Články k tématu: soudy

Případ zřícené střechy sportovní haly v Třebové míří k soudu

19.01. 13:05

Ústí nad Orlicí - Případ pádu střechy sportovní haly v České Třebové míří k soudu, vlastní proces by mohl začít zhruba za měsíc. Celková škoda při neštěstí se vyšplhala na 20,6 milionu korun, což může mít vliv i na výši trestu.

Vlastní drželi děti v řetězech, mučili je hlady. Grozí 94 let vězení, prý se ale cítí nevinní

19.01. 08:10

Los Angeles - Rodičům, kteří věznili svých třináct dětí, hrozí 94 let vězení. Byli obviněni z mučení, týrání dětí a omezování osobní svobody. Před soudem v Kalifornii prohlásili, že jsou nevinní.

Zneužíval a fotil nezletilé dívky. Vedoucí tanečního souboru půjde do vězení

18.01. 16:31

Strakonice - Vedoucí strakonického souboru dostal za pohlavní zneužívání nezletilých tanečnic dva roky do vězení. Součástí rozsudku je také osmiletý zákaz činnosti v organizacích, kde by se muž setkával s lidmi mladšími 18 let. Dnešní verdikt soudu ještě není pravomocný.

reklama

Exředitel nemocnice v Liberci nedokázal vysvětlit, za co inkasoval miliony

18.01. 15:19

Liberec - Luděk Nečesaný nemá žádné výstupy svých prací, za něž zaplatily zdravotnické firmy přes 23 milionů korun. Podle obžaloby šlo o úplatky, exředitel Krajské nemocnice Liberec to důrazně odmítá.

Trest pro Janouškova znalce platí. Podle soudu úmyslně zkreslil posudek

17.01. 12:37

Praha - Odvolací soud potvrdil podmíněný trest 1,5 roku pro bývalého dopravního znalce Jiřího Dolečka (84). Při projednávání kauzy Romana Janouška v posudku uvedl, že ženu nenabrala kapota vozu, ale pouze zpětné zrcátko - a že ji řidič neviděl. Tuto verzi však následně vyvrátil revizní posudek a…

Soud zprostil bývalou předsedkyni ERÚ Vitáskovou obžaloby v kauze solárních elektráren

17.01. 12:36

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes zprostil obžaloby bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou v kauze neoprávněně udělených licencí solárním elektrárnám na Chomutovsku. Odvolací soud také snížil tresty majitelům obou elektráren Saša-sun a Zdeněk-sun.

Konstruktér Madsen byl obžalován z vraždy švédské novinářky, na mrtvole se i uspokojil

16.01. 15:02

Kodaň - Konstruktér Peter Madsen (47) byl v Dánsku obžalován z vraždy švédské novinářky Kim Wallové. Ke zločinu došlo loni v srpnu. Prokuratura požaduje, aby dostal doživotní trest. Wallovou buď uškrtil, nebo jí podřízl hrdlo. Soudní proces by měl začít 8. března. Verdikt by mohl padnout 25. dubna.

Soud osvobodil bývalého šéfa elitní jednotky Vojenské policie, kauza se táhla devět let

15.01. 15:13

Praha - Městský soud v Praze dnes rozhodl, že někdejší šéf Útvaru speciálních operací (SOG) Vojenské policie Petr Krčmář a logistik jednotky Luboš Klimeš nespáchali při nákupu maskovacích oděvů trestný čin.

Za stíhání kvůli pornu požaduje bývalý šéf ŘSD Hala skoro sto milionů

15.01. 14:06

Praha - Michal Hala požaduje od státu téměř sto milionů korun za nemajetkovou újmu, medializaci případu, ušlý zisk nebo právní zastoupení. Bývalý šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) byl v minulosti stíhán kvůli údajnému držení dětské pornografie.

Začal soud s exředitelem liberecké nemocnice Nečesaným, jeho manželka nevypovídala

15.01. 11:48

Liberec - V Liberci dnes začal soud v korupční kauze, v níž je obžalován bývalý ředitel nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný, jeho manželka a zástupce zdravotní firmy Tomáš Macháček. Nečesaný údajně přijal úplatky přes 23 milionů korun, hrozí mu pět až 12 let vězení.

Aktivistka, která napadla na Zemana, dostala podmínku a vyhoštění

14.01. 20:36

Praha - Ukrajinské aktivistce Anželině Diašové, která v pátek ve volební místnosti v pražských Lužinách polonahá vyběhla před prezidenta Miloše Zemana, pražský soud uložil tři měsíce vězení s roční podmínkou.

Soud bude řešit případ aktivistky, která napadla Zemana

14.01. 15:11

Praha - Obvodní soud pro Prahu 5 dnes odpoledne projedná případ ukrajinské aktivistky, která v pátek polonahá ve volební místnosti vyběhla před prezidenta Miloše Zemana.

Spor o Opočno: Štrasburský soud podpořil Colloredo-Mansfeldovou

11.01. 13:15

Praha/Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva podpořil snahu Kristiny Colloredo-Mansfeldové o obnovení řízení u českých soudů ohledně vydání mobiliáře zámku Opočno. Spor se točí kolem rozhodnutí československého ministerstva zemědělství z roku 1947.

Soud v kauze Vitáskové dospěl do fáze závěrečných řečí

11.01. 12:44

Olomouc - Olomoucký vrchní soud dnes ukončil dokazování v kauze neoprávněných licencí udělených dvěma soukromým solárním elektrárnám na Chomutovsku. Obžalováno je osm lidí v čele s bývalou předsedkyní Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenou Vitáskovou.

Pacientka vyhrála spor s VZP, pojišťovna jí musí zaplatit speciální onkologickou léčbu

10.01. 20:56

Praha - Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) musí pacientce zaplatit speciální léčbu, jejíž uhrazení předtím odmítla. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. 

Federální soudce zablokoval Trumpův plán na deportaci statisíců imigrantů

10.01. 08:05

San Francisco - Federální soudce William Alsup v San Franciscu dočasně zablokoval plán amerického prezidenta Donalda Trumpa na zrušení programu DACA. Ten chrání před deportací ze Spojených států statisíce imigrantů, kteří přišli do USA jako děti.

Trest za rasistické výhrůžky Bangovi: Výroky byly kruté, řekla soudkyně. Muž dostal podmínku

09.01. 16:52

Prostějov - Za rasově motivované výhrůžky zpěváku Radoslavu Bangovi potrestal dnes prostějovský soud Aleše Rozsívala (32) podmíněným trestem 18 měsíců se zkušební dobou 30 měsíců. Muži původně hrozily až tři roky vězení.

Kdo může za zřícení mostu ve Vilémově? U soudu vypovídal očitý svědek

09.01. 14:27

Havlíčkův Brod - U Okresního soudu v Havlíčkově Brodě dnes pokračovalo líčení v kauze pádu mostu ve Vilémově ze září 2014. Zemřeli tehdy čtyři lidé, dva se zranili. Bagrista Tomáš Nevím, který na mostě v den tragédie pracoval, se řídil pokyny obžalovaného stavbyvedoucího Romana Bednaříka ze…

Vitásková popřela vinu v kauze solárních elektráren, souhlas k zastavení řízení prý nedala

09.01. 14:18

Olomouc - Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková dnes u Vrchního soudu v Olomouci odmítla své pochybení v kauze solárních elektráren na Chomutovsku.

V případu škrcení mladíka je jeden policista osvobozen, druhý čeká na stanovisko vnitra

08.01. 16:39

Praha - Obvodní soud v Praze dnes zprostil viny policistu Martina Koppa, který čelil obžalobě z napadení mladíka na služebně. Podle veridktu nebylo prokázáno, že ho škrtil. Případ dalšího policisty Jana Nekvapila, který měl dát mladíkovi dvě facky, předal soud k posouzení ministerstvu vnitra. Mohlo…

Muž se přiznal k bombovému útoku na fotbalisty Borussie Dortmund, prý všeho lituje

08.01. 12:14

Dortmund - Muž obžalovaný z loňského bombového útoku na tým Borussie Dortmund se dnes u soudu k činu přiznal. Elektromechanik Sergej W., který v době útoku pobýval ve stejném hotelu jako fotbalisté, jednal podle vyšetřovatelů z chamtivosti a na útoku se snažil vydělat.

Transsexuálka nemůže být považována za druhou matkou dítěte, rozhodl německý soud

04.01. 21:43

Berlín - Civilní senát německého nejvyššího soudu se zabýval otázkou, zda může být transsexuálka, která ještě před změnou pohlaví nechala zmrazit své sperma, které bylo později použito k početí dítěte, z právního hlediska považována za druhou matku. A došel k jasnému závěru.

Cizinec ve vazbě nesměl vídat dcerku. Ústavní soud vyhověl jeho stížnosti

04.01. 14:57

Brno - Krajský soud v Hradci Králové neumožnil vazebně stíhanému muži osobní ani telefonický kontakt s dcerou a svůj postup řádně neodůvodnil. Otce se dnes zastal Ústavní soud, když vyhověl jeho stížnosti.

Bankéř Atilla byl uznán vinným v kauze obcházení sankcí vůči Íránu

04.01. 12:56

New York/Ankara - Americký soud uznal ve středu tureckého bankéře Mehmeta Hakana Atillu (47) vinným z podílu na komplotu, jehož cílem bylo napomoci Íránu vyhnout se sankcím USA. Případ ještě více pošramotil už tak napjaté americko-turecké vztahy.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací