Články k tématu: USA

Vzpoura v americké věznici: Trestancům se nelíbí špatné podmínky, ani politika Trumpa

Aktualizovali jsme 2.2.2017, 15:02, 02.02. 10:31

Smyrna (Delaware, USA) - Americká policie dnes obsadila věznici ve státě Delaware, kterou ve středu ovládla skupina trestanců a jako rukojmí zadržovala čtyři dozorce. Důvodem ke vzpouře byly prý nejen špatné podmínky v káznici, ale i politika prezidenta Donalda Trumpa.

Pětiletý chlapec jako hrozba pro USA? Kvůli Trumpově příkazu muselo dítě strávit hodiny v poutech

02.02. 09:51

Washington – Velký poprask vyvolala zpráva, že byl na Dullesově mezinárodním letišti několik kilometrů od Washingtonu zadržen po příletu pětiletý chlapec. Ačkoliv mělo dítě americké občanství, vyhodnotili ho bezpečnostní pracovníci jako hrozbu. Nejen jim, ale i Bílému domu se kvůli kauze doslova…

Kalifornští studenti se vzbouřili proti šéfovi Breitbart News. Postavili barikády a odpalovali dělbuchy

02.02. 09:41

Berkeley - Studenti Kalifornské univerzitě v Berkeley ve středu postavili barikády, zažehli ohně a odpalovali dělobuchy. Protestovali tak proti plánované přednášce Milo Yiannopoulose, šéfa konzervativního webu Breitbart News.

reklama

Vyšlou USA ozbrojené síly do Mexika? Trump prý vyhrožoval, že učiní rázný krok

02.02. 08:57

Washington - Americký prezident Donald Trump nedávno telefonicky hovořil se svým mexickým protějškem Enriquem Peňou Nietem o sporné stavbě zdi na hranici obou zemí. Podle agentury AP nový šéf Bílého domu pohrozil, že by Mexiko mělo lépe zvládat boj se zločinci, nebo se o ně na mexickém území…

Nečekané prohlášení z USA: Washington by mohl plánovat jaderný útok na Čínu a Rusko

02.02. 08:07

Washington – Spojené státy by mohly plánovat překvapivý jaderný útok na Čínu a Rusko, varuje bývalý americký armádní major a historik. Uvádí to v souvislosti se studií, kterou měly na žádost Kongresu vypracovat americké zpravodajské agentury. Tato studie by měla zhodnotit „přežití politického a…

VIDEO: Dívenka čte dopis Donaldu Trumpovi

01.02. 22:23

Sýrie, Washington - Sedmiletá syrská dívenka Bana Alabedová, která unikla z Aleppa čte dopis adresovaný americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Obama znepokojeně sleduje Trumpa. Jeho mluvčí prozradil, co pánuje

Aktualizovali jsme 1.2.2017, 22:19, 01.02. 14:14

Washington - Americký exprezident Barack Obama v příštích měsících bude na některá nová a kontroverzní rozhodnutí Bílého domu reagovat víc razantně. Prozatím je spíše skoupý na slovo, mlčení prolomil až v případě migračního dekretu.

Trumpův dekret o migraci by měl být co nejrychleji zrušen, tvrdí šéf OSN

01.02. 20:57

New York – Šéfovi OSN Antóniu Guterresovi se nelíbí protiimigrační výnos amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zakazuje cesty do USA občanům sedmi zemí s převážně muslimským obyvatelstvem. Vyzval k tomu, aby byl co nejrychleji zrušen.

Demokraté komplikují projednávání Trumpových návrhů na ministry

01.02. 20:39

Washington – I dnes se američtí demokraté vzpírali a bojkotovali další z plánovaných hlasování na úrovni výborů. Tentokrát o šéfovi Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA). 

Americké státy jdou do protiútoku. Podávají žaloby na Trumpův migrační dekret

01.02. 15:20

Washington - Proti spornému imigračnímu dekretu prezidenta Donalda Trumpa, který byl vydán v pátek, se už postavilo několik států USA. Do boje pro Bílému domu jdou i velkoměsta.

Migrační dekret dál otřásá Amerikou. Objevují se některé otazníky

01.02. 14:08

Washington - Americký prezident Donald Trump v pátek pozastavil vládní přestěhovalecký program a zakázal občanům sedmi muslimských zemí vstup do USA. Migrační dekret obsahuje řadu výjimek a stále způsobuje chaos. Otazníky se objevují nad autorstvím příkazu.

Změní se Trumpův seznam zakázaných zemí? může přidat další zemi, píše server

01.02. 12:11

V případě zavedení Pákistánců na seznam zakázaných osob, které do USA momentálně nesmí, jen poroste domácí i mezinárodní izolace Washingtonu, píše web The Diplomat. Minulý týden vydal nový americký prezident Donald Trump kontroverzní nařízení, které zakazuje do země dočasně vpustit převážně…

Americké úřady do země pustí 872 uprchlíků

01.02. 10:37

Washington - Navzdory 120dennímu zákazu přijímání utečenců, který minulý týden vydal prezident Donald Trump, přijmou Spojené státy ještě 872 uprchlíků. Oznámil to jeden z amerických úředníků.

Z Trumpova zákazu cest do USA mají některé země výjimku

01.02. 08:07

Tel Aviv/Bern – Prezidentský výnos Donalda Trumpa se sice zakazuje cesty do USA osobám s místem narození ve vybraných zemích či s občanstvím těchto států, pro některé státy ale platí výjimka. Informuje o tom agentura Reuters.

Trumpův zákaz migrantů rozzlobil svět. Co si ale myslí obyčejní Američané?

01.02. 08:05

Washington – Většina amerických voličů podporuje rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa dočasně omezující příjezd uprchlíků a návštěvníků z několika zemí Středního východu a Afriky do USA do doby, než bude moci vláda lépe bojovat proti jednotlivcům, kteří představují teroristickou hrozbu. Uvádí to…

Jako z hororu: VIDEO z USA ukazuje opravdu děsivý jev

Aktualizovali jsme 31.1.2017, 22:30, 31.01. 14:13

Houston - Internetem koluje video, na kterém jsou zachyceny tisíce černých ptáků. Pochází z dálnice v americkém státě Texas.

Amerika je ničena před našima očima. Jsi amorální svině! Známá zpěvačka udeřila na Trumpa

Aktualizovali jsme 31.1.2017, 22:30, 31.01. 11:56

Washington - Nový americký prezident Donald Trump se potýká s další kritikou. Tentokrát na něj zaútočila známá zpěvačka Rihanna, která nazvala Trumpa "sviní".

Skupiny bojující v Sýrii se radují. USA je teď více podporují, dodaly jim i techniku

31.01. 20:00

Damašek – Vůbec poprvé dodala mezinárodní koalice vedená Spojenými státy skupinám bojujícím proti radikálům v Sýrii obrněná auta. Informoval o tom dnes mluvčí těchto skupin, které si říkají Demokratické síly Sýrie (SDF). 

Nejhorší dekret, socha Svobody pláče. Albrightová se pustila do Trumpa

31.01. 18:09

Washington - Exministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová dnes v rozhovoru s televizí CNN řekla, že zákaz vstupu obyvatel sedmi muslimských zemí je zřejmě nejhůře připraveným prezidentským dekretem, který navíc nijak nepřispěje ke zlepšení bezpečnosti Američanů. Připomněla skutečnost, že…

Trump ponechá nařízení chránící práva LGBT lidí pracujících ve federálních úřadech

31.01. 15:49

Washington - Americký prezident Donald Trump už stačil vydat několik příkazů, které skoncovaly s politikou jeho předchůdce Baracka Obamy. Ponechá však beze změny nařízení, které chrání federální zaměstnance a lidi z firem najatých úřady před diskriminací založené na menšinové sexuální orientaci.

Republikánská revolta proti prezidentovi? Senátor McCain může zhatit Trumpovy plány

31.01. 15:03

Washington - Americký prezident Donald Trump má odpůrce i v řadách vlastní Republikánské strany. Tím nejzarytějším je vlivný senátor John McCain (80). Nelíbí se mu plány na zlepšení vztahů mezi USA a Ruskem, ani nový migrační dekret.

USA a teroristické útoky? Pachateli jsou pževážně naturalizovaní Američané

31.01. 14:09

Washington - Americký prezident Donald Trump zdůvodnil svůj imigrační dekret tvrzením, že chce udržet radikální islámské teroristy mimo Spojené státy. Ve skutečnosti ale drtivou většinu atentátů na území USA spáchali naturalizovaní Američané.

Německá Deutsche Bank dostala velkou pokutu za praní špinavých peněz z Ruska

31.01. 10:16

New York/Berlín - Deutsche Bank má kvůli praní špinavých peněz z Ruska zaplatit 630 milionů dolarů (16 miliard Kč). Pokutu vyměřili regulátoři v USA a Británii. Německá bankovní jednička podle nich nevyužila "řady příležitostí" k odhalení, vyšetření a zastavení těchto praktik.

Trump pokračuje ve svém boji, chystá příkaz proti ilegálům a migrantům žijícím na dávkách

31.01. 09:39

Washington/Mexiko - Americký prezident Donald Trump už připravuje další přísné opatření. Má postihnout nejen nelegální přistěhovalce, ale i osoby pobývající v USA legálně, jsou-li závislé na státní pomoci. Mexiko už oznámilo, že uvolní 50 milionů dolarů na služby advokátů, kteří budou hájit práva…

reklama
Fotogalerie