Články k tématu: soudy

Spor o jméno pro dítě: J není křestní jméno, rozhodl švýcarský soud

dnes 08:50

Curych - Švýcarští rodiče mohou svým potomkům dát křestní jméno v podstatě podle svého přání, všechno má ale své meze. Soud v Curychu rozhodl, že "J" není křestní jméno, jelikož by porušovalo zájmy dítěte. Argumenty rodičů pak označil za nesmyslné.

Soud potrestal spolupracovníky opozičníka Navalného za demonstraci v Moskvě

včera 21:37

Moskva – Soud v ruské metropoli dnes udělil tresty vězení nebo pokuty více než desítce blízkých spolupracovníků předáka ruské opozice Alexeje Navalného. Sám Navalnyj si už v pondělí vyslechl rozsudek 15 dnů vězení a pokuty 20.000 rublů (8700 Kč).

Šakal od soudu odešel s dalším doživotím, proces označil za absurditu

včera 16:17

Paříž - Venezuelský terorista Ilich Ramírez Sánchez alias Carlos či Šakal dostal doživotní trest za atentát z roku 1974. Trest dnes vynesl pařížský soud.

reklama

Učitelka dostala výpověď kvůli dohledu na hygienu intimních partií dětí, soud se jí zastal

včera 13:27

Olomouc - Učitelka Vanda Fabiánová uspěla s žalobou na Základní školu v Tršicích na Olomoucku. Okresní soud v Olomouci dnes označil její výpověď ze školy za neplatnou. Kauza, kterou doprovázejí silné emoce, patrně ještě nekončí.

Procesy v Turecku pokračují: Před soudem kvůli pokusu o puč stojí novináři a popový zpěvák

27.03. 21:55

Istanbul - V souvislosti s loňským neúspěšným státním převratem dnes v Turecku začal proces s asi třicítkou osob. Mezi souzenými je celá řada novinářů a místní popový zpěvák Atilla Taşe.

Únos dětí na Liberecku: Hryščenko své oběti ohrožoval zbraní a vyhrožoval jim zabitím

27.03. 21:39

Ústí nad Labem – Příští týden by měl soud projednávat případ únosu dvou dětí na Litoměřicku. Pachatel Zdeněk Hryščenko podle obžaloby své oběti ohrožoval zbraní, opakovaně jim vyhrožoval i zabitím.

Trest za pochybení: Ukrajinský generál si má za sestřelení letounu Il-76 odsedět sedm let

27.03. 20:35

Kyjev – Generál, kvůli jehož nedbalosti došlo ke smrti 49 ukrajinských vojáků, si má podle rozhodnutí ukrajinského soudu odsedět sedm let. Vojenské hodnosti generála ale zbaven nebude, uvedla televize 112. 

Terorista Šakal si již brzy vyslechne rozsudek, žalobce žádá třetí doživotí

27.03. 17:07

Paříž - Francouzský žalobce Rémi Crosson du Cormier požaduje pro venezuelského teroristu Iliche Ramíreze Sáncheze doživotní trest. Muž známý spíše pod přezdívkami Carlos či Šakal je viněn ze zabití dvou lidí a zranění dalších 34 osob při atentátu v centru Paříže v roce 1974.

Za pád lanovky v Krkonoších může provozovatel, rozhodl soud

27.03. 15:57

Trutnov - Provozovatel zřícené nákladní lanovky k chatě Bumbálka v Krkonoších Miloslav Jirman je vinen z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Okresní soud v Trutnově mu vyměřil podmínku jednoho roku vězení se zkušební dobou dva roky.

V Hongkongu soudí důchodce z Česka. Pašoval prý kokain

27.03. 11:28

Hongkong - Před soudem v Hongkongu stanul jeden ze dvou Čechů, kteří byli před několika měsíci zatčeni za pašování kokainu. Důchodce prohlásil, že je nevinný. Oběma mužům hrozí doživotí.

ČSSD chce, aby soudy dávaly za drogové delikty zákaz řízení

25.03. 16:04

Praha - Soudy by podle ČSSD měly dostat právo ukládat za jakékoli trestné činy spáchané pod vlivem drog zákaz řízení motorových vozidel nebo letadel. Poslanci to navrhli v novele trestního zákoníku.

ICC nařídil odškodné pro oběti útoku v Kongu

24.03. 20:23

Haag - Mezinárodní trestní soud (ICC) dnes rozhodl, že 297 příbuzných lidí, kteří při útoku na konžskou vesnici v roce 2003 přišli o své příbuzné, dostanou symbolické odškodné 250 dolarů (6252 Kč).

Soudce Novák chce od státu půl milionu, protože musel dojíždět z Brna do Jihlavy

24.03. 17:01

Brno/Praha - Soudce Krajského soudu v Brně Miroslav Novák chce po státu půl milionu korun, které vynaložil na dojíždění poté, co byl nezákonně přeložen na jihlavskou pobočku soudu. Ministerstvo se domnívá, že nárok je promlčený a že Novák stejně neprokázal, že by uváděné cestovní náklady skutečně…

Státní zástupkyně podala obžalobu na zbrojaře Rudolfa, skladoval munici v kravíně

24.03. 14:47

Ústí nad Orlicí - Státní zástupkyně podala obžalobu na spolumajitele společnosti Multiagro Martina Rudolfa. Ten podle policie skladoval bez povolení výbušniny v areálu ve Slatině, který byl původně zkolaudován jako kravín pro zemědělské účely. Za nedovolené ozbrojování Rudolfovi v případě odsouzení…

Soud potvrdil původní verdikt: Madona z Veveří patří církvi

24.03. 13:47

Praha - Městský soud v Praze dnes pravomocně rozhodl, že gotický obraz Madony z Veveří patří církvi. Potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1 z roku 2015, podle kterého na dílo dopadá zákon o církevních restitucích, jenž napravuje křivdy způsobené komunistickým režimem v letech 1948 až 1989.

Kauza Pandur: Lobbista Dalík obnovu řízení nenavrhl, soud dementoval původní informaci

24.03. 13:02

Praha - Odsouzený lobbista Marek Dalík obnovu trestního řízení v kauze nákupu pandurů nenavrhl. Pražský městský soud dnes dementoval svou předchozí informaci o podání návrhu, kterou původně uvedl v justiční databázi a následně i potvrdil. Podle mluvčí soudu Markéty Puci vznikla chyba tak, že…

Soud potvrdil platnost smlouvy o prodeji Sazky

24.03. 01:07

Brno/Praha - Nejvyšší soud údajně potvrdil platnost smlouvy o prodeji loterijní firmy Sazka z roku 2011. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy insolvenčního zprávce Josefa Cupky, kterou ČTK poskytla jeho mluvčí Lenka Angelika Tichá.

Kdo dostane Bouzov? Soud zamítl další důkazy Německého řádu, rozhodne se 30. března

23.03. 17:20

Olomouc - O odvolání Německého řádu, který se domáhá vrácení státního hradu Bouzov na Olomoucku, rozhodne krajský soud příští týden. Senát Krajského soudu v Olomouci dnes Německému řádu zamítl další důkazy a hlavní líčení odročil na čtvrtek 30. března, kdy vynese rozsudek. Hrad Bouzov patří mezi…

Znalci se shodli: Kevin Dahlgren je za své jednání zodpovědný

23.03. 16:38

Olomouc - Kevin Dahlgren trpí podle znalců závažnou poruchou osobnosti, která však významně nesnižuje jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti. Ve svém revizním posudku se tak znalci shodli se závěry brněnských soudních znalkyň, podle kterých byl muž za své jednání zodpovědný. Muž obžalovaný ze čtyř…

Soud řešil bombu v autě manželky. Muž prý zneužil znalosti z války

22.03. 17:24

Brno - Nejvyšší soud (NS) vyhověl dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana a vrátil k novému projednání kauzu Vietnamce, který v dubnu 2015 nastražil manželce do auta bombu. Parkoviště, kde došlo k explozi, leží na trase, kudy chodí děti do nedaleké školy a školky.

Chůva napadla dvě svěřené děti, jedno zemřelo, druhé má trvalé následky. Odsedí si 11 let

22.03. 13:37

Praha - Podle dnešního verdiktu Městského soudu v Praze si má chůva Dieu Vu Thi odpykat 11 let vězení za těžké ublížení na zdraví dvou holčiček, které jí její krajané svěřili na hlídání. Jedno z dětí zemřelo, další má po poškození mozku trvalé následky.

Za vědomé šíření viru HIV si muž odsedí pět let, rozhodl soud

21.03. 16:29

Liberec - Rudolf Martin Novák (39), který je nakažený virem HIV, dostal pět let vězení. Krajský soud v Liberci ho shledal vinným z šíření nakažlivé nemoci a pokusu o těžké ublížení na zdraví.

Zdravotní sestra Groerová má za pokus vraždy podmínku, žalobce vzal odvolání zpět

21.03. 12:06

Olomouc - Zdravotní sestra Šárka Groerová (58) z Šumperka chtěla svého expartnera zabít prošlou látkou oslabující svalstvo. Za pokus o vraždu jí hrozilo až 20 let vězení, nakonec si odpyká tříletý podmíněný trest.

Pražští žalobci odložili oznámení na Šeredu v kauze šéfa policie

21.03. 10:37

Praha - Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie před časem podala žalobu na státního zástupce Petra Šeredu. Prý umožnil, aby se exdetektiv Jiří Komárek dostal k informacím z vyšetřování GIBS vedenému proti šéfovi policie Tomáši Tuhému. Vrchní státní zastupitelství (VSZ) v Praze kauzu…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací