Články k tématu: Ruská armáda

Moldavsko žádá stažení ruských vojáků z Podněstří

21.07. 22:28

Kišiněv - Moldavští zákonodárci dnes schválili symbolické prohlášení, v němž po Rusku požadují, aby stáhlo své vojáky z povstaleckého Podněstří.

V Černém moři je rušno: Na Krymu začala kontrola bojové pohotovosti ruské flotily, v oblasti trénují i Ukrajinci a Američané

14.07. 10:37

Ruská Černomořská flotila zahájila cvičení bojeschopnosti na Krymu a v Černém moři. Zapojí se do něj pobřežní a námořní jednotky, které byly uvedeny do stavu vysoké pohotovosti, informují o tom ruská média s odvoláním na tiskovou službu Jižního vojenského okruhu.

Ruské cvičení Zapad 2017 dělá NATO vrásky. Počet vojáků prý nesedí

13.07. 17:11

Brusel - NATO se domnívá, že reálné počty ruských a běloruských vojáků na cvičení Zapad 2017 budou výrazně vyšší než nyní deklarované údaje. Kauzou se dnes zabývala Rada NATO-Rusko v Bruselu.

reklama

Ruský voják zajatý na Ukrajině je zklamán, že se ho Moskva zřekla

10.07. 11:53

Kyjev - Ruský voják zajatý ukrajinskou jednotkou minulý měsíc v Donbasu ve svém prvním rozhovoru s ukrajinskými novináři prohlásil, že ho ruští velitelé nevarovali, že se jej v případě zajetí zřeknou.

Ruská letadla zasáhla cíle IS v Sýrii modernějšími raketami

05.07. 18:13

Moskva - Ruské bombardéry zničily tři muniční sklady a velitelské stanoviště Islámského státu (IS) v syrské provincii Hamá. Rusko svou intervencí v syrské občanské válce sleduje dva důležité cíle.

Ukrajinci zadrželi na hranici s Krymem dva ruské pohraničníky. Prý zabloudili

30.06. 16:19

Kyjev - Ukrajinské úřady na hranici s "Krymem okupovaným Ruskem" zadržely dva ruské pohraničníky. Prý zabloudili, když měli při nočním cvičení sehrát roli "narušitelů".

Ukrajinská armáda na Donbasu zajala ruského vojáka, Moskva zatím mlčí

28.06. 10:08

Kyjev - Ukrajinská armáda zajala v Luhanské oblasti ruského vojáka Viktora Agejeva (22). Ruské ministerstvo obrany a další úřady se k tomu dosud nevyjádřily. Moskva dosud popírá přímé zapojení do konfliktu v Donbasu.

Moskva ohlásila úspěšný test mezikontinentální balistické rakety Bulava

27.06. 08:35

Moskva - Rusko ohlásilo další úspěšnou zkoušku mezikontinentální balistické rakety Bulava, která byla odpálena z jaderné ponorky Jurij Dolgorukij plující pod hladinou Barentsova moře.

Hrozí válka mezi USA a Ruskem? Bezpečnostní expert je v pozoru

24.06. 22:35

Washington - Spojené státy potřebují střízlivě přemýšlet o svých dalších krocích - a ne se hnát do nepředvídatelného střetu s Ruskem. Myslí si to Nikolas K. Gvosdev, šéfredaktor serveru National Interest a profesor národně-bezpečnostních studií na americké Naval War College. Ve svém komentáři USA…

Zabili jsme vůdce IS Bagdádího, věří Rusko. USA tvrdí opak

23.06. 21:13

Damašek/Moskva - Při květnovém ruském náletu v Sýrii byl zabit vůdce radikální organizace Islámský stát abú Bakr Bagdádí, tvrdí předseda branného a bezpečnostního výboru horní komory ruského parlamentu Viktor Ozerov. Koalice bojující pod vedením USA proti IS ale oznámila, že nemá žádné důkazy o…

Rusko ze svých bitevních lodí odpálilo rakety na velitelství IS

23.06. 10:58

Damašek - Ruská armáda za svých lodí zaútočila raketami na pozice radikálů z Islámského státu (IS) v západosyrské provincii Hamá. Zasaženo bylo velitelství IS a také muniční sklady džihádistů.

Rusko je připraveno na válku v obtížných podmínkách. Vyhrálo by na celé čáře

18.06. 15:02

Během posledních deseti let se země sousedící s Arktidou ocitly blízko novému velkému bezpečnostnímu problému. Tání arktického ledu otevřelo lodní trasy a vytvořilo příležitosti pro využití podmořských zdrojů. Zároveň to ale způsobilo, že jsou tyto země, které jsou již dlouho považovaly své severní…

Rusové zřejmě zabili vůdce IS Abú Bakra al-Bagdádího

16.06. 12:33

Moskva - Ruské jednotky operující na Blízkém východě zřejmě zabily vůdce Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádího. Uvedl to portál televize BBC.

Třetí světová válka? Odborníci detailně popsali, jak by probíhala

15.06. 09:11

Americké a čínské válečné lodě bojují na širém moři a po všem, co se hne, automaticky pálí laserem. Neviditelné ruské a spojenecké stíhačky řádí nad jejich hlavami a prostor mezi loděmi a letouny vyplňují stovky po zuby ozbrojených dronů. Hackeři v Silicon Valley svádí internetové souboje s experty…

Moskva chce příslušníkům armády zakázat sociální sítě, vyzrazují tam státní tajemství

14.06. 17:04

Moskva - Ruské ministerstvo obrany zvažuje, že vojákům zakáže zveřejňovat informace na internetu. O užívaných sociálních sítích by vojáci byli povinni své velitele informovat. Příslušný zákon už je na stole.

Rusko posílá na Ukrajinu žoldáky naverbované v Moldavsku

Aktualizovali jsme 13.6.2017, 22:44, 13.06. 19:01

Kišiněv - Pět ruských diplomatů, které Moldavsko na konci května vyhostilo, verbovalo žoldáky bojující na straně proruských separatistů na východoukrajinském Donbasu.

Polské tanky jsou k ničemu? Dokáží jen zaklepat na ruské pancíře, varují odborníci

09.06. 09:51

Varšava - Polsko se sice snaží modernizovat svou armádu, pokud jde ale o tanky, je zde velký problém. V minulosti se počítalo s tím, že tanky sovětské konstrukce nahradí západní typy s děly ráže 120 milimetrů. Zatím se tak vesměs nestalo.

Ruské stíhačky měly plno práce. Startovaly za bombardérem USA, pak za norským letounem

Aktualizovali jsme 7.6.2017, 22:25, 06.06. 19:15

Moskva - Rusko vyslalo stíhačku MiG-31 nad Barentsovo moře kvůli norskému hlídkovému letounu, který tam údajně letěl podél ruské hranice s vypnutým transponderem. Dnes to byl již druhý incident ve vzduchu.

Zbraně, které udělaly ze Sovětského svazu velmoc? Některé jsou používány dodnes

Aktualizovali jsme 31.5.2017, 22:02, 31.05. 17:34

Sovětský svaz byl jedním z nejsilnějších sdružení států, které kdy existovaly. Zrodil se na základech ruské občanské války, později se chlubil jednou z nejsilnějších armád na světě. Kladl také důraz na vědu, techniku ​​a průmyslovou výrobu. V důsledku toho světlo světa spatřily některé z…

Rusové útočí na IS z moře. Na džihádisty vypálili střely s plochou dráhou letu

31.05. 11:05

Moskva/Damašek - Ruské námořnictvo zaútočilo na bojovníky teroristické organizace Islámský stát (IS) v Sýrii. Z plavidel flotily ve Středomoří byly odpáleny čtyři střely s plochou dráhou letu.

Rusové si postaví vlastní vrtulníkové výsadkové lodě, mají být podobné Mistralům

26.05. 10:22

Moskva - Rusko začne stavět vlastní vrtulníkové výsadkové lodě, které budou obdobou francouzské třídy Mistral. Výzbrojní program pro roky 2018 až 2025 má být definitivně schválen ke konci letošního roku.

Při přestřelce s islamisty v Sýrii údajně zemřeli další dva ruští důstojníci

22.05. 18:23

Moskva - V Sýrii byli zabiti další dva ruští důstojníci. Podle ruských médií je syrští vojáci je v přestřelce s islamisty opustili.

Revoluce ve zbrojení? Letoun, který do sedmi hodin dopraví tanky kamkoliv na světě

Aktualizovali jsme 20.5.2017, 21:49, 20.05. 13:45

Ruská armáda chystá skutečnou revoluci ve zbrojení. Vyvíjí masivní vojenské letadlo schopné převážet tanky kamkoliv po světě závratnou rychlostí. Podle serveru rt.com bude s tímto strojem Rusko schopno podniknou invazi všude po světě, a to za pouhých sedm hodin. Podle zahraničních serverů se tak…

Ruský voják během tažení v Sýrii ztratil pušku. Skončil před soudem

19.05. 14:30

Moskva - U moskevského vojenského soudu se dnes za zavřenými dveřmi konal proces s vojínem, který během tažení v Sýrii ztratil pušku. Za tento trestný čin hrozí až dva roky vězení, nejmírnějším postihem je naopak pokuta 80.000 rublů (asi 33.000 Kč).

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací