Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policisté volali pyrotechnika na pražské sídliště. Zavazadlo nebylo nebezpečné

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policisté a hasiči během velikonoční neděle zasahovali na jednom z pražských sídlišť. Důvodem bylo odložené zavazadlo s nejasným obsahem. Nakonec se v něm našlo nářadí, takže se jednalo o planý poplach. 

"Policisté spolu s hasiči aktuálně zasahují na pražském Chodově u nálezu odloženého zavazadla," informovala policie v neděli odpoledne na sociální síti X, kde také zveřejnila fotografie z místa události.

Strážci zákona kvůli případu přijali jistá bezpečnostní opatření. Z důvodu zajištění bezpečnosti uzavřeli okolí bytového domu v ulici Kahovská. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, aby provedl prohlídku a vyloučil možné nebezpečí.

"Policejní pyrotechnik provedl prohlídku zavazadla a uvnitř nalezl pouze nářadí a vrtačku. Zapomětlivý majitel si ji může vyzvednout na nedaleké policejní služebně. Děkujeme občanům za všímavost a nepodcenění možného rizika," sdělila policie po několika desítkách minut. 

Témata:  Policie ČR hasiči Praha

Související

Aktuálně se děje

26. dubna 2026 20:44

26. dubna 2026 9:01

Žádná země není imunní vůči politickému násilí, prohlásil Trump

Prezident Donald Trump po incidentu na večeři korespondentů prohlásil, že žádná země není imunní vůči politickému násilí. Na tiskové konferenci v Bílém domě zdůraznil, že ani nejlepší zabezpečení na světě nedokáže zcela zastavit vyšinuté jedince s narušeným myšlením. Podle jeho slov stačí jeden takový člověk, aby způsobil vážné potíže. Na dotaz ohledně svého poselství světu odpověděl, že násilí je v politice přítomné globálně a Amerika není výjimkou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy