Články k tématu: USA

Psí park v USA nemůžou využívat psi. Kde je chyba?

13.06. 16:36

Trenton - Nečekanou zprávu přinesly pro všechny pejskaře ve městě Pompton Lakes úřady. Nejprve jím byl postaven speciální park, jen aby se vzápětí zjistilo, že díky starému zákonu v něm nemůžu být žádní psi puštěni na volno. Informuje server NorthJersey.com.

Budou Trumpa jeho extrémní postoje stát křeslo v Bílém domě? Jeho oblíbenost prý klesá

13.06. 15:34

Washington – Americký magnát a podnikatel Donald Trump mnohé překvapil svým drtivým úspěchem v republikánských primárkách. Politický analytik Michael A. Cohen ale pro deník The Guardian upozorňuje, že jeho oblíbenost na post prezidenta Trumpovi zřejmě stačit nebude.

Nová fakta: Střelec v Orlandu zabil 49 lidí. Jak probíhala záchrana rukojmích?

13.06. 15:15

Orlando - Americká policie dnes na tiskové konferenci upřesnila počet obětí střelby v nočním klubu v Orlandu, je jich 49. Do původního počtu 50 byl zahrnut i útočník Omar Mateen, kterého zásahový oddíl při akci zabil.

reklama

Počet jaderných hlavic klesá. Rusko a USA se však svých sil nehodlá vzdát

13.06. 13:09

Stockholm - Podle Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI) loni klesl počet jaderných hlavic ve světě. Žádná z devíti jaderných velmocí ale nenaznačila, že by byla ochotna vzdát se nukleárních zbraní.

Svoboda zabíjí: USA pod palbou kritiky

13.06. 10:59

Prvotní reakcí na odporný zločin na Floridě – nejhorší masovou střelbu v dějinách USA – musí být soustrast a solidarita s oběťmi, těmi, kdo je milovali, a celým městem Orlando, píše britský server The Guardian ve svém úvodníku. Konstatuje, že je šokující, když lidé, kteří si vyšli večer ven…

Manželka vraha z Orlanda promluvila: Byl to normální člověk se smyslem pro humor, pak se vše změnilo

13.06. 10:02

Orlando - Omar Mateen, který v americkém Orlandu zabil v nočním klubu 50 lidí, byl normální pobožný člověk se smyslem pro humor. Tak ho popsala jeho bývalá manželka Sitora Yusifiyová s tím, že po nějaké době se vše zlomilo.

Vrah z Orlanda si svůj cíl pečlivě vybral. Dbal na to, aby v klubu bylo co nejvíce lidí

13.06. 09:44

Orlando - Výpověď majitele jiného baru v Orlandu naznačuje, že si střelec Omar Mateen vybíral z vícero klubů. Také podle FBI je takový scénář dosti pravděpodobný.

Už přichází, umřu tady. Mami, miluju tě. Slova na rozloučenou obětí z nočního klubu

13.06. 09:30

Orlando – Při střelbě v americkém nočním klubu ve floridském Orlandu zemřely desítky lidí. V době útoku však bylo uvnitř klubu asi 230 lidí. Někteří přitom zoufale psali o pomoc a příbuzným posílali zprávy o tom, jak je milují. A že již brzy zemřou.

Byl útočník z Orlanda ''pouhý'' násilník nebo islamista? Každý bude věřit tomu, čemu bude chtít, říká komentátor

13.06. 09:15

Praha – Spojené státy se jen velmi pomalu vzpamatovávají z útoku na noční klub v Orlandu, při kterém zemřelo 50 lidí včetně střelce. Nad incidentem se zamýšlí i komentátor Českého rozhlasu Jan Fingerland.

USA truchlí za oběti masakru: Lidé zapalují svíčky, nosí květiny, Empire State Building se ponořil do tmy

13.06. 09:02

Washington - V USA se konají pietní shromáždění na počest obětí masakru, při kterém Omar Mateen v orlandském gay klubu zabil 50 lidí a dalších 53 zranil. Londýnští organizátoři pochodu gay pride již ohlásili, že oběti střelby připomene minuta rozjímání.

Byl to naprostý chaos, všude byla krev. Svědci popisují peklo v Orlandu

13.06. 08:49

Orlando - Jeden z nejpopulárnějších gay klubů ve floridském Orlandu na sobotu inzeroval "latinskou noc" a byla v něm hlava na hlavě. Uprostřed zábavy se začaly ozývat praskavé zvuky, petardy to však nebyly... Svědci popisují peklo, které rozpoutal islamista Omar Mateen (29).

Střelec z Orlanda se chtěl stát policistou. Prošel dvěma prověrkami

13.06. 08:05

Washington - Svět se dozvídá další informace o střelci z Orlanda. Omar Mateen, který v neděli v noci zastřelil v klubu 50 lidí, byl dlouholetým zaměstnancem největší světové firmy pro bezpečnostní služby G4S a měl od ní k dispozici služební zbraň. Prošel také dvěma bezpečnostními prověrkami.

První fotografie střelce z nočního klubu: Už v dřívější době měl násilné sklony

12.06. 20:31

Orlando - Na veřejnosti se objevily první fotografie střelce z gaybaru ve floridském Orlandu. Američan afghánského původu Omar Mateen zastřelil nejméně 50 lidí, což z něj udělalo jednoho z nejhorších masových vrahů v historii USA a vůbec nevražednějšího střelce. Jeho otec žijící v Miami promluvil o…

Rasista a demagog: Republikánští sponzoři jsou pobouřeni Trumpovou nominací

12.06. 13:26

Washington - Skupina republikánských sponzorů ostře nesouhlasí s očekávanou nominací Donalda Trumpa do listopadových prezidentských voleb.

Originální obhajoba: Jsem impotentní a ona je moc tlustá, nemohl jsem jí znásilnit, hájí se muž

12.06. 12:02

Washington - Násilníci obvinění ze znásilnění často přicházejí s výmluvami typu, že vlastně o žádné znásilnění nešlo, nebo že si nic nepamatují. Americký právník Dan Nelson je ovšem všechny hravě strčí do kapsy.

VIDEO: Policistka dvě hodiny seděla na silnici. Zažila zřejmě nejtěžší případ v životě

11.06. 23:22

Nové Mexico - Policistka Brandi Madridová má za sebou zřejmě nejtěžší případ v životě. Dvě hodiny totiž hovořila s mužem, který přelezl ochranný plot u silničního nadjezdu a chtěl spáchat sebevraždu. To se nakonec nestalo a Madridová mu tak zachránila život.

Válka, či mír? USA čelí zásadní volbě, tvrdí analytik

Aktualizovali jsme 11.6.2016, 20:54, 11.06. 13:14

Hillary Clintonová se tento týden zapsala do historie a stala se první ženou nominovanou na prezidentský úřad jednou z velkých amerických politických stran, konstatuje Amir Handjani, expert na mezinárodní vztahy z think tanku Atlantic Council. V komentáři pro server Reuters nicméně varuje před…

Líbání zabíjí: Ženu zemřela po jediném polibku od přítele

11.06. 16:54

Montreal - Že polibek smrti existuje jen v pohádkách? Omyl! Tím nejhorším možným způsobem se o tom přesvědčila mladá Kanaďanka z Montrealu. Zemřela poté, co ji nový přítel dal pusu.

Dívka si nevzala podprsenku. Rozpoutala ve škole skandál

Aktualizovali jsme 10.6.2016, 22:03, 10.06. 08:21

Helena (USA) - Oblečení je pro spoustu lidí velké téma - řeší, co (ne)nosit, pro jakou příležitost je který kousek ze šatníku nejvhodnější a které barvy nikdy nekombinovat. Ale občas může i nevinné oblečení rozpoutat skandál.

Muž nechtěl odhodit kámen, policie po něm vystřelila

10.06. 20:45

Dallas – Na letišti Love Field v Dallasu se střílelo. Policie několikrát vypálila na muže, který s kamenem v ruce kráčel k policistům a ani přes výzvy ho nechtěl odložit.

Google manipuluje s volbami? Amerikou otřásá skandál

Aktualizovali jsme 10.6.2016, 18:52, 10.06. 11:11

Washington – Americký počítačový gigant Google bývá často obviňován z narušování soukromí a dalších přečinů kvůli svému dominantnímu postavení na poli internetových vyhledávačů. Americký server The Daily Caller nyní upozornil, že se objevily spekulace ohledně možné manipulace amerických voleb touto…

Amerika má "lék" proti islamofobii. Vznikla tato reklama + VIDEO

10.06. 13:47

Washington - Reklamní kampaň Rady pro americko-islámské vztahy (CAIR), která má vazby na nechvalně známé Muslimské bratrstvo, radí každému, kdo chová „nesnášenlivost" vůči muslimům, nebo kdo věří, že velké množství stoupenců islámu by mohlo představovat nebezpečí pro USA, aby si vzali…

Rusko prý nechce válku. USA předložilo zajímavý plán

Aktualizovali jsme 9.6.2016, 13:07, 09.06. 12:04

Moskva - Ruská federace nechce riskovat válku se Západem a ráda by předcházela možným konfliktům mezi ní a Spojenými státy. Washingtonu proto předložila nový plán.

Trumpova posila: Jeho projev pomáhal vytvořit Reaganův exdiplomat

09.06. 08:57

Washington - Na vytvoření dubnového projevu Donalda Trumpa, ve kterém nastínil zahraniční politiku USA v případě svého zvolení do Bílého domu, se podílel i Richard Burt. Ten působil jako diplomat za éry republikánského prezidenta Ronalda Reagana.

reklama
Fotogalerie