Články k tématu: Policie ČR

22 cizinců bylo zadrženo v Pardubicích, neměli pracovní povolení

20.02. 18:43

Pardubice - V první polovině února odhalila policie v Pardubickém kraji 22 cizinců bez pracovního povolení. Kontrola se zaměřila na nestátní firmu, která poskytuje zdravotní a sociální péči pro lidi s nízkou mírou soběstačnosti a v kraji vlastní několik zařízení.

Požár hotelu v Náplavní policie dál prošetřuje, zemřeli při něm čtyři cizinci

20.02. 18:10

Praha - Tragický požár hotelu v pražské Náplavní ulici, při kterém zemřeli čtyři cizinci, policie i po měsíci stále prošetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Incident na sjezdu ČSSD prověřuje policie. Dozvěděla se o něm díky médiím

19.02. 16:46

Hradec Králové - Policie začala prověřovat incident z nedělního sjezdu ČSSD v Hradci Králové, při němž jeden z účastníků akreditovaný jako novinář před kulturním domem Střelnice nastříkal pepřový sprej do očí dvěma bezdomovcům.

reklama

Ústavní činitelé se budou vozit v luxusních limuzínách a masážními sedadly

18.02. 12:30

Praha - Policejní ochranná služba kupuje nakoupí 18 limuzín BMW zhruba za 50 milionů korun. Premiér, čtyři vybraní ministři a předsedové obou komor parlamentu tak přesednou z vozů Audi do BMW. Vysloužilá auta bude nadála využívat policie.

Policie bude stíhat řidiče kamionů, kteří převáželi uprchlíky

17.02. 13:49

Plzeň - Policie v pátek večer zadržela v kamionech na Plzeňsku 35 uprchlíků, z toho 11 dětí. Budou převezeno do zařízení pro zajištění cizinců. Zadržení řidiči a jejich spolujezdci jsou podezřelí z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Dva obvinění z vraždy manželů na Písecku už jsou ve vazbě

16.02. 18:15

Písek - Muž a žena podezřelí z lednové vraždy manželského páru na Písecku už byli obviněni. Oba stíhané vypátrala policie v Rumunsku, v pondělí odpoledne byli letecky transportováni do Česka. Teď skončili ve vazbě.

Případ šesti squatterů bude policie řešit ve zkráceném řízení

15.02. 18:55

Praha – Policie se případem šesti squatterů, kteří ve středu jako poslední opustili usedlost Šatovka v Praze 6, zabývá ve zkráceném řízení. Podezírá je z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo nebytovému prostoru.

Šéf pražské mordparty promluvil o případu zavražděné Aničky. Co prozradil?

Aktualizovali jsme 14.2.2018, 22:34, 14.02. 08:06

Praha – Moderátor Jan Kraus si do nejnovějšího dílu své show pozval šéfa pražského 1. oddělení policie, takzvané mordparty, Josefa Mareše. Právě on vedl tým vyšetřovatelů, kteří se snažili objasnit vraždu devítileté Aničky Janatkové. Právě o tomto případu se nyní opět zmínil.

Squatteři opustili pražskou usedlost Šatovka, policie je zadržela

14.02. 16:04

Praha - Squatteři, kteří v pátek večer obsadili usedlost Šatovka v Praze 6, dnes opustili střechu budovy. Policisté je zadrželi. Aktivistům hrozí až dva roky vězení.

Policie obvinila squattery, kteří po víkendu opustili Šatovku

13.02. 19:21

Praha - Tři squattery, kteří v pondělí opustili střechu usedlosti Šatovka v Praze 6, obvinila policie z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru.

Policisté zadrželi dva squattery z pražské Šatovky, ze střechy slezli dobrovolně

12.02. 20:05

Praha – Policie zadržela další dva squattery z pražské Šatovky. Ti dobrovolně opustili dnes odpoledne usedlost v Praze 6. Dohromady zatím slezli ze střechy budovy v Šáreckém údolí tři lidé, informoval pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan. 

Pražským squatterům hrozí za okupování Šatovky vězení

11.02. 14:03

Praha - Squatterům v pražské usedlosti Šatovka hrozí vězení. Policisté původně označili jednání squatterů za přestupek, nyní ale zahájili trestní řízení.

