Články k tématu: USA

Porážka IS? Úspěch přinese více problémů než neúspěch, varuje expert

Aktualizovali jsme 14.5.2016, 13:18, 14.05. 09:54

Irák jako země se rozpadá. Bombové útoky v Bagdádu z tohoto týdne, které zabily více než 90 lidí, jen dále připomínají že toto místo zůstává hluboce nestabilní a násilné, konstatuje Fareed Zakaria ve svém komentáři pro server Washington Post. Politolog a publicista tvrdí, že z celé situace lze…

Rusko čelí kritice ze strany USA kvůli vojenským akcím

13.05. 20:12

Washington - Spojené státy spolu se zeměmi na severu Evropy považují počínání ruské armády v oblasti Baltu a severní Evropy za agresivní.

Budou USA menší? Delegáti budou hlasovat o odtržení jednoho státu

13.05. 17:17

Washington – Republikánští delegáti v americkém Texasu budou na státním shromáždění Republikánské strany hlasovat o odtržení tohoto státu od USA. Informoval o tom americký deník TIME.

reklama

Ruskou odvetnou akci za štíty nad Evropou odnese Rumunsko a Polsko, píše ruský tisk

13.05. 13:03

Moskva - List Novaja gazeta analyzuje možné reakce Ruska na čtvrteční spuštění protiraketového systému v Rumunsku, podobné zařízení má vzniknout i v Polsku. Podle oficiálního stanoviska Washingtonu je štít ochranou proti balistickým raketám Íránu, Moskva to ale vidí jinak.

USA ztrácí víru v demokracii? Politolog varuje před budoucností

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 12:24, 13.05. 07:56

Mohou Američané opustit přísná pravidla demokracie a nechat se svést tyranií? Tuto otázku pokládá úvodem svého komentáře pro server New York Times politolog Jim Sleeper, který přednáší na prestižní Yale Univerzity. Zamyslel se v něm nad současnou perspektivou demokracie ve Spojených státech.

Podpora populistů? Problém je v novinářích, neměli bychom se divit, říká australský autor

13.05. 11:50

Sydney - Napříč kontinenty roste podpora populistických politických stran a jejich vůdců. Podle Benjamina Moffitta, australského autora nové knihy s názvem Celosvětový růst populismu, by nás obliba tohoto směru neměla překvapovat.

Co se stalo s Trumpem? Zmírňuje své výroky proti muslimům

13.05. 10:38

Washington – Donald Trump, americký magnát a kandidát na prezidenta USA, který už má republikánskou nominaci na dosah ruky, proslul svými kontroverzními výroky, z nichž jedním byl i návrh zákazu vstupu muslimům do země. Toto tvrzení ale nyní podle serveru Politico Trump mírnil.

USA degradovaly velitele námořnictva za incident v íránských vodách

13.05. 10:07

Washington - Námořnictvo USA degradovalo velitele dvou člunů v Perském zálivu, které se v lednu dostaly do íránských výsostných vod. Íránci poté posádku 15 hodin zadržovali.

Situace v Sýrii se vyostřuje. Svět čeká velké rozhodnutí, varuje expert

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 09:46, 12.05. 08:08

Syrský konflikt je v mnoha ohledech mimo kontrolu a zůstává hluboce znepokojivý, parafrázuje expert na Blízký východ Fawaz Gerges slova amerického ministra zahraničí Johna Kerryho pronesená počátkem května, když se snažil zachránit dva měsíce staré křehké příměří, které je blízko kolapsu. Profesor…

Nejstarší žena světa, Američanka Jonesová zemřela. Bylo jí 116 let

13.05. 09:40

New York - Zemřela Američanka Susannah Mushatt Jonesová, považovaná za nejstaršího člověka světa. Bylo jí 116 let. Nyní je za nejstarší osobu pokládána Emma Moranová z Itálie, jíž je 116 let.

EU nemá problémy kvůli uprchlíkům, měla je už dávno. A co teprve NATO...

13.05. 09:12

Praha - Americký stratég George Friedman v rozhovoru pro natoaktual.cz, který zveřejnil server idnes.cz, varoval, že problémy Evropské unie nevznikly uprchlickou krizí, problémy prý toto uskupení provází od počátků.

Matka nechala dítě v rozpáleném autě a odešla. Vrátila se večer k bezvládnému tělíčku

12.05. 18:43

Gluckstadt - Nezodpovědná Američanka nechala svou dvouletou dcerku v rozpáleném autě! Prý si myslela, že už děvčátko odvedla do školky, a v klidu odešla do práce. Batole po celém dni v rozžhaveném autě zemřelo.

Co stojí za migrační vlnou a jaká je budoucnost? Expert odhalil překvapivé závěry

12.05. 14:53

Washington - Klimatické změny podle amerického výzkumného pracovníka a novináře, Jonathana Marshalla, působily jako katalyzátor politického neklidu v Sýrii a vedly k vlně migrace. Extrémní sucho navíc podle něj bude znamenat zvyšující se počet lidí prchajících ze svých vlastí na Blízkém východě či…

VIDEO: Američané spustili protiraketový štít v Rumunsku

12.05. 14:45

Deveselu/Moskva - Američané dnes uvedli do provozu protiraketový štít v Rumunsku, má chránit evropské členy NATO před balistickými raketami. Proti projektu dlouhodobě protestuje Rusko, aliance ale tvrdí, že systém není namířen proti Moskvě.

Muž pykal 17 let za vraždu, kterou nespáchal, kde se stala chyba?

12.05. 14:45

Washington - Soud v USA zprostil viny muže odsouzeného na doživotí za vraždu šestnáctileté dívky. O jeho nevinně rozhodl test DNA. Ve vězení strávil podle portálu Daily Mail 17 let.

Moc IS oslabuje? Boje pokračují hladce, ale má to háček

12.05. 10:36

Washington – Teroristická skupina Islámský stát (IS) stále patří k největším teroristickým hrozbám současnosti. Boj proti této skupině probíhá jak vojensky, tak například i ekonomicky. Americký oficiální server Voice of America informuje, že tyto snahy pokračují dobře, ale nikoliv ideálně.

Clintonová prezidentkou: Svět zavede do války, varuje novinář

12.05. 10:05

Washington – Americké prezidentské volby podle mnohých expertů budou znamenat souboj mezi Donaldem Trumpem a Hillary Clintonovou. Robert Parry, americký investigativní novinář, ale varuje, že pokud se Clintonová stane prezidentkou USA, pro svět to bude znamenat vyhrocení konfliktů.

Vědci si posvítili na složení hamburgerů. Některé přísady byly opravdu nechutné

Aktualizovali jsme 11.5.2016, 19:21, 11.05. 15:06

New York – Američtí výzkumníci zkoumali 258 hamburgerů, které se běžně prodávají v řetězcích rychlého občerstvení. Když zkoumali přísady, v některých kouscích našli opravdu nechutné věci.

NATO versus Rusko: Hrozí další studená válka?

11.05. 19:05

Washington - NATO musí být velmi opatrné, aby ve vztahu s Ruskem nevyvolalo další studenou válku, varuje bývalý americký ministr obrany, Chuck Hagel. Jak podle něj postupovat?

Zneškodnění IS bude dlouhé a nehezké, upozorňuje šéf zpravodajské služby

11.05. 13:09

Washington - Americké bomby stále padají na země jako Afghanistán, Irák či Sýrie. Mnozí z chaosu v oblasti Blízkého východu vidí právě USA. Většina se však shoduje, že je nutné porazit Islámský stát. To se prý podaří, avšak situace se podle Jamese Clappera v brzké době nezmění.

Trump vyhrál primárky v Západní Virginii, Clintonová poražena Sandersem

Aktualizovali jsme 11.5.2016, 10:54, 11.05. 08:41

Washington - Jak se předpokládalo, republikán Donald Trump si zajistil vítězství v primárkách v Západní Virginii. Za demokraty sice bodoval senátor Bernie Sanders, jeho soupeřka Hillary Clintonová ale i tak zůstává favoritkou na zisk prezidentské nominace.

Vojenské mise USA jsou nelegální? Obama čelí žalobě

11.05. 10:44

Kapitán Nathan Michael Smith, osmadvacetiletý americký armádní zpravodajský důstojník vyslaný do Kuvajtu, kde pomáhá s vedením války proti Islámskému státu (IS), není žádný potížista, přesto však minulý týden zažaloval prezidenta USA Baracka Obamu, připomíná úvodník serveru New York Times. Vlivný…

Nový trend ve světě terorismu: Nejen muži se zapojují do násilných činů

11.05. 10:23

Washington ­ Lidé si mezinárodní terorismus a teroristické útoky často spojují spíše s muži. Americký oficiální server Voice of America ale varuje, že se tento fakt v poslední době mění a přibývá žen, které se do mezinárodního terorismu zapojují.

Rusko staví novou raketu, čím odpoví USA?

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 21:14, 10.05. 10:12

Washington, Moskva - Rusko i nadále posiluje svoji armádu. Podle magazínu National Interest nyní vyvíjí největší mezinárodní balistickou raketu s názvem Sarmat. A USA by se prý měly obávat.

reklama
Fotogalerie