Články k tématu: soudy

Zeman stáhl kasační stížnost, o profesorech by měl rozhodnout znovu

21.06. 17:23

Praha - Prezident Miloš Zeman vzal zpět kasační stížnost proti rozsudku, podle kterého má znovu rozhodnout o profesuře fyzika Ivana Ošťádala a kunsthistorika Jiřího Fajta. Verdiktem Městského soudu v Praze se tak už nebude zabývat Nejvyšší správní soud (NSS), který dnes řízení zastavil.

Miliardář a majitel 1. FC Slovácko Zemek je obžalován ze solárního podvodu

21.06. 11:18

Zlín - Miliardář Zdeněk Zemek, který ve Zlínském kraji vlastní fotbalový klub 1. FC Slovácko a autobusové dopravce, byl obžalován ze solárního podvodu. Za podobný čin byli na začátku roku odsouzeni na šest let a devět měsíců jeho dva synové.

Kauza nelegálního lihu: Soud vyhověl žalobci a zvýšil tresty

20.06. 15:57

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes zvýšil tresty šesti ze sedmi obžalovaných v kauze odběratelů a distributorů nelegálního lihu podnikatele Radka Březiny, kteří byli spjati s Likérkou Drak.

reklama

Vyšetřování v kauze FAU pokračuje, žalobce stížnosti zamítl jako nedůvodné

19.06. 17:01

Olomouc - Žalobce zamítl všechny stížnosti proti zahájení trestního stíhání v případu podezření z daňových úniků za čtvrt miliardy korun. V kauze, ve které figuruje opavská firma FAU, je obviněno 16 lidí a dvě firmy.

Nemáte peníze na advokáta? Bezplatná právní pomoc se rozšíří

19.06. 15:50

Praha - Od července se rozšíří státem hrazená právní pomoc chudým lidem. Nárok na ni vznikne, jestliže průměrný měsíční příjem dotyčného nepřesáhne půl roku před podáním žádosti trojnásobek životního minima.

Před německým soudem stojí Syřan, který napadl mladíka s jarmulkou

19.06. 13:14

Berlín - V Berlíně začal soud s 19letým Syřanem, který v dubnu v městské části Prenzlauer Berg napadl dva mladíky s jarmulkou na hlavě. Případ, který na mobilní telefon natočil jeden z napadených, vzbudil pozdvižení v celé zemi.

V Ústí začal soud kvůli vraždě 14leté dívky, obžalovaný se chtěl po činu zabít

18.06. 13:44

Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí nad Labem dnes začal projednávat kauzu loňské vraždy 14leté dívky a pokus o vraždu její starší kamarádky v Doubici na Děčínsku. Obžalovaný Martin Chlouba (36) odmítl, že by dívku chtěl zabít. Hrozí mu až výjimečný trest.

Cohen se pokusil umlčet komentáře k procesu se Stormy Daniels, neuspěl

15.06. 21:54

Los Angeles - Bývalý právník prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen prohrál soud s advokátem Stormy Daniels. Snažil se zabránit obhájci ve veřejných komentářích k procesu.

Česko dnes opět vyhrálo ve sporu s Diag Human

15.06. 20:46

Praha - Česko dnes vyhrálo další spor se společností Diag Human. Nizozemský Nejvyšší soud (NS) zamítl stížnost firmy v kauze obchodů s krevní plazmou.

Soud změnil názor: Zastal se Hradu kvůli majetkovému přiznání Mynáře

15.06. 15:00

Praha - Městský soud v Praze dnes pravomocně rozhodl, že Kancelář prezidenta republiky postupovala v souladu s tehdejším zněním zákona, když neposkytla organizaci Právo ve veřejném zájmu majetkové přiznání kancléře Vratislava Mynáře za rok 2013.

Nejvyšší soud v Polsku se zastal homosexuálů, ministr spravedlnosti se zlobí

15.06. 13:29

Varšava - Polský nejvyšší soud se ve čtvrtek zastal organizace reprezentující sexuální menšiny ve sporu o to, zda měl zaměstnanec tiskárny právo odmítnout vytištění jejího plakátu. Konzervativní ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro verdikt ostře kritizoval.

Soud projedná brutální vraždu čtrnáctileté dívky v Doubici, obžalovaný je bývalý novinář

15.06. 12:18

Ústí nad Labem - Ústecký soud bude po celý příští týden projednávat kauzu loňské vraždy 14leté dívky a pokusu o vraždu její 16leté kamarádky v Doubici na Děčínsku. Na lavici obžalovaných bude bývalý novinář Martin Chlouba, kterému v případě prokázání viny hrozí i výjimečný trest.

Kauza trafik: Policie na odposlechy neměla nárok, míní soudkyně Králová

13.06. 11:40

Praha - Soud dnes znovu otevřel kauzu takzvaných trafik pro poslance. Soudkyně Helena Králová oznámila, že nebude přihlížet k pořízeným odposlechům, označila je za neúčinné důkazy. Vyšetřovatelé se podle ní měli k informacím zkusit dostat jinak.

Mladík podpálil dům i se svou babičkou, má si odsedět 12 let

12.06. 16:50

Brno - 24letý muž si má odpykat úhrnný trest 12 let vězení za pokus o vraždu s rozmyslem a krádež na Znojemsku. Zapálil dům, ve kterém spala jeho babička, žena vyvázla jen náhodou. Dnešní verdikt Krajského soudu v Brně není pravomocný.

Řidič v USA zabil pět lidí, odsedí si 40 let

11.06. 20:27

New York - 40 let si odsedí muž, který svým autem předloni zabil pět cyklistů. Dnes ho k tomu odsoudil soud v americkém státě Michigan.

Zvrat v kauze Kramný? Znalci obhajoby jdou před soud, podle žaloby křivě vypovídali

07.06. 14:34

Ostrava - Radek Matlach a Igor Fargaš, kteří svědčili v procesu s Petrem Kramným jako znalci obhajoby, čelí obžalobě z křivé výpovědi a nepravdivého posudku. Kramný byl odsouzen k 28 letům vězení za vraždu své manželky a dcery na dovolené v Egyptě.

Kauza otravy metanolem: Soud zpřísnil podmíněné tresty

07.06. 13:22

Brno - Odvolací Krajský soud v Brně dnes zpřísnil podmíněné tresty osobám souzeným v případu muže z Veselí nad Moravou, který v roce 2012 zemřel na otravu metanolem. Stejně jako hodonínský soud ale obžalované neuznal vinnými z jeho smrti.

Tragická smrt dítěte, které vypadlo z vlaku: Žalobce navrhl tresty, obhajoba protestuje

06.06. 14:21

Olomouc - Žalobce navrhl pro vlakvedoucí a průvodčí, které se zodpovídají z tragického pádu dítěte z vlaku na Olomoucku, podmíněné tresty. Pracovnice Českých drah vinu popírají, obhajoba žádá zproštění. Za usmrcení z nedbalosti hrozí trest až šest let vězení.

Pechan a Zagora z Krejčířova gangu si odpykají pět let

06.06. 12:46

Praha - Pětiletý trest pro bývalého obchodního ředitele Čepra Martina Pechana za pokus o vytunelování podniku platí. Aleš Zagora si odpyká stejně dlouhý trest za činnost v gangu Radovana Krejčíře a za padělání peněz. Verdikt Vrchního soudu v Praze je pravomocný.

Jak bojovat se zločinem? Soud přišel s návrhem, který na světě nemá obdoby

02.06. 10:50

Londýn - Zločin lze spáchat za pomoci nejrůznějších nástrojů a předmětů, které má každý běžně doma. Mezi potenciálně nejnebezpečnější běžně dostupné vybavení domácností patří v tomto směru nože. A tomuto nebezpečí se teď jistý britský soudce snaží čelit vskutku originálním způsobem.

Američana zastřelil policista, rodině bylo přiznáno směšné odškodnění

01.06. 18:08

Washington - Porota ve Spojených státech přiznala rodině muže zastřeleného policií odškodnění ve výši čtyř dolarů (88 korun), částku následně soud snížil na čtyři centy (88 haléřů) kvůli jednoprocentní odpovědnosti bezpečnostních složek. Očekává se ale, že příbuzní nakonec nedostanou nic, neboť…

Lihová mafie jde opět před soud

01.06. 16:29

Brno - Olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě musí znovu řešit část skutků vytýkaných takzvané lihové mafii, která na daních připravila stát o miliardy korun. Závěr o jejich promlčení byl podle Nejvyššího soudu (NS) předčasný. Dal tak za pravdu dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla…

Za obchody s lihem dostal muž 11 let

01.06. 12:01

Ostrava - Majitel zkrachovalé likérky AB style Milan Antoniazi má jít za obchody s nelegálním lihem do vězení na 11 let. Dnes o tom rozhodl Krajský soud v Ostravě.

Ústavní soudci již nebudou mít úplnou imunitu

01.06. 10:40

Praha - Ústavní soudci pravděpodobně přijdou po vzoru poslanců a senátorů o úplnou přestupkovou imunitu. Sněmovna dnes změnu schválila beze úprav v podobě, jakou ve své novele navrhl Senát. Horní komora nyní normu dostane ještě k potvrzení svého souhlasu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace