Články k tématu: soudy

Pět hodin znásilňoval mladou ženu. Bezdomovec se nyní přiznal

01.04. 14:30

Ostrava - Okresní soud v Ostravě řeší loňské brutální znásilnění mladé ženy ve Slezské Ostravě. Obžalovaný bezdomovec Lukáš Černý (28) se k činu přiznal. Hrozí muž až deset let za mřížemi.

Vnuk brutálně týral babičku. Odsedí si sedm let

01.04. 11:49

Plzeň - Martin Matoušek (23) ze Stodu na Plzeňsku si má za týrání za týrání své babičky (77) odsedět sedm let. Rozhodl tak dnes Krajský soud v Plzni.

Zakázali ji nosit hidžáb. Studentka nyní školu žaluje

26.03. 14:23

Praha - Studentka, které Střední zdravotnická škola v Praze 10 nepovolila nosit hidžáb, podala na instituci žalobu.

Spoluvězeň Nečesaného mluvil u soudu: Doznal se mi k útoku na kadeřnic

24.03. 12:42

Hradec Králové - Spoluvězeň Lukáše Nečesaného Jiří Funda dnes u hradeckého soudu uvedl, že se mu Nečesaný ve věznici doznal k útoku na kadeřnici v Hořicích. Krajský soud se pokusem o vraždu zabývá znovu, protože Nejvyšší soud loni zrušil původní rozsudek a propustil Nečesaného z vězení. Nečesaný…

Maďaři přes Česko převedli 76 běženců, nyní dostali 18 měsíců vězení

23.03. 15:26

Tachov - Dva převaděči z Maďarska, v jejichž kamionu našla policie loni v létě 76 běženců, dostali trest 18 měsíců vězení, Rozhodl tak dnes Okresní soud v Tachově. Muži byli také na pět let vyhoštěni z Česka.

Muž sexuálně obtěžoval dívku (8). Hájil se tím, že spal a nic si nepamatuje a uspěl

21.03. 18:02

Uppsala – Muž, který byl podezřelý z pohlavního zneužití dítěte, se u soudu hájil tím, že spal a že si neuvědomuje, co dělal. Soud ho nakonec propustil. Proti hlavnímu soudci se postavili tři soudci přísedící, díky kterým byl vynesen verdikt nevinen. Zprávu přinesl server The Local.

Soudce, který dostal na stůl kauzu Kramný? Profil

21.03. 10:58

Olomouc - Po Renatě Gilové, která měla kauzu Petra Kramného na starosti u ostravského krajského soudu, nastupuje na její místo místopředseda olomouckého vrchního soudu Václav Čapka. Co má všechno za sebou?

Muž napsal na internet rasistický příspěvek. Za svá slova půjde k soudu

18.03. 13:54

Vídeň – Rakouský státní zástupce obvinil předsedu krajně pravicové skupiny, která má vazbu na rakouskou stranu svobodných. Měl se dopustit rasismu a podněcování k nenávisti vůči menšinám.

Novák údajně převzal úplatek ve výši desítek tisíc korun, oznámil státní zástupce

18.03. 13:02

Praha - Chomutovský soudce Ivan Novák přijal podle policie od advokáta Josefa Douchy úplatek ve výši desítek tisíc korun. Serveru Lidovky.cz to řekl lounský státní zástupce Radim Dragoun, který případ dozoruje. Podle serveru Aktuálně.cz šlo o částku 80.000 korun. Novák pak údajně na oplátku…

Žháři, kteří zaútočili na uprchlické zařízení dostali osm a sedm let za mřížemi

17.03. 17:05

Hannover - Muž (31), který se loni v srpnu pokusil zapálit uprchlické zařízení v dolnosaské obci Salzhemmendorf, dostal dnes u soudu osm let vězení. Jeho komplic (25) si má odsedět sedm roků.

Moji stížnost soudy ignorují, zuří Kramný

16.03. 19:40

Ostrava - Vypracování písemné podoby rozsudku v kauze Petr Kramný sice trvalo soudkyni Renatě Gilové dva měsíce, ale zdá se, že tento prostoj v kauze nebyl jediný. Soukolí soudního systému se totiž znovu roztáčí velmi pomalu.

Hlídal kojence, třásl s ním tak, že ho zabil. Soud mu vyměřil 11 let

16.03. 18:27

Olomouc - Vrchní soud v Olomoucí ve středu rozhodl, že Daniel Kašpárek Třebíče stráví za mřížemi jedenáct let. Potvrdil rozsudek krajského soudu, který Kašpárka odsoudil za zabití devítiměsíčního dítěte.

Chomutovský soudce byl zadržen, zabývá se ním protikorupční policie

16.03. 14:03

Ústí nad Labem - Policie zadržela soudce chomutovského okresního soudu Ivana Nováka. ČTK to dnes řekla mluvčí krajského soudu Marcela Trejbalová. Případ souvisí s podmínečně propouštěnými z výkonu trestu, napsal server Aktuálně.cz. Na policii se obrátil po prověrce na chomutovském soudě ústecký…

Odškodné za autíčka nedostane, tak Doležal žaluje média

16.03. 13:32

Praha - Recidivista Adolf Doležal (64) neuspěl se žalobou na ministerstvo spravedlnosti, 200 tisíc korun jako odškodné za ztrátu tašky se 40 autíčky a dalšími věcmi tak musí oželet.

Na manželku brutálně zaútočil, 4x ji střelil a 13x bodnul. Odpyká si 18 let

16.03. 12:41

Praha - Jiří Werner (46) si za pokus o brutální vraždu exmanželky odpyká 18 let, rozhodl dnes pravomocně Vrchni soud v Praze. Muž loni v dubnu na ženu čtyřikrát vystřelil nelegálně drženou zbraní a třináctkrát ji bodl nožem.

Za pašování lidí dostal 4,5 roku, rozhodl německý soud

14.03. 21:06

Berlín – Bulharský pašerák, který loni vezl v chladírenském voze z Maďarska do východní německé země Saska 81 běženců, si odsedí čtyři a půl roku ve vězení. Dnes o tom rozhodl německý soud.

Kněz dostal za sexuální obtěžování romských děti podmínku

11.03. 11:53

Přerov - Okresní soud v Přerově dnes potrestal kněze Vladimíra Krejsu za sexuální obtěžování dětí v Přerově dvouletým trestem vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Soud zároveň duchovnímu nařídil ochranné ambulantní léčení. Muži hrozilo až pět let vězení. Rozsudek soudu není pravomocný, státní…

Soudkyně drsně vyslýchala oběť znásilnění. Dala jste nohy k sobě, ptala se

09.03. 15:47

Madrid – Španělské sdružení zabývající se pomocí obětem trestných činů žádají hlavu tamní soudkyně. Ta měla až příliš útočně vyslýchat oběť znásilnění. Zprávu přinesl server The Local.

Objasnění obří loupeže se komplikuje, hlavní podezřelý zpochybnil bratrovu výpověď

09.03. 11:58

Brno - Roman Dolíhal, který je hlavním podezřelým z deset let staré loupeže 77 milionů korun nedaleko Slavkova u Brna, dnes u Krajského soudu v Brně zpochybnil výpověď svého bratra Antonína. Ten se přiznal, že s bratrem a dalším obžalovaným Jaroslavem Havlíkem vůz po domluvě s jeho velitelem…

Prus obviněný za podvody je v Ostravě, dnes stanul před soudem

08.03. 16:10

Ostrava - Před Krajským soudem v Ostravě dnes stanul bohumínský podnikatel Radomír Prus, který je obviněn z úvěrových podvodů v hodnotě okolo 80 milionů. Kromě této kauzy čelí majitel společnosti Exelsior Group obvinění z dotačních podvodů za 300 milionů korun.

Zadeh se brání. Jeho právní zástupci začali vznášet námitku za námitkou

08.03. 10:58

Brno - Advokáti Íránce s českým občanstvím Shahrama Abdullaha Zadeha, který je podezřelý z miliardových daňových úniků, míní, že nejsou splněny podmínky pro to, aby mohl být zahájen proces. Měl začít v Brně dnes, jenže před čtením obžaloby začali Zadehovi právní zástupci vznášet jednu námitku proti…

Zadeh se brání a tvrdí, že je nevinný. Jeho případ prý řídí zločinecká skupina

07.03. 12:03

Brno - Íránec s českým občanstvím Shahram Abdullah Zadeh, který je podezřelý z rozsáhlých daňových úniků se škodou 2,5 miliardy korun, tvrdí, že je nevinný a policie, státní zástupci i soudy v jeho kauze postupují jako organizovaná zločinecká skupina. Na dnešní tiskové konferenci Zadeh oznámil, že…

Student práv dostal 10,5 roku. Pokusil se kabelem uškrtit soka v lásce

04.03. 13:23

Olomouc - Student práv Martin Smékal (23) si má za vydírání a pokus vraždy sedmnáctiletého mladíka odesedět 10,5 roku. Verdikt Krajského soudu v Olomouci není pravomocný, obžalovaný se odvolal na místě.

reklama
Fotogalerie