Články k tématu: Policie ČR

Ostravská policie vyšetřuje smrtelné postřelení rybáře při lovu divočáků

25.11. 15:17

Ostravští kriminalisté se od nočních hodin zabývají úmrtím muže, který byl postřelen během odlovu divočáků v moravskoslezské metropoli. Policisté zadrželi dvě osoby, z nichž jednu již propustili. Případ řeší pro podezření z usmrcení z nedbalosti.

Policie oznámila dopadení hledaného Tomáše Čermáka. Skrýval se v Polsku

15.11. 12:31

Polská policie v úterý na základě poznatků od českých kolegů zadržela hledaného dezinformátora Tomáše Čermáka, který se vyhýbá nástupu do výkonu trestu. V nejbližší době má následovat jeho předání do Česka.

Policie vyšetřuje těžké ublížení na zdraví s následkem smrti na Vsetínsku

09.11. 14:22

Policie se od úterý zabývá případem těžkého ublížení na zdraví, ke kterému došlo ve Valašském Meziříčí ve Zlínském kraji. Muž měl napadnout svou partnerku, přičemž ji ráno našel mrtvou. Obviněnému hrozí až 16 let vězení.

reklama

Policie zahájila trestní stíhání v případu pádu lanovky na Ještěd

30.10. 10:43

Policie ukončila přípravné řízení v rámci vyšetřování tragického pádu lanovky na Ještěd, který nepřežil jeden člověk. Zahájeno bylo trestní stíhání čtyř fyzických a jedné právnické osoby. Od smutné události zítra uplynou dva roky.

Policie navrhla obžalovat muže, jehož viní ze žaložení požáru v Českém Švýcarsku

27.10. 15:50

Policie navrhla obžalobu v případu nejrozsáhlejšího lesního požáru v historii České republiky, který loni zachvátil Národní park České Švýcarsko. Obžalovaný muž je od května ve vazbě, hrozí mu až patnáctiletý trest odnětí svobody.

Policie obvinila strážníka z Lipníku nad Bečvou kvůli únorovému zákroku

23.10. 18:38

Policie obvinila bývalého strážníka městské policie za únorový zákrok na náměstí v Lipníku nad Bečvou, informovala o tom v pondělí po poledni na sociální síti X. Město s obviněným mužem už dříve rozvázalo pracovní poměr.

Policie obvinila řidiče kamionu kvůli úterní nehodě vlaku v Olomouci

19.10. 16:32

Vyšetřování úterní nehody osobního vlaku na železničním přejezdu v Olomouci pokročilo do té míry, že policie ve středu obvinila pětašedesátiletého cizince, řidiče nákladního vozu, s nímž se vlak střetl. Obviněnému hrozí až osm let za mřížemi.

Policisté museli v neděli večer evakuovat Staroměstské náměstí

16.10. 11:25

Podezřelý předmět na Staroměstském náměstí zaměstnal v neděli večer pražské záchranné složky. Jednalo se o planý poplach, přesto nechali policisté z preventivních důvodů na nějaký čas prostranství vyklidit.

Policie hlásí úspěchy v boji s nelegální migrací ve Zlínském kraji

14.10. 16:45

Desítky migrantů zajistili během uplynulých dvou dnů policisté ze Zlínského kraje. V pátek zastavili nákladní vozidlo, v němž cestovalo 42 cizinců. Už o den dříve to bylo v jiném případě 31 osob.

Policie obvinila někdejšího ředitele IKEM Stiborka kvůli údajnému vydírání

09.10. 11:45

Generální inspekce bezpečnostní sborů (GIBS) obvinila někdejšího ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Michala Stiborka z vydírání. Případ se týká vyvíjení nátlaku na kardiochirurga Jana Pirka a šéfa kliniky karidovaskulární chirurgie Ivana Netuku.

Policisté provádí namátkové kontroly, už zastavili desítky migrantů

04.10. 13:52

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem…

Česko a Polsko zavádějí namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem

03.10. 13:09

Česko a Polsko zavádějí kontrolní opatření na hranicích se Slovenskem kvůli migraci. Tyto kroky mají začít platit od středy a jsou plánovány do 13. října, přičemž je bude možné prodloužit.

V září zemřelo na silnicích 46 lidí, letos už přišlo o život 356 osob

30.09. 12:24

V září zemřelo na tuzemských silnicích do páteční půlnoci 46 osob, o pět více než loni. Oproti stejnému měsíci v loňském roce evidují strážci zákona nárůst počtu úmrtí u motorkářů. Od začátku roku nepřežilo dopravní nehody 356 lidí, vyplývá ze statistik dopravní policie.

Úmrtí dvou osob ve Frymburku se vyšetřuje jako vražda a sebevražda

29.09. 20:49

Jihočeská policie přehodnotila případ dvou podezřelých úmrtí ve Frymburku. Kriminalisté dnes potvrdili, že pracují s verzí vraždy a následné sebevraždy.

Policie zahájila trestní řízení v případu požáru v NP České Švýcarsko

29.09. 15:24

Až téměř do čtvrtečního poledne likvidovali hasiči požár u Jetřichovic v Národním parku České Švýcarsko. Zasahovalo třináct jednotek, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu. Policie v případu zahájila úkony trestního řízení.

Počet zachycených migrantů v Jihomoravském kraji se výrazně zvýšil

28.09. 13:20

Počet zachycených migrantů v Jihomoravském kraji se výrazně zvýšil ve srovnání s počátkem tohoto roku, a to až na desetinásobek. Policie zintenzivnila provádění náhodných kontrol v blízkosti hranic, uvedl mluvčí policie David Chaloupka prostřednictvím policejního webu.

Ukrajina předala Česku pět osob podezřelých z podvodu

27.09. 10:52

České orgány činné v trestním řízení si v pondělí od ukrajinských úřadů převzali pětici osob k trestnímu stíhání. Podle informací z Ukrajiny jde o domnělé podvodníky, kteří měli z lidí vylákat miliony eur.

NCOZ zasahuje na ministerstvu průmyslu kvůli dotacím

26.09. 16:22

Ministerstvo průmyslu a obchodu potvrdilo, že od úterního dopoledne v jeho prostorách zasahuje policie v souvislosti s již běžícím případem, který nemá souviset se současným vedením resortu.

Policie na Karlovarsku vyšetřuje násilný trestný čin

25.09. 19:36

Policie od pondělí vyšetřuje násilný trestný čin na Karlovarsku. Kromě oběti je po smrti i útočník, uvedli strážci zákona na sociální síti. Podle dostupných informací došlo k události v Dalovicích.

Výbuch domu na Prostějovsku nepřežil jeden člověk

21.09. 16:59

V Otinovsi na Prostějovsku došlo ve čtvrtek po poledni k výbuchu domu, který poškodil i další budovy v okolí. Explozi nepřežila jedna osoba. Policie prověřuje případ pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Policie vyšetřuje napadení školačky v Brně

21.09. 12:50

Brněnská policie vyšetřuje středeční napadení školačky jako pokus o vraždu na dítěti mladším patnácti let. Zadrženému útočníkovi hrozí trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest.

V Praze se protestuje proti Fialově vládě, přijely tisíce lidí

16.09. 15:11

Na Václavském náměstí v Praze se v sobotu koná protivládní protest pořádaný mimoparlamentní stranou PRO. Na akci, která pod heslem Česko proti vládě začala ve 14 hodin, dorazily tisíce lidí, kteří prostranství zaplnili od sochy svatého Václava asi do poloviny náměstí, z něhož se následně mají vydat…

Policie odhalila skupinu osob, které zneužívají děti

11.09. 10:04

Policie v Česku odhalila skupinu, jejíž členové jsou podezřelí ze zneužívaní dětí, a to například v rámci sportovních či jiných kroužků. Dva lidé jsou stíháni vazebně, v případu hrozí mnohaleté tresty odnětí svobody.

Pražská policie pátrá po dvou ztracených školačkách

05.09. 08:59

Pražská policie hledá dvojici dvanáctiletých školaček, které se po úvodním vyučování v novém školním roce nevrátily domů. Naposledy byly spatřeny v městské části Praha 8.

Fotogalerie