Články k tématu: Obchody

ČOI: Alza otevřela během svátku, porušila zákon. Hrozí jí milionová pokuta

27.12. 13:33

Praha - Největší tuzemský e-shop Alza.cz porušil podle České obchodní inspekce (ČOI) zákon. O druhém vánočním svátku totiž otevřel kamennou provozovnu v Praze.

Svátky skončily, obchody otvírají. Začaly velké povánoční slevy

27.12. 08:56

Praha - Vánoční svátky skončily a v obchodech začíná další vlna slev. Výprodeje začaly v e-shopech už v neděli, řetezce ale musely mít kvůli novému zákonu 25. a 26. prosince zavřeno. Nejvýhodnější má být nákup rozbaleného zboží, které se vrací jako nevhodný dárek.

Vánoční otevírací doby velkých obchodů? Podívejte se na PŘEHLED

24.12. 10:20

Praha - Obchodní řetězce i část nákupních center se dnes uzavřou v poledne, Tesco či Kaufland již v 11:30. Někteří velcí prodejci s nepotravinářským zbožím ale vůbec neotevřou, chtějí dát volno zaměstnancům nebo se jim na několik hodin nevyplatí obchod otevírat. Vyplývá z ankety ČTK mezi obchodníky.

Obří slevy na povánočních výprodejích letos začnou o den později

21.12. 10:52

Praha - Povánoční výprodeje letos v ČR začnou o den později, tedy 27. prosince. Důvodem je nový zákon, který velkým rětezcům zakázal prodej o některých svatcích. Většina e-shopů ale spustí slevové akce na 1. svátek vánoční 25. prosince.

Lidé před Vánoci nakupují ve velkém. O zlaté neděli utráceli více než před týdnem

18.12. 18:00

Praha - Češi letos v obchodech utrácí jako o závod. O zlaté adventní neděli utratili o desítky procent více peněz ve srovnání s minulým víkendem.

Kubera napadne u ÚS zákon o omezení prodejní doby o svátcích

14.12. 16:12

Praha - Skupina 19 senátorů v čele s Jaroslavem Kuberou (ODS) napadne u Ústavního soudu (ÚS) zákon, jenž o vybraných svátcích zakazuje prodej ve větších obchodech. Kdy přesně soud podání dostane, zatím ale není úplně jasné.

Trumpova výhra zavařila obchodníkům u jeho mrakodrapu. Jsou zoufalí z ochranky

13.12. 09:27

New York - Donald Trump, který se 20. ledna stane novým šéfem Bílého domu ve Washingtonu, zatím bydlí ve svém mrakodrapu v New Yorku. Řadu obchodů, které kolem něj sídlí, ale obtěžuje ochranka budoucího prezidenta. Zvažují proto přestěhování.

Češi loví vánoční dárky, obchodní centra praskají ve švech

11.12. 17:43

Praha - Dnes byla třetí adventní neděle, čehož řada Čechů využila k nákupu vánočních dárků. Zájem byl především o elektroniku. Ten největší nápor ale obchody čekají v nadcházejícím týdnu, kdy jsou výplatní termíny.

Řetězec prodává výhradně prošlé potraviny, lidé jsou nadšení

Aktualizovali jsme 10.12.2016, 21:59, 10.12. 10:27

Kodaň - Dánský řetězec Wefood slaví nečekaný úspěch. Prodává výhradně zboží, u kterého je prošlá záruční lhůta nebo které má poškozený obal. Zisk putuje na charitu.

Tržby v maloobchodě v ČR meziročně zpomalil

06.12. 10:32

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v říjnu reálně meziměsíčně o 0,3 %, uvedl dnes Český statistický úřad. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 3,1 %, bez očištění o 2,0 %.

Druhý adventní víkend přinesl obchodníkům vyšší tržby

04.12. 17:59

Praha - Většině obchodníků o druhém adventním víkendu vzrostly tržby. Některým dokonce až v řádu desítek procent. Vyplývá to z informací firem oslovených ČTK.

ODS jde proti zavření obchodů o svátcích. Chystá ústavní stížnost

30.11. 12:32

Praha - Senátoři ODS shromáždili potřebné podpisy pro podání ústavní stížnosti proti zavírání obchodů o svátcích. Ústavní stížnost podepsalo 18 senátorů včetně některých z klubu Starostů a nezávislých (STAN), prozradil místopředseda Senátu Jaroslav Kubera.

EU omezí diskriminaci zákazníků na internetu. Znamená to konec geoblockingu?

28.11. 15:45

Brusel - Praxe, kdy si zákazník nemohl přes internet nakoupit zboží či služby v jiné zemi unie, by měla skončit. Na změně pravidel se dnes shodly členské státy EU.

Češi nakupovali ve velkém, Američané po Dni díkůvzdání nikoliv. Co za tím stojí?

28.11. 08:41

Chicago - Zatímco Češi o Černém pátku a následujícím víkendu nakupovali ve velkém, Američané po Dni díkůvzdání utráceli méně než loni. Vyšší tržby zaznamenaly e-shopy, do kamenných obchodů se lidem nechtělo.

Vánoční šílenství začíná: Obchody v Brně praskaly ve švech, obchodníci hlásí velké obraty

27.11. 18:22

Brno - Začátek předvánoční nákupní horečky je už patrný také na jižní Moravě. Obchodníci hlásí vyšší obrat. Například nákupní centrum Vaňkovka v Brně navštívilo o víkendu zhruba 133 tisíc návštěvníků.

Obchodníci si mnou ruce: Češi o Černém pátku utráceli za elektroniku a nábytek

27.11. 17:01

Praha - Black Friday (Černý pátek) si obchodníci v Česku pochvalovali a tržby jim výrazně vzrostly i o tomto víkendu. Návštěvnost e-shopů se zvýšila oproti loňské slevové akci o více než třetinu.

Spor o brněnskou tržnici: Podle úřadů je nelegální. Majitelka se obrátila na policii

26.11. 16:37

Brno - Městská část Brno-střed dnes začala s likvidací stánků na takzvaném Pohořelci v centru města. Podle ní jsou tam nelegálně. S tím nesouhlasí dcera majitele stánků Alexandra Plisková. Její otec, který vedl s městem spory, nedávno zemřel. Dědické řízení ještě neskončilo.

Prodej přes internet v USA na Den díkůvzdání stoupl o 14 procent

25.11. 09:06

New York - Začátek hlavní předvánoční nákupní sezony v USA se vydařil. Tržby z prodeje přes internet večer na Den díkůvzdání stouply o 14 procent na 1,15 miliardy USD (29,4 miliardy Kč). Naopak zájem o nákup v tradičních kamenných obchodech klesá.

Islandská vláda brojí proti britskému řetězci Iceland, najdeme ho i v Česku

25.11. 08:53

Reykjavík - Islandská vláda podniká právní kroky proti britskému řetězci supermarketů Iceland Foods, který se specializuje na mražené zboží. Iceland Foods je též na českém trhu, kde má šest prodejen.

Dnes startuje Black Friday, řada obchodníků nabídne výrazné slevy

25.11. 08:00

Praha - Ke svátku Black Friday (Černý pátek), který zahajuje předvánoční nákupy, se letos v Česku přidá řada obchodů. Vedle e-shopů jsou to také nákupní centra.

Povyk v Německu: "Muslimský" obchod stáhl z prodeje vánoční předměty

Aktualizovali jsme 23.11.2016, 14:26, 23.11. 09:58

DDortmund - Lokální pobočka řetězce Woolworth stáhla z prodeje vánoční dekorace. Oficiálním důvodem byly jejich nízké prodeje. Povyk se strhl ohledně prohlášení jednoho ze zaměstnanců, že je nyní muslimským obchodem a že nebudou tento rok prodávat žádné předměty s vánoční tématikou. Zprávu přinesl…

Internetový obchod Mall vyzkouší jako první v ČR doručování zásilek dronem

Aktualizovali jsme 21.11.2016, 09:18, 20.11. 19:41

Praha - Druhý největší tuzemský e-shop Mall.cz v příštím týdnu vyzkouší doručování zásilek dronem. Mall.cz to dnes sdělil serveru Globe24.cz.

Igelitové tašky už většina obchodů zdarma nedává

20.11. 16:08

Praha - Většina obchodníků nedává igelitové tašky zdarma, nahradila je papírovými sáčky. Část z nich je také zpoplatnila.

Slovenský miliardář Kmotrík chce koupit síť Tabák Valmont

19.11. 11:31

Praha - O třetí největší tuzemskou síť trafik Tabák Valmont má zájem společnost PressMedia slovenského miliardáře Ivana Kmotríka. Jde o sto trafik na ulicích, v supermarketech a obchodních centrech.

reklama
Fotogalerie