Články k tématu: ODS

ODS vystavila vedení Prahy vysvědčení. Výsledek je ostudný

24.11. 14:45

Praha - Vedení Prahy selhává v oblasti dopravy, rozvoje města nebo zavedení takzvaného chytrého města, zní z ODS. Vedení metropole vystavila opoziční strana vysvědčení s třemi pětkami.

Do vedení středočeského kraje se vrací ODS, hejtmankou se stala Jermanová (ANO)

18.11. 12:05

Praha - Novou hejtmankou Středočeského kraje se dnes stala místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová z hnutí ANO. Ve funkci vystřídala Miloše Peteru (ČSSD). ANO bude ve středních Čechách vládnout v koalici se STAN, ODS a třemi zastupiteli za TOP 09.

Hollan zůstane náměstkem brněnského primátora, rozhodli zastupitelé

Aktualizovali jsme 15.11.2016, 12:28, 15.11. 11:47

Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) zůstane ve funkci primátorova náměstka v Brně. Rozhodli o tom dnes brněnští zastupitelé, kteří ve veřejném hlasování nepodpořili návrh bývalého primátora Romana Onderky (ČSSD) na Hollanovo odvolání. Zastupitelé zařadili na program návrh Hollanova odvolání až napotřetí…

reklama

ODS chce širší debatu politický sil. Zahraniční politika ČR je prý slabá a nesrozumitelná

11.11. 12:08

Praha - Česká zahraniční politika je slabá a nesrozumitelná, řekl dnes ve Sněmovně předseda ODS Petr Fiala. Podle Františka Laudáta (TOP 09) směřuje na východ, což je podle něho riskantní. Pravice volá po širší debatě politických sil, z níž by vzešla shoda na cílech zahraniční politiky. Předseda…

Náměstkyně hejtmana Vysočiny Fischerová byla v KSČ, v životopise se tím nechlubí

09.11. 11:40

Jihlava - Jana Fischerová za ODS, která je novou náměstkyní hejtmana Vysočiny a několik let i poslankyní, byla před rokem 1989 členkou Komunistické strany Československa. Zjistila to Mladá fronta Dnes.

ODS navrhne snížit spotřební daň na pivo jako kompenzaci za EET

08.11. 14:39

Praha - ODS navrhne snížit spotřební daň na pivo, uvedl dnes předseda sněmovního klubu opoziční strany Zbyněk Stanjura. Má jít o kompenzaci restauratérům za zavedení elektronické evidence tržeb (EET).

Karlovarský kraj má koalici z ANO, ODS, HNHRM, Pirátů a SPO

Aktualizovali jsme 6.11.2016, 19:59, 06.11. 17:28

Karlovy Vary - V Karlovarském kraji sestaví koalici ANO, ODS, Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM), Piráti a SPO.

ČSSD slábne, předběhli ji komunisté. Roste také ODS a Okamurova SPD

31.10. 15:40

Praha - V preferencích i volebním modelu za říjen výrazně uspělo hnutí ANO, oslabila ČSSD. Uvedla to dnes agentura STEM. Nově se přes pětiprocentní práh dostala SPD Tomio Okamury. Úspěch zaznamenala ODS. Piráti se přiblížili k pětiprocentní hranici.

Oslavy 28. října: ODS na Hrad nedorazí, KSČM a ANO možná přijdou

25.10. 14:23

Praha - Poslanci a ministři hnutí ANO mají doporučení, aby se zúčastnili oslav státního svátku na Pražském hradě. Poslanci KSČM mají doporučení neúčastnit se 28. října alternativních akcí. ODS se oslav na Hradě nezúčastní.

Nová koalice v hradeckém kraji podepsala dohodu, hejtmanem má být Štěpán (ČSSD)

24.10. 12:43

Hradec Králové - Zástupci ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09 dnes podepsali koaliční smlouvu. Hejtmanem Královéhradeckého kraje má být lídr sociálních demokratů Jiří Štěpán.

V Karlovarském se tvoří čtyřkoalice

17.10. 20:40

Karlovy Vary - Hnutí ANO, ODS, Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM) a Piráti se pokusí sestavit v Karlovarském kraji krajskou koalici.

Jihočeská ČSSD odmítla ODS jako partnera, do koalice s ANO chce jiného patnera

12.10. 20:52

České Budějovice – Vyjednávání o koalici v jihočeském kraji stále pokračují. ČSSD a ANO hledají další stranu do koalice, na dnešním jednání se však na třetím partnerovi neshodly.

Dohodnuto: V Olomouckém kraji vznikne koalice ANO, ČSSD a ODS

11.10. 15:26

Olomouc - Hnutí ANO a ČSSD se v Olomouckém kraji dohodly na koalici s ODS. Ještě dnes jejich zástupci začnou pracovat na přípravě koaliční smlouvy, díky které budou mít v krajském zastupitelstvu většinu.

Koaliční jednání pokračují: ANO chce zvrátit dohodu v Hradci, ODS má zájem o střední Čechy

11.10. 14:10

Hradec Králové - Za vhodnou formu vlády v Královéhradeckém kraji by vítězné ANO považovalo obdobu středopravé koalice dohodnuté v Moravskoslezském kraji, která je složená z ANO, ODS a KDU-ČSL. Babišovo hnutí, kterému hrozí odchod do opozice, na postu hejtmana netrvá. O koalici se intenzivně…

Je dohodnuto. Moravskoslezský kraj povede koalice ANO, KDU-ČSL a ODS

10.10. 21:29

Ostrava - Moravskoslezský kraj povede koalice ANO, KDU-ČSL a ODS, která bude mít v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 36 hlasů.

Vedení rozhodlo chce, aby ODS jednala o koalici v Olomouckém kraji

10.10. 18:35

Olomouc - Zástupci ODS se dnes rozhodli po zasedání olomouckého krajského vedení nadále pokračovat v jednáních o podobě krajské koalice. Partnerství jim nabídlo vítězné hnutí ANO.

Skončí ČSSD v koalici s ODS? V Jihočeském kraji chce hejtmana a pět míst

10.10. 17:24

České Budějovice - Současný hejtman Jihočeského kraje a lídr kandidátky sociálních demokratů Jiří Zimola se dnes sešel se zástupci ODS, KSČM, Jihočechy 2012 a KDU-ČSL. Nevyloučil spolupráci ani s jedním z těchto subjektů.

Pravice ztrácí. TOP 09 přišla o 42 procent voličů, ODS o 31 procent

08.10. 22:30

Praha - Nejvíce voličů ztratila TOP 09. V letošních volbách se od ní odklonilo 42 procent voličů z těch, kteří ji volili v předčasných sněmovních volbách v roce 2013.

Rivalita mezi ODS a TOP 09? Kalousek to bere jinak

08.10. 22:05

Praha - Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek nebral letošní krajské a senátní volby jako souboj s ODS o nejsilnější pravicovou stranu.

ODS si stanovuje podmínky: Chce do koalice tam, kde prosadí svůj program

08.10. 20:17

Praha - Volební výsledky pro ODS znamenají, že může uvažovat o účasti na vládě v krajích. Chce být ale jen tam, kde bude mít reálnou šanci prosadit svůj program.

Díky vládě ČSSD kraje neprosperují, alepuje na voliče Fiala

05.10. 18:44

České Budějovice - ČSSD vládne krajům už osm let. Podle předsedy opoziční pravicové ODS Petra Fialy regiony stagnují a nevyužívají hospodářskou prosperitu posledních let.

Návrh státního rozpočtu se ODS nelíbí. Podle Fialy vláda rozhazuje

21.09. 14:43

Praha - Opoziční ODS se nelíbí návrh státního rozpočtu pro příští rok, který dnes schválila vláda a který počítá se schodkem 60 miliard korun.

Rozsudek v kauze Opencard může ohrozit demokracii, říká Svoboda

08.09. 14:53

Praha - Pražský exprimátor Bohuslav Svoboda (ODS) v reakci na dnešní rozsudek v kauze Opencard uvedl, že verdikt je vzkazem pro všechny komunální politiky a může ohrozit demokracii v Česku. Trest ostře odmítla také ODS.

ODS chce bojovat proti koncentraci moci. Voličům se odprezentuje jako alternativa vládě

05.09. 17:41

Praha - ODS chce přesvědčit voliče o tom, že není dobré, aby všude vládli zástupci současné vládní koalice. Chce se také prezentovat jako alternativa, jak vyvážit moc vlády a prezidenta.

reklama
Fotogalerie