policie Maďarsko

Béla Kiss

Sudy s tajemným obsahem překvapily i otrlé! Vrah zmizel ve víru války!

Revue

Psal se rok 1916 a Rakousko-Uhersko bylo již druhým rokem ve válce. Nedostávalo se benzínu. Jeden z úředník si v maďarské obci Zinkota vzpomněl na sklad místního klempíře Kisse, který však teď sloužil v armádě v Srbsku. Vojáci se vydali benzín zrekvírovat. V kůlně Kissova domu skutečně našli sedm velkých zinkových sudů.

Velké protiteroristické cvičení maďarských ozbrojených složek

Svět

VIDEO: Maďarské ozbrojené složky zakročily proti islamistům

Budapešť – Maďarsko sice nemá s teroristickými útoky ve své zemi téměř žádné zkušenosti, i přesto se na ně pečlivě připravuje. Jen několik dní po referendu, které sice bylo neplatné, ale ve kterém obyvatelé drtivou většinou odmítli kvóty na migranty, pozval premiér Viktor Orbán vyzvané politiky a média na velké protiteroristické cvičení.

Aktuálně se děje

13. května 2026 18:39

K sobotnímu excesu se poprvé vyjádřil spíkr Tribuny Sever. Nasypal si popel na hlavu, pak se pustil do Tvrdíka

Dramatické události kolem nedohraného derby pražských „S“ mají svou další dohru. K ostudným scénám, kdy fanoušci Slavie vtrhli na trávník stadionu v Edenu ještě před závěrečným hvizdem, se nyní vyjádřil dlouholetý spíkr Tribuny Sever. Ten ve svém veřejném prohlášení přiznal osobní selhání, ale zároveň nešetřil ostrou kritikou směrem k nejvyššímu vedení klubu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy