Články k tématu: ODS

ODS nepochodila, pivo nezlevní. Proti byl hlavně ministr financí

08.09. 13:09

Praha - Návrh ODS na snížení spotřební daně z piva dnes ve Sněmovně neuspěl. Zamítnutí navrhl ministr Ivan Pilný (ANO). "Pivní populismus" by podle něj připravil státní rozpočet o 780 milionů korun na spotřební dani a neměl zásadní vliv na cenu piva.

ANO v roli oběti, chce využít kauzu Čapí hnízdo, myslí si ODS

06.09. 10:02

Praha - Hnutí ANO chce podle občanských demokratů kauzu Čapí hnízdo využít ve volební kampani, aby se stavělo do role oběti a zakrylo neúspěchy svých ministrů.

Komise vylosovala stranám čísla do voleb: KSČM má osmičku, Piráti dostali patnáctku

05.09. 10:32

Praha - Státní volební komise dnes vylosovala čísla pro 31 stran a hnutí, které se zúčastní podzimních parlamentních voleb. Strany mohou čísla využít v kampani, především ale jimi budou označeny hlasovací lístky s jejich kandidáty.

reklama

Modrá vlna v Brně: ODS zahájila závěrečnou část kampaně, sází na osobní kontakt s voliči

01.09. 16:35

Brno - ODS dnes v Brně zahájila horkou fázi volební kampaně označovanou jako modrá vlna. Strana sází na osobní kontakt s voliči. Náklady kampaně odhadl předseda ODS Petr Fiala na 80 milionů korun, zákonný limit je 90 milionů.

Nejvíce Čechů stále preferuje hnutí ANO, vzmáhá se i ČSSD

Aktualizovali jsme 30.8.2017, 22:12, 30.08. 12:48

Praha - Z aktuálního průzkumu volebního potenciálu, který ukazuje procento rozhodnutých voličů a maximální hypotetický volební zisk v případě příklonu všech váhajících voličů k dané politické straně či hnutí se nadále ukazuje jako nejpreferovanější strana hnutí ANO, následována ČSSD. Informuje o…

Hnutí ANO by vyhrálo volby, dobře si vede i Okamura. Jak jsou na tom ostatní strany?

27.08. 17:37

Praha - Volby by podle dnes zveřejněných výsledků volebního modelu Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26,5 procenta hlasů. Druzí sociální demokraté by dostali hlas od 14,5 procenta voličů.

Většina stran chce zrychlit povolování dopravních staveb, infrastruktura je prý zaostalá

27.08. 11:03

Praha - Většina politických stran podporuje ve svých programech před podzimními sněmovními volbami odstranění byrokracie a administrativní zátěže při povolování velkých dopravních staveb.

ODS představila Vyšehradskou deklaraci: 12 podmínek pro vstup do vlády

17.08. 15:45

Praha - ODS dnes představila 12 podmínek pro svůj vstup do vlády po podzimních volbách, takzvanou Vyšehradskou deklaraci. Předseda pravicové opoziční strany Petr Fiala upozornil, že pokud případní koaliční partneři na podmínky nepřistoupí, nemohou počítat s účastí ODS v kabinetu.

ODS bude objíždět Česko s letním kinem, navštíví na 90 měst

10.08. 16:28

Praha – V srpnu budou občanští demokraté objíždět česká města s letním kinem. S letním kinem chce ODS zavítat do 90 měst. Českou republiku v době prázdnin objíždějí i představitelé ostatních politických stran.

Pražská ODS chce jednat o veřejných zakázkách pro firmy vlastněné členy ČSSD

10.08. 15:21

Praha - Pražská ODS chce v září na jednání zastupitelů řešit kauzu získávání veřejných zakázek firmami vlastněnými členy ČSSD. ODS to sdělila v tiskové zprávě.

ANO drtí konkurenty. Koalice lidovců a STAN by před rozpadem získala 9,5 procent

28.07. 17:51

Praha - Sněmovní volby by v červenci vyhrálo podle volebního modelu agentury Median hnutí ANO s náskokem před druhou KSČM a třetí ČSSD. Koalice KDU-ČSL a STAN, jež se za krátký čas po svém vzniku rozpadla, by zůstala těsně pod desetiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny.

Jak vstoupit do politické strany? Potřebujete hlavně trpělivost

20.07. 10:25

Praha - Nábor členů do českých politických stran je ve většině stran velmi podobný. Relativně jednoduše se dostanete do řad ODS, Pirátů a komunistů. Větší vytrvalost je třeba u Strany zelených a hnutí ANO Andreje Babiše, kde můžete na stranickou legitimaci čekat i přes půl roku.

