Články k tématu: ODS

ODS chce oslovit voliče. V programu má snížení daní a růst mezd

19.04. 16:51

Praha - Občanští demokraté chtějí oslovit voliče snížením daní. Volební program bude obsahovat návrh, aby zaměstnanci platili 15procentní sazbu místo ze superhrubé mzdy nově z hrubé mzdy.

Občanští demokraté navrhují obnovit dětské praktiky jako samostatný obor vzdělání

16.04. 11:38

Praha - ODS reaguje na nedávno schválenou novelu, která slučuje obor praktické lékařství pro děti a dorost s pediatrií. Opoziční strana tvrdí, že není důvod, aby se tyto specializace spojovaly.

Kalousek, KDU-ČSL a STAN i Okamura by se do Sněmovny nedostali, ukazuje průzkum

15.04. 11:34

Největší podpoře voličů se šest měsíců před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než devět procentních bodů. Nově vzniklá volební dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů by v dubnu nedosáhla nutné desetiprocentní hranice pro získání…

reklama

Kde je místo ČR? Nesmíme být satelitem Ruska ani 17. spolkovou zemí, tvrdí europoslanec Zahradil

14.04. 09:56

Praha – Po asi tříměsíčním vyjednávání podepsali lidovci a Starostové a nezávislí (STAN) koaliční smlouvu o spolupráci pro letošní volby do Poslanecké sněmovny – a to i přesto, že průzkumy naznačují, že by se toto uskupení do Sněmovny ani dostat nemuselo. Jak se zdá, některé další strany mají z…

Kalousek se pustil do ODS: Budete volit Zemana. Jste k smíchu. Schytal to i Klaus mladší

13.04. 13:51

Praha – Ačkoliv opoziční strany TOP 09 a ODS často stojí bok po boku proti vládní koalici, rozhodně se nedá říci, že by mezi nimi neexistovaly spory a slovní přestřelky. Naposledy se do občanských demokratů a jednoho ze známých členů strany pustil sám šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Velké politické strany hospodařily se ztrátou, pouze ODS vykázala zisk

01.04. 12:36

Praha - Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) loni hospodařila se ztrátou téměř 9,2 milionu korun, o rok dřív byla v zisku. Všechny velké partaje byly loni v minusu s výjimkou ODS, která měla po zdanění zisk 8,9 milionu korun.

ODS a TOP 09 mají odlišný názor na to, jak by mělo Česko přistupovat k EU po brexitu

29.03. 15:32

Praha - Podle TOP 09 a ODS je třeba vyjednat s Británií po jejím nadcházejícím odchodu z Evropské unie co nejlepší vztahy. Obě strany se ale rozcházejí v názoru na to, jak by mělo Česko po brexitu přistupovat k unii.

ODS zvolla11 krajských lídrů pro podzimní volby

02.03. 18:13

Praha - Výkonná rada ODS dnes schválila lídry pro podzimní sněmovní volby v 11 krajích. Informovala o tom mluvčí strany Jana Havelková.

V únoru by volby s velkým náskokem vyhrálo ANO, ODS dohání komunisty

27.02. 14:53

Praha - Hnutí ANO by i v únoru vyhrálo jednoznačně sněmovní volby před ČSSD. Ukázal to aktuální volební model Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Opozice a ČSSD kritizují Babišův projev na sněmu ANO

25.02. 17:15

Praha - Představitelé opozice i vládní ČSSD zkritizovali projev vicepremiéra Andreje Babiše, kterým dnes zahájil sněm hnutí ANO. Mimo jiné v něm navrhl snížení daní z příjmů u lidí s výdělky do 113.000 korun měsíčně.

Z ODS odešel poslanec Radim Holeček. Mandát si ponechá, v klubu zůstane

22.02. 12:26

Praha - Poslanec Radim Holeček dnes ukončil své členství v ODS. Jediný zástupce strany za Ústecký kraj se tak rozhodl kvůli dlouhodobým sporům uvnitř ústecké organizace, řekl ČTK. Poslanecký mandát si ponechá, zůstane i členem klubu. Členem ODS byl od roku 2005.

Bude Kubera kandidovat na prezidenta? Zatím jsem nepřesvědčil svou ženu, přiznal senátor

05.02. 14:25

Praha - Hostem dnešních Otázkách Václava Moravce v České televizi byl místopředseda Senátu a dlouholetý senátor ODS Jaroslav Kubera, o němž se spekuluje jako o jednom z možných kandidátů na post prezidenta.

ODS jde proti Zemanovi? Nesmí pokračovat ve funkci prezidenta, tvrdí Fiala

Aktualizovali jsme 3.2.2017, 22:39, 03.02. 19:31

Praha - Občanští demokraté jsou podle předsedy Petra Fialy připraveni vzdát se vlastního kandidáta do prezidentských voleb, pokud se ukáže, že by nedokázal porazit současnou hlavu státu Miloše Zemana. Cílem je, aby Zeman nepokračoval ve funkci prezidenta, řekl dnes v rozhovoru s ČTK předseda ODS…

Mělo by se jednat o podobě Evropské unie, žádá Fiala

03.02. 16:46

Praha - Od schůzky šéfů parlamentních stran, na které chce premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka probrat český postoj k vyjednávání o podmínkách odchodu Velké Británie z Evropské unie, si předseda ODS Petr Fiala slibuje sjednocení národní pozice. Téma chce rozšířit o otázku dalšího fungování…

ODS si před volbami najala agenturu, díky níž je Kiska prezidentem

03.02. 15:18

Praha - První část kampaně ODS před volbami do Poslanecké sněmovny už začala, občanští demokraté ve spolupráci s veřejností dotvářejí svůj volební program, který představí v dubnu. Pravicová strana si najala také slovenskou agenturu Komplot, která pomohla Andreji Kiskovi ke zvolení prezidentem SR.

Poslanci podpořili návrh ODS na snížení spotřební daně z piva

01.02. 19:34

Praha - Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila návrh opoziční ODS na snížení spotřební daně z piva. Pravicová strana chce v reakci na EET snížit základní sazbu z nynějších 32 korun na 26,80 Kč za hektolitr piva. Do roku 2010 byla sazba daně 24 Kč. Podle vlády však návrh není zcela slučitelný s…

Otcovská dovolená jde k ledu, pravice ji odmítla zařadit na program

31.01. 16:42

Praha - Sněmovna po dnešním vetu ODS a TOP 09 patrně nebude na nynější schůzi schvalovat zavedení placené dovolené pro otce po narození dítěte. Pravice tvrdí, že "otcovská" rodinné vazby ani rovnost mužů a žen nezlepší.

Nový průzkum, nová čísla: ANO stále v čele, TOP 09 má osm procent

27.01. 12:48

Praha - V šetření realizovaném v lednu 2017 Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) tradičně zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Do Sněmovny by se dostalo šest stran, hnutí ANO je stále v čele. Voleb by se zúčastnilo 60 procent občanů.

Kontroly kotlů v domácnostech? ODS a TOP 09 zákon napadly u Ústavního soudu

20.01. 11:33

Brno - K Ústavnímu soudu dorazil návrh na zrušení schválené novely zákona o ochraně ovzduší, podle které mohou úřady kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích. Zákon napadli poslanci TOP 09 a ODS. Namítají, že norma porušuje právo na nedotknutelnost obydlí.

Kubera bude žádat o odložení účinnosti protikuřáckého zákona, chce odstranit absurdity

18.01. 15:20

Praha - Pro přijetí protikuřáckého zákona beze změn, jak to doporučil zdravotnický výbor Senátu, se dnes vyslovili zákonodárci ČSSD a členové senátního klubu KDU-ČSL a nezávislí, které podpořili známí lékaři.

ODS a TOP 09 zavedení otcovské dovolené nechtějí

17.01. 20:12

Praha - Opoziční ODS a TOP 09 nechtějí zavedení nároku otců na týdenní placenou dovolenou po narození dítěte, jak jej navrhuje vláda.

ODS odmítá směrnici EU o regulací zbraní. Zaplatila by i sankce

17.01. 14:27

Praha - Opoziční ODS odmítá návrh evropské směrnice, která má omezit nabývání a držení střelných zbraní. Strana žádá české europoslance, aby normu při dalším projednávání v Evropském parlamentu odmítli. Považuje totiž českou legislativu regulující držení zbraní za plně funkční.

Vláda by měla snížit daně a zjednodušit daňový systém, volá ODS

10.01. 14:21

Praha - Poslanecká sněmovna bude na nadcházející schůzi schvalovat vládní daňový balíček. Občanští demokraté opakovaně předkládali návrhy na snížení některých daní a zjednodušení daňového systému. "Vládní většina vždy naše návrhy zamítla," uvedla opoziční ODS v tiskové zprávě.

Kalousek má smůlu. ODS do voleb v bloku pravicových stran nepůjde

25.12. 17:20

Praha - ODS nepůjde do voleb v bloku pravicových stran, jak k tomu dříve vyzval šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Serveru Novinky.cz to řekl předseda ODS Petr Fiala.

reklama
Fotogalerie