Články k tématu: Požáry

Nebezpečí požárů se týká většího území, ČHMÚ aktualizoval výstrahu

28.05. 11:51

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli rozšířil výstrahu před nebezpečím požárů, které hrozí kvůli velkému půdnímu suchu a očekávanému slunnému počasí beze srážek. Nově se varování týká větší části Čech.

Soud poslal do vazby muže podezřelého ze založení požáru v Českém Švýcarsku

26.05. 13:07

Policie tvrdí, že objasnila případ nejrozsáhlejšího požáru v historii České republiky, který loni zachvátil Národní park České Švýcarsko. Zadržený muž má podle výsledků vyšetřování na svědomí řadu dalších požárů na severu Čech během uplynulých měsíců.

V Česku hrozí kvůli suchu požáry, výstraha platí až do odvolání

26.05. 11:17

Sucho trápí v závěru května především severozápad Česka. Meteorologové proto dnes vydali výstrahu před požáry a upozornili, že víkend přinese slunné počasí beze srážek. Nebezpečí tak ještě vzroste.

Policie v souvislosti s požárem v Českém Švýcarsku obvinila muže

19.05. 19:29

Čtvrtečním požárem v Českém Švýcarsku, jehož likvidaci v pátek potvrdili hasiči, se zabývá policie. Dnes odpoledne oznámila, že v souvislosti s ním obvinila jednu osobu. V areálu národního párku došlo loni k největšímu lesnímu požáru v historii České republiky.

Požár v Českém Švýcarsku: Hasiči přes noc monitorovali situaci

19.05. 08:45

Situace po požáru lesního porostu mezi Pravčickou branou a Německem v Národním parku České Švýcarsko byla přes noc klidná. Hasiči ve čtvrtek na místě zasahovali zhruba deset měsíců po dosud nejrozsáhlejším lesním požáru v historii země.

Další požár v Českém Švýcarsku, na místě zasahovali hasiči s vrtulníkem

Aktualizovali jsme 18.5.2023, 19:45, 18.05. 15:18

Mezi Pravčickou branou a státní hranicí v Národním parku České Švýcarsko vypukl požár. Zasahovalo u něj 9 hasičských jednotek a na místo letěl vrtulník s hasicím vakem. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

Kanada se potýká s masivními lesními požáry, desítky jich nejsou pod kontrolou

18.05. 11:56

Kanada nadále bojuje s masivními lesními požáry. V Albertě, která je postižena zřejmě nejvíce, nemohou hasiči dostat pod kontrolu 27 požárů z celkových 91. Ohně se snaží zkrotit 2500 hasičů a 400 vojáků, uvedla média.

Další požár v Rusku: Po útoku dronu hořela rafinérie

05.05. 10:34

V Rusku hořelo další zařízení na produkci či skladování pohonných hmot. Tentokrát šlo o ropnou rafinérii Ilskij na jihu země, zřejmě ji zasáhl dron. Informují o tom zahraniční média s odvoláním na zprávy ruských státních agentur.

Noční požár v Brně nepřežilo osm lidí, příčina se vyšetřuje

Aktualizovali jsme 4.5.2023, 16:00, 04.05. 08:10

Noční požár unimobuněk v Brně nepřežilo osm lidí - šest mužů a dvě ženy. Podle dostupných informací šlo o lidi bez domova, kteří v objektu určeném k demolici nocovali. Policejní i hasičští vyšetřovatelé se od rána snaží zjistit, proč hořelo.

Rusové hasí další požár skladu paliva

03.05. 10:14

Rusové opět řeší požár skladu paliva, tentokrát v Krasnodarské oblasti nedaleko klíčového Kerčského mostu. Podobné zařízení hořelo už o víkendu v přístavním městě Sevastopol na ruském anektovaném poloostrově Krym.

Hasiči zasahovali v neděli u desítek požárů po celé zemi

01.05. 13:50

Česko má za sebou pálení čarodějnic, které zaměstnalo také hasiče. V neděli zasahovali u desítek požárů po celé republice. Podle předběžných údajů jich ale bylo méně než v loňském roce.

Hasiči se připravují na čarodějnice. Lidem radí ohledně bezpečné manipulace s ohněm

29.04. 13:05

Poslední dubnová noc v Česku tradičně patří pálení čarodějnic, proto se na ni po celé zemi připravují také hasiči. Lidem se s předstihem snaží radit, aby oslavy proběhly co možná nejklidněji. Přesto každý rok vyjíždí na konci tohoto měsíce k desítkám požárů.

Hasiči bojují s požárem v Kladně, plameny už dostali pod kontrolu

27.04. 20:30

Od dopoledních hodin zasahují desítky středočeských hasičů u rozsáhlého požáru v Kladně. Podle posledních informací se večer podařilo dostat plameny pod kontrolu, zásah ale nadále pokračuje.

Požár na Urale. Nejméně jeden člověk zemřel, zničeny jsou desítky budov

26.04. 10:05

Nejméně jednu oběť a více než 170 zničených budov má na svědomí požár v ruské Sverdlovské oblasti na Urale. S plameny bojují stovky hasičů, přesto se oheň rozšířil na plochu tisíců kilometrů čtverečních.

