Články k tématu: U.S. Marines

Lodě USA vpluly do Barentsova moře, poprvé od konce studené války

05.05. 07:40

Čtyři americké vojenské lodi a jedna britská v pondělí křižovaly vlny Barentsova moře poblíž u ruských teritoriálních vod ve jménu svobodné plavby v Severním ledovém oceánu, uvedla agentura AFP s odvoláním na americké vojenské námořnictvo. Stalo se tak poprvé od konce studené války.

Ontos – podivné vozidlo mělo být kosou na rudé tanky!

Aktualizovali jsme 2.7.2019, 22:43, 02.07. 10:30

Válka v Koreji přinesla americké námořní pěchotě řadu ponaučení. Jedno z nejdůležitějších bylo, že pokud vypukne válka se Sovětským svazem budou američtí vojáci pod útokem velkého množství výborně pancéřovaných tanků sovětské konstrukce. Do výzbroje bylo tedy potřeba zavést nové protitankové…

Střevní potíže skolily 300 nováčků americké námořní pěchoty

04.11. 11:23

San Diego - Útvar nováčků americké námořní pěchoty na západě Spojených států se nakazil nebezpečným kmenem střevní bakterie E-coli. Nákaza se objevila mezi 5500 vojáky na základně Camp Pendleton a v náborovém středisku v San Diegu.

reklama

Norsko v nebezpečí? Země se může stát cílem jaderného útoku, zní z Ruska

Aktualizovali jsme 2.11.2016, 13:49, 02.11. 09:13

Oslo/Moskva – Jeden z klíčových mužů ruské obrany říká, že rozmístění amerického loďstva v oblasti norského Værnes je součástí amerického posilování a součástí „globálního útoku", a varoval, že Norsko se může stát cílem potenciálního jaderného útoku. Informuje o tom norská verze serveru The Local.

Provokace? Ruské letouny měly přelétávat nad americkou lodí

13.04. 19:03

Washington - Dvě ruská vojenská letadla Su-24 provedla v minulých dvou dnech přelety nad americkým torpédoborcem umístěným v Baltském moři.

reklama
Fotogalerie