Články k tématu: Ruská armáda

Rusko bude jednat o legalizaci soukromých armád

17.01. 16:59

Moskva - Ruský parlament začne v únoru projednávat návrh na legalizaci soukromých armád. Zákon má regulovat fungování podobných spolků, má jim mimo jiné zakázat nákup či skladování zbraní hromadného ničení.

Rusko nacvičovalo masivní útok proti NATO, tvrdí vysoce postavený generál

15.01. 15:15

Berlín/Tallinn - Ruské masivní vojenské cvičení Západ, které proběhlo v září minulého roku, vzbudilo na Západě velkou pozornost. Ačkoliv Rusko tvrdí, že se jednalo o pravidelné čtyřleté cvičení, v kontextu dnešních vyhrocených a napjatých vztahů mezi Ruskem a zeměmi NATO bylo toto cvičení vnímáno s…

Rusko přesunulo na Krym druhou divizi protiraket S-400

13.01. 13:37

Moskva - Ruská armáda dnes přesunula na Krym už druhou divizi moderních protiraketových systémů S-400, informovala agentura TASS.

reklama

Rusko přišlo v Sýrii o sedm letounů

04.01. 08:09

Moskva - Ruská armáda přišla na konci prosince při útoku na svou leteckou základnu Hmímín v Sýrii o nejméně sedm letounů.

V Sýrii se zřítil ruský vrtulník, oba piloti zahynuli

03.01. 13:43

Damašek - Poslední den roku 2017 se v Sýrii zřítil ruský vrtulník Mi-24 s třemi lidmi na palubě. Oba piloti zahynuli a palubní inženýr utrpěl zranění.

Zbraně, které mohou změnit svět. Jak vypadal rok 2017 v armádách?

31.12. 11:59

Rok 2017 nebyl zrovna nejšťastnějším rokem pro svobodný svět. Zato se jednalo o 12 měsíců, kdy se armády předbíhaly v tom, která vyrobí lepší zbraň. Americký server National Interest představil pět zbraní, které by mohly rozhodnout případný konflikt. Jsou však natolik silné, že proti jejich…

Další politický problém? Turecko koupí rakety S-400 hlavně na ruský úvěr

27.12. 09:55

Ankara - Rusko plánuje začít s prvními dodávkami systému protivzdušné obrany S-400 Turecku v březnu 2020. Ankara celkem koupí čtyři jednotky raket S-400 za 2,5 miliardy dolarů (asi 54 miliard Kč). Až dosud se v médiích objevovala suma dvou miliard dolarů. Hovořilo se také o tom, že dodávky by měly…

Rusko posiluje svůj vliv ve Středomoří. Přebuduje syrskou základnu Tartús

26.12. 15:00

Moskva/Damašek - Horní komora ruského parlamentu dnes ratifikovala dohodu s Damaškem ohledně stálé vojenské přítomnosti Ruska na syrských základnách. Podle senátora Viktora Bondareva bude přítomnost Rusů v námořním konplexu v Tartúsu přínosem pro obě strany.

Britské námořnictvo během svátků řešilo několik kontaktů s ruskými loděmi

26.12. 09:24

Londýn - Britské námořnictvo během vánočních svátků řešilo několik případů, kdy se ruská vojenská plavidla přiblížila k území Spojeného království. V prohlášení to oznámilo britského ministerstvo spravedlnosti, napsala v noci na dnešek agentura Reuters.

Ruská armáda koupí 18 letounů L-410. Mají přistávat na vodě i na sněhu

25.12. 13:52

Moskva - Ruské ministerstvo obrany zakoupí pro potřeby speciálních sil armády 18 letounů L-410 českého původu. Stroje se montují v závodě v Jekatěrinburgu na základě kontraktu Uralského závodu civilního letectví (UZGA) se společností Aircraft Industries, která je od roku 2013 stoprocentním…

Rusko se obává války s KLDR, protirakety S-400 budou v bojové pohotovosti

18.12. 15:45

Moskva - Ruská armáda přesunula na Dálný východ divizi moderních protiraketových systémů S-400. Krok souvisí se zostřením situace na Korejském poloostrově. KLDR výrazně pokročila ve vývoji jaderných zbraní a raket, což Moskva opakovaně odsoudila.

Ruská armáda se dočká masivních změn, schválit to musí ještě Putin

18.12. 11:50

Moskva - Rusko v příští dekádě bude do armády investovat zhruba 19 bilionů rublů (sedm bilionů korun). Další bilion dostanou ozbrojené síly na budování infrastruktury. Uvedl to dnes list Kommersant.

Rusko ze Sýrie stáhlo prapor vojenských policistů a z Osetie nadzvukové bombardéry

12.12. 13:22

Damašek/Moskva - Ruské ministerstvo obrany sdělilo, že z operačních základen v Severní Osetii začalo přesouvat strategické nadzvukové bombardéry Tu-22M3, které podnikaly nálety na cíle v Sýrii.

Kdo zavinil pád letu MH17? Bellingcat prý identifikoval klíčovou osobu v katastrofě

08.12. 13:43

Londýn - Nezávislé investigativní skupině Bellingcat se podařilo identifikovat osobu, která údajně sehrála klíčovou roli při katastrofě letu MH17 v červenci 2014, při níž zahynulo téměř 300 lidí. Boeing 777 zničila raketa země - vzduch odpálená z území, které mají pod kontrolou proruští separatisté.

Ruští žoldáci, kteří už bojovali na Ukrajině a v Sýrii prý teď míří do Súdánu

05.12. 08:11

Moskva - Válečníci z ruských soukromých společností, kteří již bojovali na Ukrajině a v Sýrii, se nyní účastní ozbrojeného konfliktu v Súdánu na straně vlády Umara Bašíra, uvedla dnes ruská redakce BBC s odvoláním na veterány zmíněných tažení i šéfa jedné ze soukromých vojenských společností.

Do hledání ponorky se zapojí obří ruský letoun s robotem

24.11. 15:56

Moskva - Tým ruského vojenského námořnictva dnes odletěl z Petrohradu, aby pomohl při pátrání po argentinské ponorce San Juan. Velitelem záchranářů je kapitán Sergej Bašmakov. náčelník výzkumného střediska pro záchranné podvodní technologie.

Rusko možná stáhne část svých vojáků ze Sýrie

23.11. 17:10

Damašek - Rusko, které vojensky podporuje režim prezidenta Bašára Asada, má podle různých odhadů v Sýrii 4000 až 10.000 vojáků. Nyní Moskva zvažuje, že část kontingentu stáhne. Důvodem je úspěšná likvidace Islámského státu.

Rusové nesmí vystavovat vojenskou techniku na britském aerosalónu

21.11. 12:24

Londýn - Organizátoři aerosalonu v britském Farnboroughu nedovolili Rusku vystavovat jeho vojenskou techniku. Přehlídka se má konat příští rok v červenci. Účast na podobné výstavě je přitom pro firmy velkou příležitostí k získání zakázek.

Putin: Objem ruských vojenských zakázek překročil 45 miliard dolarů

07.11. 14:52

Moskva - V Moskvě dnes zasedla komise pro vojensko-technickou spolupráci. Prezident Vladimir Putin řekl, že objem ruských zakázek v rámci vojensko-technické spolupráce překročil v letošním roce hodnotu 45 miliard dolarů (zhruba 995 miliard korun).

Moskva oslavila výročí pochodu z roku 1941, atrakcí byl legendární tank

07.11. 13:29

Moskva - Na počest 76. výročí vojenského pochodu z roku 1941 se dnes na Rudém náměstí v Moskvě konala vojenská přehlídka. Hlavní atrakcí byl tank T-34, který za druhé světové války patřil mezi nejlepší střední tanky na světě.

Kolik Rusů už zemřelo v Sýrii? Moskva ztráty neprozradila, reálná čísla mohou být hodně vysoká

30.10. 15:43

Damašek - V Sýrii během devíti měsíců letošního roku zahynulo nejméně 131 Rusů a podle pozůstalých, přátel či místních úředníků mezi nimi byli i najatí vojáci. Moskva popírá přítomnost - a ztráty - ruských žoldnéřů v Sýrii, protože chce vykreslit vojenské tažení v této blízkovýchodní zemi jako…

Ruské ministerstvo obrany ohlásilo sérii testů mezikontinentálních raket

26.10. 21:27

Moskva - Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo sérii testovacích startů mezikontinentálních raket z ponorek na Dálném východě, ze strategických letounů a z armádního kosmodromu Pleseck. 

Důstojník ruské gardy zastřelil čtyři další vojáky, dám byl zabit

23.10. 22:12

Moskva - Nadporučík ruské národní gardy v kasárnách v autonomním Čečensku na neklidném severním Kavkazu zastřelil čtyři další vojáky. Pak byl sám zabit.

Jak by vypadala válka mezi USA a Ruskem? Jaderné střely nad hlavami, Evropa spálená na prach

15.10. 11:57

Jednou z největších hrozeb současnosti je Severní Korea. Není tomu ale tak dávno, kdy hrozil ozbrojený konflikt kvůli jinému státu, Ukrajině. Ta vyvolala obavy nejen díky ruské intervenci, ale upozornila také na snahy východní armády o destabilizaci pobaltského regionu. Právě ten by podle analytika…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací