Články k tématu: státní vyznamenání

Zeman opět mluvil sprostě v živém vysílání, mluvčí Rozhlasu se za něj musel omlouvat

dnes 20:59

Prezident Miloš Zeman letos u příležitosti 28. října vyznamená velitele protinacistické odbojové organizace Obrana národa Josefa Bílého in memoriam, dále pak bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou, slovenského podnikatele Pavola Krúpu a někdejší novinářku Janu…

Učitelka byla vážně zraněna, když zachránila děti při nehodě, Od Zemana dostane vyznamenání

24.09. 15:05

Olomouc - Prezident Miloš Zeman udělí v říjnu státní vyznamenání učitelce mateřské školy z Jívové na Olomoucku Darině Nešporové za záchranu života předškoláků při loňské dopravní nehodě na Olomoucku. Zeman to oznámil dnes při zahájení návštěvy Olomouckého kraje. Učitelka před řítícím se autem…

Člen ANO chce pro Babiše státní vyznamenání

22.08. 16:36

Protivín/Praha - Prezident Miloš Zeman dostal i návrh, aby u příležitosti 100. výročí vzniku republiky udělil 28. října státní vyznamenání premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Podnět poslal člen písecké organizace hnutí ANO Václav Makrlík.

reklama

Koho Zeman nakonec vyznamená? Lidé poslali na Hrad 214 návrhů

15.08. 19:05

Praha - Lidé poslali na Hrad 214 návrhů na udělení státních vyznamenání, což je o téměř 20 více než před rokem. Koho se prezident Miloš Zeman rozhodne vyznamenat, záleží jen na něm.

Zeman u příležitosti vzniku ČSR vyznamená prvorepublikového premiéra Antonína Švehlu

29.07. 19:52

Topoľčianky - Prezident Miloš Zeman dnes oznámil, že u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR vyznamená někdejšího československého premiéra Antonína Švehlu (1873-1933).

Mašínová ani Remek státní vyznamenání nedostanou, Senát je nenavrhne

19.07. 22:09

Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru protikomunistických odbojářů Zdenu Mašínovou a ani kosmonauta Vladimíra Remka.

Zeman chce udělit vyznamenání dvojnásobné olympijské vítězce Ester Ledecké

24.06. 14:17

Praha - Prezident Miloš Zeman chce udělit státní vyznamenání Ester Ledecké. Dvojnásobnou olympijskou vítězku nominovala na ocenění Sněmovna. Prezident uvedl, že by ho snowboardistka dostala i z jeho vlastní iniciativy.

Zeman nevidí důvod, proč vyznamenat Zdenu Mašínovou

15.06. 08:05

Praha – Prezident Miloš Zeman vystoupil v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Při té příležitosti se nechal slyšet, že nevidí důvod pro ocenění komunisty perzekvované a vězněné Zdeny Mašínové, která zažila jako dítě i pronásledování a popravu svého otce nacisty. 

Senát navrhne Zemanovi vyznamenat Mašínovou. Od takového individua bych nic nepřijala, vzkazuje

13.06. 08:00

Praha – Tenistka Helena Suková, kosmonaut Vladimír Remek či sestra protikomunistických odbojářů Zdena Mašínová. I tato jména se objevují na seznamu osobností, které Senát navrhne na státní vyznamenání prezidentu Miloši Zemanovi.

Český PEN klub protestuje proti nominaci Sýse na státní vyznamenání

04.06. 19:36

Praha – Poslanecká sněmovna navrhla prezidentovi Miloši Zemanovi ocenit medailí Za zásluhy navrhla básníka a spisovatele Karla Sýse. Proti tomu se ale ohradili zástupci českého PEN klubu.

Státní vyznamenání? Klíma je nominací potěšen, od Zemana by jej ale nepřijal

27.05. 17:35

Praha - Novinář a spisovatel Josef Klíma by od prezidenta Miloše Zemana nepřijal státní vyznamenání, na které ho navrhli poslanci. Odmítavý postoj zdůvodnil mimo jiné prezidentovým napadáním žurnalistů a útokem hlavy státu na novináře Ferdinanda Peroutku.

Sněmovna navrhla Zemanovi jména na vyznamenání, je mezi nimi Čech nebo Ledecká

25.05. 11:15

Praha - Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, fotbalový brankář Petr Čech a lékař a popularizátor zdravé výživy Rajko Doleček patří k lidem, které dnes Sněmovna navrhla prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání. Na nejvyšší státní vyznamenání, Řád bílého lva, poslanci navrhli mimo jiné…

Komu Zeman udělí státní vyznamenání? dnes něco naznačil

17.05. 19:06

Slezské Pavlovice (Bruntálsko) - Prezident Miloš Zeman by mohl 28. října vyznamenat jednoho z válečných veteránů druhé světové války. Naznačil to na dnešní tiskové konferenci na závěr své cesty po Moravskoslezském kraji.

Španělé chtějí vyznamenat německé policisty, kteří zatkli Puigdemonta

27.04. 12:06

Madrid/Berlín - Španělská policie by chtěla udělit vyznamenání svým německým kolegům, kteří se podíleli na březnovém zatčení bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Proti se ale postavila vláda německé spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko, která odmítá Španělům sdělit totožnost dotyčných…

Poslanci se chystají ocenit významné osobnosti, mezi navrženými sportovci i odbojáři

26.04. 17:51

Praha - Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, fotbalový brankář Petr Čech a lékař a popularizátor zdravé výživy Rajko Doleček patří k lidem, které by mohla Sněmovna navrhnout prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání. Vyplývá to z podkladů, které po dnešním jednání příslušného podvýboru…

Zeman chce udělit státní vyznamenání Vitáskové. Kancléřkou se prý ale nestane

15.04. 20:55

Praha - Prezident Miloš Zeman chce 28. října udělit státní vyznamenání bývalé ředitelce Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleně Vitáskové. Zároveň odmítl spekulace o tom, že by se Vitásková mohla stát novou hradní kancléřkou místo Vratislava Mynáře.

Státní vyznamenání? Prezidentští kandidáti by to dělali jinak než Zeman

26.11. 12:04

Praha - Většina kandidátů na prezidenta by neudělovala více státních vyznamenání, než bylo dosud zvykem. Voličům slibují vyznamenávat všeobecně uznávané osobnosti a vynechávat lidi s pochybným morálním profilem.

Zeman v Rusku vyznamená válečné veterány

14.11. 18:52

Praha - Prezident Miloš Zeman v Rusku ocení několik osobností. Třem až čtyřem ruským válečným veteránům, kteří se podíleli na osvobození Československa, udělí medaile Za hrdinství. Ocení také ruskou bohemistku.

ČT podvádí a zakrývá některé věci. A Zeman? Ten musí na Hradě skončit, burcuje Knížák

Aktualizovali jsme 1.11.2017, 22:05, 01.11. 12:01

Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se velmi nevybíravě pustil do hlavy státu. Miloše Zemana kritizuje za jeho řeč pro předávání letošních státních vyznamenání i za výběr těch, kteří ocenění získali.

Tvrdá kritika Zemana kvůli vyznamenáním: Okupuje úřad prezidenta. Je to škůdce a tak s ním musíme jednat

31.10. 08:26

Praha – Sobotní předávání státních vyznamenání na Pražském hradě vyvolalo řadu kontroverzí. Rozruch vyvolalo především ocenění novináře a publicisty Petra Žantovského či režiséra Zdeňka Trošky. Prezidenta Miloše Zemana kvůli tomu kritizovali například ti, kteří se s ním v lednu utkají v boji o Hrad…

Státní vyznamenání využil Zeman jako svou prezentaci, komentují média

30.10. 11:01

Praha - Tisk v Česku dnes komentuje sobotní předávání vyznamenání prezidentem Milošem Zemanem při příležitosti státního svátku. Například podle Hospodářských novin (HN) Zeman využil 28. říjen jako součást kampaně za znovuzvolení, a to "dokonalou podprahovou manipulací".

Sáblíková po ocenění: Říkala jsem si, co tu vedle ostatních dělám

29.10. 13:39

Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková dostala v sobotu z rukou prezidenta Miloše Zemana Medaili za zásluhy. S řadou oceněných si na Hradě i povídala. Stejně jako ostatní si vychutnala i potlesk zaplněného Vladislavského sálu.

OBRAZEM: Zeman udělil státní vyznamenání

29.10. 05:10

Prezident Miloš Zeman při výročí 99. let do vzniku státu udělil 39 vyznamenání. Nejvyšším státním vyznamenáním, Řádem bílého lva, ocenil šest vojáků a zahraničních politiků. Vyznamenání z rukou prezidenta převzala například také zpěvačka Helena Vondráčková, herec Luděk Sobota nebo režisér Zdeněk…

Zeman udělil nejvyšší počet vyznamenání

Aktualizovali jsme 28.10.2017, 21:40, 28.10. 20:52

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes při výročí 99. let do vzniku státu udělil 39 vyznamenání, nejvíc za své téměř pětileté působení v čele státu. Nejvyšším státním vyznamenáním, Řádem bílého lva, ocenil šest vojáků a zahraničních politiků. Vyznamenání z rukou prezidenta převzala například také…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie