Články k tématu: ODS

Aktuální průzkum: ANO ve vedení, Piráti se propadli za ČSSD a komunisty

Aktualizovali jsme 12.7.2018, 22:10, 12.07. 17:36

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Největší podporu má ANO (31 %) následuje ODS (14 %). ČSSD by získala 11 % hlasů, KSČM 10,5 % a Piráti 10 %.

Fiala nešetří kritikou: Každý den Babišovy vlády bude pro ČR špatný

10.07. 16:50

Praha - ODS chce být jak tvrdou opozicí druhé Babišovy vlády, tak rozumnou alternativou. Předseda občanských demokratů Petr Fiala dnes řekl, že ODS nebude automaticky podporovat Babišův nový kabinet "v otázkách zahraničněpolitických a bezpečnostních priorit ČR".

Změna zákona o prodejní době? Vláda k návrhu poslanců ANO a ODS zřejmě zaujme neutrální postoj

08.07. 15:50

Praha - Vláda v úterý projedná návrh poslanců ANO a ODS, aby velkoobchody nespadaly do zákona o omezení prodejní doby. Patrně zaujme neutrální stanovisko, jak to doporučují ministerstvo práce či resort průmyslu.

reklama

Dvacet let od opoziční smlouvy? Signatáři ji i dnes hodnotí kladně, Klaus si rýpl do Havla

06.07. 11:37

Praha - 9. července 1998 podepsali představitelé ČSSD a ODS takzvanou opoziční smlouvu. Dokument umožnil existenci menšinové vlády ČSSD. Následoval po ostré předvolební kampani, kterou proti sobě sociální a občanští demokraté vedli. Signatáři i po 20 letech hodnotí kladně přínos smlouvy.

Průzkum: Do Sněmovny by se dostalo jen sedm stran. ODS posílila, Piráti klesli

04.07. 13:56

Praha - Do parlamentu by se nyní dostalo jen sedm stran, těsně pod pěti procentním prahem by zůstala TOP 09 a hlouběji STAN. Posílila ODS, své postavení upevnila ČSSD, ztratili Piráti a SPD. Hnutí ANO je nadále nejmocnějším činitelem na naší politické scéně. Ukázal to červnový průzkum agentury STEM.

Vláda něco tají? ODS chtěla debatovat o jmenování ministra zahraničí, návrh neprošel

28.06. 15:03

Praha - ODS se dnes nepodařilo zařadit na program sněmovní schůze debatu o okolnostech jmenování nového ministra zahraničí. Jejich snahu zablokovaly vládní kluby hnutí ANO a ČSSD, jak jim to umožňuje jednací řád. ODS ale bude na vysvětlení trvat.

Median: ANO by jasně vyhrálo volby, druhá ODS na něj ztrácí 20 procent

27.06. 18:55

Praha - Vládní hnutí ANO by v červnu vyhrálo volby se ziskem 31,5 procenta hlasů. Druhá skončila ODS, kterou by volilo 12,5 procenta lidí. Třetím Pirátům by dalo hlas 11,5 procenta voličů, vyplývá z aktuálního volebního modelu agentury Median. Do Sněmovny by se dostala ještě ČSSD, hnutí SPD a…

Zákony z roku 1919? V Česku se rušit nebudou

26.06. 10:08

Praha - ODS chtěla z českého právního řádu odstranit na 60 zastaralých a nepoužívaných zákonů, zmizet měla i vyhláška z roku 1919. Babišova vláda však na dnešním zasedání návrh zamítla. O předloze rozhodnou zákonodárci.

ODS kvůli paktu s komunisty vyhodila ministr Vojtěcha

25.06. 20:48

Praha - Výkonná rada ODS s okamžitou platností zrušila členství Mgr. et Mgr. Adamu Vojtěchovi z důvodu jeho spolupráce s KSČM. Podle strany je to v rozporu s hodnotami Občanské demokratické strany.

Průzkum: ČSSD dál padá. Je na hranici pro vstup do Sněmovny. TOP 09 a lidovci by byli úplně mimo hru

24.06. 13:52

Praha - Podle průzkumu agentury Phoenix Research by nyní ČSSD získala ve volbách pouhých 5,4 procenta hlasů, při loňských sněmovních volbách ji volilo 7,3 procenta lidí. V čele je stále Babišovo hnutí ANO, obdrželo by 25,5 procent hlasů.

Čeští poslanci z pěti stran žádají propuštění režiséra Sencova

20.06. 15:07

Praha - Poslanci Pirátů, ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN poslali na ruské velvyslanectví v Praze dopis, v němž žádají propuštění režiséra Oleha Sencova a dalších 60 vězněných Ukrajinců. Sencov si má odpykat 20 let za "teroristické spiknutí".

Aktuální průzkum: ANO přichází o voliče, Piráti posilují. TOP 09 je opět na chvostu

19.06. 14:02

Praha - Hnutí ANO ve srovnání s dubnem ztratilo sedm desetin procentního bodu, nicméně s aktuálním ziskem 28,2 % hlasů je nadále jasným lídrem domácí politické scény. S poklesu voličského zájmu hnutí ANO profitují zejména Piráti. Ukázal to průzkum agentury Sanep.

Opozice ČSSD vyčítá první vládu s podporou KSČM

15.06. 18:38

Praha - Výsledek referenda ČSSD, které vstoupí do vlády s ANO za podpory KSČM, není podle opozičních stran překvapením. Sociální demokracie ale umožní vznik první polistopadové vlády s podporu komunistů.

Utahování šroubů v Česku? ODS kritizuje vládu kvůli počtu nově zavedených regulací

14.06. 14:30

Praha - Podle ODS se v Česku neúměrně zvyšuje regulace a byrokracie. Vláda bez důvěry chrlí zákon za zákonem. Jen na končící schůzi Sněmovny bylo přijato sedm zákonů, které obsahují restrikce.

Průzkum: ANO se výrazně propadlo, ODS posiluje. Lidovci by měli smůlu

10.06. 15:09

Praha - ANO by v květnu sice vyhrálo sněmovní volby s 27 procenty, oproti dubnu si ovšem výrazně pohoršilo. Na vzestupu je druhá ODS s 16 procenty. Třetí by zůstali Piráti s 14,5 procenta. Ukazuje to volební model agentury Kantar TNS, který zveřejnila Česká televize.

Klaus se rozjel: Mě opravdu Putin ničím neohrožuje. Větší zlo než komunisté jsou Piráti a Zelení

10.06. 14:52

Praha - Hostem dnešního pořadu Partie televize Prima byl exprezident Václav Klaus. Rusko podle něj není pro Česko hrozbou, v ničem jej prý na rozdíl od direktiv z vedení EU neohrožuje.

Pražskou ODS povede do voleb exprimátor Svoboda

07.06. 21:54

Praha - Lídrem pražské kandidátky ODS v komunálních volbách bude pražský exprimátor Bohuslav Svoboda. Dnes ho vybrali delegáti sněmu pražské ODS.

SANEP: Volby by jasně vyhrálo ANO. Potíže má ČSSD, TOP 09 mimo Sněmovnu

05.06. 08:10

Praha - Hnutí ANO, které nadále s velkou převahou vede před svými politickými konkurenty, se aktuálně těší přízni 28,9% voličů, což je o dvě desetiny procentního bodu více, než v dubnu. Voličský lektorát hnutí ANO tak dává jasně najevo, že stávající vládnutí v demisi prozatím nepředstavuje zásadní…

ČSSD se odrazila ode dna? Podle průzkumu by skončila druhá

04.06. 19:12

Praha - Pokud by se nyní konaly volby, ČSSD by se 13 procenty skončila druhá za vítězným ANO s 29 procenty. 13 procent by získala také třetí ODS. Do Sněmovny by se dostali ještě Piráti, komunisté, SPD a lidovci. Ukázal to průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

ODS nesouhlasí se zrušením karenční doby

29.05. 19:59

Praha - Předloha ČSSD o opětovném proplácení prvních tří dnů nemoci bude ve Sněmovně čelit návrhu ODS na zamítnutí už v prvním čtení. Poslanci dnes úvodní kolo debaty o novele zákoníku práce nedokončili. Mohlo by pokračovat ve středu. Návrh sociálních demokratů se týká nejen zaměstnanců, ale také…

ODS sestavila kandidátku pro komunální volby v Plzni

29.05. 11:16

Plzeň - Lídrem kandidátky ODS pro komunální volby v Plzni bude krajský předseda občanských demokratů a současný první náměstek plzeňského primátora Martin Baxa. Dvaačtyřicetiletý poslanec, místopředseda ODS a donedávna také náměstek hejtmana Plzeňského kraje byl plzeňským primátorem v minulém…

ODS bojuje o voliče. V komunálních volbách slibuje boj s byrokracií i vyšší důchody

26.05. 20:18

Praha - Občanští demokraté chtějí v podzimních komunálních volbách oslovit voliče například slibem dostupnější veřejné správy nebo kvalitních služeb seniorům. Svůj program představila na dnešní programové konferenci. Přinášíme vybrané body.

Česko je krok od první polokomunistické vlády od roku 1989, zlobí se Fiala

26.05. 20:15

Líbeznice (u Prahy) - Česko je krok od první polokomunistické vlády od roku 1989. Pokud taková vláda vznikne, ODS ji nebude tolerovat a bude jí oponentem. Na dnešní programové konferenci občanských demokratů to prohlásil předseda strany Petr Fiala. ODS bude podle něj při sestavování vlády trvat na…

Šéf chlebské zoo a člen ODS se omluvil za výroky o Meghan

22.05. 17:07

Praha - Ředitele zoologické zahrady v Chlebech na Nymbursku a člen nymburské oblastní rady ODS René Franěk se na facebookovém profilu středočeského regionálního sdružení ODS omluvil za svůj příspěvek na sociálních sítích týkající se sobotní svatby britského prince Harryho s americkou herečkou…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace