Články k tématu: USA

Prokurátor OSN chce Asada za mřížemi, sestavuje databázi jeho válečných zločinů

08.06. 11:55

Damašek/Washington – S pokračující syrskou krizí se zvyšuje tlak na Spojené státy, aby upustily od snah o svržení syrského prezidenta Bašára Asada a spolupracovaly na porážce syrských teroristických skupin v čele s Islámským státem. David Crane, bývalý vrchní prokurátor OSN, který v současnosti…

Obama se setká se Sandersem, o schůzku požádal senátor

08.06. 10:05

Washington - Bernie Sanders, který je rivalem Hillary Clintonové v souboji demokratů o Bílý dům, se ve čtvrtek sejde s prezidentem Barackem Obamou. O schůzku požádal sám vermontský senátor.

Clintonová na vrcholu: Zvítězila v souboji o demokratickou nominaci

08.06. 08:32

Washington - Hillary Clintonová (68) ohlásila své vítězství v boji o demokratickou nominaci do listopadových prezidentských voleb. Konkurent Bernie Sanders je ale připraven její triumf zpochybnit.

reklama

Migranti si našli novu taktiku: Skupují domy a vytlačují původní obyvatele

Aktualizovali jsme 7.6.2016, 22:15, 07.06. 15:00

Miami - Největší město v jihovýchodní části Floridy postupně obsazují migranti. Skupováním bytů tak vytlačují původní obyvatele.

Panama Papers odhalují, jak klienti ukryli miliony

07.06. 21:52

New York - Američan William Ponsoldt během let vydělal desítky milionů dolarů díky tomu, že dokázal vybudovat mnoho úspěšných firem. Renovoval obytné budovy v New Yorku, choval arabské koně, vedl jachtklub na Bahamách, kamenolom v Michiganu, továrnu na automobilové součástky v Kanadě a dokonce i…

Rusko v Sýrii něco chystá. Co na to USA?

07.06. 14:04

Damašek/Moskva – Ačkoliv ruský prezident Vladimír Putin v březnu letošního roku oznámil, že se Rusko ze Sýrie stahuje, přítomnost v zemi zatím stále udržuje. Zpravodajský server Al Monitor se domnívá, že se připravuje na další ofenzívu proti teroristickým skupinám.

Vzpomínka na boxerskou legendu Muhammada Aliho. Změnil svět a inspiroval řadu lidí

07.06. 10:19

Washington – Tento víkend zemřel Muhammad Ali, boxer a člověk, který byl pro mnohé inspirací. Britský deník The Guardian vzpomíná, jak Ali měnil svět.

Chybné odhady radioaktivních účinků. Atol Bikini je po testech jaderných zbraní stále v ohrožení

07.06. 09:49

Washington - Atol Bikini, místo, kde USA ve 40. a 50. letech provedly mnoho testů jaderných zbraní, má stále znepokojivě vysokou hodnotu radiace. Podle vědců už dávno mělo radioaktivní záření klesat, jenže se tak neděje.

Tropická bouře Colin míří na Floridu a nabírá na síle

07.06. 08:32

Tampa - Florida se připravuje na příchod tropické bouře Colin, která v noci na dnešek nad Mexickým zálivem nabrala na rychlosti. Zhruba 7600 obyvatel v oblasti Tampa Bay se už ocitlo bez elektřiny.

Na Floridu se řídí hurikán. Vyhlášen stav nouze

06.06. 20:51

Tallahassee (USA) - Florida se připravuje na tropickou bouři Colin. Ta podle Národního střediska pro hurikány (NHC) zasáhne pobřeží.

Matka, jejíž syn spadl do výběhu goril, se vyhne obvinění

06.06. 20:21

Cincinnati (USA) - Americká prokuratura nevznese žádné obvinění proti matce, jejíž tříletý syn na konci května spadl do výběhu goril.

Americký trh práce slábne. Je nejhorší za sedm let

06.06. 19:32

New York - Situace amerického trhu práce byla v květnu nejhorší za sedm let.

Americký stát přijal uprchlíky, třetina z nich má tuberkulózu

06.06. 15:19

Vermont – Americký stát Vermont od roku 2013 celkem přijal asi 900 uprchlíků. Jak nyní informuje investigativní zpravodajský server Vermont Watchdog, více než třetina z nich trpí nebezpečnou tuberkulózou.

USA chtějí peníze z prodeje zbraní státům EU, izolují tak Rusko, říká analytička

06.06. 10:24

Strategie Spojených států v Evropě je zaměřena na posílení kontroly nad Evropskou unií a státy NATO, izolaci Ruska a větší prodej vojenské techniky evropským spojencům s cílem zajistit enormní zisky americkému vojensko-průmyslovému komplexu. S uvedeným názorem vystoupila americká…

Mentalita studené války, sabotáže. Napětí mezi Čínou a USA roste

06.06. 08:10

Peking/Washington – Vztahy mezi Spojenými státy americkými a Čínou jsou v posledních měsících velmi napjaté; mimo jiné i kvůli situaci v Jihočínském moři. Čínský admirál Sun Ťien-kuo z čínského námořnictva ale nyní popřel, že se Čína chce izolovat. Více informací přinesl americký oficiální…

Situace mezi Čínou a USA se vyostřuje. Toto vzkázal Pekingu ministr zahraničí Kerry

Aktualizovali jsme 5.6.2016, 21:12, 05.06. 09:22

Ulánbátar - Ministr zahraničí USA John Kerry během návštěvy Mongolska prohlásil, že pokud Čína bude kontrolovat cizí letadla nad Jihočínským mořem, budou to Spojené státy považovat za provokaci. Peking si taková slova nenechal líbit.

Trump chce deportovat 11 milionů lidí. To je zcela nepřijatelné, říká Clintonová

Aktualizovali jsme 5.6.2016, 11:38, 04.06. 22:00

Los Angeles - Výroky Donalda Trumpa jsou nenávistné, předpojaté a zcela nepřijatelné, řekla dnes Hillary Clintonová v reakci na jeho slova o přistěhovalcích.

Z Los Angeles museli evakuovat tisíce lidí, zuří tam lesní požár

05.06. 09:11

Los Angeles - Ohromný lesní požár trápí od sobotního odpoledne hasiče v americkém Los Angeles. S ohněm bojují desítky hasičů, požár se vymkl kontrole a rozšířil se na území minimálně 200 akrů. Hasiči museli začít evakuovat tisíce lidí.

JAR terčem teroristických útoků? USA varovaly velvyslanectví

04.06. 16:38

Pretoria - Teroristé plánují útoky proti obchodním střediskům v JAR, která navštěvují Američané, varovalo dnes velvyslanectví USA v Pretorii. Jihoafrická republika se přitom považuje za stabilizovanou demokracii, kde islamisté nemají velký vliv.

V USA vybuchly vagóny s ropou. Masivní oblaka kouře jdou vidět kilometry daleko

04.06. 14:02

Mosier (USA) - Masivní oblaka černého kouře se linula z požáru, který se v pátek odpoledne rozhořel po vykolejení vlaku převážejícího ropu. K železniční nehodě došlo na hranicích amerického Oregonu a Washingtonu u města Mosier, vykolejilo 11 vagónů, z toho čtyři začaly hořet.

Obama už je bez kuráže? Váhá s velkou humanitární intervencí, říká komentátor

04.06. 12:45

Jak konflikt v Sýrii zuřil a přeléval se přes hranice, Fareed Zakaria začal být skeptický, že by americký vojenský zásah mohl vyřešit složité politické a náboženské problémy v srdci této krize. Americký politolog zdůrazňuje, že zůstává skeptický i nadále a je rád, že Obamova administrativa váhá se…

Legendární boxer Muhammad Ali podlehl zákeřné nemoci

04.06. 10:31

Phoenix - Jeden z nejlepších boxerů všech dob Muhammad Ali zemřel v pátek večer v nemocnici ve Phoenixu. Informovala o tom televize NBC News s odvoláním na mluvčího rodiny. Čtyřiasedmdesátiletý olympijský vítěz byl hospitalizován tento týden kvůli dýchacím potížím.

Hrdina nebo vrah? Manžel ubil muže, který se pokusil znásilnit jeho ženu. Hrozí mu trest

Aktualizovali jsme 3.6.2016, 21:59, 03.06. 09:07

New York - Muž z New Yorku čelí obvinění ze zabití kvůli tomu, že ubil násilníka, který vnikl do jeho domu a pokusil se znásilnit jeho ženu. Ta se zvládla útočníkovi vytrhnout a zavolat o pomoc.

Muž se neudržel a v soudní síni se vrhl na vraha

Aktualizovali jsme 3.6.2016, 19:40, 03.06. 14:37

Washington - Pořádné pozdvižení způsobil u soudu v USA muž, kterému souzený násilník zavraždil dceru. Přes stůl se totiž vrhl na obžalovaného, který se při projednávání tří vražd přihlouple usmíval.

reklama
Fotogalerie