Články k tématu: USA

Americké úřady odvolaly zrušení víz lidem ze sedmi muslimských zemí

04.02. 17:57

Washington - Ministerstvo zahraničí USA dnes oznámilo, že úřady Spojených států umožní na základě pátečního rozhodnutí federálního soudu v Seattlu vstup do země lidem s vízy, jejichž platnost dočasně zrušily kvůli kontroverznímu dekretu prezidenta Donalda Trumpa.

Prcek Guzmán stanul před soudem. Narkobaron si stěžuje na špatné podmínky

04.02. 14:33

New York - Před soud v New Yorku v pátek stanul mexický narkobaron Joaquín Guzmán. Jeho právníci kritizovali špatné podmínky ve vězení a zpochybnili proces vydání "Prcka" z Mexika do USA. Při prvním slyšení 20. ledna Guzmán uvedl, že je nevinný. Další líčení se má konat 5. května.

Rána pro Trumpa? Soud pozastavil jeho dekretu proti migraci

Aktualizovali jsme 4.2.2017, 13:34, 04.02. 12:10

Seattle - Americká justice se nekompromisně postavila proti migračnímu dekretu prezidenta Donalda Trumpa. Výnos v pátek dočasně zablokoval federální soud v Seattlu, přičemž opatření soudce Jamese Robarta má platnost na celém území USA.

reklama

Svoboda praktikovat svou víru a kulturní tradice musí být zachována, zní z USA

04.02. 12:45

Žádná společnost není imunní k teroristickým útokům, především těm páchaným vlky samotáři, které pohání hluboká nenávist, konstatuje úvodník serveru New York Times. Prestižní deník v něm rozebral dopady víkendového masakru v québecké mešitě.

Hollywoodská hvězda tvrdě zaútočila na Trumpa, mluví o diskriminaci uprchlíků

04.02. 12:20

New York - Stále více slavných osobností a celebrit dává najevo svou nespokojenost s kroky, které podniká americký prezident Donald Trump. Zatím poslední kritiku uštědřila miliardáři herečka Angelina Jolie.

Napětí mezi USA a Teheránem dramaticky roste. Írán zahájil vojenské cvičení

04.02. 10:38

Tokio/Teherán - Po nedělním testu íránské řízené střely se prudce zhoršily vztahy mezi Teheránem a Washingtonem. Americký ministr obrany James Mattis zatím ale neuvažuje o zvýšení počtu vojáků na Blízkém východě kvůli vojenské aktivitě Íránu. Ten dnes zahájil vojenské cvičení, do kterého zapojil i…

Poprask v Číně: Peking se připravuje na válečný konflikt s USA, tvrdí analytici i státní média

04.02. 10:03

Peking – To, že se Donald Trump stal americkým prezidentem, zvýšilo riziko vzniku válečného stavu mezi USA a Čínou. Píše o tom server  South China Morning Post s odkazem na čínská státní média a analytiky.

Dopad Trumpova dekretu? USA dočasně zrušily asi 60.000 víz

03.02. 21:57

Washington - Téměř 60.000 víz vydaných občanům převážně muslimských zemí musely dočasně zrušit Spojené státy kvůli dekretu prezidenta Donalda Trumpa.

Evropský blok se rozpadne a pro nás to bude výhodné, říká možný velvyslanec USA při EU

03.02. 21:54

Berlín - Možný budoucí velvyslanec Spojených států při Evropské unii Ted Malloch poskytl rozhovor německému týdeníku Der Spiegel. V něm mimo jiné uvedl, že odchod Británie je jen prvním krokem na cestě k rozpadu Evropské unie.

Lidé z okolí Trumpa si přejí rozvoj vztahů s Evropou, tvrdí německý vicekancléř

03.02. 21:44

Washington - Nový šéf německé diplomacie Sigmar Gabriel zavítal na návštěvu Spojených států, kde se setkal s ministrem zahraničí USA Rexem Tillersonem a viceprezidentem Mikem Pencem. I v administrativě Donalda Trumpa jsou lidé, kteří mají „velký zájem o rozvoj transatlantických vztahů", uvedl po…

Trump asi po EU bude žádat, aby víc financovala obranu, připouští Sobotka

03.02. 19:19

Valetta – Dá se očekávat, že nový americký prezident Donald Trump bude po Evropské unii chtít, aby dávala víc peněz na společnou obranu. Na summitu na Maltě to českým novinářům řekl premiér Bohuslav Sobotka.

USA reagují na raketové testy Teheránu, na stole jsou nové sankce

03.02. 19:16

Washington - V reakci na nedávný íránský test balistické rakety dnes Spojené státy uvalily sankce na 13 jednotlivců a 12 společností v Íránu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na administrativu Donalda Trumpa.

Alternativní fakta v praxi? Trumpova poradkyně hájila migrační dekret masakrem, který se nestal

03.02. 18:14

Washington - Trumpova poradkyně Kellyanne Conwayová, která nedávno proslula hláškou o "alternativních faktech", obhajovala migrační dekret poukazem na masakr ve městě Bowling Green na JZ Kentucky, který podle ní spáchali dva uprchlíci z Iráku. Źádný útok se tam ale ve skutečnosti vůbec nestal.

Soud zablokoval Trumpův migrační dekret

03.02. 16:44

Detroit - Americká arabská liga pro občanská práva (ACRL) uspěla s žádostí a soudkyně v Detroitu vydala nařízení dočasně blokující platnost části protiimigračních dekretů prezidenta Donalda Trumpa.

Írán se mstí za migrační dekret: Teherán nevydal víza americkým sportovcům

03.02. 15:26

Teherán - Íránské úřady v odvetě za migrační dekret Donalda Trumpa nevydaly víza skupině amerických zápasníků, kteří se měli 16. a 17. února zúčastnit světové soutěže v zápase v Kermánšáhu.

Společnosti Microsoft se nelíbí Trumpův migrační dekret, navrhla některé změny

03.02. 10:46

Washington - Microsoft tlačí na americkou vládu, aby uvolnila dočasný zákaz vstupu na území USA občanům několika muslimských zemí. Softwarová společnost navrhla vládě program, který by usnadnil cestování do Spojených států cizincům, jichž se týká kontroverzní migrační výnos.

USA chtějí sankce, dokud Rusko nevrátí Krym

03.02. 09:10

New York - Avizované zlepšení vztahů mezi USA a Ruskem se zatím nekoná. Nová stálá zástupkyně Spojených států v OSN Nikki Haleyová obvinila Rusko z eskalace konfliktu v Donbasu. Protiruské sankce podle ní budou platit, dokud Moskva nevrátí Ukrajině anektovaný poloostrov Krym.

Bílý dům se postavil proti stavbě izraelských osad

03.02. 08:13

Washington - Izrael od administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa očekával, že se jasně postaví za výstavbu nových židovských osad. Bílý dům ale uvedl, že výstavba nových bytů pro Izraelce na okupovaných palestinských územích "nepomáhá" vyřešit izraelsko-palestinský konflikt.

Írán potvrdil raketový test, Washington varuje

03.02. 00:56

Teherán/Washington – Teherán dnes potvrdil, že provedl raketový test. Spojené státy tento čin odsoudily a přidaly důrazné varování.

Rakety Grad "prší" na Ukrajinu. Podvolí se Trump tlaku z Moskvy?

02.02. 23:34

Může být pouhou shodou náhod, že Ruskem podporované síly na Ukrajině zahájily svou největší ofenzivu za poslední měsíce den poté, co ruský prezident Vladimir Putin telefonicky hovořil se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem? Tuto otázku si pokládá úvodník serveru Washington Post. Vlivný deník…

Kelly doufá, že bude zeď na hranici s Mexikem do dvou let

02.02. 19:51

Washington - Americký ministr vnitřní bezpečnosti John Kelly doufá, že zeď na hranici s Mexikem bude hotová do dvou let.

Koalice pod vedením USA zabila v Iráku a Sýrii 11 civilistů

02.02. 18:44

Washington - Při čtyřech leteckých úderech mezi 25. říjnem a 9. prosincem koalice pod vedením USA v Iráku a Sýrii zabila 11 civilistů.

Vzpoura v americké věznici: Trestancům se nelíbí špatné podmínky, ani politika Trumpa

Aktualizovali jsme 2.2.2017, 15:02, 02.02. 10:31

Smyrna (Delaware, USA) - Americká policie dnes obsadila věznici ve státě Delaware, kterou ve středu ovládla skupina trestanců a jako rukojmí zadržovala čtyři dozorce. Důvodem ke vzpouře byly prý nejen špatné podmínky v káznici, ale i politika prezidenta Donalda Trumpa.

Pětiletý chlapec jako hrozba pro USA? Kvůli Trumpově příkazu muselo dítě strávit hodiny v poutech

02.02. 09:51

Washington – Velký poprask vyvolala zpráva, že byl na Dullesově mezinárodním letišti několik kilometrů od Washingtonu zadržen po příletu pětiletý chlapec. Ačkoliv mělo dítě americké občanství, vyhodnotili ho bezpečnostní pracovníci jako hrozbu. Nejen jim, ale i Bílému domu se kvůli kauze doslova…

reklama
Fotogalerie