Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. K činu se přihlásila propalestinská skupina

Hasiči od rána zasahují u požáru haly v Pardubicích. (20.3.2026)
Hasiči od rána zasahují u požáru haly v Pardubicích. (20.3.2026)
Foto: HZS Pardubice

Hasiči od pátečního rána zasahují u požáru haly v Pardubicích. Případem se zabývá policie, která prověřuje informaci, že se k útoku přihlásila konkrétní skupina. Mělo by jít o organizaci, která hájí zájmy Palestinců. 

O požáru skladovací haly v Dělnické ulici ráno informovali krajští hasiči. Plameny kompletně zasáhly jednu halu a rozšířily se i na administrativní budovu. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči podle posledních informací dohašují skrytá ohniska požáru, obyvatelstvu by nemělo hrozit nebezpečí. 

Případem se od prvopočátku zabývá i policie, která zajistila okolí požáru. Na místo vyrazili kriminalisté. "Z prvotně zjištěných informací na místě můžeme říct, že jednou z vyšetřovacích verzí je i úmyslné zapálení objektu," uvedla policie již v pátek dopoledne na sociální síti X.

"Z veřejného prostoru jsme získali informace o tom, že se k útoku přihlásila konkrétní skupina. V tuto chvíli ověřujeme důvěryhodnost informací. V těchto případech je klíčové informovat pouze o tom, co je ověřené a vyhnout se spekulacím," sdělili strážci zákona před polednem.

Podle informací webu novinky.cz se k založení požáru hlásí organizace Earthquake Faction, což je mezinárodní skupina, která hájí zájmy Palestinců. Policie v případu zahájila úkony v trestním řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení. 

Témata:  požáry Policie ČR hasiči Pardubický kraj

Související

Aktuálně se děje

21. května 2026 11:36

Policie uzavřela případ vraždy ženy v Mírově. Hrozí až výjimečný trest

Policie uzavřela případ podzimní vraždy v Mírově na Šumpersku. Recidivista, který již v minulosti seděl za obdobný skutek, má být obžalován. V případě odsouzení mu hrozí až výjimečný trest.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy