Články k tématu: USA

S volbou Trumpa nesouhlasí ani někteří republikáni. Vedení si musí uvědomit, že se strana mění

06.05. 19:10

Washinton – Americký prezidentský kandidát Donald Trump rozhodně patří k nejkontroverznějším postavám dnešní politické scény. Tento fakt se odráží i v Republikánské straně, jejímž kandidátem se s vysokou pravděpodobností stane, ačkoliv s tím někteří její členové nesouhlasí. Reportérka Lucia…

Ekonomická úroveň USA klesá, nedaří se vytvářet nová pracovní místa

06.05. 15:58

Washington - Míra nezaměstnanosti v USA zůstala v dubnu na pěti procentech, kam stoupla v březnu z únorového osmiletého minima 4,9 procenta. Vytvářet nová pracovní místa se příliš nedaří.

I v době smartphonů chtějí lidé stále číst, ukázal průzkum

06.05. 15:44

Washington - Informace se na nás dnes valí rychlým tempem z nejrůznějších zdrojů a zdá se, že většina lidí tíhne spíše ke krátkým zvukovým záznamům či zprávám na sociálních sítích. Nicméně nejnovější americká studie uvádí, že lidé mají stále chuť číst i delší novinové zprávy a články a to i na…

reklama

Vztah Ukrajiny a NATO v ohrožení, kde je problém?

06.05. 15:12

Washington - Budoucí vztahy Ukrajiny s NATO jsou značně nejisté, napsal dnes expert na východoevropské reformy Josh Cohen v komentáři zveřejněném agenturou Reuters. Důvodem jsou protichůdné názory a postoje, které přícházejí od diplomatů USA.

Trump bez peněz? Rozjel novou hru a shání sponzory pro svojí kampaň

06.05. 09:04

Trump - Donald Trump učinil první kroky k zajištění financí pro rozhodující etapu kampaně, v níž se patrně utká s Hillary Clintonovou. Realitní magnát včera prohlásil, že existuje čtyřicetiprocentní možnost, že viceprezidenský úřad nabídne některému ze svých bývalých rivalů.

Šéf demokratů Reid varuje před Trumpem

06.05. 08:12

Washington - Šéf demokratů v americkém Senátu Harry Reid sice věří v debakl Donalda Trumpa, který má za republikány nakročeno k zisku nominace na post prezidenta USA, nicméně zároveň varoval před přílišným optimismem.

Americký novinář musí kvůli Trumpovi sníst svůj článek

05.05. 22:22

Washington - Novinář listu The Washington Post Dan Milbank před sedmi měsíci slíbil, že pokud voliči republikánů do boje o Bílý dům pustí miliardáře Donalda Trumpa, sní svůj článek. Den se sešel se dnem a Trump zůstal jediným kandidátem republikáni a novinář už přemýšlí, na jaký způsob článek sní.

USA má starosti, v boji proti IS jim v cetě stojí překážka

05.05. 15:11

Bagdád/Washington – Teroristická skupina Islámský stát (IS) představuje hrozbu pro celý svět. Nejintenzivnější boje proti ní probíhají v Sýrii a Iráku. Americký oficiální server Voice of America ale nyní varuje, že má Washington ohledně situace v Iráku velké starosti.

Nový systém protivzdušné obrany z rukou Ruska

05.05. 13:15

Washington/Moskva - Rusko vyvíjí nový mobilní systém protivzdušné obrany pro jejich elitních výsadkáře, upozorňuje Dave Majumdar, redaktor časopisu National interest a specialista na obranu.

Trump je jediným republikánským kandidátem na prezidenta, analytici to vidí černě

05.05. 10:58

Washington - Realitní magnát Donald Trump zůstal jediným kandidátem republikánů na post prezidenta USA, pozici má ale nelehkou. Je totiž neoblíbený mezi velkou částí republikánských voličů, především u žen a nebělošské populace.

Další z bojovníků o Bílý dům skončil. Trump je ve vedení, jaké budou jeho další kroky?

05.05. 10:44

Washington – Prezidentské volby v USA nabírají nový směr poté, co poslední z republikánských rivalů Donalda Trumpa, ohijský senátor John Kasich, oznámil ukončení své prezidentské kampaně. Americký deník TIME přinesl informace o tom, jaké další kroky Donald Trump chystá.

Další absurdní americká žaloba: Řetězec Starbucks dává do nápojů moc ledu

03.05. 15:11

Chicago - Absurdními žalobami jsou Spojené státy nechvalně proslulé a už je tady další případ. Nespokojená zákaznice zažalovala řetězec Starbucks za to, že do studených nápojů přidává příliš mnoho ledu. Za újmu žáda pět milionů dolarů.

IS zničíme a Trump nám nevadí, hlásá šéf CIA

03.05. 12:35

Washington – O boji proti terorismu i Donaldu Trumpovi v rozhovoru pro americkou televizní stanici NBC mluvil John Brennan, ředitel americké CIA (Central Intelligence Agency), která je americkou zpravodajskou agenturou.

Trump by řešil spory násilím, pustil se i do Obamy

03.05. 07:56

Indianapolis - Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump by řešil spory násilím, pokud selže diplomatické vyjednávání. Kontroverzní republikán prohlásil, že pokud se ruské letouny příliš přiblíží, měly by americké stroje střílet.

Zabití Usámy bin Ládina? Operace je po pěti letech stále zahalena tajemstvím

02.05. 17:50

Islámábád/Washington – Právě dnes uplynulo pět let od zabití nechvalně proslulého teroristy Usámy bin Ládina. Indická média The Tribune, NDTV a The Indian Express ale s odkazem na amerického investigativního novináře a držitele Pulitzerovy ceny Seymoura Hershe uvádí, že se ohledně okolností, které…

Vyhraje Cruz nebo Trump? Důležité primárky v Indianě jsou za rohem

02.05. 17:04

Washington - V americkém státě státě Indiana budou voliči v úterý rozdělovat své delegáty celostátní nominační konference. Jde o velice důležité primárky, které rozhodnou o dalším vývoji v republikánském táboře.

USA nás svým chováním vedou k jaderné válce. Je potřeba spolupráce s Ruskem, varuje odborník

Aktualizovali jsme 2.5.2016, 16:58, 02.05. 12:56

Moskva/Washington – Vztahy mezi Spojenými státy americkými a Ruskem jsou stále velmi napjaté. Gilbert Doctorow, historik a spisovatel, který se specializuje na Východní Evropu a Rusko, varuje, že by současný přístup Spojených států mohl vést až k vyhrocení situace.

Trump je pod palbou ostrých slov: Je to tyran a rasista

02.05. 16:42

Donald Trump se nehodí na prezidenta Spojených států. Tvrdí to mnoho lidí – politici z obou největších amerických stran, ekonomové, experti, přední byznysmeni – ale zdá se, že miliony republikánských voličů v primárkách nenaslouchají, konstatuje úvodník amerického serveru Los Angeles Times.…

V Tibetu byla nalezena těla horolezců z roku 1999

02.05. 15:55

Káthmándú - Na osmitisícovce Šiša Pangma v Tibetu byla minulý týden nalezena těla dvou amerických horolezců Alexe Lowea a Davida Bridgese, v říjnu 1999 je zabila mohutná lavina. Ostatky by měly být nyní vyzvednuty z ledu.

Nátlak USA na EU? Šéf vyjednávacího týmu to popírá

02.05. 15:34

Brusel - Organizace Greenpeace dnes zveřejnila dokumenty, podle kterých USA vyvíjejí enormní tlak na EU při jednáních o dohodě TTIP. Šéf unijního vyjednávacího týmu Ignacio Garcia Bercero informace popírá.

Tajná zpráva o útocích z 11. září bude brzy zveřejněna, oznámila CIA

Aktualizovali jsme 2.5.2016, 11:22, 02.05. 07:59

Washington - CIA přiznala, že zpráva o útocích z 11. září 2001 obsahuje tajnou kapitolu o 28 stranách, která se týká "předběžných informací o možném spojení Saúdské Arábie s útočníky". Podle Ústřední zpravodajské služby ale dokument netvrdí nic o tom, že by Rijád podporoval teroristy.

Trump nazývá věci pravým jménem, nesnaží se o korektnost, říká spisovatel a novinář

02.05. 11:21

Washington – Donald Trump, kandidát na republikánskou nominaci na prezidenta Spojených států amerických, se rychle stal kontroverzní postavou celých prezidentských voleb. Zatímco někteří kritizují jeho nezkušenost a kontroverzní výroky, pro jiné je nadějí na změnu. Tom Engelhardt, americký…

Před pěti lety byl zabit Usáma bin Ládin. CIA uspořádala na twitteru rekonstrukci akce

02.05. 10:58

Washington - Přesně před pěti lety byl zabit terorista Usáma bin Ládin a americká CIA při té příležitosti uspořádala na twitteru rekonstrukci operace. Sklidila za o kritiku.

Obamova dcera se chystá na Harvard, napřed si ale užije roční volno

02.05. 08:54

Washington - Malia Obamová (17), dcera amerického prezidenta, bude v červnu skládat maturitu a chystá se na Harvard. Na univerzitu nastoupí ale až v roce 2017, rodiče jí totiž dopřejou roční studijní pauzu.

reklama
Fotogalerie