Články k tématu: soudy

Soud bude důchody řešit veřejně. Pozval si Jurečku i Stanjuru

23.11. 20:35

Ústavní soud dnes rozhodl o uspořádání veřejného jednání v kauze valorizace důchodů. Jednání je plánováno na 10. ledna 2024 a během něj budou vyslechnuti ministři i odborníci. Plénum Ústavního soudu má za to, že takové jednání pomůže objasnit klíčové okolnosti a přispěje k rozhodnutí soudu.

Pražský soud odročil hlavní líčení s Cimickým na leden

06.11. 12:38

Hlavní soudní líčení s psychiatrem Janem Cimickým, který čelí obviněním ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání, bude odloženo až na leden z důvodu nemoci předsedy senátu.

Soud s Cimickým začne příští týden, žádosti o odročení nebylo vyhověno

03.11. 14:19

Soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je obžalovaný z téměř čtyř desítek případů vydírání a znásilnění, má navzdory žádosti o odročení jednání kvůli jeho hospitalizaci začít v původně plánovaném termínu, tedy příští týden. Policie se zároveň dále nezabývá okolnostmi jeho převozu do převozu do…

reklama

Feri si má odesedět tři roky za mřížemi, rozhodl soud

02.11. 09:30

Obvodní soud pro Prahu 3 ve čtvrtek uznal vinným Dominika Feriho ve všech třech bodech obžaloby a udělil mu nepodmíněný trest v délce tří let, který si má odpykat ve věznici s ostrahou. Exposlanec byl obžalován ze dvou znásilnění a pokusu o další, vinu opakovaně odmítal.

Cimický žádá o odročení soudu, začít měl příští týden

01.11. 08:42

Psychiatr Jan Cimický, který je obžalovaný z téměř čtyř desítek případů vydírání a znásilnění, požádal o odročení soudního jednání kvůli hospitalizaci. Hlavní líčení je v tuto chvíli nařízeno na 7. listopadu, lékař ale před několika dny skončil v nemocnici poté, co se údajně předávkoval léky.

NCOZ navrhla obžalování 11 osob v kauze Dozimetr

31.10. 21:50

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) předložila návrh na obžalování 11 osob v kauze Dozimetr, která souvisí s korupcí a zneužitím veřejných zakázek v pražském dopravním podniku (DPP). Mezi obžalovanými jsou někteří vlivní politici, manažeři a podnikatelé. Stíhají se mimo jiné za…

Závěrečné řeči ve Feriho kauze. Rozsudek by mohl padnout ve čtvrtek

31.10. 10:11

U Obvodního soudu pro Prahu 3 v úterý začaly závěrečné řeči v kauze exposlance Dominika Feriho, který je obžalován ze dvou znásilnění a pokusu o další. Ferimu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, rozsudek může padnout ještě tento týden.

Cimickému hrozí maximálně pět let, nejzávažnější skutky jsou promlčené

10.10. 11:50

Psychiatr Jan Cimický se u soudu v kauze zneužívání pacientek mezi lety 1980 až 2016 nebude zpovídat ze tří nejzávažnějších skutků, zjistil deník Právo. V obžalobě nakonec chybí kvůli promlčení.

Firma z Česka se bez povolení snažila vyvézt díly pro jaderné zbraně

04.10. 10:39

Firma z Česka chtěla bez povolení vyvézt díly použitelné k výrobě jaderných zbraní do Pákistánu. Společnost se o export věcí pokusila dvakrát a má jednatelku ruského původu, která kvůli tomu čelí obžalobě.

Aktivistka z Last Generation dostala v Německu osm měsíců

22.09. 11:44

Klimatická aktivistka z environmentální skupiny Last Generation (Poslední generace) ve čtvrtek dostala v Německu osmiměsíční trest bez možnosti podmíněného propuštění. O případu informují zahraniční média.

Vrchní soud zrušil rozsudek v kauze Čapí hnízdo

15.09. 12:44

Pražský vrchní soud zrušil rozsudek, kterým v kauze padesátimilionové dotace na farmu Čapí hnízdo osvobodil bývalého premiéra Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Na síti X to uvedla Česká televize.

Na Trumpa se letos nedostane. Soud v Georgii začne s jinými obžalovanými

14.09. 21:32

Exprezident Donald Trump bude ve volební kauze v americkém státě Georgia souzen později než 23. října, kdy začne proces s jeho někdejšími právníky Sidney Powellovou a Kennethem Chesebroem. Bývalá hlava státu zřejmě stane před soudem až v příštím roce, kdy se v USA konají další prezidentské volby.

Vrchní soud rozhodl o odvolání v dotační kauze Čapí hnízdo

14.09. 11:35

Vrchní soud v Praze dnes vynesl verdikt nad odvoláním týkajícím se kauzy Čapí hnízdo, v níž byli letos v lednu bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jeho bývalá poradkyně Jana Nagyová nepravomocně osvobozeni.

Babiš podal žalobu na Slovensko k Evropskému soudu pro lidská práva

14.09. 10:10

Nejvyšší soud SR potvrdil verdikt krajského soudu v Bratislavě v případě dovolání expremiéra Andreje Babiše v kauze evidence ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti. Kvůli průtahům v soudním řízení ale Babiš zažaloval Slovensko u Evropského soudu pro lidská práva (ESLP). Uvedla to tamní…

Nordean z Proud Boys dostal za vpád do Kapitolu osmnáct let

02.09. 17:27

Ethan Nordean, vůdce Proud Boys, byl odsouzen k 18 letům vězení za účast na útoku na Kongres USA v lednu 2021. Prokuratura žádala 27 let. Další člen skupiny obdržel 10 let za svou účast na incidentu, kdy stoupenci Donalda Trumpa vtrhli do Kongresu v pokusu zmařit potvrzení Joea Bidena jako…

Federální proces s exprezidentem Trumpem začne 4. března

28.08. 19:49

Federální proces s exprezidentem Donaldem Trumpem ohledně snahy zvrátit výsledky posledních prezidentských voleb začne 4. března 2024. Rozhodla o tom v pondělí soudkyně Tanya Chutkanová. Žádosti o dřívější či pozdější termín neuspěly.

Trump čelí obviněním v Georgii, protože se snažil zvrátit výsledek voleb

15.08. 09:00

Velká porota obvinila exprezidenta Donalda Trumpa z toho, že se pokusil zvrátit porážku ve státě Georgia během prezidentských voleb v roce 2020. Republikánský politik byl společně se spolupracovníky obviněn z 41 trestných činů, mezi nimiž nechybí vydírání. Sazba za tento trestný čin je až 20 let…

Dokument s obviněními proti Trumpovi z webu soudu po chvíli zmizel

14.08. 21:31

V pondělí se na webu soudu v okrese Fulton v americkém státě Georgia na krátkou chvíli objevil dokument popisující několik obvinění vůči exprezidentovi Donaldu Trumpovi v souvislosti s pokusem zvrátit prohru v prezidentských volbách v roce 2020. Soud následně dokument z webu bez vysvětlení stáhl.

Ústavní soud neposílí Fremr. Kvůli tlaku se vzdal nominace

14.08. 16:52

Místopředseda pražského vrchního soudu Robert Fremr neposílí Ústavní soud, nominace se vzdává kvůli tlaku. V pondělí to oznámil novinářům s tím, že nedokázal eliminovat nedůvěru veřejnosti v otázce svého působení v justici za minulého režimu. Fremr však zdůraznil, že jeho krok by rozhodně neměl být…

Ruský soud potvrdil trest 22 let vězení pro Safronova

02.08. 13:49

Bývalý ruský novinář Ivan Safronov neuspěl s posledním odvoláním proti rozsudku, podle kterého se dopustil vlastizrady. Někdejší reportér deníků Kommersant a Vedomosti byl obviněn z vyzrazení utajovaných skutečností. Informace měl podle obžaloby předat Česku.

Navalného potrestali za zakázaný termín. Neví se však, o která slova jde

01.08. 10:50

Uvězněný ruský opozičník Alexej Navalnyj se obrací na nejvyšší soud. Chce dosáhnout zrušení vězeňského pravidla o zakázaných slovech, která jsou sice vězňům utajena, přesto za jejich použití hrozí trest.

Belgický soud rozhodl, že Abdeslam je vinný v případů bruselských útoků

26.07. 11:19

Soud v belgické metropoli Bruselu uznal osm lidí vinnými z vraždy a pokusů o vraždu v souvislosti s teroristickými útoky z roku 2016. Jedním z osmi obviněných je podle serveru Politico také Salah Abdeslam. Ten si již odpykává doživotní trest za svou roli při teroristických útocích v Paříži v…

Jihoafrické republice nařídil soud zatčení Putina, pokud by přijel summit

21.07. 19:50

Jihoafrická republika by musela zatknout ruského prezidenta Vladimira Putina, pokud by přijel na summit BRICS, rozhodl v pátek tamní soud. Na Putina je vydán zatykač Mezinárodního trestního soudu (ICC) kvůli únosům ukrajinských dětí. JAR má povinnost se rozhodnutím soudu řídit.

Německo řeší velký omyl. Muž seděl 13 let neprávem za vraždu

07.07. 15:49

Německo vstřebává velký omyl německé policie a justice. Třiašedesátiletý Manfred Genditzki strávil uplynulých třináct let neprávem ve vězení. Soud ho dnes osvobodil v případu smrti sedmaosmdesátileté ženy v bavorském městě Rottach-Egern. Seniorka podle všeho nebyla zavražděna, ale zemřela…

Fotogalerie