Články k tématu: Ruská armáda

Ruské ponorky odpálily další střely na radikály v severozápadní Sýrii

dnes 15:41

Damašek - Ruské ponorky ve Středozemním moři dnes odpálily další střely s plochou dráhou letu. Terčem byly sklady zbraní a základny radikálů v syrské provincii Idlib.

Moskva poráží Washington? Rusové otestovali nejnovější mezikontinentální balistickou raketu

dnes 08:48

Moskva - Washington i Moskva modernizují své jaderné arzenály. Američtí vojenští vůdci se ale obávají, že Rusko je napřed, uvádí server Defense One. Ruská armáda totiž ve středu již podruhé otestovala mezikontinentální balistickou raketu RS-24 Jars, která představuje nejmodernější zbraň této…

Rusko se chlubí: Nejlepší tank světa umí bojovat i na Marsu

Aktualizovali jsme 21.9.2017, 23:10, včera 20:07

Moskva – Jak se zdá, ruští konstruktéři a státní média věří, že jejich vojenské vybavení je téměř všemocné. Přestože zprávy přicházející z Moskvy zní velice neuvěřitelně, američtí odborníci přiznávají, že ruské technologie mohou být velice užitečné.

reklama

Západ 2017: Kontroverzní bělorusko-ruské vojenské manévry končí

20.09. 18:48

Moskva/Minsk - Velké vojenské cvičení Západ 2017, které několik dní probíhalo na západě Ruska a Běloruska, dnes končí. Vojenské hry vyvolaly v metropolích států NATO a hlavně v zemích sousedících s Ruskem vyvolává obavy z možné přípravy na válku. 

Slovensko chce modernizovat armádu, nemá ale v plánu kupovat ruské stíhačky

20.09. 11:58

Bratislava - Slovensko v rámci chystané modernizace armádního letectví zvolí proevropské a proatlantické řešení, nehodlá nakupovat ruské stíhačky. Novinářům to dnes řekl ministr obrany Peter Gajdoš.

Litevská prezidentka v OSN kritizovala cvičení Západ 2017, ruští diplomaté opustili sál

20.09. 08:00

New York – Před Valným shromážděním OSN dnes vystoupila také litevská prezidentka Dalia Grybauskaitéová. Mluvila o tom, že Rusko při společných manévrech na cvičení Západ 2017 nacvičuje útok na své západní sousedy.

Při manévrech Západ 2017 došlo k omylu: Rakety vlétly do diváků +VIDEO

19.09. 15:19

Moskva - Mluvčí Kremlu dnes odmítl komentovat nehodu na vojenských manévrech Západ 2017, kde na cvičišti u Petrohradu, ještě před příjezdem prezidenta Vladimira Putina, rakety z bitevního vrtulníku prý zasáhly a zranily dva novináře.

Putin dnes pozoroval průběh kontroverzních manévrů Západ 2017

18.09. 20:20

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes v Leningradské oblasti sledoval velké manévry Západ 2017. Ty ve státech NATO vyvolávají obavy z možné přípravy na budoucí válku.

Křižník Aurora obsadili klauni, parodovali vojenské cvičení Západ 2017

18.09. 10:24

Petrohrad - Protiváleční aktivisté v převleku za klauny "obsadili" v neděli na nábřeží Petrohradu historický křižník Aurora. Nikdo nebyl zatčen. Podle médií byla akce parodií na nynější rusko-běloruské vojenské cvičení Západ 2017, které má dnes navštívit ruský prezident Vladimir Putin.

Expert promluvil: Rusové o svém cvičení Západ 2017 lžou a porušují dohody

18.09. 08:02

Moskva - Evropa by se podle slovenského analytika Tomáše Valáška měla vážně obávat vojenského cvičení Rusů, které právě probíhá pod označením Západ 2017. Řekl to v rozhovoru pro server Politico. Rusové prý porušují dohody tím, že na své cvičení nepřizvali mezinárodní pozorovatele, což má být…

Znepokojení rusko-běloruským cvičením Zapad 2017 je oprávněné, myslí si generál Pavel

17.09. 09:41

Tirana - Předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel se zúčastnil každoroční konference vedoucích vojenských představitelů členských států aliance, jejíž uspořádání letos připadlo Albánii. Prohlásil, že znepokojení z nynějších rusko-běloruských manévrů Západ 2017 je důvodné.

Při rusko-běloruském cvičení Západ 2017 byl poškozen dálkový bombardér

15.09. 18:27

Moskva - Bombardér Tu-22M3 patřící ruské armádě, který se měl zúčastnit rusko-běloruského cvičení Západ 2017, při startu na základně Šajkovka u Kalugy vyjel z dráhy.

Ruské ponorky zasáhly střelami objekty IS v Sýrii

14.09. 16:20

Damašek - Dvě ruské ponorky ve Středozemním moři dnes odpálily sedm střel s plochou dráhou letu. Terčem byly podle ruského ministerstva obrany "důležité objekty" Islámského státu ve východní Sýrii.

Západ 2017: V Rusku a Bělorusku začínají velké vojenské manévry

14.09. 08:00

Moskva/Minsk - V západních regionech Ruska a v Bělorusku dnes začíná velké týdenní vojenské cvičení Západ 2017, které je pro Rusko vyvrcholením letošního výcviku a pro ruské sousedy a západní státy provokací a důvodem k obavám z nového tlaku Moskvy.

Ruské válečné hry jsou přípravou na invazi? Šéf NATO poslal do Moskvy jasný vzkaz

12.09. 08:56

Brusel – Společné cvičení ruské a běloruské armády z názvem Západ 2017 i nadále vyvolává obavy u zemí západní Evropy, strach má ale především Ukrajina. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg proto Moskvu vyzval, aby umožnila monitorování těchto válečných her, které se mají uskutečnit v příštím…

Rusko versus NATO: Kdo má větší vojenskou sílu?

Aktualizovali jsme 11.9.2017, 22:20, 11.09. 20:02

Washington/Moskva - Rostoucí napětí mezi aliancí NATO vedenou převážně Spojenými státy a Ruskem vyvolává v mnoha lidech otázku, co by se stalo, kdyby mezi stranami vznikla válka? Studie z USA říká, že by trvalo dlouho zaktivnit všechny pozemní a vzdušné síly, ale pravděpodobnost nasazení…

Moskva vyšle do syrského Dajr az-Zauru ženisty, mají za úkol odstranit miny nastražené IS

11.09. 12:35

Damašek/Moskva - Z Ruska do východosyrského Dajr az-Zaur odjelo 40 ženistů, kde mají odminovat městské části osvobozené v minulých dnech od teroristů. V minulosti Moskva rovněž vyslala ženisty do Palmýry či Aleppa.

Dva ruští vojáci zahynuli při ostřelování konvoje islamistů v Sýrii

05.09. 09:01

Moskva/Damašek - Dva ruští vojáci zahynuli na východě Sýrie při ostřelování konvoje radikály z teroristické organizace Islámský stát (IS). S odvoláním na ruské ministerstvo obrany o tom dnes informovala agentura AFP. V bojích v Sýrii podle oficiálních údajů zahynulo už 34 ruských vojáků.

Rusové se připravují na invazi? Moskva vyslala do světa jasný vzkaz

Aktualizovali jsme 1.9.2017, 22:12, 31.08. 16:14

Moskva - Rusko v úterý oznámilo, že společné válečné hry s Běloruskem budou čistě obranné povahy. Odmítlo tak spekulace a varování, podle kterých by Moskva mohla využít cvičení jako odrazový můstek pro zahájení invazí Polska, Litvy nebo Ukrajiny. Informuje o tom agentura Reuters.

Ostře sledované cvičení Zapad 2017: Má mít svět obavy z ruské vojenské modernizace?

01.09. 08:38

Moskva - V polovině září uskuteční Rusko operaci Zapad 2017 - rozsáhlá vojenská cvičení poblíž hranic pobaltských států a Polska a na území nezávislého Běloruska. Od konce studené války tady nebyl ještě trénink, který by vyvolával tolik obav a spekulací, jako tato Putinova přehlídka nejmodernějších…

Moskva si mne ruce: Ve světě je prý zájem o ruské zbraně vyzkoušené v Sýrii

31.08. 08:05

Moskva - Agentura AP s odvoláním na vyjádření ruských činitelů uvádí, že si Rusko dělá naděje, že nové zbraně, které poprvé vyzkoušelo v Sýrii, povedou k větším zbrojním obchodům se zahraničím.

Rusko provedlo u Korejského poloostrova demonstrační let bombardéru Tu-95

25.08. 15:20

Moskva - Na společné cvičení armáda USA a Jižní Koreje zlostně reaguje nejen KLDR, ale také Rusko. V blízkosti Korejského poloostrova uskutečnilo let svého strategického bombardéru Tu-95, který je schopen nést jaderné zbraně.

Chystá Rusko okupaci Západu? Experti hodnotí vojenské cvičení

16.08. 14:43

Washington - V polovině září se uskuteční velké vojenské cvičení Zapad. Během cvičení se do Běloruska přesune po železnici velký počet vojáků a vozidel. Kvůli nedostatku informací mají některé země strach, že cvičení může maskovat nekalé plány Moskvy. Podle expertů jde ale o zbytečnou paniku.

Ruské letectvo bude mít poprvé od druhé světové války stíhací pilotky, oznámil Šojgu

14.08. 08:10

Moskva - Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil, že ruské vojenské letectvo bude mít poprvé od druhé světové války pilotky stíhacích letadel. První skupina zahájí výcvik v říjnu, bude v ní 15 žen, informuje BBC.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací