Články k tématu: Ruská armáda

Putin: Objem ruských vojenských zakázek překročil 45 miliard dolarů

07.11. 14:52

Moskva - V Moskvě dnes zasedla komise pro vojensko-technickou spolupráci. Prezident Vladimir Putin řekl, že objem ruských zakázek v rámci vojensko-technické spolupráce překročil v letošním roce hodnotu 45 miliard dolarů (zhruba 995 miliard korun).

Moskva oslavila výročí pochodu z roku 1941, atrakcí byl legendární tank

07.11. 13:29

Moskva - Na počest 76. výročí vojenského pochodu z roku 1941 se dnes na Rudém náměstí v Moskvě konala vojenská přehlídka. Hlavní atrakcí byl tank T-34, který za druhé světové války patřil mezi nejlepší střední tanky na světě.

Kolik Rusů už zemřelo v Sýrii? Moskva ztráty neprozradila, reálná čísla mohou být hodně vysoká

30.10. 15:43

Damašek - V Sýrii během devíti měsíců letošního roku zahynulo nejméně 131 Rusů a podle pozůstalých, přátel či místních úředníků mezi nimi byli i najatí vojáci. Moskva popírá přítomnost - a ztráty - ruských žoldnéřů v Sýrii, protože chce vykreslit vojenské tažení v této blízkovýchodní zemi jako…

reklama

Ruské ministerstvo obrany ohlásilo sérii testů mezikontinentálních raket

26.10. 21:27

Moskva - Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo sérii testovacích startů mezikontinentálních raket z ponorek na Dálném východě, ze strategických letounů a z armádního kosmodromu Pleseck. 

Důstojník ruské gardy zastřelil čtyři další vojáky, dám byl zabit

23.10. 22:12

Moskva - Nadporučík ruské národní gardy v kasárnách v autonomním Čečensku na neklidném severním Kavkazu zastřelil čtyři další vojáky. Pak byl sám zabit.

Jak by vypadala válka mezi USA a Ruskem? Jaderné střely nad hlavami, Evropa spálená na prach

15.10. 11:57

Jednou z největších hrozeb současnosti je Severní Korea. Není tomu ale tak dávno, kdy hrozil ozbrojený konflikt kvůli jinému státu, Ukrajině. Ta vyvolala obavy nejen díky ruské intervenci, ale upozornila také na snahy východní armády o destabilizaci pobaltského regionu. Právě ten by podle analytika…

Rusko může vyrobit strašlivější zbraň, než je nukleární bomba

Aktualizovali jsme 8.10.2017, 22:42, 08.10. 13:12

Moskva - Ruští vědci dostali jasné zadání, armáda si přeje zbraň mocnější než jsou jaderné bomby. Odpovědí by mohly být rádio-elektronické zbraně, které vyřadí komunikaci kilometry daleko a zneškodní celou nepřátelskou jednotku.

Ruské polovojenské organizace poznaly na videu Rusy zajaté džihádisty v Sýrii

05.10. 08:08

Moskva - Teroristická organizace Islámský stát na videu zveřejněném v úterý ukázala dva muže, o nichž prohlásila, že jsou to ruští vojáci zajatí během bojů v Sýrii. Dnes tyto muže identifikovaly ruské polovojenské organizace.

Bude mít Rusko další základnu v Kyrgyzstánu? Moskva u jedná s Biškekem

02.10. 12:51

Biškek - Kyrgyzstán jedná s Ruskem o možné druhé ruské vojenské základně v zemi. Podle ruské tiskové agentury RIA Novosti to dnes řekl kyrgyzský premiér Sapar Isakov.

Ruské angažmá v Sýrii má další oběť, na následky zranění zemřel vysoce postavený ruský důstojník

02.10. 10:02

Moskva - V moskevské nemocnici v sobotu zemřel ruský plukovník, velitel brigády námořní pěchoty Severní flotily Valerij Fedjanin. Podlehl zraněním, které utrpěl v Sýrii.

Ruský voják zastřelil tři své kolegy, jdalší dva jsou zranění

29.09. 19:49

Moskva – Při armádním cvičení na Dálném východě začal jeden z ruských vojáků střílet z útočné pušky po ostatních příslušnících armády. Tři zabil a další dva zranil.

Zbraň budoucnosti? Odborníci vytváří roj robotů, který může zničit celé lidstvo

28.09. 13:44

Moskva – Rusko se snaží modernizovat svou armádu,. Díky tomu prý bude mít do pěti let „roj dronů“, které se budou moci v konkrétních situacích samy rozhodovat. Informuje o tom agentura TASS: Tyto stroje prý budou provádět bojové operace i průzkum.

Ruská armáda modernizuje a vyplácí se jí to. V některých ohledech je lepší než západní síly

28.09. 12:57

Moskva - Ruská armáda slavila na vojenské výstavě Expo Army 2017 úspěch. Na obdiv vystavovala svoje nejmodernější zařízení, která budou využitelná na zemi, ve vzduchu nebo na moři. Už dávno pryč jsou tak časy, kdy se o Spojených státech mluvilo jako o technologicky vyspělejší, momentálně by…

Damašek nebo Rusko prý v Sýrii útočily na nemocnice

27.09. 22:36

Damašek - Tři nemocnice v syrské provincii Idlib, která patří k bezpečnostním zónám dohodnutých při mírových rozhovorech v Astaně, se 19. září staly terčem náletů syrské armády či Ruska.

Armády, jak je neznáte. Které jsou nejčastějšími vítězi válek?

27.09. 10:40

Velikost, ale hlavně síla armády hrála v minulosti i dnes velkou roli. Země může být sebevíc civilizovaná, mezi svými občany mít ty nevětší umělce a filozofy, ale bude vždy ohrožená bez vlastní obrany. Toto heslo razí i Švýcarsko, které se drží na neutrální půdě. Podle anglického hesla „neutral but…

Islamisté u Dajr az-Zauru zabili ruského generála

24.09. 23:09

Moskva - Při bojích v blízkosti východosyrského města Dajr az-Zaur přišel o život ruský generálporučík Valerij Asapov. Zabil ho Islámský stát.

Při ruských náletech v Sýrii zemřelo nejméně 45 rebelů

24.09. 19:29

Damašek - Nejméně 45 rebelů z islamistické skupiny Fajlak aš-Šám (Legie Šám) přišlo o život při sobotním ruském bombardování v syrské provincii Idlib.

Ruské ponorky odpálily další střely na radikály v severozápadní Sýrii

22.09. 15:41

Damašek - Ruské ponorky ve Středozemním moři dnes odpálily další střely s plochou dráhou letu. Terčem byly sklady zbraní a základny radikálů v syrské provincii Idlib.

Moskva poráží Washington? Rusové otestovali nejnovější mezikontinentální balistickou raketu

22.09. 08:48

Moskva - Washington i Moskva modernizují své jaderné arzenály. Američtí vojenští vůdci se ale obávají, že Rusko je napřed, uvádí server Defense One. Ruská armáda totiž ve středu již podruhé otestovala mezikontinentální balistickou raketu RS-24 Jars, která představuje nejmodernější zbraň této…

Rusko se chlubí: Nejlepší tank světa umí bojovat i na Marsu

Aktualizovali jsme 21.9.2017, 23:10, 21.09. 20:07

Moskva – Jak se zdá, ruští konstruktéři a státní média věří, že jejich vojenské vybavení je téměř všemocné. Přestože zprávy přicházející z Moskvy zní velice neuvěřitelně, američtí odborníci přiznávají, že ruské technologie mohou být velice užitečné.

Západ 2017: Kontroverzní bělorusko-ruské vojenské manévry končí

20.09. 18:48

Moskva/Minsk - Velké vojenské cvičení Západ 2017, které několik dní probíhalo na západě Ruska a Běloruska, dnes končí. Vojenské hry vyvolaly v metropolích států NATO a hlavně v zemích sousedících s Ruskem vyvolává obavy z možné přípravy na válku. 

Slovensko chce modernizovat armádu, nemá ale v plánu kupovat ruské stíhačky

20.09. 11:58

Bratislava - Slovensko v rámci chystané modernizace armádního letectví zvolí proevropské a proatlantické řešení, nehodlá nakupovat ruské stíhačky. Novinářům to dnes řekl ministr obrany Peter Gajdoš.

Litevská prezidentka v OSN kritizovala cvičení Západ 2017, ruští diplomaté opustili sál

20.09. 08:00

New York – Před Valným shromážděním OSN dnes vystoupila také litevská prezidentka Dalia Grybauskaitéová. Mluvila o tom, že Rusko při společných manévrech na cvičení Západ 2017 nacvičuje útok na své západní sousedy.

Při manévrech Západ 2017 došlo k omylu: Rakety vlétly do diváků +VIDEO

19.09. 15:19

Moskva - Mluvčí Kremlu dnes odmítl komentovat nehodu na vojenských manévrech Západ 2017, kde na cvičišti u Petrohradu, ještě před příjezdem prezidenta Vladimira Putina, rakety z bitevního vrtulníku prý zasáhly a zranily dva novináře.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací