Články k tématu: USA

Trump zahájil inauguraci bohoslužbou, v ulicích Washingtonu je hodně rušno

20.01. 16:57

Washington - Nastupující 45. prezident Spojených států Donald Trump dnes ve Washingtonu zahájil svůj inaugurační program návštěvou bohoslužby v episkopálním kostele sv. Jana nedaleko Bílého domu. Do parku National Mall či na Pensylvánskou třídu v metropoli USA od rána míří tisíce a tisíce lidí.

Narkobaron Guzmán byl vydán z Mexika do Spojených států

20.01. 09:25

Washington - Mexický narkobaron Joaquín Guzmán byl vydán do Spojených států. Oznámilo to mexické ministerstvo zahraničí a potvrdilo americké ministerstvo spravedlnosti. Guzmánovu deportaci povolily mexické soudy.

Assange zopakoval nabídku, že se nechá vydat do USA. Má ale podmínku

20.01. 08:40

Londýn - Julian Assange, zakladatel serveru WikiLeaks, zopakoval nabídku, že se nechá vydat do Spojených států. Výměnou za to ale chce, aby mu Washington zaručil jeho práva.

reklama

Trump hned v prvních dnech ve funkci vydá sérii exekutivních příkazů

20.01. 07:53

Washington – Už v prvních dnech ve funkci chce Donald Trump vydat sérii exekutivních příkazů. Ty jsou důležitou součástí pravomocí hlavy státu, která nepodléhá schválení v Kongresu. 

Trump dnes složí přísahu. Ve Washingtonu budou oslavy i demonstrace

20.01. 07:20

Washington - Republikán Donald Trump dnes v pravé poledne místního času (18:00 SEČ) složí ve Washingtonu před budovou Kongresu prezidentský slib a stane se v pořadí 45. prezidentem Spojených států.

Trump už je ve Washingtonu, přiletěl armádním speciálem

19.01. 20:53

Washington - Budoucí americký prezident Donald Trump dokončil nominaci členů svého vládního týmu a dnes odletěl z New Yorku do Washingtonu. Právě tam se uskuteční třídenní inaugurační slavnosti. 

Trump požádal některé Obamovy úředníky, aby zůstali ve svých funkcích

19.01. 20:26

Washington - Asi padesátka činitelů na důležitých amerických vládních postech by mohla pracovat i pro novou administrativu. Úředníky o to dnes požádal nastupující americký prezident Donald Trump.

Trumpovo nelichotivé prvenství: Je nejméně oblíbeným prezidentem za dlouhé roky

19.01. 16:46

Washington - Ještě se nezhostil role prezidenta Spojených států a už má za sebou první nelichotivé prvenství. Donald Trump je nejméně oblíbeným prezidentem za poslední desítky let. Podle průzkumů mu věří minimum pouze lidí.

Končící prezident USA to pořádně schytal: Neexistuje silný Putin, jen slabý Obama

19.01. 16:42

Praha – Druhé funkční období demokrata Baracka Obamy se chýlí ke konci. Bude svět hodnotit Obamovo období jako úspěšné? Mediální konzultant Brady Clough se domnívá, že ano, i když má jisté výhrady. Publicista Jefim Fištejn má mnohem kritičtější pohled.

Chcete lepší vztahy USA a Ruska? Můžete za to draze zaplatit, varují odborníci

Aktualizovali jsme 19.1.2017, 16:30, 19.01. 11:40

New York - Američtí bohemisté a slavisté se shodují, že by úsilí Donalda Trumpa o normalizaci vztahů s Ruskem znamenalo pro Washington ústup od dosud bráněných hodnot právního státu a mezinárodního pořádku.

Trump je nejméně oblíbeným novodobým prezidentem

19.01. 14:03

Washington - Zvolený americký prezident Donald Trump překonal již nyní svoje předchůdce v neoblíbenosti mezi veřejností. Vyplývá to z četných sondáží v USA, například z průzkumu listu Washington Post a ABC News.

Páteční inaugurační řeč beru velmi osobně, vzkázal Trump novinářům

19.01. 12:35

Washington - Donald Trump je hluboce ponořen do přípravy projevu, který před washingtonským Kongresem přednese při své páteční inauguraci.

Zabil svou manželku a vyvraždil celou rodinu. Brutálního vraha popravili

19.01. 08:03

Richmond - Ve Virgínii byl ve středu večer popraven černoch Ricky Gray (39), vrah čtyřčlenné bělošské rodiny. Zločin, který spáchal na Nový rok 2006 pod vlivem drog, rozpoutal velké emoce. Muži u soudu přitížilo i dodatečné přiznání, že předtím ubil svou manželku k smrti.

NATO má velký problém. Historik varuje před tureckou hrozbou

19.01. 07:33

NATO má velký problém a nespočívá pouze v tom, že ho má nastupující prezident USA Donald Trump ve zvyku označovat za "překonané", konstatuje vojenský historik Max Boot. V komentáři pro server Commentary Magazine vysvětluje, že největším problémem Severoatlantické aliance je otázka budoucnosti…

Americká ekonomika zrychluje růst, trh práce je napjatější

18.01. 22:16

Washington - Americká ekonomika pokračovala na konci podzimu a na počátku zimy v solidním růstu a jeho tempo se mírně zrychlilo.

USA zůstanou hlavní exportní destinací Německa

18.01. 20:23

Berlín - Spojené státy zůstanou letos nejdůležitějším exportním odbytištěm německého průmyslu.

Zbytečná hysterie kolem Ruska? Špiony mají všichni, teď už ale řešíme nesmysly, zlobí se diplomat

18.01. 13:13

Londýn - Žijeme v nebezpečné době, kdy je chování podporované Barackem Obamou a Hillary Clintonovou extrémně nebezpečné, říká bývalý britský velvyslanec v Uzbekistánu Craig Murray. V centru další diskuze se ocitli ruští hackeři, čímž bylo přilito další palivo do požáru jménem rusofobie, tvrdí…

Bush starší byl hospitalizován

18.01. 10:53

Houston - Americký exprezident George Bush starší (92) byl převezen do nemocnice v texaském Houstonu. Šéfka jeho kanceláře Jean Beckerová uvedla, že se někdejšímu politikovi daří dobře a propuštěn by měl být za několik dnů.

VIDEO: Turisty na Floridě vyděsil obří aligátor

18.01. 09:33

Miami - Turisty poblíž Tampy na Floridě překvapil obří aligátor. Plaz měřil odhadem přes čtyři metry a vážil 360 kilogramů. Na internetu se už spekuluje, zda nešlo o podvrh. Zvíře totiž připomíná menšího dinosaura. Podívejte se sami.

Snowden může zůstat v Rusku ještě pár let

18.01. 08:49

Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že Edward Snowden (33) bude moci zůstat v Rusku dalších několik let. Bývalý spolupracovník americké tajné služby NSA pobývá v zemi od roku 2013, v USA mu za vyzrazení státního tajemství hrozí vězení.

USA poslaly 500 milionů dolarů na pomoc v boji s klimatickými změnami

18.01. 07:24

Washington - Spojené státy přispěly 500 miliony dolarů (13,5 miliardami korun) do Zeleného klimatického fondu, jehož cílem je pomoci rozvojovým zemím v boji s klimatickými změnami.

Muž kvůli problémům s úřady udělal neuvěřitelnou věc

17.01. 18:40

Lebanon - Americké úřady mají plné ruce práce. Musí se totiž vypořádat s unikátní platbou, které obdrželi od jednoho z nespokojených občanů. Ten se rozhodl protestovat proti vysoké dani po svém.

Trump bude při inauguraci přísahat na dvě bible

17.01. 18:04

New York - Zvolený americký prezident Donald Trump bude v pátek při své inauguraci přísahat na dvě bible, rodinnou bibli a originální bibli Abrahama Lincolna.

Vlivný ekonom varuje před Trumpem: Za poslední půlstoletí nepanoval větší strach

17.01. 07:56

Jak se blíží inaugurace Donalda Trumpa, ironické rozpory budou zřejmě charakterizovat světové ekonomické fórum v Davosu, které proběhne tento týden. Očekává to ekonom Lawrence Summers. Profesor z prestižní Harvardovy univerzity v komentáři pro server Washington Post připomíná, že za poslední…

reklama
Fotogalerie