Články k tématu: Obchody

Kde dětem koupít školní pomůcky nejlevněji? Velké srovnání cen

18.08. 17:21

Praha - Začátek školního roku se nezadržitelně blíží, je proto nejvyšší čas děti vybavit sešity a pastelkami. Na nízké ceny školních potřeb se snaží rodiče nalákat řada supermarketů. Kde nakoupíte nejlevněji?

SZPI: Každý třetí prodejce špatně značí nebalené potraviny

12.08. 15:22

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) provedla cílenou kontrolní akci zaměřenou na správné označování nebalených potravin. Kontroly se uskutečnily ve všech typech maloobchodních prodejen v ČR, kde má SZPI kompetenci ke kontrole.

Wal-Mart koupí internetový obchod Jet.com za miliardy dolarů

08.08. 16:14

New York - Americká společnost Wal-Mart Stores koupí internetového prodejce Jet.com. Firma za relativního nováčka v oboru zaplatí zhruba 3,3 miliardy dolarů (80,5 miliardy Kč).

reklama

Muslimské obchody v problémech: Musí prodávat vepřové a alkohol, jinak je zavřou

05.08. 16:38

Paříž – Supermarket typu Halal v Paříži to má nahnuté, musí začít prodávat vepřové maso a alkohol, jinak ho úřady nechají zavřít. Francouzské úřady údajně nechtějí oblasti, které jsou pouze muslimské, nebo oblasti, kde nejsou žádní muslimové, píše server Independent.

Češi v maloobchodech utrácejí více, tvrdí analytici

05.08. 12:40

Praha - Tržby v maloobchodě bez aut v červnu zpomalily meziroční růst na 6,2 procenta z květnových 7,5 procenta. Po zohlednění kalendářních vlivů rostly ale nejrychleji v letošním roce.

Facebook povolí firmám v rozvojových zemích přímý prodej

03.08. 17:39

San Francisco - Internetová sociální síť Facebook umožní malým podnikům v rozvíjejících se zemích, aby prodávaly své zboží zákazníkům přímo přes své facebookové stránky.

Na dovolené nezapomínejte smlouvat, jinak riskujete problémy. Tipy, jak na to

03.08. 10:44

Praha - Ačkoli většina lidí jezdí na dovolenou do hotelů s all inclusive, nenavštívit místní tržiště by byla veliká škoda. Minimálně tam můžete nakoupit originální suvenýry za velmi slušnou cenu. Nesmíte ale zapomenout, že na jihu je součástí tradice smlouvání.

Téměř polovina prodejců alkoholu neprošla kontrolou ČOI

22.07. 13:21

Praha - Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) zjistili v 1. čtvrtletí 2016 téměř u 50 procent kontrolovaných subjektů porušení zákona o ochraně spotřebitele při nabídce a prodeji alkoholických nápojů.

Češi kupují power banky, jako diví. Má v tom prsty Pokémon GO?

15.07. 18:54

Praha – Pokémon GO je nepopíratelně hit tohoto léta a i když hra u nás ještě není oficiálně dostupná, většina území už je obsazená lidmi, kteří bojují za svůj tým na mnoha a mnoha stadionech. Většinu hráčů ale trápí to, že hra spotřebovává velké množství baterie. Jedním z řešení jsou tzv. power…

VIDEO:Jak se vypořádat s lupičem? Majitel bistra na to šel originálně

Aktualizovali jsme 13.7.2016, 20:32, 13.07. 16:21

Wellington - Lupič, který přišel do bistra Saida Ahmeda na Novém Zélandu a s pistolí v ruce požadoval peníze, má nečekaný zážitek. Majitel ho totiž naprosto ignoroval, napsal zpravodajský server BBC News.

Revoluce v obchodních řetězcích: O úspěchu začne rozhodovat kvalita zboží

13.07. 18:10

Praha - Obchod s potravinami v Česku prochází velkou proměnou, která je téměř srovnatelná s příchodem hypermarketů ve druhé polovině 90. let.

Spory mezi spotřebiteli a podnikateli přibývají. Centrum EU řešilo minulý rok o čtvrtinu více případů

13.07. 10:35

Praha - Evropské spotřebitelské centrum loni pomohlo řešit 608 přeshraničních sporů spotřebitelů s podnikateli z jiných zemí EU, Norska a Islandu. Je to o čtvrtinu meziročně více.

Češi utrácí více. Pozor ale na optický klam

08.07. 12:19

Praha - Jak dnes informoval Český statistický úřad, tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v květnu reálně meziměsíčně o 0,4 % a meziročně očištěné o kalendářní vlivy se zvýšily o 4,0 %. Rostoucí zaměstnanost a s tím související zvyšování platů podle analytiků stále podporují chuť…

Češi nakupují ve velkém, tržby v květnu vzrotly o 7,5 procent

08.07. 09:50

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v květnu reálně meziměsíčně o 0,4 % a meziročně očištěné o kalendářní vlivy se zvýšily o 4,0 %. Bez očištění se tržby meziročně zvýšily o 7,5 %.

Jurečka chce propagovat české potraviny. Plánuje speciální fond

03.07. 14:51

Praha - Ministerstvo zemědělství chce založit marketingový fond, který by měl propagovat české potraviny. Resort počítá s tím, že posílání peněz bude pro zemědělce, potravináře i obchodníky povinné.

Balená zmrzlina se prodává čím dál tím více. Češi za ni utratily 3 miliardy korun

03.07. 11:12

Praha - Češi od loňského června do konce letošního května vydali za balenou zmrzlinu 3,19 miliardy korun, což je zvýšení o 10,6 procenta. Výrazně tomu napomohla loňská vedra.

Velké obchody budou mít o svátcích zavřeno. Poslanci návrh schválili

29.06. 10:43

Praha – I přes odpor pravice poslanci na návrh Senátu schválili zákon, podle které budou muset být velké obchody o sedmi svátcích zavřeno. Zákon požadovaly především odbory.

Obalový zákon byl schválen. V obchodech nebudou plastové tašky zdarma

Aktualizovali jsme 22.6.2016, 20:06, 22.06. 14:41

Praha - V českých obchodech by už neměly být v blízké budoucnosti zdarma ani lehké plastové tašky, návrh novely obalového zákona zahrnující evropský požadavek dnes schválila vláda. Bezplatné budou jen pytlíky například na rohlíky, řekl před jednáním kabinetu ministr životního prostředí Richard…

Nákup potravin Čechy nebaví, ukázal průzkum. Jak je to s vyhledáváním slev?

21.06. 16:22

Praha - Z globálního průzkumu společnosti Nielsen vyplynulo, že Čechy nakupování potravin nebaví. Ani vyhledávání slev nepatří mezi naše oblíbené koníčky, což je překvapivé zjištění.

Akce Chceme volné svátky pokračuje, do protestů se zapojí tisíce lidí

20.06. 13:06

Praha - Odborý svaz pracovníků obchodu pokračuje v kampani Chceme volné svátky. Zapojí se tisíce zaměstnanců, kteří budou tento týden nosit neonový náramek se stejným nápisem. Svaz obchodu a cestovního ruchu naopak se zavíráním obchodů nesouhlasí.

V Česku za potraviny zaplatíme méně než v Německu. Ale co kvalita?

19.06. 21:57

Praha - Podle Evropského statistického úřadu (Eurostatu) patří Česko mezi země s nejnižší cenou potravin v EU. A náskok má i nad sousedním Německem, kam Češi často chodí nakupovat. Je ale cena úměrná kvalitě potravin.

Síťovka slaví 90 let, berete si ji pořád s sebou na nákup?

14.06. 16:45

Praha - Je tomu už 90 let, co si podnikatel Vavřín Krčil ze Žďáru nad Sázavou řekl, že udělá pro lidi něco speciálního, co by jim významně ulehčilo život. Nadbytečným síťkám do vlasů přidal dvě ucha a vznikl zázrak, který se používá dodnes - a to i v zahraničí.

Na trh se dostala falešná treska, obsahovala o 34 procent méně masa

07.06. 14:14

Praha - Společnost Makro musí okamžitě z trhu stáhnout závadnou šarži mražených aljašských tresek. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) totiž odhalila, že ve výrobku je místo 80 procent masa pouze 46,3 procenta a informace na obalu jsou tak lživé.

Evropští poslanci chtějí jednotný rámec pro boj proti nekalým obchodním praktikám

06.06. 21:50

Štrasburk - Evropští poslanci chtějí po Evropské komisi, aby připravila jednotný rámec pro boj proti nekalým obchodním praktikám v obchodním řetězci.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html