Články k tématu: Petr Fiala (ODS)

Představy zemí V4 o pomoci Ukrajině se liší

včera 19:26

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká.

Fiala označil pořadatele protestu za lidi, kteří se netají podporou Kremlu

19.02. 11:45

Premiér Petr Fiala (ODS) vnímá organizátory pondělní akce v Praze jako lidi, kteří se netají podporou Kremlu. Protest podle něj žádná řešení skutečných problémů českých farmářů nepřinese. Do hlavního města dnes dorazily stovky traktorů, zemědělci se shromáždili například před budovou ministerstva…

Inflace v lednu činila 2,3 procenta. Zdražování po dvou letech končí, tvrdí Fiala

15.02. 11:12

Meziroční inflace činila v lednu 2,3 procenta, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). Jde o nejnižší hodnotu od března 2021. Premiér Petr Fiala (ODS) v komentáři pro média konstatoval, že se jedná o konec dvouletého zdražování v Česku.

reklama

Babiš je ohrožením demokracie, udeřil Rakušan po volbě předsedy ANO

10.02. 21:14

Andrej Babiš by se měl chovat více jako politik, reagoval premiér Petr Fiala (ODS) na očekávané výsledky volby předsedy nejsilnějšího opozičního hnutí ANO. Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) představuje Babiš se spolustraníky hrozbu pro českou demokracii.

Fiala oznámil výsledek jednání o zmocněnci pro přijetí eura. Česko ho mít nebude

07.02. 11:22

Česko nakonec nebude mít zmocněnce pro přijetí eura, oznámil premiér Petr Fiala (ODS) po úterním koaličním jednání. Ekonoma Petra Zahradníka původně jmenoval do zmíněné funkce ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Zahradník bude nadále jeho poradcem.

Jurečka připustil, že by kvůli večírku během střelby na FF UK mohl rezignovat

07.01. 14:09

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) připustil, že kvůli vánočnímu večírku, který na úřadě probíhal v době tragické střelby na Filozofické fakultě UK, by mohl skončit ve funkci. V nedělním vydání Otázek Václava Moravce uvedl, že zvažuje rezignaci. Mluvit o ní chce s vedením…

Podle Fialy Česko nesplňuje potřebná kritéria pro zavedení eura

03.01. 21:45

V programovém prohlášení současné vlády nebylo dohodnuto, že by se v průběhu tohoto volebního období měla zabývat přijetím společné evropské měny. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) Česko v současné době nesplňuje potřebná kritéria pro zavedení eura.

Babiš po Novém roce zkritizoval Fialovu vládu. Premiér reagoval

02.01. 17:40

Expremiér Andrej Babiš (ANO) sice před rokem neuspěl ve volbách hlavy státu, přesto přednesl stejně jako jeho přemožitel Petr Pavel svůj novoroční projev. Video s řečí zveřejnil na sociálních sítích. Babiš zkritizoval vládu premiéra Petra Fialy (ODS), který již na slova opozičního lídra reagoval.

Nejhorší máme za sebou, příští rok bude lepší, řekl Fiala

26.12. 21:22

Příští rok už bude mnohem lepší, naznačil premiér Petr Fiala (ODS) v úterním vánočním projevu k občanům. V Česku podle něj poklesne inflace, tím pádem začnou lidem růst reálné mzdy. V plánu jsou také rekordní investice do infrastruktury.

Bude líp, tvrdí Fiala. Podle Babiše jeho vláda devastuje zemi

17.12. 17:44

Premiér Petr Fiala (ODS) vyjádřil očekávání, že v příštím roce dojde k zlepšení ekonomické situace v zemi a ke zvýšení životní úrovně obyvatel. Přispět k tomu má i očekávaný pokles inflace, uvedl v televizním pořadu Za pět minut dvanáct.

Lékaři podepsali s vládou složitě vyjednanou dohodu o platech

08.12. 12:45

V pátek podepsali zástupci nespokojených lékařů dohodu o zvýšení platů s premiérem Petrem Fialou a ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Vláda na toto navýšení vyčlenila částku ve výši 9,8 miliardy korun. Premiér uvedl, že tato dohoda je významná nejen pro lékaře a zdravotníky, ale také pro…

Nejvyšší ústavní činitelé jednali o české zahraniční politice

07.12. 13:58

Na Pražském hradě se ve čtvrtek řešila koordinace české zahraniční politiky, schůzku nejvyšších ústavních činitelů hostil prezident Petr Pavel. Řeč přišla nejen na dění na Ukrajině a v Izraeli, ale také například na vztah k Číně. Politici si také vyjasnili postoj k otázce obsazení postu českého…

Nemocniční zdravotníci zřejmě budou moci pracovat ve 24hodinových službách

30.11. 20:03

Nemocniční zdravotníci pravděpodobně budou moci pracovat ve 24hodinových službách. Novela zákoníku práce, kterou schválila Sněmovna, ruší ustanovení o další dobrovolné přesčasové práci, které vyvolalo protesty lékařů.

Fiala se s lékaři domluvil na růstu peněz na odměny

30.11. 16:34

Na jednání s nespokojenými lékaři došlo podle premiéra Petra Fialy (ODS) k dosažení shody, kdy jim byla nabídnuta částka ve výši 9,8 miliardy korun z veřejného zdravotního pojištění na zvýšení odměňování pro příští rok.

Nemocnice v prosinci některá oddělení zavřou. Fiala chce s lékaři jednat

29.11. 21:33

Na setkání se zástupci lékařů, které je naplánováno na čtvrtek, má premiér Petr Fiala (ODS) za cíl vyřešit aktuální situaci. Dnes to uvedl po zasedání vlády. Lékaři dnes oznámili, že kvůli nedostatku personálu v prosinci nemocnice některá oddělení uzavřou.

Odborářům jde podle Fialy o vlastní politické ambice

26.11. 21:32

Premiér Petr Fiala (ODS) se domnívá, že lídrům odborů jde především o vlastní politické ambice. Napsal to na sociální síti v předvečer ohlášené protivládní stávky. Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) se zároveň omluvil rodičům za komplikace způsobené pondělní stávkou ve školství.

Fico v Praze jednal s nejvyššími ústavními činiteli, přijal ho i Pavel

24.11. 17:14

Staronový slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) v pátek zavítal na zahraniční návštěvu České republiky, kde se setkal s nejvyššími ústavními činiteli. Podle Fica se ukázalo, že zástupci obou zemí mají velmi podobné postoje, výjimkou je otázka vojenské pomoci Ukrajině.

Fiala zdůraznil, že o demokracii se musí bojovat každý den

17.11. 10:24

Premiér Petr Fiala (ODS) se ze zdravotních důvodů osobně neúčastní letošních oslav výročí sametové revoluce. Vyjádření u příležitosti státního svátku 17. listopadu poskytl prostřednictvím sociálních sítí. Podle premiéra si občané musí uvědomit, že o demokracii se vede zápas každý den. "Záleží jen…

Fiala se kvůli nemoci omluvil z oslav výročí sametové revoluce

16.11. 15:28

Předsedu vlády Petra Fialu (ODS) nadále trápí zdravotní potíže. Lídr občanských demokratů ve čtvrtek na sociální síti X oznámil, že kvůli nemoci vynechá oslavy pátečního státního svátku.

Fiala připustil růst cen elektřiny, ale méně, než se očekává

31.10. 19:54

Ceny elektřiny v příštím roce se sice zvýší, premiér Petr Fiala (ODS) ale ujistil veřejnost, že nárůst nepřekročí jednotky procent. Dnes na tiskové konferenci vysvětlil, že dramatické zdražení elektřiny o desítky procent není na pořadu dne. Přesto však zmiňuje možnost, že návrh Energetického…

Fiala podpořil návrh na přesun ambasády v Izraeli do Jeruzaléma

09.10. 19:39

Premiér Petr Fiala (ODS) v souvislosti s aktuálním děním mezi Izraelem a hnutím Hamás opět podpořil ideu přesunu české ambasády v Izraeli do Jeruzaléma. Diplomatické zastoupení momentálně sídlí v Tel Avivu.

Česko ústy Pavla a Fialy odsuzuje teroristický útok na Izrael

07.10. 11:05

Útok palestinského hnutí Hamás je teroristický čin vůči Izraeli a civilnímu obyvatelstvu. V dnešním prohlášení to uvedl prezident Petr Pavel.

Fiala má za nešťastné, že Slovensko zastavuje vojenskou pomoc Ukrajině

05.10. 21:31

Premiér Petr Fiala (ODS) považuje postup Slovenska v otázce poskytování další vojenské pomoci Ukrajině za nešťastný, ačkoliv chápe důvody, které k tomu mohly vést. Reagoval na krok slovenské prezidentky Zuzany Čaputové, která se rozhodla čekat na závěry jednání o sestavení nové vlády po víkendových…

Babiš chce, aby Rakušan skončil jako ministr. Fialovi napsal dopis

27.09. 14:48

Expremiér Andrej Babiš (ANO) vyzval dopisem premiéra Petra Fialu (ODS) k jednání o osudu Víta Rakušana (STAN) ve funkci ministra vnitra. Babiš považuje za nemyslitelné, aby byl v čele resortu zástupce Starostů a nezávislých.

Fotogalerie