Články k tématu: Obchody

Nedostatek másla ve Francii? Lidé panikaří. Média radí, jak si vyrobit vlastní

16.11. 11:34

Paříž - Nedostatek másla ve Francii je sice jen sporadický, ovšem v zemi, která podle některých statistik konzumuje zdaleka nejvíc másla na jednoho obyvatele na světě, nejde o marginální záležitost.

Češi už na slevy neslyší? Podíl zboží prodávaného ve slevách v ČR vůbec poprvé klesl

15.11. 13:14

Praha - Cena přestává být pro Čechy hlavní faktor pro výběr zboží. Podíl sortimentu ve slevách letos vůbec poprvé za posledních 15 let klesl. I přesto ale činí u baleného rychloobrátkového zboží 46,3 procenta, což je stále nejvíce v Evropě.

EU vyhlásilo válku podvodným e-shopům

14.11. 16:04

Štrasburk - Evropský parlament dnes schválil novou legislativu, jejímž cílem je zvýšit ochranu spotřebitelů před podvody při nákupech přes internet. Norma vstoupí v platnost za dva roky. Nová pravidla více zapojí do hry spotřebitelské organizace, které mají informace od spotřebitelů z první ruky,…

reklama

Do potravinové sbírky v Česku se zapojily stovky lidí, pomohla i matka samoživitelka

11.11. 14:45

Praha - Do národní potravinové sbírky se dnes v celém Česku zapojily stovky lidí. V 750 obchodech se nákupní košíky plní zbožím pro potřebné od ranních 8:00 a akce potrvá až do 20:00. Pořadatelé akce chtějí upozornit také na plýtvání jídlem.

Bezpečnost českých e-shopů roste. Kde nejlíp nakoupíte?

09.11. 10:44

Praha - Bezpečnost nakupování v českých e-shopech roste. Certifikátem HTTPS, který umožňuje bezpečnou komunikaci v počítačové síti, je nyní zabezpečeno 92 procent hodnocených internetových obchodů. Loni to bylo 53 procent, v roce 2015 jen 16 procent.

Zeman navštívil mlékárnu Olma. Řetězce zkritizoval za nepřiměřeně vysoké marže

08.11. 16:55

Olomouc - Obchodní řetězce mají u některých potravin nepřiměřeně vysoké marže a to na úkor tuzemských potravinářských firem. Obchodní řetězce by proto měly být regulovány, řekl dnes prezident Miloš Zeman při návštěvě olomoucké mlékárny Olma, která patří do holdingu Agrofert.

Češi utrácí hlavně za elektroniku a oděvy, maloochodníkům rostou tržby

06.11. 10:17

Praha - Jak dnes uvedl Český statistický úřad (ČSÚ), tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v září reálně meziměsíčně o 1,9 % a meziročně očištěné o kalendářní vlivy se zvýšily o 7,4 %. Bez očištění se tržby meziročně zvýšily o 6,2 %.

Německé obchodní řetězce se pouštějí do vlastní výroby, snižují závislost na dodavatelích

05.11. 18:47

Düsseldorf (Německo) - Německým obchodním řetězcům už nestačí jen prodávat. Pouštějí se proto i do vlastní výroby, od pěstování ovoce a výrobu pečiva až po zmrzlinu.

Dušičkové zvyky se mění. Češi vyměnili černé stuhy na hrob za jinou výzdobu

26.10. 18:30

Praha - 2. listopadu si tradičně připomínáme Památku zesnulých. Češi se při výběru dušičkových věnců více přiklánění k těm z přírodních materiálů v barvách podzimu. Roste poptávka například po olejových svících či hřbitovních svíčkách s LED diodou. Out jsou umělé květiny, Češi se přiklánějí k…

Jak se nenechat napálit u předvánočních výprodejů?

24.10. 14:27

Vánoce jsou za dveřmi a nepotrvá dlouho, než začnou prodejci nabízet výhodné zboží v akci. Nakolik je ale opravdu výhodné a kdy jde skutečno o akci a kdy pouze o marketingový trik, jak vás nalákat do obchodu a donutit vás koupit zboží za tu stejnou, ne-li vyšší cenu?

Obchody a firmy před Vánocemi trápí nedostatek brigádníků, odměny rostou

15.10. 14:53

Praha - Firmy před blížícími se Vánocemi opět trápí nedostatek brigádníků, a to ve všech oborech. Tato situace vede k rychlému růstu odměn, které vzrostly meziročně o deset až 15 procent.

Špagety, kečup, pizza. Dvojí kvalitu potravin v EU potvrdily další testy

12.10. 12:13

Praha - Z 21 testovaných dětských výživ, krmiv pro domácí zvířata a privátních výrobků řetězců prodávaných v podobném obalu v Německu, Rakousku, Česku, Slovensku a Maďarsku, jich bylo stejných pouze sedm. Tři výrobky byly mírně odlišné, 11 jich bylo jiných.

Jaký bude svět ode dneška za pět let?

11.10. 19:25

Žádná technologie pro masové potřeby nezažívá v poslední době tak silný boom, jako jsou právě drony. Využití bezpilotních letounů nachází své místo nejen v armádě, ale třeba i v zemědělství nebo obchodě. Jejich univerzálnost spočívá v tom, že je lze buď ovládat na dálku, můžete je však i…

Řetězce lákají Čechy na vyšší mzdy, o práci v nich přesto není zájem

10.10. 16:09

Praha - Poptávka po zaměstnání v maloobchodu dál klesá. Každý z největších řetězců inzeruje stovky volných pracovních míst a před Vánoci bude zapotřebí ještě víc lidí. Obchody se snaží nové žaměstnance lákat na vyšší mzdy.

Mléčné bary se vrací, Madeta chce oživit v minulosti oblíbené podniky

09.10. 09:34

České Budějovice - Jihočeská firma Madeta chce navázat na tradici mléčných barů, které byly v minulosti velmi populární. Prodejny a bistra ponesou název Madetka.

V Německu se objevily další otrávené potraviny

06.10. 22:51

Berlín - Německá policie dnes zadržela 42letého muže. Je podezřelý, že v supermarketech ve středním Německu otrávil několik jogurtů.

Inspektoři zkontrolovali bazary a zastavárny, některé porušily i zákon o financování terorismu

06.10. 12:28

Praha - Česká obchodní inspekce (ČOI) ve 2. čtvrtletí 2017 provedla kontroly bazarů a zastaváren, zjistila porušení zákonů u poloviny z nich. Nejčastěji obchodníci neinformovali o podmínkách reklamace a nevyznačili v dokladu o zakoupení, že se jedná o výrobek použitý nebo s vadou. Kontroloři…

Maloobchodní tržby rostou, Češi utrácí i za méně potřebné zboží

06.10. 12:21

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v srpnu reálně meziměsíčně o 0,4 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 4,8 %, stejně jako bez očištění. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Kdo může za vysokou cenu másla? Polovina prodejní ceny zůstává obchodům, tvrdí Jurečka

05.10. 13:54

Olomouc - Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) dnes zahájil podzimní etapu výstavy Flora Olomouc. Při té příležitosti řekl, že na vyšších cenách másla mají značný podíl obchodníci, u kterých nyní končí až polovina jeho prodejní ceny. K výraznému zdražení přispěl i vývoj na světovém trhu.

Ceny másla rostou v celé Evropě. Jak jsou na tom Němci či Poláci?

05.10. 11:07

Berlín/Varšava - Zdražování másla se netýká jen Česka. Například v Německu je podle tamního Sdružení mléčného průmyslu nyní cena másla na nejvyšší úrovni za nejméně 50 let. V Rakousku stoupla cena másla od poloviny loňského roku až o 80 procent. V Polsku lze máslo i nadále kupovat ve slevových…

Albert zvýší od ledna v průměru o pětinu mzdy

03.10. 20:38

Praha - Nizozemský obchodní řetězec Ahold provozující v tuzemsku obchody Albert zvedne od ledna opět mzdy svých provozních zaměstnanců.

Účtenková loterie začíná, první losování proběhne 15. listopadu

01.10. 09:46

Praha - Ministerstvo financí spouští k dnešnímu dni loterii s názvem Účtenkovka. O ceny se bude poprvé losovat 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října a zaregistrovaných nejpozději tři dny před losováním, tedy 12. listopadu.

Obchody zákony dodržují: Zákaz prodeje o svátku 28. září porušila jen hrstka z nich

29.09. 11:34

Praha - Česká obchodní inspekce (ČOI) na svatého Václava provedla celkem 115 kontrol obchodů. Porušení zákazu prodeje o svátku 28. září bylo zjištěno ve třech případech (tj. 2,6 %). Inspekce o tom informuje na svém webu.

Řetězce se zlobí: Kontrola zdražení másla je populistický krok před volbami

29.09. 11:32

Praha - Svaz obchodu a cestovního ruchu tvrdí, že požadavek premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na kontrolu kvůli zdražení másla je populistický krok v předvolebním období. Vláda by do této oblasti prý zasahovat neměla.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html