Squatteři druhý den zůstávají v pražské usedlosti

11.02. 09:09

Praha - Squatteři zůstávají v usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí v Praze. Neobydlený dům obsadili v pátek večer, několik je jich na střeše.

Squatteři obsadili pražskou Šatovku, dohodu odmítají

10.02. 12:03

Praha - Desítka squatterů obsadila v pátek večer opuštěnou usedlost Šatovka v Šáreckém údolí v Praze. Policisté proti nim zatím nezasáhli, protože squatteři byli i na střeše, takže by mohli být při zásahu zraněni.

Národní centrálu proti zločinu opustilo 112 policistů, přišlo 128 nových. Stále ale má podstav

09.02. 15:37

Praha - Národní centrálu proti zločinu (NCOZ) za první rok a půl fungování opustilo 112 policistů, z toho 62 odešlo do civilu a 50 bylo přeřazeno do jiných policejních útvarů. Za stejné období naopak přišlo 128 nových policistů. K poslednímu dni loňského roku centrála měla celkem 811 členů, což byl…

V Praze vyhrožoval muž bombou, odvezli ho na psychiatrii

08.02. 16:27

Praha - V jednom z bytů ve Famfulíkově ulici v pražských Kobylisích se dnes zabarikádoval muž (33) a vyhrožoval svému okolí odpálením bomby. Policisté ho zhruba po dvou a půl hodinách zadrželi. Po předběžném vyšetření byl převezen do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích.

Sebevrah chtěl kvůli nešťastné lásce skočit z mostu do Vltavy, policisté mu to rozmluvili

04.02. 11:13

Praha - Policisté, hasiči i záchranná služba vyrazili v sobotu večer na Čechův most v Praze. Mladý muž vyhrožoval, že skočí do Vltavy.

Policisté v pátek večer jeli do Národního divadla kvůli ohlášené sebevraždě

03.02. 09:52

Praha - Na tísňovou linku pražských policistů volala v pátek večer žena, že se její dcera chystá spáchat sebevraždu během představení opery Carmen v Národním divadle.

Německá policie pronásledovala auto až za české hranice

01.02. 18:49

Jiříkov (Děčínsko) – Až za českými hranicemi skončila honička, při které německá policie pronásledovala podezřelý vůz. Lidé z pronásledovaného auta pak vyskočili v Jiříkově na Děčínsku a utekli. 

Policisté v Praze vybírali neoprávněně pokuty

29.01. 15:03

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva pražské policisty. Prý na základě smyšlených informací a vykonstruovaných situací požadovali po kontrolovaných řidičích peníze, které si pak nechávali pro svoji potřebu.

Policii se nepřihlásil kvůli napadení v Zemanově štábu nikdo nepřihlásil

28.01. 17:46

Praha - Pražské policii se ani půl dne po sobotní potyčce mezi lidmi z volebního štábu prezidenta Miloše Zemana a novináři nepřihlásil žádný zraněný nebo poškozený.

Polovina vražd v ČR byla motivována osobními vztahy

26.01. 14:44

Praha - V Česku loni meziročně klesla kriminalita o 7,3 procenta na 202.303 trestných činů. Objasněno loni bylo 107.920 trestných činů, což představuje 53,3 procenta případů. Při trestné činnosti loni vznikly škody za zhruba 20,3 miliardy, což byl meziroční pokles o 4,4 miliardy korun.

Policie nechystá zvláštní opatření v místě, kde bude volit Zeman

25.01. 16:42

Praha – Žádná zvláštní opatření v místě, kde bude ve druhém kole prezidentských voleb volit prezident Miloš Zeman, policie neplánuje. A to přesto, že před dvěma týdny Zemanovu volbu narušila ukrajinská aktivistka Anželina Diašová, která ve volební místnosti v pražských Lužinách polonahá vběhla…

V Česku bylo loni nelegálně 4738 cizinců, počet běženců klesl

23.01. 18:35

Praha - Česká republika podle cizinecké policie není hlavní tranzitní ani cílovou zemí pro migranty. Loni bylo v tuzemsku nelegálně 4738 cizinců, což je o 523 méně než v roce 2016. Více než čtyři tisícovky z nich jsou lidé, kteří překročili povolenou dobu pobytu. Nejčastěji jde o Ukrajince.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací