Články k tématu: soudy

Pelikán se na schůzce se Zemanem shodl v otázce soudců

23.09. 17:05

Lány - Prezident Miloš Zeman se svými experty a ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO) ocenili, jak se za uplynulé roky zrychlilo soudní řízení a k lepšímu změnilo vězeňství.

Soud zrušil zajišťovací příkazy vůči firmě FAU

22.09. 14:34

Ostrava - Rozhodnutí celníků o zajišťovacích příkazech pro opavskou firmu FAU za zhruba 340 milionů korun bylo zrušeno. Celní úřad podle Krajského soudu v Ostravě neměl důvod pro tak masivní zajištění. Kauza tím ale nekončí. Patrně bude podána kasační stížnosti.

Anarchisté obžalovaní z přípravy útoku na vlak byli osvobozeni, podle soudu nešlo o trestný čin

22.09. 12:07

Praha - Pražský městský soud zprostil obžaloby pět anarchistů, kteří byli obžalováni z přípravy teroristického útoku na vlak. Skutek popsaný v obžalobě nebyl trestným činem. Verdikt není pravomocný.

reklama

Kočkův vrah Ďuričko zůstává zatím ve vězení, soud chce vyslechnout psychology

21.09. 13:32

Karviná - Bohumír Ďuričko, který byl odsouzen k 12,5 roku vězení za vraždu Václava Kočky mladšího, prozatím zůstává ve vězení. Důvodem, proč soud i obě strany požadují výslech dalších znalců, jsou rozpory v jejich posudcích. Hlavní líčení bude pokračovat 30. října.

Soud s Lukášem Nečesaným kvůli napadení kadeřnice zatím nezačal, nepřišli svědci

21.09. 11:40

Hradec Králové - Projednávání případu Lukáše Nečesaného dnes u Krajského soudu v Hradci Králové kvůli neúčasti svědků zatím nezačalo. Nečesaný před soudem 6. září zopakoval, že trvá na své nevině. Napadená kadeřnice opakovaně označila za útočníka Nečesaného.

Pelikán podal kárnou žalobu na soudkyni Královou známou z kauzy Petra a Jany Nečasových

21.09. 11:34

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) podal kárnou žalobu na soudkyni Helenu Královou, která je známá z kauzy údajného zneužití Vojenského zpravodajství současnou manželkou bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a případu bývalých manažerů Čepra.

Dva muži si natáčeli pokus o vraždu, jejich oběť jen shodou šťastných náhod nezemřela

21.09. 11:01

Olomouc - Martinu Schenkovi a Michalu Macháčkovi hrozí za pokus o vraždu muže až výjimečný trest. Svou oběť dle obžaloby nejprve Schenk brutálně zbil a pak ho řadu minut topil v potoce. Macháček ho při tom natáčel na video. Kauzu otevřel Krajskou soud v Olomouci.

Proces kvůli sebevražednému útoku na turisty v Burgasu byl opět odložen

20.09. 17:10

Sofie - Začátek procesu, který se týká sebevražedného bombového útoku na Izraelce v bulharském Burgasu, byl opět odložen. Novým termínem je nyní 15. listopad. Obžalovanými jsou dva muži, kteří sebevrahovi 18. července 2012 s přípravou teroristického činu pomáhali.

Spor Ratha s Pacovským je vyhrocený. Soud rozhodne v listopadu

20.09. 17:07

Praha - Ve sporu mezi Davidem Rathem a advokátem Michalem Pacovským soud rozhodne 15. listopadu. Bývalý poslanec a středočeský hejtman požaduje po Pacovském omluvu a 100.000 korun kvůli tvrzení, že ho Rath a jeho advokáti obelhali.

Mladík (18) brutálně zavraždil babičku, zasadil jí 99 ran. Soud jej potrestal 17 lety vězení

20.09. 15:09

Ústí nad Labem - Jakub Ševčík (18) si má za loňskou brutální vraždu své babičky v Dubí na Teplicku odpykat 17 let ve vězení. Mladík se k vraždě přiznal, detaily si ale nepamatuje.

Německý soud potrestal dva Syřany, kteří bojovali v řadách islamistů

19.09. 16:53

Mnichov - Vrchní zemský soud v Mnichově dnes uložil tresty dvojici Syřanů. Justice je přesvědčena, že 25letý Kamal T. a 23letý Azad R. bojovali ve své vlasti v řadách teroristické skupiny Ahrar aš-Šám.

Tři muži chtěli mít z dívky sexuální otrokyni. Za únos a znásilnění jim soud potvrdil tresty.

19.09. 15:25

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci potvrdil třem mužům trest od osmi do 12 let za únos a znásilnění mladé ženy z Jihlavska. Žalobce chtěl původně zpřísnit u Josefa Dubského i jeho syna právní kvalifikaci a zvýšit tresty. Proti původnímu rozsudku se odvolali také všichni obžalovaní.

Muslimka ze Somálska prohrála spor s pražskou školou o zákaz nošení hidžábu

19.09. 12:19

Praha - Soud zamítl odvolání somálské studentky, která se žalobou domáhala po střední zdravotnické škole omluvy a 60.000 korun za údajný zákaz nošení hidžábu. Právní zástupkyně dívky Radka Korbelová Dohnalová řekla novinářům, že zváží další právní kroky.

Senior zkolaboval, lidé ho obcházeli obloukem jako bezdomovce, Soud jim udělil vysoké pokuty

18.09. 17:31

Essen - Dva muži a jedna žena nepomohli seniorovi (83), který se loni zhroutil u bankomatů a následně zemřel. Považovali za spícího bezdomovce. Soud v německém Essenu jim vyměřil vysoké pokuty.

Češka vylákala z cizince více než 53 milionů korun, dostala vysoký trest

18.09. 15:51

Brno - Barbora Havířová (27) dostala osm let za podvod velkého rozsahu. Podle žaloby z muže z Norska vylákala přes 53 milionů korun. Verdikt není pravomocný. Proti rozsudku se žena odvolala, případ tak bude posuzovat Vrchní soud v Olomouci.

Nejvyšší soud: Exekuci lze zastavit i po vymožení dluhu

18.09. 14:34

Brno - Nejvyšší soud (NS) potvrdil, že soudy mohou dodatečně zastavit exekuci i poté, co se podařilo vymoct dluh. Podle projektu Exekutor má smůlu.cz je tedy možné zpětně otevřít až 100.000 skončených exekucí a lidé mají šanci získat zpět náklady exekuce, které museli uhradit.

Politici jsou zloději? Sportovní komentátor ČT svou poznámkou pobavil Čechy

Aktualizovali jsme 16.9.2017, 22:30, 16.09. 10:38

Praha – Sportovní komentátor České televize Michal Dusík se umí velmi trefně vyjádřit nejen k hokejovým zápasům či atletice, ale k aktuálnímu dění a politické situaci. Svým statusem na sociálních sítích pobavil celou řadu Čechů.

Americký soud neuznal vinu bělošského policisty, který zastřelil černocha

15.09. 18:30

St. Louis - Soud v Missouri dnes neuznal vinu bělošského policisty, který v roce 2011 po automobilové honičce zastřelil černocha. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tamější prokuraturu. Americká policie čelí dlouhodobé kritice kvůli kontroverzním zásahům svých bělošských příslušníků…

Psychicky nemocný muž zavraždil manželku, půjde do detenčního ústavu

15.09. 15:30

Praha - Psychicky nemocný muž z Prahy půjde za květnové ubodání manželky do detenčního ústavu. Rozhodnutí nabylo právní moci, pachatel nevyužil možnost stěžovat si u Ústavního soudu.

Kauza Janouškova posudku nekončí, odvolal se znalec i státní zástupce

15.09. 14:19

Praha - Kauzou úmyslného zkreslení znaleckého posudku z dopravní nehody lobbisty Romana Janouška se bude muset zabývat Městský soud v Praze, odvolaly se obě strany.

Za znásilnění nezletilého dostal muž z Břeclavi trest 2,5 roku vězení

13.09. 17:06

Brno - Muž z Břeclavi, který znásilnil nezletilého chlapce a další zneužil, si má odsedět 2,5 roku ve vězení. Dnešní verdikt Krajského soudu v Brně zatím není pravomocný. Jeho součástí je i ústavní sexuologická léčba.

Ostravský soud zamítl odvolání Petra Kramného v kauze křivého obvinění policistů

13.09. 16:50

Ostrava - Krajský soud v Ostravě dnes zamítl odvolání Petra Kramného v kauze křivého obvinění policisty, verdikt je pravomocný. Kramný podle obžaloby policisty nepravdivě nařknul, že ho během výslechu napadli.

Smrt dívky na Orlíku: Soud potvrdil trest pro řidiče skútru

13.09. 13:20

Tábor - Odvolací soud v Táboře dnes potvrdil trest pro Christopha Steinerta, který loni na vodní nádrži Orlík narazil skútrem do pramice. Při nehodě zahynula mladá dívka. Muž musí zaplatit pozůstalým 1,4 milionu korun.

Američan půjde za vraždu dvou sester na 100 let do vězení

12.09. 22:46

Bedford (USA) - Americký soud dnes potrestal téměř 100 lety vězení muže, který se přiznal k vraždě dvou holčiček z roku 1975.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací