Články k tématu: ODS

TOP 09 si zoufá a je v koncích? Kampaň strany znechutila politiky, Kalousek prý neudržel nervy na uzdě

Aktualizovali jsme 19.10.2017, 22:17, 19.10. 16:28

Praha – S tím, jak kampaň finišuje, některé strany sáhly k drsnějším metodám. Pobouření vyvolala především TOP 09 a její šéf Miroslav Kalousek, na kterého se zlobí ODS i ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Kampaň finišuje: Fiala vyzval k účasti ve volbách, ANO rozdávalo perníky

19.10. 17:35

Praha - ODS dnes v Praze ukončila kampaň před sněmovními volbami. Předseda strany Petr Fiala vyzval občany, aby šli k volbám a podpořili ODS, která podle něj může zastavit populisty a komunisty. Proti ANO se v závěrečném apelu na voliče vymezil šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Primátorka Krnáčové jednání pražských zastupitelů po dvou minutách ukončila

19.10. 11:45

Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes po dvou minutách ukončila mimořádné jednání zastupitelů, které mělo projednávat dostavbu vnitřního okruhu z Pelc-Tyrolky na Špejchar. Náhradní termín zasedání zatím nebyl stanoven.

reklama

Kalousek napadl Babiše: Moralizuje nám tady komunistický fízl a kriminálník

Aktualizovali jsme 16.10.2017, 22:19, 16.10. 20:02

Praha - Opoziční TOP 09 považuje současní spory mezi ČSSD a hnutím ANO o těžbě lithia za předvolební hysterii. Podobně to vnímá také ODS.

Po pěti hodinách poslanci schválili program schůze k lithiu

16.10. 20:01

Praha - Po pěti hodinách jednání schválili poslanci program dnešní mimořádné schůze k těžbě lithia. Ta byla svolána z popudu opoziční KSČM. Spor se vede kvůli memorandu, které podepsal s australskou těžařskou firmou ministr průmyslu o obchodu Jiří Havlíček (ČSSD).

Průzkumy: Volby vyhraje ANO, do Sněmovny se dostane osm stran

15.10. 16:23

Praha - Sněmovní volby podle průzkumů provedených od června 2017 vyhraje hnutí ANO, a to i přes pokles voličské podpory. O druhé místo se zřejmě utkají ČSSD a KSČM, čtvrtá podle volebních modelů bude ODS. Hlasovat by mohly podobně jako v minulostí tři pětiny voličů. Jen zhruba polovina z nich už má…

Typický volič? Lídři stran prozradili, na koho se v kampani zaměřují

14.10. 12:42

Praha - Lídři politických stran v předvolebních rozhovorech s ČTK popsali, jací lidé jejich uskupení dávají přednost a na které míří svými programy. TOP 09 se podle předsedy Miroslava Kalouska snaží oslovit voliče od 18 let až do smrti. Piráty volí častěji muži do 35 let a ženy prý dávají přednost…

ANO má pár dní před volbami velký náskok na ČSSD, popularita Pirátů a SPD roste

13.10. 10:17

Praha - ANO by nyní získalo 26,5 procenta hlasů, druhou ČSSD by volilo 15,7 procenta voličů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Focus. Do Sněmovny by se dostalo ještě dalších šest stran. Volby se uskuteční příští pátek a sobotu.

Češi jsou před volbami zoufalí? Podle průzkumu často volí nejmenší zlo

11.10. 21:42

Praha - Největší šance na volební úspěch má stále hnutí ANO, druhou nejsilnější stranou může být ČSSD, ale i SPD, ODS nebo KSČM, do Sněmovny se mohou dostat i Piráti nebo STAN, před branami Sněmovny pak naopak může zůstat TOP 09, ale i lidovci. Vyplývá to z průzkumu agentury Sanep.

Průzkum ukázal zajímavé přelivy voličů, Jak moc změnili lidé za 4 roky svůj názor?

11.10. 14:16

Praha - Ze zářijového volebního modelu agentury Median vyplynulo, že 22 procent voličů ČSSD přešlo k ANO a 55 procent zvolí sociální demokracii znovu. Téměř desetina lidí, kteří v roce 2013 volili ČSSD, k volbám nepůjde, nebo ještě není rozhodnuta koho zvolit.

Fiala varuje: Hrozí tu koalice ANO, KSČM a SPD. To by byl pád na politické dno

10.10. 16:28

Praha - ODS varuje před povolební spoluprací ANO, komunistů a SPD Tomia Okamury. Předseda občanských demokratů Petr Fiala vyzval voliče, aby zvážili podporu ODS. Česko podle něj potřebuje silnou pravici.

K urnám chce určitě téměř polovina voličů. Nejvíce by jich volilo ANO, černými koni jsou SPD a Piráti

06.10. 08:02

Praha - Volby do Sněmovny by na přelomu září a října vyhrálo hnutí ANO s 27,7 procenta hlasů, shodně kolem 12 procent by získali komunisté a sociální demokraté. Na čtvrté místo se v průzkumu agentury STEM/MARK vyhoupla Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, do Sněmovny by se dostali ještě…

ODS ve vládě? Prostor pro vyjednávání tady je, připouští Fiala

05.10. 15:59

Praha - Takzvaná Vyšehradská deklarace pro jednání o případné vládní spolupráci ODS s ostatními stranami po říjnových volbách podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy dává dost prostoru pro dohodu. V předvolebním rozhovoru pro ČTK odmítl, že by šlo o body, na které nikdo z ostatních stran…

Studenti se vyzkoušeli volby. Jak by podle jejich hlasování vypadala Sněmovna?

05.10. 08:03

Praha – Pokud by do Poslanecké sněmovny volili pouze studenti středních škol, nejvíce křesel by získali Piráti. Ukázalo to hlasování, kterého se mohli zúčastnit žáci starší 15 let. Školní volby se uskutečnily dnes a v úterý. Věrně napodobovaly ty opravdové. 

Podpora stranám se dramaticky neměnila, nejvýrazněji propadla TOP 09

02.10. 20:52

Praha - Sociologové z Filozofické fakulty Karlovy univerzity připravili projekt Volební kyvadlo. Vyplývá z něj, že podpora českých voličů jednotlivým stranám se v letech 2014 až 2016 nijak dramaticky neměnila. Výjimku tvořily TOP 09 a ODS, které si míru voličské přízně vyměnily.

Fiala zalhal o EET? Její účinky negativní nejsou, tvrdí analytici

Aktualizovali jsme 1.10.2017, 21:54, 27.09. 10:37

Praha - Server Demagog začal před volbami analyzovat výroky lídrů jednotlivých politických subjektů. Tentokrát se zaměřil na jeden z rozhovorů Petra Fialy (ODS), který vede stranu do říjnových voleb. Podle Demagoga sice ve většině případů mluvil pravdu, zalhal ale třeba ve věci účinků Elektronické…

Topolánek se pěkně naštval na Fialu. Sedněte si u kávy, a neřešte to na očích všech, vzkazuje jim politik

30.09. 09:55

Praha – Někdejší šéf ODS a expremiér Mirek Topolánek si rýpnul do stávajícího šéfa strany Petra Fialy. Reaguje tak na některé jeho výroky z knihy Profesor na frontové linii.

Průzkum: ANO stagnuje, Piráti a SPD i TOP 09 ve Sněmovně

29.09. 10:52

Praha - Sněmovní volby by podle agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 27 procent hlasů. Druhou ČSSD by volilo 13,5 procenta hlasujících. Do poslaneckých lavic by neusedli Starostové, Zelení i Svobodní. Šanci naopak mají Piráti a SPD.

Nejvíce liberálními byli poslanci TOP 09 a ODS, ANO je ve vládě spíše vopozici

20.09. 13:54

Praha - Liberální institut dnes zveřejnil výsledky analýzy, která zkoumala liberálnost českých politiků v uplynulém volebním období. V čele jsou František Laudát, Michal Kučera (oba TOP 09) a Miroslava Němcová (ODS). Naopak meti nejméně liberální patří Zdeněk Syblík, František Adámek (oba ČSSD) a…

Strany zdůrazňují kvalitu VŠ, platy jejich učitelů ale neřeší. Co vše by se mohlo změnit?

14.09. 09:31

Praha - Politické strany ve svých volebních programech kladou důraz na kvalitu vysokých škol (VŠ), jejich modernizaci a posílení aplikovaného výzkumu při spolupráci vědců s podnikatelskou sférou. Řeší se i stipendia a údajný nadbytek absolventů humanitních oborů na trhu práce. Na platy…

TOP 09 chce změnit systém jednání Sněmovny, aby ministři častěji chodili na interpelace

12.09. 14:25

Praha - TOP 09 by chtěla po volbách v Poslanecké sněmovně vyhradit čas pro opoziční návrhy a zařadit interpelace mezi hlasování o zákonech, aby na nich byli častěji přítomni ministři. Účast na interpelacích je podle opoziční strany nejhorší od roku 1989.

Socialistický přístup? Štech by měl upravit postup u omluvenek předškoláků, žádá ODS

11.09. 18:14

Praha – Šéf rezortu školství Stanislav Štech (za ČSSD) by měl metodickým pokynem upravit, jak by měli rodiče postupovat v případě omluvenek u dětí v posledním ročníku mateřské školy. Vyzvala jej dnes k tomu ODS.

ODS vyšle do senátních voleb v Brně frontmana skupiny Kamelot

11.09. 15:00

Brno - ODS příští rok vyšle do senátních voleb v Brně hudebníka Romana Horkého (53), frontmana skupiny Kamelot. Ke kandidatuře ho podle vlastních slov dovedla současná politická situace, ale i střety s byrokracií, kterou považuje za šikanující.

Politické strany zahájily ve všech krajích horkou část kampaně

10.09. 12:46

Praha - Strany s příchodem školního roku zahájily horkou část kampaně před sněmovními volbami, které budou zhruba za půldruhého měsíce. Většinou sázejí na kontaktní formu kampaně, k níž využívají také společenské a kulturní akce. K tradičním formám patří spolu s inzercí v médiích i prezentace na…

reklama
Fotogalerie