Články k tématu: ODS

ODS zvolla11 krajských lídrů pro podzimní volby

02.03. 18:13

Praha - Výkonná rada ODS dnes schválila lídry pro podzimní sněmovní volby v 11 krajích. Informovala o tom mluvčí strany Jana Havelková.

V únoru by volby s velkým náskokem vyhrálo ANO, ODS dohání komunisty

27.02. 14:53

Praha - Hnutí ANO by i v únoru vyhrálo jednoznačně sněmovní volby před ČSSD. Ukázal to aktuální volební model Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Opozice a ČSSD kritizují Babišův projev na sněmu ANO

25.02. 17:15

Praha - Představitelé opozice i vládní ČSSD zkritizovali projev vicepremiéra Andreje Babiše, kterým dnes zahájil sněm hnutí ANO. Mimo jiné v něm navrhl snížení daní z příjmů u lidí s výdělky do 113.000 korun měsíčně.

reklama

Z ODS odešel poslanec Radim Holeček. Mandát si ponechá, v klubu zůstane

22.02. 12:26

Praha - Poslanec Radim Holeček dnes ukončil své členství v ODS. Jediný zástupce strany za Ústecký kraj se tak rozhodl kvůli dlouhodobým sporům uvnitř ústecké organizace, řekl ČTK. Poslanecký mandát si ponechá, zůstane i členem klubu. Členem ODS byl od roku 2005.

Bude Kubera kandidovat na prezidenta? Zatím jsem nepřesvědčil svou ženu, přiznal senátor

05.02. 14:25

Praha - Hostem dnešních Otázkách Václava Moravce v České televizi byl místopředseda Senátu a dlouholetý senátor ODS Jaroslav Kubera, o němž se spekuluje jako o jednom z možných kandidátů na post prezidenta.

ODS jde proti Zemanovi? Nesmí pokračovat ve funkci prezidenta, tvrdí Fiala

Aktualizovali jsme 3.2.2017, 22:39, 03.02. 19:31

Praha - Občanští demokraté jsou podle předsedy Petra Fialy připraveni vzdát se vlastního kandidáta do prezidentských voleb, pokud se ukáže, že by nedokázal porazit současnou hlavu státu Miloše Zemana. Cílem je, aby Zeman nepokračoval ve funkci prezidenta, řekl dnes v rozhovoru s ČTK předseda ODS…

Mělo by se jednat o podobě Evropské unie, žádá Fiala

03.02. 16:46

Praha - Od schůzky šéfů parlamentních stran, na které chce premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka probrat český postoj k vyjednávání o podmínkách odchodu Velké Británie z Evropské unie, si předseda ODS Petr Fiala slibuje sjednocení národní pozice. Téma chce rozšířit o otázku dalšího fungování…

ODS si před volbami najala agenturu, díky níž je Kiska prezidentem

03.02. 15:18

Praha - První část kampaně ODS před volbami do Poslanecké sněmovny už začala, občanští demokraté ve spolupráci s veřejností dotvářejí svůj volební program, který představí v dubnu. Pravicová strana si najala také slovenskou agenturu Komplot, která pomohla Andreji Kiskovi ke zvolení prezidentem SR.

Poslanci podpořili návrh ODS na snížení spotřební daně z piva

01.02. 19:34

Praha - Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila návrh opoziční ODS na snížení spotřební daně z piva. Pravicová strana chce v reakci na EET snížit základní sazbu z nynějších 32 korun na 26,80 Kč za hektolitr piva. Do roku 2010 byla sazba daně 24 Kč. Podle vlády však návrh není zcela slučitelný s…

Otcovská dovolená jde k ledu, pravice ji odmítla zařadit na program

31.01. 16:42

Praha - Sněmovna po dnešním vetu ODS a TOP 09 patrně nebude na nynější schůzi schvalovat zavedení placené dovolené pro otce po narození dítěte. Pravice tvrdí, že "otcovská" rodinné vazby ani rovnost mužů a žen nezlepší.

Nový průzkum, nová čísla: ANO stále v čele, TOP 09 má osm procent

27.01. 12:48

Praha - V šetření realizovaném v lednu 2017 Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) tradičně zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Do Sněmovny by se dostalo šest stran, hnutí ANO je stále v čele. Voleb by se zúčastnilo 60 procent občanů.

Kontroly kotlů v domácnostech? ODS a TOP 09 zákon napadly u Ústavního soudu

20.01. 11:33

Brno - K Ústavnímu soudu dorazil návrh na zrušení schválené novely zákona o ochraně ovzduší, podle které mohou úřady kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích. Zákon napadli poslanci TOP 09 a ODS. Namítají, že norma porušuje právo na nedotknutelnost obydlí.

Kubera bude žádat o odložení účinnosti protikuřáckého zákona, chce odstranit absurdity

18.01. 15:20

Praha - Pro přijetí protikuřáckého zákona beze změn, jak to doporučil zdravotnický výbor Senátu, se dnes vyslovili zákonodárci ČSSD a členové senátního klubu KDU-ČSL a nezávislí, které podpořili známí lékaři.

ODS a TOP 09 zavedení otcovské dovolené nechtějí

17.01. 20:12

Praha - Opoziční ODS a TOP 09 nechtějí zavedení nároku otců na týdenní placenou dovolenou po narození dítěte, jak jej navrhuje vláda.

ODS odmítá směrnici EU o regulací zbraní. Zaplatila by i sankce

17.01. 14:27

Praha - Opoziční ODS odmítá návrh evropské směrnice, která má omezit nabývání a držení střelných zbraní. Strana žádá české europoslance, aby normu při dalším projednávání v Evropském parlamentu odmítli. Považuje totiž českou legislativu regulující držení zbraní za plně funkční.

Vláda by měla snížit daně a zjednodušit daňový systém, volá ODS

10.01. 14:21

Praha - Poslanecká sněmovna bude na nadcházející schůzi schvalovat vládní daňový balíček. Občanští demokraté opakovaně předkládali návrhy na snížení některých daní a zjednodušení daňového systému. "Vládní většina vždy naše návrhy zamítla," uvedla opoziční ODS v tiskové zprávě.

Kalousek má smůlu. ODS do voleb v bloku pravicových stran nepůjde

25.12. 17:20

Praha - ODS nepůjde do voleb v bloku pravicových stran, jak k tomu dříve vyzval šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Serveru Novinky.cz to řekl předseda ODS Petr Fiala.

Levnější pivo? Vláda návrh ODS na snížení spotřební daně odmítla

14.12. 16:53

Praha – Kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) dnes ze stolu smetl návrh ODS na snížení spotřební daně z piva. Vyplývá to z průběžných výsledků jednání kabinetu. Občanští demokraté chtějí snížit spotřební daně na pivo zejména malým pivovarům.

ODS se chystá na volby. Chce zrušit zbytečnou byrokracii

13.12. 20:00

Praha - ODS chce ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce dostat tolik hlasů, aby nahradila "levicově-populistickou" vládu.

ODS iniciovala petici za odvolání Hollana

12.12. 16:49

Brno – Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan (Žít Brno) by měl být odvolán. Petici s tímto požadavkem iniciovala brněnská ODS ve spolupráci se spolkem Brno autem. Impulsem pro spuštění byl podle nich požadavek některých občanů města vyjádřit svoji nespokojenost s brněnským náměstkem.

Daňové změny dle ČSSD jsou stupidní, tvrdí ODS

10.12. 14:35

Praha - Plány ČSSD na "rozbití" stávajícího daňového systému kritizuje nejen ministr financí Andrej Babiš (ANO), ale také opoziční ODS. Daně by měly být nízké a jednoduché, tedy opak toho, co chtějí vládní sociální demokraté.

ODS jde proti zavření obchodů o svátcích. Chystá ústavní stížnost

30.11. 12:32

Praha - Senátoři ODS shromáždili potřebné podpisy pro podání ústavní stížnosti proti zavírání obchodů o svátcích. Ústavní stížnost podepsalo 18 senátorů včetně některých z klubu Starostů a nezávislých (STAN), prozradil místopředseda Senátu Jaroslav Kubera.

ODS žádá, aby se Senát distancoval o prohlášení ústavních činitelů o Číně

29.11. 21:00

Praha - Senátní tisková tajemnice Eva Davidová dnes informovala, že ODS bude požadovat, aby se Senát distancoval od pročínského prohlášení čtyř ústavních činitelů. Tento materiál podpořil také šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD).

ODS vystavila vedení Prahy vysvědčení. Výsledek je ostudný

24.11. 14:45

Praha - Vedení Prahy selhává v oblasti dopravy, rozvoje města nebo zavedení takzvaného chytrého města, zní z ODS. Vedení metropole vystavila opoziční strana vysvědčení s třemi pětkami.

reklama
Fotogalerie