Články k tématu: sport

Sáblíková se stala mistryní světa z pětikilometrové tratě

11.02. 20:49

Kanghung - Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se postarala o další zisk cenného kovu na právě probíhajícím mistrovství světa v rychlobruslení, jež se koná v jihokorejském Kanghungu. Poté, co na tříkilometrové trati získala tuzemská rychlobruslařská jednička stříbrnou medaili, nyní získala…

Rodiče vedou své děti ke sportu, sami ale nesportují

28.10. 12:11

Praha - Téměř tři čtvrtiny rodičů dětí od pěti do 12 let vedou své děti ke sportu. Sami jim ale příkladem nejdou.

Hackeři napadli databázi Světové antidopingové agentury

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 09:51, 15.09. 09:04

Montreal - Databázi Světové antidopingové agentury (WADA) napadli hackeři. Světlo světa tak spatřily zdravotní záznamy více než dvou desítek světových sportovců. A nechybí mezi nimi ani údaje o české tenistce Petře Kvitové.

reklama

VIDEO: Nový olympijský sport? Synchronizovaný tanec ve větrném tunelu

16.08. 22:17

Rio de Janeiro - V posledních letech se objevlo mnoho sportů, které by se měly objevit na olympiádě. Některé byly hodně podivné, jsou ale i sporty, které by rozhodně vypadaly zajímavě. Jako třeba vzdálený bratranec synchronizovaného tance ve vodě. Tenhle sport je velmi podobný, akorát se odehrává…

Osm hodin sezení vykompenzuje hodina pohybu, tvrdí experti

04.08. 15:18

Praha - Hodina pohybu kompenzuje osm hodin sezení. Články z let 2012 a 2016 potvrzující toto pravidlo zveřejnil odborný časopis Lancet.

Dotace na sport se rozdělí spravedlivěji

08.07. 11:46

Praha - Spravedlivější rozdělování státních dotací sportovním organizacím by měla přinést novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O Zemanově podpisu informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Od příštího roku půjde do spotu více peněz. Vláda tak počítá s větším zapojením dětí do sportu

27.06. 13:16

Praha - Příští rok vzrostou výdaje státu, obcí a krajů na sport z letošních 3,7 miliardy korun na šest miliard korun.

Valachová chystá zákon o sportu. Pro inspiraci sáhne na Slovensko

06.06. 19:46

Bratislava - Česká ministryně školství Kateřina Valachová se chce na Slovensku inspirovat při tvorbě nového zákona o podpoře sportu.

Legendární boxer Muhammad Ali podlehl zákeřné nemoci

04.06. 10:31

Phoenix - Jeden z nejlepších boxerů všech dob Muhammad Ali zemřel v pátek večer v nemocnici ve Phoenixu. Informovala o tom televize NBC News s odvoláním na mluvčího rodiny. Čtyřiasedmdesátiletý olympijský vítěz byl hospitalizován tento týden kvůli dýchacím potížím.

Češi pojedou na olympiádu v oblečení jak od cirkusu? Fanoušci opět kritizují designéry

Aktualizovali jsme 31.5.2016, 22:25, 31.05. 08:23

Praha - Češi budou na olympiádě znovu vidět. Jenže podle některých fanoušků až moc. I letošní olympijská kolekce vzbudila hlavně negativní emoce, designéři ale připomínají londýnské holínky, které se nejdříve také nelíbily.

Dienstbier v senátu neuspěl: Povinné plány sportovního rozvoje obcí jsou nesmysl

25.05. 11:23

Praha - Obce by podle Senátu neměly mít nařízeno povinně vypracovat plány rozvoje sportu na svém území, což jim má uložit novela o podpoře sportu. Senátoři to dnes označovali za nadbytečnou a formální administrativní povinnost.

První sport budoucnosti? Závody dronů +VIDEO

13.05. 11:00

Brighton - Závody dronů si získávají stále větší a větší oblibu, hlavně ty z pohledu první osoby. Brzy by se mohla dokonce objevit oficiální sportovní liga. Jak tento sport funguje?

Konec výmluv pro lenochy? Podle vědců stačí minuta aktivity

11.05. 10:01

Řím/Ottawa - Výmluvy, že nemáte na fyzickou aktivitu dost času, už neplatí. Jedna minuta intenzivního cvičení má stejné kladné účinky na naše zdraví jako tři čtvrtě hodiny mírného tréninku, zjistil tým kanadských vědců.

Běhání je novým trendem Čechů, prodej běžeckého vybavení se zvyšuje o desítky procent

01.05. 11:03

Praha - Zájem o běh jako sport podle obchodníků roste. Prodeje běžeckého vybavení se každoročně zvyšují o desítky procent.

reklama
Fotogalerie