Články k tématu: soudy

Mladík v depresi podřízl krk nevlastnímu bratrovi . Soud mu napařil přísný trest

06.02. 11:22

Ostrava - Za vraždu nevlastního bratra má jít mladík z Opavska do vězení na 17,5 roku. Zabíjel v domě, kde rodina žila. Školáka podle obžaloby vylákal do patra, kde mu zalepil ústa a nakonec mu podřezal hrdlo. Kauzu řešil Krajský soud v Ostravě.

Slovenský soud vydal rodiče, kteří unesli své syny, zpět do Česka

05.02. 21:56

Strakonice - Slovenský soud vydal rodiče, jež unesli loni své dva syny z dětského výchovného centra ve Strakonicích, do ČR. Policie obvinila rodiče z únosu.

Bývalý lékař gymnastek dostal za zneužívání další trest

05.02. 20:49

Charlotte (USA) - Bývalý americký sportovní lékař Larry Nassar byl odsouzen už ke třetímu trestu odnětí svobody za sexuální zneužívání mladistvých svěřenkyň.

reklama

Belgická prokuratura žádá pro Abdeslama za střelbu na policisty 20 let

05.02. 17:25

Brusel - Za přísných bezpečnostních opatření začal dnes v Bruselu proces se Salahem Abdeslamem. Čelí obžalobě ze střelby na bruselské policisty při zatýkání v březnu 2016. Prokurátorka žádá pro něj a jeho společníka žádá 20 let odnětí svobody. Původně se hovořilo o tom, že obžalovanému hrozí až 40…

Olympijský vítěz před soudem: Hokejista Čechmánek se zpovídá z možného podvodu

05.02. 12:07

Zlín - Krajský soud ve Zlíně dnes začal rozplétat kauzou údajných podvodů bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka (46). Způsobená škoda přesahuje podle spisu 15 milionů korun. Muži hrozí až deset let vězení, obvinění odmítl.

Bývalý vietnamský poslanec dostal druhé doživotí

05.02. 12:05

Hanoj - Někdejší vietnamský poslanec Trinh Xuan Thanh, který působil také jaké manažer státní ropné firmy PetroVietnam, byl dnes odsouzen k doživotnímu trestu vězení za zpronevěru.

Nikaragua musí zaplatit Kostarice odškodnění kvůli územnímu sporu, rozhodl soud v Haagu

03.02. 12:52

Haag - Mezinárodní soudní dvůr v Haagu rozhodl, že Nikaragua musí zaplatit Kostarice 379.000 dolarů (asi 7,6 milionu korun) jako odškodnění za ekologické škody, které jí způsobila obsazením malého ostrůvku na jejím území.

Brit dostal za najetí dodávkou do muslimů doživotí

02.02. 16:26

Londýn - Brit Darren Osborne (48), který loni v červnu najel dodávkou do skupiny muslimů a jednoho z nich zabil, dostal doživotí. Útok u mešity v severolondýnské čtvrti Finsbury Park si vyžádal také 12 zraněných, z toho dva těžce.

Soud za neštěstí při noční střelbě na Libavé potrestal jen velitele vozidla

02.02. 15:47

Olomouc - Za zásah bojového vozidla pěchoty při nočních střelbách na Libavé, který zranil dva vojáky, potrestal soud pouze velitele vozidla Marcela Kulišťáka. U zbývajících dvou obžalovaných, střelce vozidla Luďka Niedermeiera a řídícího střeleb Zdeňka Havaly, který měl na věži střelnice na starost…

Muž trpící útočným sadismem dostal 18 let. Znásilnil dívku a poté ji chtěl zabít

02.02. 13:52

Liberec - Jozef Giňa (54) dostal za znásilnění a pokus vraždy 18 let vězení. Verdikt dnes vynesl Krajský soud v Liberci. Po odpykání trestu má být umístěn do detence, podle znalců trpí útočným sadismem. Giňa byl v minulosti osmkrát trestán, z toho třikrát za znásilnění.

Tahanice Vězeňské služby o generálskou šavli míří k odvolacímu soudu

02.02. 11:51

Brno - Krajský soud v Brně bude řešit kauzu šavle, kterou dostal bývalý generální ředitel Vězeňské služby Pavel Ondrášek. Vězeňská služba Ondráška žalovala. Podle něj je ale generálský palaš, na kterém je vyryto jeho jméno, symbolický dar k jeho jmenování generálem.

Brit najel do skupiny muslimů, soud jej usvědčil z vraždy

01.02. 19:30

Londýn - Brit, který loni u londýnské mešity najel dodávkou do skupiny muslimů, byl dnes uznán vinným z vraždy. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž soud trest 48letému Darrenu Osborneovi uloží v pátek. Policie a prokuratura se domnívaly, že šlo o teroristický čin.

20 let za surovou vraždu. Mladík zasadil kamarádce 26 bodných ran

01.02. 11:54

Ostrava - Patrik Konečný má jít za vraždu své kamarádky do vězení na 20 let. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Ostravě. Motivem vraždy zřejmě byly peníze. Kvůli brutalitě útoku hrozilo muži až doživotí.

Ostře sledovaný Zeman: Prezident jmenoval 25 soudců. Opíral se o hůl i stůl, odešel ještě před přípitkem

Aktualizovali jsme 31.1.2018, 22:35, 31.01. 16:01

Praha - Poprvé od sobotního vítězství v prezidentské volbě se dnes Miloš Zeman objevil na veřejnosti. Jmenoval 25 nových soudců. Ceremoniál na Hradě měl původně začít ve 14:00, Zeman do místnosti přišel asi o 15 minut později.

Případ, který šokoval Německo: Dvojnásobný vrah dostal doživotí, obětem zasadil desítky ran

31.01. 16:36

Berlín - Mladý muž, který loni v západoněmeckém městě Herne zavraždil devítiletého chlapce a 22letého muže, dostal doživotí. Kauza šokovala veřejnost. Fotografie obětí se objevily na darknetu, což je obtížně přístupná, anonymní část internetu využívaná mimo jiné k nelegálním obchodům.

Po 10 letech konec. Vrchní soud zprostil soudce Pořízka žaloby

31.01. 13:41

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes pravomocně zprostil bývalého předsedu Krajského soudu v Brně Jaromíra Pořízka obžaloby v souvislosti s předraženou stavbou brněnského justičního areálu. Podle soudu i Pořízka se naopak podařilo mnoho prostředků ušetřit. Obhajoba bude požadovat po státu…

Soud rozhodl: Právník Halbich nemá nárok na odměnu za zastupování ČSSD, rozhodl soud

31.01. 13:30

Praha - Městský soud v Praze dnes rozhodl, že právník Václav Halbich nemá nárok na 17 milionů korun za zastupování ČSSD ve sporu o sídlo strany v centru Prahy - Lidový dům. Verdikt je pravomocný.

Soudkyně Treglerová mimo službu. Pokračuje její trestní stíhání

31.01. 10:21

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) od 30. ledna zprostil soudkyni Lucii Treglerovou dočasně funkce až do doby, než skončí její trestní stíhání. Soudkyně Okresního soudu v Jablonci nad Nisou čelí obvinění, že údajně varovala dceru před policejní akcí, která se týkala jejích známých.…

Vláda podpořila rozšíření postihů za terorismus

31.01. 10:16

Praha - Vláda dnes podpořila návrh novely trestního zákoníku, podle které by z něj měly zmizet trestné činy podílnictví a podílnictví z nedbalosti. V návrhu je i rozšíření trestněprávního postihu tzv. zahraničních teroristických bojovníků nebo kyberterorismu. O tom, zda se trestní zákoník oprvadu…

Prezident Zeman bude mít týden volno

30.01. 16:52

Praha - Prezident Miloš Zeman bude celý příští týden na dovolené. Rektory jmenoval v pondělí bez tradičního ceremoniálu na Hradě. Ve středu ho čeká jmenování soudců obecných soudů.

Exšéf Tatry dostane od státu odškodnění

30.01. 16:47

Brno - Odvolací Krajský soud v Brně dnes pravomocně potvrdil dřívější rozsudek městského soudu, podle kterého stát musí zaplatit bývalému šéfovi automobilky Tatra odškodné 315.000 Kč plus úroky z prodlení jako náhradu za neoprávněné zadržení a trestní stíhání.

Soud znovu řeší radikální islámskou knihu. Rozhoduje soudkyně z trenýrkové kauzy

30.01. 16:44

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 znovu projednáná kauzu bývalého předsedy pražské muslimské obce Vladimíra Sáňky kvůli šíření knihy od Bilala Philipse s názvem Základy tauhídu - Islámský koncept boha. Sáňka byl původně zproštěn obžaloby, odvolací soud však případ vrátil na začátek.

Jak je to s lobbistou Janouškem? Jeho stav posoudí znalecký ústav v Olomouci

30.01. 12:44

Praha - Městský soud v Praze rozhodl, že zdravotní stav Romana Janouška, který žádá o upuštění od zbytku trestu odnětí svobody, posoudí znalecký ústav Fakultní nemocnice v Olomouci. Lobbista v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli, dostal 4,5 roku vězení.

Pětice Čechů unesená v Libanonu nemá nárok na odškodné, muži žádali 40 milionů

30.01. 12:17

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes nepravomocně zamítl žalobu Čechů unesených v Libanonu, na odškodné od státu ve výši 40 milionů korun nemají nárok.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací