Články k tématu: Povodně

Meteorologové upravili výstrahu před povodněmi

24.02. 13:09

Meteorologové v sobotu upřesnili platnou výstrahu před povodňovými jevy, nově se týká menší oblasti. Hladiny řek by navíc během víkendu měly klesnout pod úroveň prvního stupně povodňové aktivity. Varování před vydatnými srážkami už neplatí.

Meteorologové nově přidali i výstrahu před sněžením

23.02. 14:39

Meteorologové v pátek upřesnili výstrahy před vydatnými srážkami a povodňovými jevy a přidali varování před novou sněhovou pokrývkou. Na jihu Čech může spadnout téměř deset centimetrů sněhu.

Meteorologové aktualizovali výstrahu před povodněmi

14.02. 13:13

Povodňová situace v Česku se uklidňuje. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu opět upřesnil platnou výstrahu, která nově platí jen pro dolní tok Labe ve středních Čechách a Ústeckém kraji.

reklama

Počasí: Nová výstraha před povodněmi. Voda stoupne v Děčíně

13.02. 12:42

Meteorologové v úterý opět upřesnili platnou výstrahu před povodňovými jevy. Situace na řekách se uklidňuje, hladiny vodních toků odvodňujících severní pohoří jsou již většinou na poklesu. Přechodně ještě stoupají hladiny na středních a dolních tocích.

Meteorologové aktualizovali výstrahu před povodněmi

12.02. 12:38

Meteorologové v pondělí dopoledne upřesnili výstrahu před povodňovými jevy, zejména odvolali extrémní stupeň nebezpečí pro oblast Jeseníků. Na řadě míst se ale počítá s dosažením či přetrváváním druhého stupně povodňové aktivity.

Meteorologové varují před povodněmi v části Jeseníků

11.02. 14:41

Povodňové nebezpečí v Česku přetrvává. Meteorologové v neděli vydali nejvyšší stupeň výstrahy pro trojici míst v oblasti Jeseníků. Hrozí tam, že voda zaplaví níže položené obydlené oblasti a omezí lidskou činnost.

Meteorologové ponechávají výstrahu před povodňovými jevy

09.02. 13:31

Povodňové nebezpečí trvá, vyplývá z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nově se varování týká například povodí Jizery. Naopak pro povodí horní Vltavy už výstraha neplatí.

Meteorologové zrušili výstrahu před sněžením. Nebezpečí povodní trvá

08.02. 12:27

Meteorologové zrušili výstrahu před novou sněhovou pokrývkou, která měla původně platit až do čtvrtečních 15:00. V novém znění zůstává v platnosti varování před povodňovými jevy, které se týká zejména východních a jihozápadních Čech.

Meteorologové varují před povodněmi na jihu Čech i silným větrem

07.02. 13:03

V Česku stále přetrvává nebezpečí způsobené silným větrem a vzestupem hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu aktualizoval varování před povodňovými jevy a územně rozšířil výstrahu před větrem o západní část Jihomoravského kraje.

Meteorologové varují před silným větrem a povodněmi

06.02. 12:12

Česko znovu potrápí vítr, který zesílí v noci na středu. V platnosti zůstává také výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před povodňovými jevy. Pro žádnou oblast už ale neplatí extrémní stupeň nebezpečí.

Meteorologové varují kromě silného větru i před povodněmi

05.02. 12:57

Česko nadále trápí silný vítr a také zvýšené hladiny řek a vodních toků. Hydrometeorologický ústav v pondělí po poledni časově a územně upravil výstrahu před povodňovými jevy. Místy platí i nejvyšší stupeň nebezpečí.

Povodňová situace se uklidňuje, stále jsou však evidovány třetí stupně

07.01. 09:22

Situace na českých řekách se v průběhu prvního lednového víkendu uklidňuje. Třetí stupeň povodňové aktivity hlásí jen dvě místa na Labi a Vltavě. Pro část území ale zůstává v platnosti výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Povodňová vlna na Labi se dovalila na sever Čech. Na třech místech je třetí stupeň

06.01. 09:05

Povodňová situace v Česku se o víkendu uklidňuje. Nad běžnou úrovní se stále drží hladiny vodních toků na více než třech desítkách míst po celé zemi. Na většině z nich však platí pouze první stupeň povodňové aktivity.

Meteorologové upravili výstrahu před povodněmi. Je stále platná

05.01. 13:20

V Česku se pomalu začíná uklidňovat situace na vodních tocích, přesto platí aktualizovaná výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na některých místech až do odvolání. Místy totiž mohou hladiny ještě stoupat.

Meteorologové aktualizovali výstrahu před povodněmi

04.01. 14:00

Česko v úvodních lednových dnech opět trápí vydatné srážky a s nimi spojené vzestupy hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek po poledni opět aktualizoval výstrahu před povodněmi.

Počasí: Meteorologové upravili výstrahu před povodněmi

03.01. 15:29

Česko se i v úvodních dnech nového roku potýká se vzestupem hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu aktualizoval výstrahu před povodněmi. Stupeň ohrožení se momentálně týká jediného okresu, jde o Sušici v Plzeňském kraji.

Počasí: Varování meteorologů se naplnila. Hladiny vodních toků stoupají

03.01. 09:11

Déšť znovu zvýšil hladiny mnoha řek, přičemž na 40 měřicích místech bylo dnes brzy ráno dosaženo jednoho ze tří povodňových stupňů. Nejvyšší stupeň ohrožení byl zaznamenán na Labi ve Vestřevi a na Otavě v Rejštejně.

Meteorologové varovali před povodněmi a vydatným deštěm

02.01. 11:42

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v úterý dopoledne upravili předchozí varování před povodněmi a vydali nové před vydatným deštěm. Česko se přitom kvůli srážkám a tání sněhu potýkalo se vzestupem hladin vodních toků již o Vánocích.

Stupeň ohrožení platí na Vltavě v Krumlově. Na Labi se situace uklidňuje

30.12. 08:42

Na Vltavě v Českém Krumlově nadále platí nejvyšší stupeň povodňové aktivity, alespoň jeden ze tří stupňů hlásí 15 míst po celé zemi. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před velkou vodou zůstává v platnosti pro pět územních celků.

Na řekách se uklidňuje situace. Nejvyšší stupeň platí na třech místech

29.12. 09:07

Na třech místech na dvou českých řekách platí v pátek ráno nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Alespoň jeden ze tří stupňů povodňové aktivity hlásí 22 míst po celé zemi. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před velkou vodou se momentálně týká devíti okresů ve středu a na severu…

Počasí: Vánoční povodně trápí ČR i dál. Třetí stupeň na 14 místech

Aktualizovali jsme 26.12.2023, 12:50, 26.12. 08:36

Dohromady na 14 místech po celé zemi platí v úterý ráno třetí stupeň povodňové aktivity. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před velkou vodou se týká velké části území, výjimkou jsou jihozápadní Čechy a východní cíp republiky.

Vánoční povodně. Třetí stupeň hlásí více než dvě desítky míst

25.12. 22:00

Česko se kvůli tání sněhu a srážkám nadále potýká o vánočních svátcích s velkou vodou. Výstraha se stále týká téměř celého území s výjimkou nejjižnějších partií jižních Čech a nejvýchodnějšího cípu republiky. Večer byl hlášen nejvyšší stupeň povodňové aktivity z více než dvou desítek míst.

Meteorologové upřesnili výstrahu před povodněmi

24.12. 11:30

Na aktuální vzestup hladin vodních toků reagují i meteorologové. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před povodněmi, která se týká celého území republiky. V několika okresech platí nejvyšší stupeň varování.

Meteorologové odvolali výstrahu kvůli povodňové bdělosti

13.12. 13:19

Meteorologové už ve středu odvolali výstrahu kvůli povodňové bdělosti, která vstoupila platnost v úterý pro povodí Berounky, Dyje či Svratky a oblast jižních a jihozápadních Čech. Varování původně mělo platit do čtvrtečního poledne.

Fotogalerie