Články k tématu: ODS

Fiala kritizuje ANO za námluvy s komunisty a SPD

23.01. 16:42

Praha - Pokud hnutí ANO vytváří programové expertní týmy s KSČM, nemůže souběžně jednat o vládě s ODS, uvedl dnes předseda občasnkých demokratů Petr Fiala. Zástupci ANO a ODS se sejdou k jednání ve středu

Drahoš má podporu většiny stran ve Sněmovně. SPD a KSČM volí Zemana

18.01. 16:33

Praha - Většina stran zastoupených ve Sněmovně preferuje ve druhém kole prezidentských voleb Jiřího Drahoše. SPD a KSČM zopakovaly po prvním kole svá doporučení, aby jejich voliči podpořili stávající hlavu státu Miloše Zemana.

ODS v žádném z pokusů nepodpoří vládu ANO

14.01. 13:05

Ostrava - Občanští demokraté nepodpoří v žádném z pokusů menšinovou vládu hnutí ANO. Návrh místopředsedy strany Martina Kupky dnes jako součást závěrečných usnesení schválil kongres ODS.

reklama

Fiala: Zeman si potřebuje odpočinout, ODS podpoří Drahoše

14.01. 11:47

Ostrava - Občanští demokraté pro druhé kolo prezidentských voleb vyjádřili podporu Jiřímu Drahošovi, který je protikandidátem současného prezidenta Miloše Zemana.

ODS si zvolila na kongresu v Ostravě výkonnou radu

14.01. 11:43

Ostrava - Občanští demokraté si dnes na kongresu strany v Ostravě zvolili výkonnou radu. Jsou v ní například někdejší ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, bývalý ministr obrany Alexandr Vondra nebo někdejší policejní prezident Martin Červíček či bývalý primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Kongres ODS končí. Fiala a Udženija obhájili mandát, nováčkem ve vedení je Baxa

14.01. 10:20

Ostrava - Třiapadesátiletý Petr Fiala dnes na kongresu v Ostravě obhájil pozici předsedy Občanské demokratické strany (ODS). Nejužší vedení ODS se výrazně nezměnilo.

Fiala gratuluje Drahošovi k postupu do druhého kola

13.01. 16:52

Praha - Předseda ODS Petr Fiala gratuloval Jiřímu Drahošovi k postupu do druhého kola prezidentských voleb. Vyjádřil přesvědčení, že voliči za dva týdny "ukončí toto nepříliš šťastné období".

Udženija na sjezdu strany obhájila post první místopředsedkyně ODS

13.01. 15:53

Ostrava - První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija dnes na kongresu ODS v Ostravě obhájila svou funkci. Neměla protikandidáta a do volby šla se silnou podporou regionů. Udženija získala 386 ze 459 platných hlasů.

Petr Fiala obhájil post předsedy ODS

13.01. 13:44

Ostrava - Současný předseda ODS Petr Fiala dnes na kongresu občanských demokratů v Ostravě podle očekávání obhájil svou funkci. Třiapadesátiletý Fiala, který ve volbě neměl protikandidáta, získal 451 ze 483 platných hlasovacích lístků, hlasovalo tak pro něj zhruba 90 procent všech delegátů.

ODS dnes na kongresu v Ostravě zvolí nové vedení

13.01. 09:15

Ostrava - Občanští demokraté si dnes na kongresu v Ostravě zvolí nové vedení. Předseda opoziční ODS Petr Fiala, který v čele strany stojí od roku 2014, bude obhajovat svůj mandát.

Petr Fiala má před volebním kongresem podporu všech krajů

11.01. 12:38

Praha - Sobotní kongres ODS v Ostravě se bude krýt s druhým dnem prvního kola prezidentských voleb. Předseda občanských demokratů Petr Fiala požádá delegáty stranického sjezdu o další mandát, ve volbě nemá podle nominačních konferencí konkurenta.

Poslanci na návrh ODS odložili jednání o Babišově vládě

10.01. 21:35

Praha - Sněmovna dnes o důvěře menšinové vládě šéfa ANO Andreje Babiše překvapivě hlasovat nebude. Jednání odložila do úterý 16. ledna. Rozhodla o tom na návrh ODS, proti byla jen KSČM. Předchozí návrhy na odklad sněmovního jednání o Babišově vládě přitom dnes přijaty nebyly.

Babiš to schytal od ODS i SPD: Vláda v programu mlží, chce miliardy pro své osobní zájmy

10.01. 12:33

Praha - ODS nepodpoří při dnešním hlasování vládu Andreje Babiše (ANO) kvůli tomu, že se vládní hnutí ani nepokusilo o sestavení většinové vlády. SPD nesouhlasí s návrhem, aby Sněmovna dnes i bez stanoviska mandátového a imunitního výboru hlasovala pro vydání Babiše a předsedy poslaneckého klubu…

Královéhradecká krajská ODS nominovala na předsedu Petra Fialu

06.01. 14:51

Hradec Králové - Královéhradecká krajská ODS nominovala na předsedu strany současného lídra a poslance Petra Fialu. Regionální sněm v Hradci Králové si dnes dopoledne zvolil také nové vedení. Předsedou je opět Ivan Adamec.

Komentář: Povolební kocovina končí. Strany se do druhé Babišovy vlády přihlásí dobrovolně, stačí změna vedení

02.01. 18:45

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Ačkoliv první pokus o sestavení vlády Česka Andrejem Babišem zřejmě nedopadne zdárně, některé strany pošilhávají po účasti v druhé Babišově vládě. Přeměnu odmítavého postoje více ke vstřícnosti můžeme čekat postupně s přicházejícím jarem, ale také s vývojem v kauze Čapí…

Průzkum: ANO by drtivě vyhrálo, Okamura se propadá

21.12. 16:37

Praha - V šetření realizovaném v prosinci zjišťovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Podle volebního modelu má největší podporu ANO (35,5 %) následované Piráty (11,5 %) a ODS (11,5 %).

Olomoucká ODS nominovala na předsedu strany Fialu

18.12. 20:55

Olomouc - Regionální sněm ODS v Olomouckém kraji dnes nominoval na předsedu strany Petra Fialu. Nominaci na první místopředsedkyni získala pražská zastupitelka Alexandra Udženija.

Topolánek se opřel do svých kritiků. A parodoval přitom jeden známý seriál

12.12. 17:04

Praha - Kandidát na prezidenta České republiky Mirek Topolánek na svém facebookovém profilu zveřejnil příspěvek, ve kterém žádá své kritiky, aby útočili na něj, nikoliv na jeho příznivce.

Menšinovou vládu ANO nepodpoříme, usneslo se vedení ODS

11.12. 21:58

Praha - Širší vedení občanských demokratů dnes přijalo usnesení, podle kterého ODS nepodpoří menšinovou vládu hnutí ANO. ODS skončila ve sněmovních volbách na druhém místě, ale s velkým odstupem za hnutím ANO. V dolní parlamentní komoře má nyní 25 poslanců a post místopředsedy Sněmovny, v…

Senát bych zrušil jenom zdržuje, říká Václav Klaus ml.

08.12. 09:42

Praha - Poslanec Václav Klaus ml. (ODS) se v pořadu Českého rozhlasu Plus vyjádřil nejen o funkci horní komory Parlamentu ale také o SPD, kterou považuje za normální stranu.

Komentář: Černá ovce ODS? Klaus mladší si jede svoje, je ale zdaleka nejpopulárnějším straníkem

Aktualizovali jsme 6.12.2017, 23:08, 06.12. 18:13

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Václav Klaus mladší následuje svého otce. I ten byl ve své době tím nejviditelnějším, co ODS měla. Bez nadsázky lze říct, že Klaus zastiňuje celé vedení strany, naposledy to dokázal ve volbách, kde získal nejvíc preferenčních hlasů. Zároveň je ale i nejkontroverznějším…

ODS si od schůzky s Babišem moc neslibuje. Fiala mluví o koalici ANO, ČSSD a KDU-ČSL

06.12. 13:26

Praha - Představitelé ODS jsou připraveni zúčastnit se schůzky, kde jim hnutí ANO představí programové prohlášení menšinové vlády. Šéf ODS Petr Fiala upozornil, že ve Sněmovně dosud ve většině hlasování pomohli ANO poslanci KSČM a SPD.

Skopeček byl zvolen předsedou středočeské ODS

02.12. 17:02

Kutná Hora - Předsedou středočeské ODS zůstává i nadále její dosavadní předseda Jan Skopeček. Na dnešním regionálním sněmu pro něj hlasovalo 101 ze 111 delegátů.

Křesla pro ODS: Benda povede ústavně-právní výbor, Černochová bude v čele výboru pro obranu

29.11. 14:18

Praha - Sněmovní ústavně-právní výbor povede dlouholetý poslanec ODS Marek Benda. Byl jediným kandidátem. Předsedkyní sněmovního výboru pro obranu dnes byla zvolena jeho dlouholetá členka Jana Černochová (ODS).

reklama
Fotogalerie