poutníci / víra

Ilustrační fotografie.

Velehrad navštívilo u příležitosti poutní mše zhruba 15 tisíc lidí

Slavnostní poutní mše svaté na Velehradě na Uherskohradišťsku se dnes zúčastnilo asi 15.000 lidí. ČTK to řekl tajemník velehradských Dnů lidí dobré vůle Josef Kořenek. Nedělní část cyrilometodějských slavností, které patří k největším církevním událostem v zemi, přilákala asi 5000 lidí.

Bible

5 vražedných kultů, pro které byla smrt denním chlebem!

Revue

Víra a náboženství mají lidem zajišťovat morální základ a oporu v životě. Problém ovšem nastává ve chvíli, když se víry, původně často s dobrými úmysly, zmocní sektáři. To často teče krev ve jejich jménu. Přinášíme vám pětku nejnebezpečnějších a nejvražednějších sekt.

Aktuálně se děje

14. ledna 2026 10:52

Důchody slavných: Irena Obermannová soptí, státu pořádně naložila

Irena Obermannová je lidem známá jako spisovatelka i maminka herečky a zpěvačky Bereniky Kohoutové, se kterou donedávna měla úspěšný podcast. Letos oslaví autorka řady úspěšných knih již 64. narozeniny, z čehož tak nějak vyplývá, že už má nárok na důchod. Na sociální síti nicméně odhalila, jaké starosti doprovázejí celý proces. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační foto

Tragédie: 2 muži otráveni v garáži, jeden z nich zemřel

Obec Velešice na Klatovsku zasáhlo v úterý dopoledne velké neštěstí. V garáži rodinného domu byli krátce před jedenáctou hodinou nalezeni dva muži v bezvědomí. Přivolaní záchranáři, hasiči i policisté okamžitě zahájili boj o jejich životy, který však v jednom případě skončil tragicky. Staršímu z dvojice, přibližně pětašedesátiletému muži, již zdravotníci přes veškerou snahu nedokázali pomoci a lékař musel konstatovat smrt.