Články k tématu: USA

Kdo dopadne Bagdádího? USA zvýšily odměnu za vůdce IS

17.12. 11:26

Washington - Spojené státy se rozhodly navýšit odměnu vypsanou na dopadení vůdce teroristické organizace Islámský stát (IS) abú Bakra Bagdádího.

Trumpa ve volbách podporovalo Rusko, shodují se americké tajné služby

16.12. 22:10

Washington – Názor, že Rusko v nedávných amerických prezidentských volbách pomáhalo Donaldu Trumpovi zvítězit, podporuje vedle amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) i Ústřední zpravodajské služby (CIA).

Filipíny mohou přežít bez amerických peněz, vzkazuje Washingtonu prezident Duterte

16.12. 22:05

Manila -  Washingtonu by se měl připravit na možné zrušení smlouvy, která Pentagonu umožňuje rozmístit na Filipínách zbraně. Vzkázal to filipínský prezident Rodrigo Duterte.

reklama

Dokumentarista zamířil mezi migranty. Ti ho málem zabili

Aktualizovali jsme 16.12.2016, 22:03, 15.12. 10:24

Stockholm – Americký židovský dokumentarista Ami Horowitz se před několika měsíci vydal do švédského Stockholmu, aby natočil o dokumentu o dopadech vysoké imigrace a aby ověřil zprávy o tom, že na tamním předměstí vznikají no-go zóny. Když se ale dostal do stockholmské části Husby, čekal ho velmi…

USA nesouhlasí s rozhodnutím WTO o pomoci Boeingu

16.12. 20:49

Ženeva – USA se odvolaly proti rozhodnutí Světové obchodní organizace (WTO). Ta v listopadu uvedla, že americký výrobce letadel Boeing získal nepovolenou státní pomoc na vývoj nového dopravního letadla 777X. 

Čína zabavila výzkumné zařízení americké vojenské lodi v Jihočínském moři

16.12. 20:11

Washington - Zdroj z amerického Pentagonu dnes agentuře Reuters prozradil, že loď čínského vojenského námořnictva zabavila v Jihočínském moři americké armádní výzkumné lodi podvodní aparát.

Rambo v čele USA? Trump chce do vlády Silvestra Stallona

16.12. 19:01

Washington - Budoucí prezident Donald Trump se den za dnem vytasí s nějakým překvapením. Tím posledním ale strčil do kapsy všechny předchozí, chce totiž ve vládě angažovat známého herce Silvestra Stallona, známého z filmů Rocky a Rambo.

Trump prodává členské karty. K čemu jsou nikdo neví

16.12. 16:46

Washington - Donald Trump opět prodává členské karty pro své příznivce. Výhody členství jsou stejně nejasné jako v případě členských karet, které se prodávaly v rámci předvolební kampaně. Otázkou však zůstává, proč k tomuto kroku budoucí prezident USA přistoupil. Úřadu se ujme 20. ledna 2017.

Velvyslancem USA v Izraeli se zřejmě stane Friedman

16.12. 11:21

Washington - Právník David Friedman by se měl stát novým velvyslancem USA v Izraeli. Oznámil to dnes štáv budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Friedman, který stejně jako nynější americký velvyslanec v Izraeli Daniel Shapiro hovoří hebrejsky, pochází z židovské rodiny.

Americké ministerstvo vnitra povede Ryan Zinke

15.12. 17:50

New York - Nově zvolený americký prezident Donald Trump nominoval do funkce ministra vnitra Ryana Zinkeho, člena Sněmovny reprezentantů za stát Montana.

Putin řídil americké volby? Američtí zpravodajci promluvili

Aktualizovali jsme 15.12.2016, 17:20, 15.12. 14:26

Washington – Ruský prezident Vladimir Putin osobně řídil akce na vměšování se do amerických prezidentských voleb. Podle amerických agentů tato ruská kampaň začala jako Putinova „msta" proti Hillary Clintonové. Uvádí to americká stanice NBC.

Trump zpochybnil roli Ruska na hacknutí e-mailů demokratů

15.12. 16:45

New York - Budoucí americký prezident Donald Trump opět zpochybnil roli Ruska na kybernetickém útoku proti serverům Demokratické strany.

Trumpova dcera Ivanka bude asi mít důležitou roli v americké vládě

15.12. 16:41

Washington - Ivanka Trumpová, dcera budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa, bude nejspíše zastávat důležité funkce v úřadu svého otce.

Hitlerova tapisérie z Orlího hnízda se vrátí do Německa

15.12. 13:44

Dallas/Mnichov - Tapisérie Adolfa Hitlera se po desítkách let vrátí z USA zpět do Německa. Slavnostní předání se uskuteční v pátek v Mnichově, kde bude následně tapisérie vystavena v Bavorském národním muzeu, informovala dnes agentura AP.

Volitelé chtějí zastavit Trumpa na cestě do Bílého domu. Moc šancí nemají

15.12. 10:40

Praha - Hlasování volitelů o prezidentovi USA, které má formálně uzavřít komplikovaný volební proces, se blíží. Objevují se však výzvy k ústupu od zavedených tradic.

Lupič vykradl banku. Lup i doklady zapomněl v taxi

15.12. 09:00

Filadelfie (USA) - Lupič ve Filadelfii na východě Spojených států se hned druhý den po loupeži ocitl za mřížemi. Dopustil se totiž pořádného trapasu.

Policista omylem zastřelil starce s krucifixem

15.12. 08:46

Los Angeles - Tragického omylu se dopustil americký policista. Zastřelil muže, kterého pokládal za ozbrojeného a nebezpečného.

Trumpův poradce Flynn byl vyšetřován kvůli úniku informací

14.12. 23:42

Washington - Bývalý generál Michael Flynn, kterého prezident Donald Trump jmenoval svým poradcem, byl v době působení v Afghánistánu vyšetřován za předávání utajovaných informací cizincům.

Ministři pobaltských států se bojí dalších Trumpových kroků

14.12. 19:24

Tallinn - Ministři obrany pobaltských států opět apelovali na USA, aby se dál "robustně" angažovaly v baltském regionu a nevzdávaly se svých bezpečnostních závazků.

TOP 7 největších hrozeb roku 2017

Aktualizovali jsme 14.12.2016, 19:23, 14.12. 11:34

Washington - Americká nezisková organizace Council on Foreign Relation sestavila žebříček hrozeb, se kterými se bude muset svět v příštím roce potýkat. Nechybí v něm například ohrožení ze strany Severní Korei nebo stupňování konfliktu v Sýrii.

USA si dělají dalšího nepřítele? Námořnictvo je připraveno postavit se Číně, tvrdí admirál

Aktualizovali jsme 14.12.2016, 18:23, 14.12. 12:39

Sydney - Admirál Harry Harris, velitel americké Tichomořské flotily, dnes prohlásil, že USA jsou připraveny čelit Číně, pokud by pokračovala ve vznášení přehnaných nároků v Jihočínském moři.

Opravdu Rusko ovlivnilo americké volby? Z Kalifornie přišly nové informace

Aktualizovali jsme 14.12.2016, 16:51, 14.12. 10:16

Jak odcházející Obamova administrativa, tak lídři nově zvoleného Kongresu si uvědomují, že je nutno plně objasnit, zda se ruská vláda organizovala kybernetickou válku s cílem ovlivnit výsledek nedávných prezidentských voleb v USA, konstatuje úvodník serveru Los Angeles Times. Liberální kalifornský…

Ministrem energetiky USA by měl být Rick Perry, předání resortu nebude jednoduché

14.12. 14:14

Washington -- Republikán Rick Perry se patrně snane ministrem energetiky USA. Do funkce si ho vybral budoucí americký prezident Donald Trump. Bývalý texaský guvernér je známým protivníkem teorie globálního oteplování.

Ve věku 105 let zemřela žena, která získala diplom v 95 letech

14.12. 09:17

Washington - Ve věku 105 zemřela v pečovatelském domově v kansaském Dodge City Nola Ochsová, která byla známá jako nejstarší promující člověk na světě.

reklama
Fotogalerie