Články k tématu: olympiáda

Japonci nevěří, že se odložené OH uskuteční

06.07. 12:08

Více než tři čtvrtiny Japonců nevěří, že se v příštím roce v Tokiu uskuteční odložené olympijské hry. Z průzkumu televizní společnosti JNN vyplynulo, že opačný názor má jen 17 procent oslovených.

COVID-19 zhatil letošní olympiádu v Tokiu. Byl oznámen nový termín

Aktualizovali jsme 30.3.2020, 17:04, 30.03. 15:10

Odložené letní olympijské hry v Tokiu se v příštím roce uskuteční od 23. července do 8. srpna. Oznámili to japonští organizátoři po dohodě s představiteli Mezinárodního olympijského výboru.

Na kdy se posouvá olympiáda? Tady je možný termín

28.03. 17:18

Předseda organizačního výboru olympijských her v Tokiu Joširo Mori zpochybnil možnost, že by se odložené soutěže pod pěti kruhy uskutečnily v jarních měsících. Funkcionář je přesvědčen, že se bude závodit přibližně ve stejné době, v níž se olympiáda měla konat letos, než byla kvůli pandemii…

reklama

Sportovní svět v šoku: Olympiádu podplatili

06.07. 10:18

Bývalý guvernér státu Rio de Janeiro Sérgio Cabral u soudu přiznal, že si kupoval hlasy členů Mezinárodního olympijského výboru před volbou dějiště her v roce 2016. Úplatky v celkové výši dva miliony dolarů podle něj byly pro devět členů MOV, mimo jiné pro legendárního ukrajinského tyčkaře Sergeje…

Tým uprchlíků bude startovat i v Tokiu. Olympijský výbor už sleduje sportovce

10.10. 12:43

Olympijských her v Tokiu se zúčastní stejně jako v Riu de Janeiro tým uprchlíků. Na žádost předsedy Thomase Bacha tuto myšlenku schválil Mezinárodní olympijský výbor na zasedání v Buenos Aires. Podle Bacha už MOV vytipoval více než padesátku sportovců, kteří by mohli tým tvořit.

Ekoolympiáda? Toyota dodá Tokiu 3000 ekologických aut

28.07. 12:24

Tokio - Toyota poskytne na letní olympijské a paralympijské hry v Tokiu v roce 2020 přes 3000 osobních aut s elektrickým, hybridním nebo vodíkovým pohonem. Japonská automobilka tak chce společně s pořadateli olympiády dosáhnout nejnižší úrovně emisí v rámci všech oficiálních vozových parků her v…

Olympionik si vymyslel přepadení, teď mu hrozí vězení

Aktualizovali jsme 12.5.2018, 14:39, 12.05. 14:14

Rio de Janeiro - Rok po odložení případu jiným brazilským soudem podala prokuratura státu Rio de Janeiro žalobu na amerického plavce Ryana Lochteho kvůli tomu, že si během předloňských olympijských her v Riu vymyslel historku o přepadení. Žaloba pro něj požaduje šest měsíců vězení, nebo pokutu.

Čína chce kupu medailí ze zimní olympiády, obyvatele vyzývá k lyžování

28.04. 16:10

Si-ning (Čína) - Velmi daleko od Pekingu, v chladu tibetské plošiny, se Čína snaží vštípit obyvatelům chudého regionu lásku k lyžování. Děje se tak v souvislosti se zimními olympijskými hrami, které Čína bude hostit v roce 2022, píše agentura AFP.

Kim Čong-un jednal s šéfem olympijského výboru, počítá se s účastí KLDR na příští letní olympiádě

31.03. 12:52

Peking - Předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach se v pátek sešel s vůdcem KLDR Kim Čong-unem, který projevil zájem o další rozvoj sportu v zemi. Severní Korea počítá s účastí na příští letní olympiádě v Tokiu v roce 2020 i na zimních hrách v Pekingu 2022.

Je fandění sportovcům závislost? Psycholožka prozradila, jaká je pravda

24.02. 09:30

Praha - Podle sportovní psycholožky Radany Štěpánkové je pro sportovce vystoupení na olympijských hrách vždy o něco psychicky náročnější, protože to považují za vrchol své kariéry. Uvedl také, co vede fanoušky k tomu, aby svůj tým podporovali.

Olympiáda v době antiky? Závodníci soutěžili nazí, aby nemohli podvádět

21.02. 08:57

Olympijské hry původně nebyly sportovní událostí, ale součástí nejdůležitějšího ze čtyř všeřeckých náboženských svátků, věnovaného hlavnímu řeckému bohu Diovi. Význam těchto slavností byl v účasti většiny Řecka rozdrobeného na desítky malých městských států. Ty během nich vždy uzavřely příměří, aby…

Kim a Trump přišli na zahájení olympiády, ochranka je hned vyvedla

09.02. 19:40

Pchjongčchang – O velký rozruch se během zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Pchjongčchangu postarali dvojníci amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una.

V Jižní Koreji začaly 23. zimní olympijské hry

09.02. 14:03

Pchjongčchang - Začalo slavnostní zahájení 23. zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu. Bude na nich startovat asi 3000 sportovců z rekordních 92 zemí, česká výprava má 93 členů včetně obhájkyň olympijského zlata ze Soči rychlobruslařky Martiny Sáblíkové a snowboardcrossařky Evy Samkové.

V olympijské vesnici vystoupil soubor z KLDR, zahrál i několik západních melodií

08.02. 21:06

Soul - V Jižní Koreji poprvé vystoupil severokorejský umělecký soubor Samčijon, zahrál známé písně nejen z obou korejských států. KLDR na olympijské hry v Jižní Koreji vysílá zhruba 550člennou delegaci. Ta kromě 140členného uměleckého souboru zahrnuje rovněž 230 roztleskávaček, 30členné družstvo na…

V blízkosti olympijské vesnice vypukl požár. Poplach vyvolal mírné pozdvižení

08.02. 12:59

Soul - V blízkosti ubytovací části olympijské vesnice v Kangnungu vypukl požár, což před začátkem her v Pchjongčchangu vyvolalo mírné pozdvižení. O tom, zda byl někdo zraněn, místní úřady neinformovaly.

V Pchjongčchangu se dva dny před olympiádou šíří infekce

07.02. 18:11

Pchjongčchang - Nákaza střevním virem se mezi pracovníky zajištujícími organizaci olympijských her v Pchjongčchangu dál šíří. Počet pacientů s příznaky norovirové infekce stoupl dva dny před začátkem soutěží na 86.

Sestra diktátora Kima se zúčastní zahájení olympijských her

07.02. 11:45

Soul - Sestra severokorejského vůdce tento týden navštíví Jižní Koreu a zúčastní se pátečního slavnostního zahájení zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. Kim Jo-čong významně v posledních letech povýšila v politické hierarchii.

Politickou delegaci KLDR na olympiádu povede formálně nejvyšší představitel země

Aktualizovali jsme 4.2.2018, 22:11, 04.02. 18:01

Pchjongjang/Soul - Delegaci politiků Severní Koreje, která už za pár dní u příležitosti začátku zimních olympijských her přicestuje do Jižní Koreje, povede formálně nejvyšší představitel KLDR. Tím je předseda stálého výboru Nejvyššího lidového shromáždění Kim Jong-nam.

Drony, bomby a vyhoštění. Jak se svět ve 21. století připravuje na olympiádu?

03.02. 08:27

Na únorových zimních olympijských hrách čekají fanoušky i sportovce mimořádná sportovní opatření. Pořadatelé se obávají nepřátelských dronů, teroristů, ale i vlastních občanů. O problematice píše server Defense One.

Hrozí olympiádě teroristický útok?

26.01. 12:04

Pchjongjang - Svět by neměl věřit severokorejskému pokusu o zavedení dialogu s Jižní Koreou. Neměl by ani ocenit gesto KLDR, která tentokrát nebude bojkotovat Olympijské hry. To vše je pouze záminka pro to, aby došlo na olympiádě k útoku. Alespoň to tvrdí bývalá severokorejská zvláštní agentka.…

Severní Korea vyšle do společného olympijského týmu 22 sportovců

20.01. 14:56

Lausanne/Soul - KLDR vyšle na zimní olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu 22 sportovců, kteří budou spolu se zástupci Jižní Koreje startovat pod jednotnou vlajkou. Obě země navíc postaví společný tým hokejistek.

Severní Korea zrušila vyslání přípravného týmu do Pchjongčchangu

19.01. 19:01

Soul - KLDR zrušila plánovanou návštěvu delegace, která měla v Jižní Koreji připravit vystoupení severokorejské umělecké skupiny během únorových zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. Informovala o tom jihokorejská agentura Jonhap. 

Dohodnuto: Severní a Jižní Korea nastoupí na olympiádě pod společnou vlajkou

17.01. 17:24

Soul - Severní a Jižní Korea budou při slavnostním zahájení zimních olympijských her v Pchjongčchangu pochodovat společně pod jednou vlajkou. Dohodu ale musí ještě schválit Mezinárodní olympijský výbor, který se s představiteli obou Korejí sejde v sobotu v Lausanne.

Zástupci Korejí usedli k jednacímu stolu, KLDR chce vyslat delegaci na ZOH

09.01. 08:01

Pchanmundžom (Korea) - Na linii příměří oddělující oba korejské státy se dnes koná první přímé jednání mezi zástupci Pchjongjangu a Soulu od roku 2015. Zástupci obou Korejí patrně hovoří především o nadcházející zimní olympiádě v Jižní Koreji.

reklama
Fotogalerie