Krácení zemědělských dotací u velkých farem? Strany se neshodnou

16.07. 15:55

Praha - Politické strany se neshodnou, zda by se měly dotace na přímé platby v novém období zemědělské politiky od roku 2020 krátit u velkých farem, nebo by se měly dávat jen do určité výše a dále již ne. ODS, Piráti a Zelení jsou pro zastropování.

ODS chce o prázdninách nechat občany odpočinout od politiky, připravila pro ně hru

11.07. 16:04

Praha - ODS bude o prázdninách s občany hledat zajímavá místa v Česku v rámci projektu "Sedm divů Česka" a chystá také projekce v kinech.

Nový průzkum: Pád ČSSD se zastavil, na komunisty ale stále ztrácí

11.07. 09:15

Praha - Na přelomu června a července by se do sněmovny dostalo šest politických stran. Emotivní dopady vládní krize, která probíhala před prázdninami, oslabil. Hnutí ANO si drží vysoké preference, ČSSD mírně posílila. Zůstává však stále na třetím místě žebříčku za KSČM, která také mírně posílila. U…

Kdo stojí za protievropskou propagandou? Macron, Juncker, Mogherini, vyjmenovává europoslanec

04.07. 15:20

Praha/Brusel - Český europoslanec Jan Zahradil (ODS) míní, že za vzrůstajícími protievropskými náladami stojí sami představitelé Evropské unie. Konkrétně jmenoval předsedu Evropské komise Jeana Claude Junckera nebo šéfku evropské diplomacie Fredericu Mogheriniovou.

Nový průzkum: ODS se dostala na druhé místo, ČSSD dál ztrácí

02.07. 13:56

Praha - Podle aktuálního průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi by volby do Sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO s 33,5 procenty hlasů. ČSSD se propadla na čtvrté místo a koalice lidovců se STAN by v poslaneckých lavicích neusedla. Pro vstup do dolní komory potřebuje alespoň 10 procent, má…

Jednání Sněmovny skončilo předčasně, poslanců bylo málo

30.06. 16:16

Praha - O pátcích poslanci jednají do 14:00, dnes si ale práci zkrátili o 1,5 hodiny. K hlasovacímu zařízení Sněmovny jich totiž nebyl přihlášen dostatečný počet. Schůze bude pokračovat v úterý 11. července.

Odložme EET pro farmářské trhy a řemeslníky, navrhují lidovci a STAN. ODS je obvinila z pokrytectví

30.06. 15:32

Praha - Třetí fáze EET má začít 1. března 2018 a čtvrtá fáze v červnu 2018. Koalice Lidovci a Starostové chce spuštění těchto etap elektronické evidence posunout o devět měsíců. ODS to pokládá za pokrytectví.

Nový průzkum: ČSSD je až třetí, ANO suverénně vede. A co koalice KDU-ČSL a STAN?

28.06. 13:08

Praha - Jak ukázal volební model agentury Median, volby by v červnu vyhrálo hnutí ANO, které se vrátilo ke 27,5 procenta. Druhá by skončila KSČM s 15,5 procenta. ČSSD by dalo hlas 14 procent lidí, tedy stejně jako v květnu. Koalice KDU-ČSL a STAN by získala devět procent, do Sněmovny by se tedy…

ODS vystavila vládě neuspokojivé vysvědčení: Jednička za šikanu, pětka z daňové politiky

27.06. 16:14

Praha - Pětka z daňové politiky a odstraňování byrokracie. Jednička naopak za šikanu malých a podporu velkých podnikatelů, stejně jako za marketing. Chování neuspokojivé. Takové vysvědčení dnes opoziční ODS vystavila vládě premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

ANO válcuje ostatní strany. ČSSD a ODS jsou na tom skoro stejně

26.06. 14:57

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) tradičně zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Do dolní sněmovny by se momentálně probojovalo šest stran. Průzkum nepočítá s dvojkoalicí lidovců se STAN.

ODS chce kvalitního prezidenta. A Zeman to prý rozhodně není

22.06. 15:47

Praha - Česko podle předsedy ODS Petra Fialy potřebuje kvalitního prezidenta. Politickým cílem ODS je i nadále, aby na Hradě nepokračoval Miloš Zeman. Předvolební koalice KDU-ČSL a hnutí STAN je podle Fialy nečitelná.

ČSSD se propadla za KSČM, ANO naopak dosáhlo vůbec nejlepšího výsledku

19.06. 15:26

Praha - V červnu by se do Sněmovny dostalo šest politických stran. Dopad vládní krize je i s měsíčním odstupem pro ČSSD a ANO dost dramatický, informuje agentura STEM. ANO posílilo a získává svůj vůbec nejlepší výsledek. ČSSD naopak oslabila a vykazuje výsledek dosud nejhorší. Na levici zatím…

reklama
Fotogalerie