Hasiči dnes několik hodin hasili požár cihelny v Kadani na Chomutovsku

20.04. 21:48

Hasiči dnes několik hodin hasili požár cihelny v Kadani na Chomutovsku. Zhruba 25 lidí z areálu evakuovali, přičemž jeden člověk se nadýchal kouře. K večeru se jim povedlo požár uhasit.

Centrum Banské Štiavnice zachvátil požár, rozšířil se na několik budov

Aktualizovali jsme 18.3.2023, 18:58, 18.03. 15:27

Na náměstí v centru Banské Štiavnice na středním Slovensku dnes dopoledne vypukl rozsáhlý požár, který poškodil sedm historických budov, než se situaci podařilo stabilizovat. Nyní hasiči ještě hasí střechu geologického muzea, uvedli úřadující slovenský premiér Eduard Heger a prezident Hasičského a…

Asi osm hodin bojovali hasiči s požárem v hale nábytkářské firmy v Čelákovicích

Aktualizovali jsme 13.3.2023, 16:41, 13.03. 08:30

Více než sto hasičů zasahovalo dnes od časného rána u požáru haly nábytkářské společnosti v menší průmyslové zóně v Čelákovicích u Prahy. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu zhruba po osmi hodinách zásahu, lokalizovali jej po 10:00. Kolem 16:00 snížili stupeň poplachu z třetího na druhý,…

Pitva vyloučila cizí zavinění smrti čtyř lidí, nalezených po požáru v Ústí

20.02. 14:25

Pitva vyloučila, že by na úmrtí čtyř lidí v zahradním domku v Ústí nad Labem měl podíl někdo další. Policie o tom dnes informovala na twitteru. Těla byla nalezena po sobotním požáru ve čtvrti Předlice v zahradní kolonii. Kriminalisté pracují se třemi verzemi vzniku požáru.

Na místě požáru domku v Ústí, kde zemřeli čtyři lidé, pokračuje vyšetřování

Aktualizovali jsme 19.2.2023, 15:02, 19.02. 11:19

Na místo požáru zahradního domku ve čtvrti Předlice v Ústí nad Labem se dnes dopoledne vrátili policisté a hasiči. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Petr Pelikus. Po požáru v sobotu ráno byli nalezni čtyři mrtví, z toho dvě děti. Policie informovala na twitteru, že prověřuje tři možné verze…

Po požáru zahradního domku v Ústí zůstali čtyři mrtví, z toho jsou dvě děti

Aktualizovali jsme 18.2.2023, 17:38, 18.02. 09:54

V zahradní kolonii ve čtvrti Předlice v Ústí nad Labem byli dnes po požáru domku nalezeni čtyři mrtví lidé. Případ si na místě převzali krajští kriminalisté. Informovala o tom policie na twitteru. Mluvčí krajské policie Veronika Hyšplerová odpoledne ČTK řekla, že z lidí nalezených bez známek života…

Požár stáje s jalovicemi na Trutnovsku uhašen, škoda až deset milionů korun

Aktualizovali jsme 6.1.2023, 12:22, 06.01. 08:55

Požár stáje s jalovicemi ve Zlaté Olešnici na Trutnovsku v noci na dnešek způsobil škodu asi deset milionů korun. Oheň hasiči zcela zlikvidovali dnes po 02:00, tedy po zhruba sedmi hodinách od příjezdu na místo požáru. Při požáru uhynulo 150 ze 160 ustájených jalovic. Příčina požáru zatím není…

Na Trutnovsku zachvátil požár stáje, uhynulo asi 150 krav

05.01. 21:10

Asi 150 krav uhynulo dnes večer při požáru stájí u Zlaté Olešnice na Trutnovsku. Zranil se i jeden člověk, nadýchal se kouře. Nešlo o hasiče. ČTK to řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Na místě jsou podle informací na webu hasičů asi dvě desítky jednotek.

Hasiči v ČR na Štědrý den zasahovali u 45 požárů, nikdo se nezranil

Aktualizovali jsme 25.12.2022, 09:29, 25.12. 08:35

Hasiči v Česku na Štědrý den zasahovali u 45 požárů, loni jich bylo 52. Nikdo při nich nezemřel, sedm lidí se zranilo. Předběžná škoda je 30,4 milionu korun, což je výrazně více než v předchozích letech. Důvodem je zejména požár zemědělské haly se senem a stroji Klášterci u Vimperku, který podle…

V Praze či Karlových Varech hasiči zasahovali u hořících vánočních stromků

24.12. 20:38

Hasiči odpoledne a večer zasahovali u hořících vánočních stromků, v Karlových Varech se dva lidé nadýchali kouře, v Praze evakuovali čtyři lidi a následně je předali do péče záchranářům. V hlavním městě hasiči zasahovali v Božejovické ulici v Praze 4, požár brzy dostali pod kontrolu, uvedli pražští…

Fotogalerie