechy hlavní faktor pro výběr zboží. Podíl sortimentu ve slevách letos vůbec poprvé za posledních 15 let klesl. I přesto ale činí u baleného rychloobrátkového zboží 46,3 procenta, což je stále nejvíce v Evropě.

EU vyhlásilo válku podvodným e-shopům

14.11. 16:04

Štrasburk - Evropský parlament dnes schválil novou legislativu, jejímž cílem je zvýšit ochranu spotřebitelů před podvody při nákupech přes internet. Norma vstoupí v platnost za dva roky. Nová pravidla více zapojí do hry spotřebitelské organizace, které mají informace od spotřebitelů z první ruky,…

Do potravinové sbírky v Česku se zapojily stovky lidí, pomohla i matka samoživitelka

11.11. 14:45

Praha - Do národní potravinové sbírky se dnes v celém Česku zapojily stovky lidí. V 750 obchodech se nákupní košíky plní zbožím pro potřebné od ranních 8:00 a akce potrvá až do 20:00. Pořadatelé akce chtějí upozornit také na plýtvání jídlem.

Bezpečnost českých e-shopů roste. Kde nejlíp nakoupíte?

09.11. 10:44

Praha - Bezpečnost nakupování v českých e-shopech roste. Certifikátem HTTPS, který umožňuje bezpečnou komunikaci v počítačové síti, je nyní zabezpečeno 92 procent hodnocených internetových obchodů. Loni to bylo 53 procent, v roce 2015 jen 16 procent.

Zeman navštívil mlékárnu Olma. Řetězce zkritizoval za nepřiměřeně vysoké marže

08.11. 16:55

Olomouc - Obchodní řetězce mají u některých potravin nepřiměřeně vysoké marže a to na úkor tuzemských potravinářských firem. Obchodní řetězce by proto měly být regulovány, řekl dnes prezident Miloš Zeman při návštěvě olomoucké mlékárny Olma, která patří do holdingu Agrofert.

Češi utrácí hlavně za elektroniku a oděvy, maloochodníkům rostou tržby

06.11. 10:17

Praha - Jak dnes uvedl Český statistický úřad (ČSÚ), tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v září reálně meziměsíčně o 1,9 % a meziročně očištěné o kalendářní vlivy se zvýšily o 7,4 %. Bez očištění se tržby meziročně zvýšily o 6,2 %.

Německé obchodní řetězce se pouštějí do vlastní výroby, snižují závislost na dodavatelích

05.11. 18:47

Düsseldorf (Německo) - Německým obchodním řetězcům už nestačí jen prodávat. Pouštějí se proto i do vlastní výroby, od pěstování ovoce a výrobu pečiva až po zmrzlinu.

Dušičkové zvyky se mění. Češi vyměnili černé stuhy na hrob za jinou výzdobu

26.10. 18:30

Praha - 2. listopadu si tradičně připomínáme Památku zesnulých. Češi se při výběru dušičkových věnců více přiklánění k těm z přírodních materiálů v barvách podzimu. Roste poptávka například po olejových svících či hřbitovních svíčkách s LED diodou. Out jsou umělé květiny, Češi se přiklánějí k…

Jak se nenechat napálit u předvánočních výprodejů?

24.10. 14:27

Vánoce jsou za dveřmi a nepotrvá dlouho, než začnou prodejci nabízet výhodné zboží v akci. Nakolik je ale opravdu výhodné a kdy jde skutečno o akci a kdy pouze o marketingový trik, jak vás nalákat do obchodu a donutit vás koupit zboží za tu stejnou, ne-li vyšší cenu?

Obchody a firmy před Vánocemi trápí nedostatek brigádníků, odměny rostou

15.10. 14:53

Praha - Firmy před blížícími se Vánocemi opět trápí nedostatek brigádníků, a to ve všech oborech. Tato situace vede k rychlému růstu odměn, které vzrostly meziročně o deset až 15 procent.

Špagety, kečup, pizza. Dvojí kvalitu potravin v EU potvrdily další testy

12.10. 12:13

Praha - Z 21 testovaných dětských výživ, krmiv pro domácí zvířata a privátních výrobků řetězců prodávaných v podobném obalu v Německu, Rakousku, Česku, Slovensku a Maďarsku, jich bylo stejných pouze sedm. Tři výrobky byly mírně odlišné, 11 jich bylo jiných.

Jaký bude svět ode dneška za pět let?

11.10. 19:25

Žádná technologie pro masové potřeby nezažívá v poslední době tak silný boom, jako jsou právě drony. Využití bezpilotních letounů nachází své místo nejen v armádě, ale třeba i v zemědělství nebo obchodě. Jejich univerzálnost spočívá v tom, že je lze buď ovládat na dálku, můžete je však i…

Řetězce lákají Čechy na vyšší mzdy, o práci v nich přesto není zájem

10.10. 16:09

Praha - Poptávka po zaměstnání v maloobchodu dál klesá. Každý z největších řetězců inzeruje stovky volných pracovních míst a před Vánoci bude zapotřebí ještě víc lidí. Obchody se snaží nové žaměstnance lákat na vyšší mzdy.

Mléčné bary se vrací, Madeta chce oživit v minulosti oblíbené podniky

09.10. 09:34

České Budějovice - Jihočeská firma Madeta chce navázat na tradici mléčných barů, které byly v minulosti velmi populární. Prodejny a bistra ponesou název Madetka.

reklama
Fotogalerie