Články k tématu: USA

USA vyšetřují Facebook za přesun práv do Irska

07.07. 21:51

New York - Americký správce daně Internal Revenue Service (IRS) vyšetřuje provozovatele sociální sítě Facebook.

Rusko zveřejnilo video střetu s ruským policistou před americkým velvyslanectvím

07.07. 20:11

Moskva - Ruská televize NTV zveřejnila video z potyčky před vchodem u velvyslanectví Spojených států, kde podle americké verze ruský policista zbil amerického diplomata.

Vyšetřování skončilo: Clintonová kvůli soukromým e-mailům stíhána nebude

07.07. 14:41

Washington - Ministryně spravedlnosti Loretta Lynchová dala na doporučení FBI, Hillary Clintonová tak nebude stíhána za používání soukromého e-mailu v době, kdy byla šéfkou diplomacie.

reklama

Ostrá kritika USA: Obama zklamal na plné čáře, říká publicista

07.07. 09:47

Praha - Americký prezident Barack Obama byl velkým zklamáním, protože z jeho slibů se v podstatě nesplnilo téměř nic, a to, co se splnilo, tak to nesplnilo očekávání. Tvrdí to Dušan Neumann, publicista žijící v USA.

Světu bez Husajna se daří lépe, komentuje Bush zprávu o Iráku

07.07. 09:29

Washington - K závěrům zprávy Chilcotovy komise o britské invazi do Iráku se vyjádřil také americký exprezident George Bush mladší. Ten trvá na tom, že bez ohledu na veškeré nedostatky a chyby se světu bez Saddáma Husajna daří lépe.

USA a Peking by měli zamezit prohlubování sporů, zaznělo na konferenci v Jihočínském mořei

07.07. 09:23

Washington - Více než 50 předních odborníků z Číny a USA se zúčastnilo semináře, který byl organizován společně s institutem Chongyang Institute for Financial Studies, univerzitou Renmin University of China (RUCCY) a organizací Carnegie Endowment for International Peace (CEIP) a byl sponzorován…

Kim Čong-un má v USA individuální sankce

06.07. 23:12

Washington - Spojené státy vyhlásily individuální sankce proti severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi, k tomuto kroku přistoupil Washington vůbec poprvé.

Výsledky války v Iráku: Počátek Islámského státu a 160 tisíc mrtvých

06.07. 17:38

Bagdád - Válka v Iráku začala americko-britskou operací Irácká svoboda 20. března 2003 proti režimu Saddáma Husajna a skončila 15. prosince 2011 odchodem posledních amerických vojáků ze země. Přinášíme vám základní informace o tomto krvavém konfliktu moderních dějin.

Hlavní čínský deník hrozí USA: Za zvyšování napětí v Jihočínském moři tvrdě zaplatí

Aktualizovali jsme 6.7.2016, 16:21, 06.07. 11:40

Peking - Hlavní deník čínských komunistů Žen-min ž'-pao ve svém dnešním vydání pohrozil Washingtonu. Pokud USA překročí mez při vměšování do územních sporů Číny v Jihočínském moři, zaplatí za to.

OSN a USA zkritizovali Izrael za výstavbu bytů v okupovaném Západním břehu

06.07. 10:06

Washington - Nové rozhodnutí Izraele postavit na okupovaném Západním břehu další byty kritizují po OSN také Spojené státy. Tamní diplomacie hovoří o systematickém záboru půdy.

Dvouplošník havaroval přímo na jezeře, vše zachytila kamera

05.07. 14:23

Austin - O ohromném štěstí a umu pilota mohou hovořit cestující červeného dvouplošníku, který v sobotu havaroval přímo do jezera Travis v Austinu v americkém Texasu. Na videu je vidět, jak letadlo narazí do vodní hladiny a celé se při nárazu přetočí na záda.

Muž si šel s dětmi zastřílet na střelnici. Jeho syn už se domů nevrátil

05.07. 14:21

Miami (USA) - Smrt svého syna způsobil nešikovnou manipulací s puškou Američan na jedné ze střelnic na Floridě.

VIDEO: Den nezávislosti slavili v New Yorku ve velkém. Obří ohňostroj sledovalo milion lidí

05.07. 09:14

New York - Spojené státy v pondělí 4. července slavily Den nezávislosti. V mnoha městech se konaly ohňostroje, pyrotechnickou show v New Yorku sledovalo přes milion diváků.

USA na nohou: Po celé zemi se slaví Den nezávislosti

04.07. 22:02

Washington - Američané po celých Spojených státech oslavují Den nezávislosti. Pro prezidenta Obamu je dnešní oslava poslední v Bílém domě, protože v lednu příštího roku předá křeslo svému nástupci.

Clintonová čelí kritice kvůli e-mailům. Co na to demokraté?

04.07. 17:44

Washington – Zatímco Donald Trump je často kritizován za své ostré výroky, demokratka Hillary Clintonová, která se s ním zřejmě utká v boji o Bílý dům, čelí kritice za to, že použila soukromý e-mail k oficiálnímu jednání. Demokraté se ale neobávají, že by aféra měla pro Clintovou nějaké důsledky.

Spolupráce Ruska a USA v Sýrii? Washington jen nabízí ústupky

04.07. 16:10

Již několik let je politika Obamovy administrativy vůči Sýrii zaseknutá v kruhu selhávání, konstatuje ve svém úvodníku server Washington Post. Známý americký deník již tradičně tvrdě odsoudil zdrženlivý přístup americké vlády k syrskému konfliktu.

Panika v New Yorku: Mladík šlápl v Central Parku na výbušninu, exploze mu téměř utrhla nohu

04.07. 09:42

New York - Mladík v newyorském Central Parku v neděli šlápl na dosud blíže neupřesněnou výbušninu, exploze mu téměř utrhla nohu. Obyvatelé amerického velkoměsta nyní žijí ve strachu.

Před americkým konzulátem se odpálil sebevražedný útočník

04.07. 07:58

Rijád - Před americkým konzulátem v saúdskoarabském městě Džidda se v pondělí brzy ráno odpálil sebevražedný atentátník. Při výbuchu byli zraněni dva lidé, zemřel pouze útočník.

Dívka (15) řekla přítelovi, že je těhotná. Ten to neunesl a umlátil ji lopatou

Aktualizovali jsme 3.7.2016, 21:48, 03.07. 19:45

Salt Lake City - Byla to láska jako z harlekýnky. Patnáctiletá Anička se zamilovala do o rok mladšího spolužáka. Do deníčku si psala zamilované řádky a představovala si společnou budoucnost. Nic ovšem nemohlo být dál pravdě.

USA jsou úhlavní nepřítel, kdo věří Západu, přišel o rozum, řekl Chamenei před studenty

Aktualizovali jsme 3.7.2016, 16:53, 03.07. 10:07

Teherán - Pro íránského ajatolláha Alí Chameneího zůstávají Spojené státy úhlavním nepřítelem. Dnes odmítl jakoukoli koordinaci regionálních otázek s USA, zejména pokud jde o Sýrii.

Otřesné chování řidičky: Opilá srazila chodce a vláčela ho dál po kapotě

03.07. 16:01

Los Angeles - Naprosto otřesně se zachovala mladá žena po noci strávené v různých barech. Nejen, že opilá sedla za volant, ale cestou domů srazila a zabila chodce. To ovšem pořád není to nejhorší.

Žena spáchala na svých čtyřech dětech odporný čin. I policie nechtěla věřit vlastním očím

Aktualizovali jsme 3.7.2016, 14:54, 02.07. 16:40

Memphis - Policisté, zvláště ti zkušení, jsou zvyklí na ledacos. Jsou ovšem věci, na které je nedokáže připravit výcvik, ani léta služby. Třeba když matka brutálně ubodá čtyři své děti.

Nebojíme se vašich triků, řekl nový vůdce Talibanu a vyzval USA k ukončení okupace

02.07. 10:54

Kábul - Mulla Hajbatulláh Achúndzáda se stal novým vůdce Talibanu 25. května a teprve dnes přišel s prvním veřejným prohlášením. Vyzval v něm Američany, aby ukončili "okupaci" Afghánistánu.

USA úspěčně cvičí rebely v Sýrii. Z Pentagonu jde chvála

01.07. 16:36

Washingon – Za své předchozí pokusy financovat a vycvičit syrské rebely Spojené státy v minulosti sklidily spíš posměch než chválu. Nyní ale oficiální americký server Voice of America informuje, že obnovený a pozměněný program má v Sýrii úspěch.

reklama
Fotogalerie