Články k tématu: státní vyznamenání

Zeman chce udělit vyznamenání dvojnásobné olympijské vítězce Ester Ledecké

24.06. 14:17

Praha - Prezident Miloš Zeman chce udělit státní vyznamenání Ester Ledecké. Dvojnásobnou olympijskou vítězku nominovala na ocenění Sněmovna. Prezident uvedl, že by ho snowboardistka dostala i z jeho vlastní iniciativy.

Zeman nevidí důvod, proč vyznamenat Zdenu Mašínovou

15.06. 08:05

Praha – Prezident Miloš Zeman vystoupil v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Při té příležitosti se nechal slyšet, že nevidí důvod pro ocenění komunisty perzekvované a vězněné Zdeny Mašínové, která zažila jako dítě i pronásledování a popravu svého otce nacisty. 

Senát navrhne Zemanovi vyznamenat Mašínovou. Od takového individua bych nic nepřijala, vzkazuje

13.06. 08:00

Praha – Tenistka Helena Suková, kosmonaut Vladimír Remek či sestra protikomunistických odbojářů Zdena Mašínová. I tato jména se objevují na seznamu osobností, které Senát navrhne na státní vyznamenání prezidentu Miloši Zemanovi.

reklama

Český PEN klub protestuje proti nominaci Sýse na státní vyznamenání

04.06. 19:36

Praha – Poslanecká sněmovna navrhla prezidentovi Miloši Zemanovi ocenit medailí Za zásluhy navrhla básníka a spisovatele Karla Sýse. Proti tomu se ale ohradili zástupci českého PEN klubu.

Státní vyznamenání? Klíma je nominací potěšen, od Zemana by jej ale nepřijal

27.05. 17:35

Praha - Novinář a spisovatel Josef Klíma by od prezidenta Miloše Zemana nepřijal státní vyznamenání, na které ho navrhli poslanci. Odmítavý postoj zdůvodnil mimo jiné prezidentovým napadáním žurnalistů a útokem hlavy státu na novináře Ferdinanda Peroutku.

Sněmovna navrhla Zemanovi jména na vyznamenání, je mezi nimi Čech nebo Ledecká

25.05. 11:15

Praha - Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, fotbalový brankář Petr Čech a lékař a popularizátor zdravé výživy Rajko Doleček patří k lidem, které dnes Sněmovna navrhla prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání. Na nejvyšší státní vyznamenání, Řád bílého lva, poslanci navrhli mimo jiné…

Komu Zeman udělí státní vyznamenání? dnes něco naznačil

17.05. 19:06

Slezské Pavlovice (Bruntálsko) - Prezident Miloš Zeman by mohl 28. října vyznamenat jednoho z válečných veteránů druhé světové války. Naznačil to na dnešní tiskové konferenci na závěr své cesty po Moravskoslezském kraji.

Španělé chtějí vyznamenat německé policisty, kteří zatkli Puigdemonta

27.04. 12:06

Madrid/Berlín - Španělská policie by chtěla udělit vyznamenání svým německým kolegům, kteří se podíleli na březnovém zatčení bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Proti se ale postavila vláda německé spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko, která odmítá Španělům sdělit totožnost dotyčných…

Poslanci se chystají ocenit významné osobnosti, mezi navrženými sportovci i odbojáři

26.04. 17:51

Praha - Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, fotbalový brankář Petr Čech a lékař a popularizátor zdravé výživy Rajko Doleček patří k lidem, které by mohla Sněmovna navrhnout prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání. Vyplývá to z podkladů, které po dnešním jednání příslušného podvýboru…

Zeman chce udělit státní vyznamenání Vitáskové. Kancléřkou se prý ale nestane

15.04. 20:55

Praha - Prezident Miloš Zeman chce 28. října udělit státní vyznamenání bývalé ředitelce Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleně Vitáskové. Zároveň odmítl spekulace o tom, že by se Vitásková mohla stát novou hradní kancléřkou místo Vratislava Mynáře.

Státní vyznamenání? Prezidentští kandidáti by to dělali jinak než Zeman

26.11. 12:04

Praha - Většina kandidátů na prezidenta by neudělovala více státních vyznamenání, než bylo dosud zvykem. Voličům slibují vyznamenávat všeobecně uznávané osobnosti a vynechávat lidi s pochybným morálním profilem.

Zeman v Rusku vyznamená válečné veterány

14.11. 18:52

Praha - Prezident Miloš Zeman v Rusku ocení několik osobností. Třem až čtyřem ruským válečným veteránům, kteří se podíleli na osvobození Československa, udělí medaile Za hrdinství. Ocení také ruskou bohemistku.

ČT podvádí a zakrývá některé věci. A Zeman? Ten musí na Hradě skončit, burcuje Knížák

Aktualizovali jsme 1.11.2017, 22:05, 01.11. 12:01

Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se velmi nevybíravě pustil do hlavy státu. Miloše Zemana kritizuje za jeho řeč pro předávání letošních státních vyznamenání i za výběr těch, kteří ocenění získali.

Tvrdá kritika Zemana kvůli vyznamenáním: Okupuje úřad prezidenta. Je to škůdce a tak s ním musíme jednat

31.10. 08:26

Praha – Sobotní předávání státních vyznamenání na Pražském hradě vyvolalo řadu kontroverzí. Rozruch vyvolalo především ocenění novináře a publicisty Petra Žantovského či režiséra Zdeňka Trošky. Prezidenta Miloše Zemana kvůli tomu kritizovali například ti, kteří se s ním v lednu utkají v boji o Hrad…

Státní vyznamenání využil Zeman jako svou prezentaci, komentují média

30.10. 11:01

Praha - Tisk v Česku dnes komentuje sobotní předávání vyznamenání prezidentem Milošem Zemanem při příležitosti státního svátku. Například podle Hospodářských novin (HN) Zeman využil 28. říjen jako součást kampaně za znovuzvolení, a to "dokonalou podprahovou manipulací".

Sáblíková po ocenění: Říkala jsem si, co tu vedle ostatních dělám

29.10. 13:39

Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková dostala v sobotu z rukou prezidenta Miloše Zemana Medaili za zásluhy. S řadou oceněných si na Hradě i povídala. Stejně jako ostatní si vychutnala i potlesk zaplněného Vladislavského sálu.

OBRAZEM: Zeman udělil státní vyznamenání

29.10. 05:10

Prezident Miloš Zeman při výročí 99. let do vzniku státu udělil 39 vyznamenání. Nejvyšším státním vyznamenáním, Řádem bílého lva, ocenil šest vojáků a zahraničních politiků. Vyznamenání z rukou prezidenta převzala například také zpěvačka Helena Vondráčková, herec Luděk Sobota nebo režisér Zdeněk…

Zeman udělil nejvyšší počet vyznamenání

Aktualizovali jsme 28.10.2017, 21:40, 28.10. 20:52

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes při výročí 99. let do vzniku státu udělil 39 vyznamenání, nejvíc za své téměř pětileté působení v čele státu. Nejvyšším státním vyznamenáním, Řádem bílého lva, ocenil šest vojáků a zahraničních politiků. Vyznamenání z rukou prezidenta převzala například také…

Koho dnes vyznamenal Zeman? Přehled osobností

28.10. 21:37

Praha - Přehled a vizitky osobností vyznamenaných prezidentem Milošem Zemanem u příležitosti státního svátku 28. října

Zeman udělil Řád bílého lva šesti politikům a vojákům, oceněni byli i Troška či Vondráčková

28.10. 21:36

Praha - 39 lidí dnes na Hradě vyznamenal prezident Miloš Zeman u příležitosti státního svátku. Státní vyznamenání v současné podobě byla ustanovena zákonem z roku 2014. Prezidenti mohou udělit či propůjčit Řád bílého lva, Řád T. G. Masaryka a medaile Za zásluhy a Za hrdinství. Vyznamenáni mohou být…

Zeman předává státní vyznamenání, ocení desítky osobností

28.10. 20:35

Praha - Česko si v sobotu připomíná 99 let od vzniku samostatného československého státu. Loňské oslavy zastínily spory o udělení vyznamenání přeživšímu holokaust Jiřímu Bradymu. Někteří politici na protest proti přístupu Hradu a prezidenta Miloše Zemana odmítli do Vladislavského sálu přijít. Zeman…

Vídeňský starosta dnes dostane Řád bílého lva, Rakušané a Češi spolu mají víc mluvit

28.10. 15:11

Praha - Prezident Miloš Zeman udělí státní vyznamenání i vídeňskému starostovi a šéfovi Rakousko-české společnosti Michaelu Häuplovi. Ten dnes řekl, že by Češi a Rakušané spolu měli mluvit o kontroverzních tématech, která jsou oběma stranám nepříjemná.

Syn zpěvačky Špinarové odmítl státní vyznamenání pro matku. Od Zemana by ho nechtěla, tvrdí

26.10. 14:20

Praha - Syn Věry Špinarové odmítl státní vyznamenání, které chtěl zpěvačce posmrtně udělit prezident Miloš Zeman. Prezident má být podle Adama Pavlíka reprezentací národa a takovým pan Zeman prý pro zpěvačku nebyl.

Sáblíková převezme vyznamenání: Státní ocenění vždy potěší, ať je prezident kdokoliv

25.10. 16:59

Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková má ve své sbírce již desítky medailí z velkých sportovních akcí, v sobotu 28. října však převezme jedno speciální ocenění. Bude to státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace