Články k tématu: státní vyznamenání

Zeman chce udělit státní vyznamenání Vitáskové. Kancléřkou se prý ale nestane

15.04. 20:55

Praha - Prezident Miloš Zeman chce 28. října udělit státní vyznamenání bývalé ředitelce Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleně Vitáskové. Zároveň odmítl spekulace o tom, že by se Vitásková mohla stát novou hradní kancléřkou místo Vratislava Mynáře.

Státní vyznamenání? Prezidentští kandidáti by to dělali jinak než Zeman

26.11. 12:04

Praha - Většina kandidátů na prezidenta by neudělovala více státních vyznamenání, než bylo dosud zvykem. Voličům slibují vyznamenávat všeobecně uznávané osobnosti a vynechávat lidi s pochybným morálním profilem.

Zeman v Rusku vyznamená válečné veterány

14.11. 18:52

Praha - Prezident Miloš Zeman v Rusku ocení několik osobností. Třem až čtyřem ruským válečným veteránům, kteří se podíleli na osvobození Československa, udělí medaile Za hrdinství. Ocení také ruskou bohemistku.

reklama

ČT podvádí a zakrývá některé věci. A Zeman? Ten musí na Hradě skončit, burcuje Knížák

Aktualizovali jsme 1.11.2017, 22:05, 01.11. 12:01

Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se velmi nevybíravě pustil do hlavy státu. Miloše Zemana kritizuje za jeho řeč pro předávání letošních státních vyznamenání i za výběr těch, kteří ocenění získali.

Tvrdá kritika Zemana kvůli vyznamenáním: Okupuje úřad prezidenta. Je to škůdce a tak s ním musíme jednat

31.10. 08:26

Praha – Sobotní předávání státních vyznamenání na Pražském hradě vyvolalo řadu kontroverzí. Rozruch vyvolalo především ocenění novináře a publicisty Petra Žantovského či režiséra Zdeňka Trošky. Prezidenta Miloše Zemana kvůli tomu kritizovali například ti, kteří se s ním v lednu utkají v boji o Hrad…

Státní vyznamenání využil Zeman jako svou prezentaci, komentují média

30.10. 11:01

Praha - Tisk v Česku dnes komentuje sobotní předávání vyznamenání prezidentem Milošem Zemanem při příležitosti státního svátku. Například podle Hospodářských novin (HN) Zeman využil 28. říjen jako součást kampaně za znovuzvolení, a to "dokonalou podprahovou manipulací".

Sáblíková po ocenění: Říkala jsem si, co tu vedle ostatních dělám

29.10. 13:39

Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková dostala v sobotu z rukou prezidenta Miloše Zemana Medaili za zásluhy. S řadou oceněných si na Hradě i povídala. Stejně jako ostatní si vychutnala i potlesk zaplněného Vladislavského sálu.

OBRAZEM: Zeman udělil státní vyznamenání

29.10. 05:10

Prezident Miloš Zeman při výročí 99. let do vzniku státu udělil 39 vyznamenání. Nejvyšším státním vyznamenáním, Řádem bílého lva, ocenil šest vojáků a zahraničních politiků. Vyznamenání z rukou prezidenta převzala například také zpěvačka Helena Vondráčková, herec Luděk Sobota nebo režisér Zdeněk…

Zeman udělil nejvyšší počet vyznamenání

Aktualizovali jsme 28.10.2017, 21:40, 28.10. 20:52

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes při výročí 99. let do vzniku státu udělil 39 vyznamenání, nejvíc za své téměř pětileté působení v čele státu. Nejvyšším státním vyznamenáním, Řádem bílého lva, ocenil šest vojáků a zahraničních politiků. Vyznamenání z rukou prezidenta převzala například také…

Koho dnes vyznamenal Zeman? Přehled osobností

28.10. 21:37

Praha - Přehled a vizitky osobností vyznamenaných prezidentem Milošem Zemanem u příležitosti státního svátku 28. října

Zeman udělil Řád bílého lva šesti politikům a vojákům, oceněni byli i Troška či Vondráčková

28.10. 21:36

Praha - 39 lidí dnes na Hradě vyznamenal prezident Miloš Zeman u příležitosti státního svátku. Státní vyznamenání v současné podobě byla ustanovena zákonem z roku 2014. Prezidenti mohou udělit či propůjčit Řád bílého lva, Řád T. G. Masaryka a medaile Za zásluhy a Za hrdinství. Vyznamenáni mohou být…

Zeman předává státní vyznamenání, ocení desítky osobností

28.10. 20:35

Praha - Česko si v sobotu připomíná 99 let od vzniku samostatného československého státu. Loňské oslavy zastínily spory o udělení vyznamenání přeživšímu holokaust Jiřímu Bradymu. Někteří politici na protest proti přístupu Hradu a prezidenta Miloše Zemana odmítli do Vladislavského sálu přijít. Zeman…

Vídeňský starosta dnes dostane Řád bílého lva, Rakušané a Češi spolu mají víc mluvit

28.10. 15:11

Praha - Prezident Miloš Zeman udělí státní vyznamenání i vídeňskému starostovi a šéfovi Rakousko-české společnosti Michaelu Häuplovi. Ten dnes řekl, že by Češi a Rakušané spolu měli mluvit o kontroverzních tématech, která jsou oběma stranám nepříjemná.

Syn zpěvačky Špinarové odmítl státní vyznamenání pro matku. Od Zemana by ho nechtěla, tvrdí

26.10. 14:20

Praha - Syn Věry Špinarové odmítl státní vyznamenání, které chtěl zpěvačce posmrtně udělit prezident Miloš Zeman. Prezident má být podle Adama Pavlíka reprezentací národa a takovým pan Zeman prý pro zpěvačku nebyl.

Sáblíková převezme vyznamenání: Státní ocenění vždy potěší, ať je prezident kdokoliv

25.10. 16:59

Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková má ve své sbírce již desítky medailí z velkých sportovních akcí, v sobotu 28. října však převezme jedno speciální ocenění. Bude to státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana.

Vyznamenání na Hradě má letos dostat Nohavica či Sáblíková

24.10. 16:28

Praha - Vrcholem oslav 28. října bude jako každoročně pieta u památníku na Vítkově a předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. Mezi nominovanými jsou například rychlobruslařka Martina Sáblíková, písničkář Jaromír Nohavica nebo vídeňský starosta Michael Häupl.

Nepřijímej od Zemana státní vyznamenání, žádá Horáček Nohavicu

Aktualizovali jsme 29.9.2017, 22:29, 29.09. 11:55

Praha - Prezident Miloš Zeman už se nechal slyšet, že udělí 28. října státní vyznamenání písničkáři Jaromíru Nohavicovi. Nohavica je druhým kandidátem na státní vyznamenání, jehož jméno Zeman potvrdil. Na začátku června v TV Barrandov řekl, že vyznamená rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou. Ozývají…

Zeman udělí 28. října státní vyznamenání písničkáři Nohavicovi

06.09. 19:02

Český Těšín (Karvinsko) - Prezident Miloš Zeman udělí 28. října státní vyznamenání písničkáři Jaromíru Nohavicovi. Zeman to dnes řekl při setkání s lidmi na náměstí v Českém Těšíně na Karvinsku.

Zeman dostal na 200 návrhů na vyznamenání

04.08. 19:32

Praha – Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček oznámil, že na Hrad přišly od lidí návrhy na udělení státních vyznamenání 195 osobnostem. Koho prezident vybere k udělení či propůjčení některého z řádů či některé z medailí, je zcela na jeho uvážení.

Senát navrhl na vyznamenání Stingla, Urbanovou nebo Černého

19.07. 21:35

Praha - Pěvkyně Eva Urbanová, cestovatel Miloslav Stingl, ekonom Milan Zelený či folklorní zpěváci Jožka Černý a Jarmila Šuláková patří k 26 osobnostem, které dnes Senát navrhl na státní vyznamenání. Nominace nyní dostane prezident Miloš Zeman, který návrhy může, ale nemusí akceptovat. Například…

Miloš Zeman v Londýně vyznamenal veterány z RAF. Nesmírně si jich vážím, přiznal prezident

16.06. 17:44

Londýn - Prezident Miloš Zeman dnes v Londýně předal vyznamenání několika českým a slovenským veteránům, kteří za druhé světové války sloužili v řadách britského královského letectva (RAF).

Biskupové by vyznamenání pro Vlka ocenili. Zeman ho ale odmítl

09.06. 19:39

Praha - Česká biskupská konference (ČBK) vítá iniciativu poslanců vyznamenat zesnulého kardinála Miloslava Vlka. Prezident Miloš Zeman ho ale u příležitosti státního svátku 28. října vyznamenat odmítá.

Poslanci navrhli na vyznamenání Vlka, Sáblíkovou s brankáře Holečka

06.06. 18:34

Praha - Sněmovna dnes schválila seznam adeptů na státní vyznamenání. Je na něm 36 jmen. Prezident Miloš Zeman by podle poslanců měl vyznamenat například kardinála Miloslava Vlka in memoriam, rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou či folklorní zpěvačku Jarmilu Šulákovou in memoriam.

Sáblíková vyznamenání dostane. Kardinál Vlk ne. Vyvolával spory, tvrdí Zeman

02.06. 08:00

Praha – Vyznamenání u příležitosti oslav 28. října z rukou Miloše Zemana převezme na Hradě rychlobruslařka Martina Sáblíková. Prezident to oznámil dnes  v TV Barrandov.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací