Články k tématu: USA

Trump se postavil za Izrael, chce mír s Palestinci

15.02. 22:43

Washington - Spojené státy stojí o mír mezi Izraelem a Palestinci. Na dnešní tiskové konferenci s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem to prohlásil americký prezident Donald Trump.

Americký kongres může šetřit kontakty Trumpova týmu s Ruskem

15.02. 22:39

Washington - Pokud štáb nového amerického prezidenta Donalda Trumpa během předvolební kampaně udržoval nevhodné vztahy s ruskými představiteli, měl by Kongres ustavit společnou vyšetřovací komisi republikánských a demokratických zákonodárců.

USA vyzvaly spojence v NATO ke zvýšení výdajů

15.02. 19:02

Brusel - Americký ministr obrany James Mattis dnes v Bruselu důrazně vyzval evropské spojence v NATO ke zvýšení obranných výdajů.

reklama

Severoatlantická aliance vyšle silný signál o transatlantické jednotě, slíbil Stoltenberg

15.02. 14:06

Brusel - V Bruselu dnes začalo dvoudenní jednání ministrů obrany členských zemí NATO. Šéf aliance Jens Stoltenberg prohlásil, že rokování vyšle silný signál o trvající transatlantické jednotě.

Závažné obvinění médií: Trumpovi lidé byli během kampaně v kontaktu s ruskými agenty

Aktualizovali jsme 15.2.2017, 13:58, 15.02. 08:43

Washington - Podle informací listu The New York Times (NYT) členové volebního týmu Donalda Trumpa byli během prezidentské kampaně opakovaně v kontaktu s představiteli ruských tajných služeb a ruské vlády. Trump zprávu označil za konspiraci prolhaných médií.

Rusko porušilo odzbrojovací dohodu s USA, Kreml se brání

15.02. 13:15

Moskva - List The New York Times v úterý napsal, že Rusko tajně rozmístilo novou střelu s plochou dráhou letu, čímž porušilo odzbrojovací dohodu. Kreml toto tvrzení dnes rezolutně odmítl.

Poprask v USA: Úřady zatkli prvního Mexičana s právem dočasného pobytu

15.02. 12:16

Washington - Americké úřady poprvé zasáhly proti přistěhovalci, který v USA žil zpočátku bez povolení, ale jehož pobyt Obamův dekret legalizoval. Bílý dům na žádost novinářů o komentář nereagoval, napsala agentura Reuters.

Dvě americké zdravotní pojišťovny opouštějí plány na spojení, kritizují Obamacare

15.02. 11:46

Washington - Přední americké zdravotní pojišťovny Aetna a Humana v úterý zrušily plán vzájemné fúze v hodnotě 34 miliard dolarů (868 miliard Kč). Humana v úterý také sdělila, že kvůli dalšímu výraznému růstu nákladů na zdravotní péči opouští od příštího roku trh individuálního pojištění v rámci…

Ruské letouny prováděly nebezpečné manévry poblíž našeho torpédoborce, zlobí se Američané

14.02. 22:22

Washington - Mluvčí velitelství amerických sil v Evropě Danny Hernandez dnes oznámil, že se ruské letouny „nebezpečně a neprofesionálně" přiblížily k americkému torpédoborci USS Porter. K incidentu došlo v Černém moři.

Americký deník varuje: Rusko tajně rozmístilo nové střely, navzdory protestům USA

14.02. 20:59

Washington - List The New York Times na své internetové straně s odvoláním na nejmenované představitele uvedl, že Rusko tajně rozmístilo novou střelu s plochou dráhou letu. Učinilo tak navzdory výhradám amerických představitelů, že tím poruší odzbrojovací dohodu o zákazu pozemních střel středního…

Trumpovi jde jen o sebe samého, nesleduje žádnou ideologii. Protiřečí si a střílí do boku, varuje expert

14.02. 16:50

Berlín - Odborník přes Spojené státy Boris Vormann ze Svobodné univerzity v Berlíně se domnívá, že zahraniční politika prezidenta Donalda Trumpa nemá žádný jasný směr a točí se především kolem jeho osoby. Historický kontext nebo historické aliance nového šéfa Bílého domu prý nezajímají.

Může být Rusko spojenec v boji proti terorismu? Vždyť samo teror podporuje,varuje server

14.02. 09:46

Washington - Kromě zlepšení americké ekonomiky je Trumpovou prioritou boj proti islámskému terorismu (IS). V jedné ze svých prvních výkonných akcí, Trump podepsal prezidentské memorandum, jehož cílem je předložit „nový plán, jak porazit IS," a „identifikovat nové koaliční partnery v boji proti IS."…

V USA zadrželi za týden přes 680 ilegálních migrantů

14.02. 09:16

Washington - Americká imigrační policie v uplynulém týdnu zadržela přes 680 lidí, kteří pobývali ve Spojených státech nelegálně. Podle úřadů má většina z nich záznam v rejstříku trestů.

Bezpečnostní poradce Bílého domu Flynn rezignoval, kvůli vazbám na Rusko jej prověřuje FBI

14.02. 08:36

Washington - Hlavní bezpečnostní poradce Bílého domu Michael Flynn, jehož styky s ruským velvyslanectvím prověřuje FBI, odstoupil. Ve funkci nevydržel ani měsíc. Agentura AP poznamenala, že změna v Trumpově týmu je mimořádně brzká.

Další rána pro Trumpa: Migrační dekret zmrazil také federální soud ve Virginii

14.02. 08:35

Washington - Po federálním soudu ve státě Washington předběžně zablokoval Trumpův migrační ekret také federální soud ve Virginii. Ministerstvo spravedlnosti podle verdiktu nepředložilo žádné důkazy, že je výnos nezbytný pro bezpečnost USA.

Probíhá stoletá válka proti islámu a křesťansko-židovský Západ kolabuje, tvrdí Trumpův muž

14.02. 08:01

Washington - Podle Steva Bannona, blízkého poradce amerického prezident Donalda Trumpa, jsme uprostřed války o přežití. Tvrdí, že probíhá stoletá válka proti islámu a křesťansko-židovský Západ kolabuje. Mladou generaci „hrdinů“ provede krizí směrem k novému světovému pořádku „šedý šampion“. K této…

Přehrada Oroville je stabilizovaná, domovy ale muselo opustit 200 tisíc lidí

Aktualizovali jsme 13.2.2017, 20:32, 13.02. 08:01

Oroville - Vyhrocenou situaci na přehradě Oroville v severní Kalifornii, kde eroze vážně poškodila takzvané skluzy, tedy odtokové dráhy přelivů, se již vodohospodářům podařilo stabilizovat. Protržení díla, které se potýká s nadbytkem vody, ale podle odborníků nikdy nehrozilo, napsal list The…

Další provokace Severní Koreje? Kvůli raketovému testu se sejde Rada bezpečnosti OSN

Aktualizovali jsme 13.2.2017, 19:38, 13.02. 09:01

Washington/Tokio/Pchjongjang - Dnes večer se uskuteční schůzka Rady bezpečnosti OSN, žádaly o ni USA, Japonsko a Jižní Korea v reakci na nedělní raketový test KLDR. Aktivity Pchjongjangu kritizují také Čína a Rusko.

Obama pomohl islamistům? Trump si nepovede lépe, očekává historik

13.02. 13:28

Sedm měsíců poté, co se Barack Obama ujal v roce 2009 prezidentského úřadu, obdržel chmurnou zprávu od velitele amerických vojsk v Afghánistánu generála Stanleyho McChrystala, která varovala, že pokud nemá mise selhat, je nutné vyslat do země více vojáků, připomíná vojenský historik Max Boot v…

VIDEO: Amerika se díky Baldwinovi opět směje Donaldu Trumpovi

Aktualizovali jsme 12.2.2017, 21:57, 12.02. 17:56

New York - Alec Baldwin v sobotu vystoupil už posedmnácté v pořadu Saturday Night Live televize NBC s dalším skečem o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Kromě něj se objevila i Melissa McCarthyová, která slavila minulý týden úspěch se svým pojetím mluvčího Bílého domu Seanem Spicerem.

Spojenečtí vojácí zabili v Afghánistánu 18 civilistů

Aktualizovali jsme 12.2.2017, 21:22, 12.02. 19:24

Kandahár (Afghánistán) - Nejméně 18 civilistů bylo zabito v týdnu během náletů v jihoafghániské provincii Hílmand. Podle agentury Reuters to dnes oznámila asistenční mise OSN v Afghánistánu (UNAMA).

Pilotka vyděsila cestující. Začala mluvit o politice

12.02. 20:26

Washington - Pilotka americké letecké společnosti United Airlines se v sobotu v texaském Austinu dostavila k letu v civilu a vyzvala pasažéry k hlasování, zda se má převléci do uniformy.

Trumpův poradce obvinil kvůli imigračnímu dekretu soud z uzurpování moci

12.02. 19:03

Washington - Poradce Bílého domu a spolutvůrce sporného protiimigračního dekretu Stephen Miller dnes obvinil odvolací soud v San Francisku z "právního uzurpování moci".

Tyran Trump? Je prý horší než útoky z 11. září a válka ve Vietnamu

12.02. 15:04

Washington - Ředitel školy módní Newyorské soukromé školy říká, že zvolení Donalda Trumpa prezidentem je horší než útoky na dvojčata z roku 2001. Steve Nelson, ředitel školy Calhoun School, vypálil nenávistné emaily rodičům svých studentů. Dále uvedl, že Trumpovo zvolení je ničivější než válka ve…

reklama
Fotogalerie