Články k tématu: soudy

Vydá Belgie katalánské exministry? Soud musel odročit

včera 17:25

Brusel - Belgický soudce odložil na 4. prosince další jednání o vydání pěti katalánských exministrů k trestnímu stíhání do Španělska.

Janouška možná soud pustí na svobodu

včera 14:53

Praha/Brno - Zdravotní stav lobbisty Romana Janouška se podle soudu nelepší a v úvahu prý připadá upuštění od zbytku trestu za sražení ženy automobilem. Lobbistovu žádost o další přerušení trestu zamítl, protože za této situace není podle soudu na místě. Informovala o tom dnes Česká televize.…

Byl náměstek hejtmana v Lidových milicích? Soud mu v žalobě nevyhověl

16.11. 16:37

Jihlava - Náměstek hejtmana Kraje Vysočina Josef Pavlík (za ANO) neuspěl u soudu s žalobou na server obcasnik.eu kvůli údajně nepravdivým tvrzením o jeho členství v Lidových milicích.

reklama

Dbalý je vážně duševně nemocný? Musí do ústavu kvůli vyšetření

16.11. 15:40

Praha - Bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý neuspěl se svou stížností proti rozhodnutí soudu, které ho posílá do zdravotnického ústavu na vyšetření duševního stavu. Městský soud v Praze prozatím nestanovil, do kterého konkrétního zařízení chce obžalovaného poslat. Podle některých…

Pervitinový gang na Moravě měl zbraně a výbušniny, soud s nimi neměl slitování

16.11. 15:37

Zlín - Sedm výrobců a distributorů pervitinu dostalo tresty od tří do deseti let vězení. Dalších pět členů skupiny, z toho dvě ženy, odešlo od zlínského krajského soudu s podmínkami. Z vyšetřování vyplynulo, že úkoly ve skupině byly rozdělené. Někteří drogu vařili, jiní obstarávali potřeby na…

Záhadná vražda prostitutky v Brně se vrací žalobcům k došetření

16.11. 10:45

Brno - Vleklý případ vraždy prostitutky v Brně byl vrácen státnímu zástupci k došetření. Rozhodl tak neveřejně Krajský soud v Brně. Z předchozího nálezu Ústavního soudu vyplynulo, že důkazy proti obžalovanému byly celkově slabé.

Soud dal částečně za pravdu Rathovi, advokát Pacovský se mu musí omluvit

15.11. 18:40

Praha – Pražský obvodní soud dnes částečně vyhověl žalobě bývalého poslance Davida Ratha na advokáta Michala Pacovského. 

Za vybržďování padl devítiletý trest, řidič svým chováním zabil osmiměsíční dítě

15.11. 16:08

Praha - Martin Kostner, který loni v prosinci na dálnici D10 vybržďoval jiné auto, dostal devět let vězení. Svým počínáním působil tragickou nehodu. Ve vybržďovaném voze zemřelo osmiměsíční dítě, jeho rodiče utrpěli těžká zranění.

Pachové stopy nejsou přímý důkaz, protestuje Šalamoun. Podal stížnost v kauze vraždy listonošky

15.11. 15:22

Opava - Spolek Šalamoun podal podnět ke stížnosti pro porušení zákona v kauze vraždy poštovní úřednice ve Skřipově. Při zdůvodňování verdiktu soudkyně připustila, že obžalovaného Martina Balhara (27) neusvědčuje žádný přímý důkaz. Přesto dostal 17 let vězení.

Nečas přišel k soudu podpořit manželku. V kauze vojenské rozvědky přednesli právníci závěrečné řeči

15.11. 15:20

Praha - Soudkyně Pavla Hájková ve středu 22. listopadu vynese rozsudek v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Obžalovaní dnes přednesli své závěrečné návrhy. Jana Nečasová na rozdíl od dřívějších jednání k soudu přišla, s novináři nemluvila.

Soud za smrt dvou žen v sauně udělil podmíněně 12 měsíců a pokutu 5341 korun

15.11. 14:08

Jičín - Majitele sauny, ve které letos na jaře zemřely dvě ženy, dostal podmínkou dvanácti měsíců vězení se zkušební dobou tři roky. Odsouzený ani státní zástupce se neodvolali, trestní příkaz Okresního soudu v Jičíně se tak stal pravomocným.

Soukromoprávní vymáhání škod v Česku nefunguje, varuje ÚOHS

15.11. 12:37

Brno - Soukromoprávní vymáhání škod způsobených například kartely v Česku příliš nefunguje. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zatím zaznamenal jen jeden případ, ve kterém byl žalobce alespoň částečně úspěšný.

Sledování Nečasovy exmanželky Radky? Nejsou důkazy, tvrdí Páleníkův advokát

14.11. 16:08

Praha - O tom, že by bývalý šéf Vojenského zpravodajství vydal rozkaz ke sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase Radky, neexistují podle obhájce Tomáše Sokola žádné důkazy. V závěrečné řeči proto dnes u soudu žádal, aby byl Ondřej Páleník osvobozen.

Obhájce Nečasové v kauze Vojenské rozvědky navrhl úplné zproštění obžaloby

14.11. 15:29

Praha - Jana Nečasová (dříve Nagyová) by měla být v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství zproštěna obžaloby. Důkazy svědčí v její prospěch, řekl dnes obhájce Eduard Bruna poté, co u Obvodního soudu pro Prahu 1 přednesl svůj závěrečný návrh.

Obžaloba žádá pro Nečesaného 13 let, manipulace s důkazy se prý nepotvrdila

13.11. 12:12

Hradec Králové - Státní zástupkyně Lenka Faltusová dnes u soudu navrhla pro Lukáše Nečesaného obžalovaného z pokusu o vraždu kadeřnice 13 let vězení. Obhájce Oldřich Chudoba naopak prohlásil, že mnohé důkazy dokazují Nečesaného nevinu. I Lukáš Nečesaný opakovaně obvinění odmítl.

Kauza Nečesaný: Svědci mají rozporuplné výpovědi

13.11. 11:37

Hradec Králové - U hradeckého krajského soudu dnes pokračuje projednávání případu Lukáše Nečesaného, kterého obžaloba viní z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku v únoru 2013. Svědkyně Kateřina U. navržená státní zástupkyní Lenkou Faltusovou zpochybnila výpověď bývalé milenky hlavního…

Muž, který v létě útočil v Rimini, dostal 16 let

10.11. 21:54

Řím - Italský soud dnes poslal na 16 let do vězení muže z Konga, který s dalšími pachateli v létě napadli partnery z Polska.

Odchod soudkyně protáhne spor o autorství eReceptů

10.11. 14:26

Praha - Rozsudek ve sporu ohledně e-receptů padne nejdříve za rok. Soudkyně Dagmar Stamidisová, která o žalobě firmy Tronevia na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) rozhoduje, totiž odchází k jinému soudu.

Soud znovu projedná případ pádu dítěte z vlaku, žalobce uspěl se stížností

10.11. 13:17

Olomouc - Případ tragické nehody, při které loni zemřela dvouletá dívenka po pádu z vlaku, se vrací zpět k Okresnímu soudu v Olomouci. Podle žalobce zanedbaly vlakvedoucí a průvodčí své pracovní povinnosti. Vlak prý odjel z Olomouce s nedostatečně zavřenými dveřmi.

Ústavní soud v Německu uznal třetí pohlaví

10.11. 12:06

Berlín - Spolkový ústavní soud v Německu se rozhodl k ráznému kroku. Uznal existenci třetího pohlaví. Informoval o tom německý list Die Welt.

Podvodník vylákal z lidí 68 milionů. Dostal sedm let, stále je však na útěku

10.11. 10:36

Brno - Radek Strniska (27), který je na útěku, dostal za podvod se škodou 68 milionů korun sedm let vězení. Verdikt dnes vynesl Krajský soud v Brně. Muži hrozilo až desetileté vězení. Pokud policie Strmisku najde, odpyká si trest ve věznici s ostrahou.

Bývalá šéfka parlamentu Katalánska Forcadellová skončila ve vazbě

10.11. 08:02

Madrid - Soudce španělského nejvyššího soudu ve čtvrtek poslal bývalou předsedkyni katalánského parlamentu Carme Forcadellovou do vazby. Propuštěna z ní může být na kauci 150 tisíc eur (3,8 milionu korun). Do vazby naopak nemusí další členové sesazeného parlamentního vedení. Informoval o tom list…

Ruský soud zmrazil majetek režiséra a kritika Kremlu Serebrennikova

09.11. 16:35

Moskva - Moskevský soud nařídil zmrazit bankovní účty známého režiséra a kritika Kremlu Kirilla Serebrennikova, který je obviněn z defraudace. Má rovněž omezenu možnost nakládat se svým automobilem či bytem.

Někdejší vedení katalánského parlamentu vypovídá před soudem, přišli i demonstranti

09.11. 15:27

Madrid - Před soudcem Nejvyššího soudu v Madridu se dnes konají výslechy členů bývalého vedení katalánského parlamentu, které prokuratura viní ze vzpoury kvůli snahám o nezávislost této autonomní oblasti. Hrozí jim až 25 let vězení. Před budovou soudu se shromáždily skupinky demonstrantů.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací