Články k tématu: ODS

Změna ve financování školství? ODS varuje před problémy, vláda to odmítá

17.03. 17:11

Praha - Návrh ODS na odklad rozsáhlé změny ve financování regionálního školství o deset let vláda zřejmě nepodpoří. Reforma, která nastane od příštího roku, je předpokladem pro spravedlivější přerozdělení státních peněz školám a školským zařízením, stojí v podkladech pro středeční schůzi kabinetu.

Kdo nakonec bude vládnout s Babišem? Jednat bude s KSČM, SPD, ČSSD, i ODS

14.03. 16:25

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chystá na čtvrtek další kolo jednání o podpoře pro svou druhou vládu. Premiér v demisi by se měl ve Sněmovně postupně setkat se zástupci KSČM, hnutí SPD a ČSSD. Předseda ČSSD Jan Hamáček bude chtít slyšet, jakému vládnímu uspořádání dává premiér v demisi…

Babišova nabídka pro ODS? Babiš jen tlačí na ostatní, varuje Fiala

12.03. 17:35

Praha - Předseda ODS Petr Fiala si nedělní výrok premiéra v demisi a šéfa ANO Andreje Babiše o tom, že zváží nabídku občanským demokratům, vysvětluje pouze jako nátlak na jiné možné koaliční partnery a skrývání těch skutečných - komunistů a SPD Tomia Okamury.

reklama

Babiš by opět rád sestavil vládu s ODS

11.03. 15:24

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) zvažuje, že opět osloví ODS s nabídkou jednání o programu a účasti ve vládě. Chce se o tom ale ještě poradit s kolegy v ANO.

KSČM neuspěla s návrhem projednat zločiny privatizace a korupci ODS

06.03. 18:42

Praha – KSČM chtěla na nynější schůzi Sněmovny jednat o bodu nazvaném „zločiny privatizace a korupce ODS". Komunisté ale svůj návrh neprosadili.

Nejnovější průzkum: ANO by drtivě vyhrálo volby. TOP 09 a STAN by se do Sněmovny nedostaly

04.03. 13:43

Praha - Podle aktuálníhí průzkumu agentury Kantar TNS by sněmovní volby v únoru vyhrálo hnutí ANO s 33 procenty. Druzí by byli Piráti. TOP 09 a STAN zůstaly těsně pod pětiprocentní hranicí.

Na jednání pražského zastupitelstva bylo rušno: Nejprve padaly vulgarity, pak přišla i facka

01.03. 08:16

Praha - První místopředsedkyně ODS a zastupitelka Prahy 2 Alexandra Udženija dala svému kolegovi ze zastupitelstva facku. Stalo se tak během pondělního jednání zastupitelstva druhé městské části. Udženija je však na to hrdá.

ANO dál všechny válcuje, volby by s přehledem vyhrálo. Lidovci, STAN a TOP 09 mimo Sněmovnu

26.02. 16:34

Praha - Největší podporu voličů má nadále hnutí ANO se ziskem 33,5 procenta hlasů. Druzí by byli Piráti se 13 procenty a třetí sociální demokraté. Do Sněmovny by se dostala ještě ODS, komunisté a Svoboda a přímá demokracie. Volební účast by se pohybovala kolem 64 procent. Ukázal to aktuální průzkum…

Mikuláš Bek chce kandidovat do Senátu, chce získat podporu široké koalice stran

26.02. 13:44

Praha - Rektor Masarykovy univerzity chce pro svou kandidaturu do Senátu získat podporu široké koalice stran. Po Starostech a nezávislých, do jejichž klubu se v případě zvolení zařadí, jednal Mikuláš Bek také s TOP 09, Stranou zelených a brněnskou ODS. Dál jedná s Piráty.

Babiš uspořádá schůzku stran kvůli evropské politice, navrhla ji ODS

21.02. 19:40

Praha – Na popud ODS uspořádá premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš schůzku předsedů sněmovních stran o zahraniční a evropské politice. Právě občanští demokraté mu nabídli pomoc při formulování zahraniční a evropské politiky. 

Vláda přijala novelu o zbraních vycházející ze směrnice EU, ODS s ní nesouhlasí

07.02. 11:53

Praha - Vláda dnes schválila novelu zákona o zbraních. Doba platnosti zbrojních průkazů se má zkrátit, Česko současně zavede nové kategorie zbraní. Norma také omezuje držení zásobníků na více než deset nábojů pro dlouhé zbraně a více než 20 nábojů pro krátké zbraně.

ODS chce zrušit povinnou školku pro pětileté děti. Valachová důrazně protestuje

30.01. 17:31

Praha - ODS navrhuje zrušit povinnou mateřskou školu pro pětileté děti. Ze zákona chce vyřadit také povinnost školek přijímat už dvouleté děti, která má nastat za dva roky. Obě kontroverzní novinky zavedla školská novela, která byla schválena v minulém volební období.

Fiala doufá, že Zeman bude sloužit zájmům Česka

27.01. 16:38

Praha - Předseda ODS Petr Fiala blahopřál prezidentu Miloši Zemanovi k vítězství ve volbách. Neúspěšnému kandidátovi Jiřímu Drahošovi poděkoval za korektní kampaň.

ODS ve Sněmovně neuspěla s návrhem na zrušení EET, nezruší se ani zákaz prodeje o svátcích

23.01. 21:36

Praha – Občanští demokraté ve Sněmovně neuspěli se svými návrhy na zrušení zákazu prodeje o svátcích a zrušení elektronické evidence tržeb. Neprošel ani jejich návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí.

Fiala kritizuje ANO za námluvy s komunisty a SPD

23.01. 16:42

Praha - Pokud hnutí ANO vytváří programové expertní týmy s KSČM, nemůže souběžně jednat o vládě s ODS, uvedl dnes předseda občasnkých demokratů Petr Fiala. Zástupci ANO a ODS se sejdou k jednání ve středu

Drahoš má podporu většiny stran ve Sněmovně. SPD a KSČM volí Zemana

18.01. 16:33

Praha - Většina stran zastoupených ve Sněmovně preferuje ve druhém kole prezidentských voleb Jiřího Drahoše. SPD a KSČM zopakovaly po prvním kole svá doporučení, aby jejich voliči podpořili stávající hlavu státu Miloše Zemana.

ODS v žádném z pokusů nepodpoří vládu ANO

14.01. 13:05

Ostrava - Občanští demokraté nepodpoří v žádném z pokusů menšinovou vládu hnutí ANO. Návrh místopředsedy strany Martina Kupky dnes jako součást závěrečných usnesení schválil kongres ODS.

Fiala: Zeman si potřebuje odpočinout, ODS podpoří Drahoše

14.01. 11:47

Ostrava - Občanští demokraté pro druhé kolo prezidentských voleb vyjádřili podporu Jiřímu Drahošovi, který je protikandidátem současného prezidenta Miloše Zemana.

ODS si zvolila na kongresu v Ostravě výkonnou radu

14.01. 11:43

Ostrava - Občanští demokraté si dnes na kongresu strany v Ostravě zvolili výkonnou radu. Jsou v ní například někdejší ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, bývalý ministr obrany Alexandr Vondra nebo někdejší policejní prezident Martin Červíček či bývalý primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Kongres ODS končí. Fiala a Udženija obhájili mandát, nováčkem ve vedení je Baxa

14.01. 10:20

Ostrava - Třiapadesátiletý Petr Fiala dnes na kongresu v Ostravě obhájil pozici předsedy Občanské demokratické strany (ODS). Nejužší vedení ODS se výrazně nezměnilo.

Fiala gratuluje Drahošovi k postupu do druhého kola

13.01. 16:52

Praha - Předseda ODS Petr Fiala gratuloval Jiřímu Drahošovi k postupu do druhého kola prezidentských voleb. Vyjádřil přesvědčení, že voliči za dva týdny "ukončí toto nepříliš šťastné období".

Udženija na sjezdu strany obhájila post první místopředsedkyně ODS

13.01. 15:53

Ostrava - První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija dnes na kongresu ODS v Ostravě obhájila svou funkci. Neměla protikandidáta a do volby šla se silnou podporou regionů. Udženija získala 386 ze 459 platných hlasů.

Petr Fiala obhájil post předsedy ODS

13.01. 13:44

Ostrava - Současný předseda ODS Petr Fiala dnes na kongresu občanských demokratů v Ostravě podle očekávání obhájil svou funkci. Třiapadesátiletý Fiala, který ve volbě neměl protikandidáta, získal 451 ze 483 platných hlasovacích lístků, hlasovalo tak pro něj zhruba 90 procent všech delegátů.

ODS dnes na kongresu v Ostravě zvolí nové vedení

13.01. 09:15

Ostrava - Občanští demokraté si dnes na kongresu v Ostravě zvolí nové vedení. Předseda opoziční ODS Petr Fiala, který v čele strany stojí od roku 2014, bude obhajovat svůj mandát.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací