Články k tématu: ODS

Topolánek se opřel do svých kritiků. A parodoval přitom jeden známý seriál

12.12. 17:04

Praha - Kandidát na prezidenta České republiky Mirek Topolánek na svém facebookovém profilu zveřejnil příspěvek, ve kterém žádá své kritiky, aby útočili na něj, nikoliv na jeho příznivce.

Menšinovou vládu ANO nepodpoříme, usneslo se vedení ODS

11.12. 21:58

Praha - Širší vedení občanských demokratů dnes přijalo usnesení, podle kterého ODS nepodpoří menšinovou vládu hnutí ANO. ODS skončila ve sněmovních volbách na druhém místě, ale s velkým odstupem za hnutím ANO. V dolní parlamentní komoře má nyní 25 poslanců a post místopředsedy Sněmovny, v…

Senát bych zrušil jenom zdržuje, říká Václav Klaus ml.

08.12. 09:42

Praha - Poslanec Václav Klaus ml. (ODS) se v pořadu Českého rozhlasu Plus vyjádřil nejen o funkci horní komory Parlamentu ale také o SPD, kterou považuje za normální stranu.

reklama

Komentář: Černá ovce ODS? Klaus mladší si jede svoje, je ale zdaleka nejpopulárnějším straníkem

Aktualizovali jsme 6.12.2017, 23:08, 06.12. 18:13

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Václav Klaus mladší následuje svého otce. I ten byl ve své době tím nejviditelnějším, co ODS měla. Bez nadsázky lze říct, že Klaus zastiňuje celé vedení strany, naposledy to dokázal ve volbách, kde získal nejvíc preferenčních hlasů. Zároveň je ale i nejkontroverznějším…

ODS si od schůzky s Babišem moc neslibuje. Fiala mluví o koalici ANO, ČSSD a KDU-ČSL

06.12. 13:26

Praha - Představitelé ODS jsou připraveni zúčastnit se schůzky, kde jim hnutí ANO představí programové prohlášení menšinové vlády. Šéf ODS Petr Fiala upozornil, že ve Sněmovně dosud ve většině hlasování pomohli ANO poslanci KSČM a SPD.

Skopeček byl zvolen předsedou středočeské ODS

02.12. 17:02

Kutná Hora - Předsedou středočeské ODS zůstává i nadále její dosavadní předseda Jan Skopeček. Na dnešním regionálním sněmu pro něj hlasovalo 101 ze 111 delegátů.

Křesla pro ODS: Benda povede ústavně-právní výbor, Černochová bude v čele výboru pro obranu

29.11. 14:18

Praha - Sněmovní ústavně-právní výbor povede dlouholetý poslanec ODS Marek Benda. Byl jediným kandidátem. Předsedkyní sněmovního výboru pro obranu dnes byla zvolena jeho dlouholetá členka Jana Černochová (ODS).

Politické strany dostanou od státu celkem půl miliardy korun

28.11. 21:56

Praha - Z usnesení, které dnes schválila Sněmovna na návrh svého mandátového a imunitního výboru, vyplývá, že deset stran a hnutí, které si letos nejlépe vedly ve volbách do Sněmovny, by mělo od státu dostat zhruba 482 milionů korun na úhradu volebních nákladů. Peníze za hlasy dostanou uskupení,…

Vedení Sněmovny je úplné, Fiala byl na třetí pokus zvolen místopředsedou

28.11. 16:53

Praha - Poslanci dnes zvolili předsedu ODS Petra Fialu zbývajícím místopředsedou Sněmovny. Obdržel 116 hlasů ze 183. V předchozí volbě minulý týden, což posléze vyvolalo spory a kritiku ze stran sdružených v Demokratickém bloku.

Demokratický blok? Chová se ještě pitoměji, než jsem čekal, říká známý komentátor

Aktualizovali jsme 26.11.2017, 22:22, 26.11. 09:38

Praha - Komentátor a někdejší místopředseda ODS Miroslav Macek teď své spolustraníky varuje před problémy, které jim může přinést zapojení do takzvaného Demokratického bloku. Nešetří ani prezidenta Miloše Zemana.

TOP 09 byla vůči nám někdy příliš agresivní, postěžoval si Bělobrádek

25.11. 13:42

Praha - Na sněmu TOP 09 v Praze je dnes přítomen i předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Vyslovil se pro to, aby spolu obě strany hovořily a nevzkazovaly si věci přes média. O "jistých jemných úderech", které obdržela před volbami od předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska ODS mluvil i její předseda Petr…

KOMENTÁŘ: ODS fackovacím panákem, Babiš si na ní testuje loajalitu komunistů i SPD

25.11. 10:52

Komentář M. Horkého - Možný premiér Andrej Babiš nejprve hlasováním o Radku Vondráčkovi a následně při volbě místopředsedů Poslanecké sněmovny demonstroval svou moc ve Sněmovně, ale co je mnohem důležitější, testoval si jednotu hlasovacího bloku ANO, KSČM a SPD. Lepší příležitost pro tento test…

Lyže vyměnil za politiku: Poslanecký plat mi zvedne životní standard, přiznává Jakub Janda

23.11. 11:36

Praha – Skokan na lyžích Jakub Janda se v sobotu po 21 letech rozloučil s kariérou skokana na lyžích. Naposledy si ve Světovém poháru skočil v sobotu na můstku ve Wisle, v pondělí už usedl do parlamentních lavic a složil poslanecký slib. Přiznává, že díky práci ve Sněmovně na tom bude finančně lépe…

Předseda pražské ODS Humplík už nebude pozici obhajovat. svůj úkol prý splnil

21.11. 12:09

Praha - Dosavadní předseda pražské ODS Filip Humplík nebude obhajovat svou pozici. Důvodem je to, že úkol stabilizovat stranu prý splnil. Nadále zůstane místopředsedou ODS v Praze 10. V pondělí na sněmu ODS Prahy 9 zároveň podpořil místostarostu této městské části Tomáše Portlíka, kterému udělil…

Ve Sněmovně vypukla pře kvůli volbě předsedy, Kolovratník to schytal od ODS

20.11. 18:14

Praha – Nově zvolení poslanci za sebou mají ustavující schůzi Poslanecké sněmovny. Ve středu je čeká volba nového předsedu Sněmovny, místopředsedy dolní komory zřejmě zvolí v pátek. 

ODS k přepočítání hlasů: Fiala žádá změny, Skopeček mluví o ohrožení legitimity

19.11. 20:25

Brno - Předseda ODS Petr Fiala plně respektuje rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který dnes po přepočtu preferenčních hlasů pro ODS v polovině Středočeského kraje rozhodl o mandátu pro Martina Kupku namísto Petra Bendla.

Kupka ve Sněmovně vymění Bendla. Hlasy byly sečteny špatně

19.11. 16:13

Brno - Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Zjistil to Nejvyšší správní soud při přepočítávání preferenčních hlasů v polovině kraje, tedy ve více než 900 okrscích.

NSS projednává stížnosti na počítání preferenčních hlasů ODS

19.11. 15:21

Brno - Nejvyšší správní soud dnes začal projednávat stížnost, která zpochybnila správnost počítání preferenčních hlasů pro ODS ve Středočeském kraji.

Babiš se vzteká, Demokratický blok podle něj lže

15.11. 16:03

Praha - Zástupci ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a Starostů dnes oznámili zformování Demokratického bloku a hovořili o netransparentním jednání ANO. Andrej Babiš ke vzniku uskupení napsal, že systém tradičních stran se brání a jen tak se nevzdá.

ODS, TOP 09, STAN a lidovci spojili síly a vytvořili Demokratický klub

15.11. 12:25

Praha - ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN se sdružily do uskupení Demokratický blok, aby společně postupovaly při pondělním ustavení Sněmovny. Podle šéfa poslanců STAN Jana Farského dostali nabídku účastnit se bloku i sociální demokraté a Piráti. V tom případě by blok měl sílu 85 mandátů.

NSS přepočítá preferenční hlasy pro ODS ve Středočeském kraji

09.11. 17:49

Praha - Nejvyšší správní soud (NSS) přepočítá preferenční hlasy pro kandidáty ODS přibližně v polovině Středočeského kraje. Důvodem jsou pochybnosti o správnosti započtení preferenčních kroužků. Soud o přepočtu rozhodl z podnětu muže z Prahy, který volil ve Středočeském kraji díky voličskému…

V důležitých výborech Sněmovny mají být zástupci všech stran, shodli se u kulatého stolu strany

08.11. 12:03

Praha - Zástupci ODS, TOP 09, STAN a Pirátů se dnes u kulatého stolu shodli, že v kontrolních komisích a důležitých sněmovních výborech by měli být zástupci všech stran. Komise pro dohled nad bezpečnostními složkami by pak měla řídit opozice.

Piráti svolali jednání. Dorazili jen zástupci ODS, TOP a STAN

08.11. 09:26

Praha - Na pozvání Pirátů ke kulatému stolu bez hnutí ANO přišli dnes ráno pouze zástupci STAN, ODS a TOP 09. Ivan Bartoš chce probírat uspořádání nové Sněmovny.

Okamura podpoří kandidáta z ANO na post předsedy Sněmovny, ale klidně by ho zase odvolal

07.11. 14:55

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i po dnešní schůzce s představiteli ODS podporuje do čela Sněmovny zástupce ANO jako nejsilnější strany. Tomio Okamura upozornil na to, že v případě nestandardních kroků nebo při průtazích vedoucích k dlouhodobému fungování vlády bez důvěry by bylo…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací