Články k tématu: USA

Trump je pod palbou ostrých slov: Je to tyran a rasista

02.05. 16:42

Donald Trump se nehodí na prezidenta Spojených států. Tvrdí to mnoho lidí – politici z obou největších amerických stran, ekonomové, experti, přední byznysmeni – ale zdá se, že miliony republikánských voličů v primárkách nenaslouchají, konstatuje úvodník amerického serveru Los Angeles Times.…

V Tibetu byla nalezena těla horolezců z roku 1999

02.05. 15:55

Káthmándú - Na osmitisícovce Šiša Pangma v Tibetu byla minulý týden nalezena těla dvou amerických horolezců Alexe Lowea a Davida Bridgese, v říjnu 1999 je zabila mohutná lavina. Ostatky by měly být nyní vyzvednuty z ledu.

Nátlak USA na EU? Šéf vyjednávacího týmu to popírá

02.05. 15:34

Brusel - Organizace Greenpeace dnes zveřejnila dokumenty, podle kterých USA vyvíjejí enormní tlak na EU při jednáních o dohodě TTIP. Šéf unijního vyjednávacího týmu Ignacio Garcia Bercero informace popírá.

reklama

Tajná zpráva o útocích z 11. září bude brzy zveřejněna, oznámila CIA

Aktualizovali jsme 2.5.2016, 11:22, 02.05. 07:59

Washington - CIA přiznala, že zpráva o útocích z 11. září 2001 obsahuje tajnou kapitolu o 28 stranách, která se týká "předběžných informací o možném spojení Saúdské Arábie s útočníky". Podle Ústřední zpravodajské služby ale dokument netvrdí nic o tom, že by Rijád podporoval teroristy.

Trump nazývá věci pravým jménem, nesnaží se o korektnost, říká spisovatel a novinář

02.05. 11:21

Washington – Donald Trump, kandidát na republikánskou nominaci na prezidenta Spojených států amerických, se rychle stal kontroverzní postavou celých prezidentských voleb. Zatímco někteří kritizují jeho nezkušenost a kontroverzní výroky, pro jiné je nadějí na změnu. Tom Engelhardt, americký…

Před pěti lety byl zabit Usáma bin Ládin. CIA uspořádala na twitteru rekonstrukci akce

02.05. 10:58

Washington - Přesně před pěti lety byl zabit terorista Usáma bin Ládin a americká CIA při té příležitosti uspořádala na twitteru rekonstrukci operace. Sklidila za o kritiku.

Obamova dcera se chystá na Harvard, napřed si ale užije roční volno

02.05. 08:54

Washington - Malia Obamová (17), dcera amerického prezidenta, bude v červnu skládat maturitu a chystá se na Harvard. Na univerzitu nastoupí ale až v roce 2017, rodiče jí totiž dopřejou roční studijní pauzu.

Americká výletní loď se po půl století zastaví i na Kubě

02.05. 08:52

Washington - Po 50leté pauze vyplula z floridského Miami na Kubu výletní loď Adonia. Na palubě je 700 cestujících, mezi nimi také američtí Kubánci.

USA vyvíjejí na EU tlak kvůli dohodě TTIP, ukázaly tajné dokumenty

02.05. 08:09

Berlín - Německá média získala od Greenpeace kopie utajovaných dokumentů, podle kterých při jednání o dohodě TTIP vyvíjejí USA velký tlak na Evropskou unii. Washington například hrozí, že zablokuje exportní úlevy pro evropský automobilový průmysl.

Islámský stát za tento rok zabil při útocích už přes dva tisíce lidí a číslo stále stoupá

02.05. 08:05

Washington/Bagdád - Islámský stát podnikl za první čtvrtletí letošního roku nejvíce útoků. Teroristé útočili v Iráku a Sýrii celkem 891krát a zabili při tom více než 2 tisíce lidí. Uvedla to americká bezpečnostní společnost IHS.

Útok na Lékaře bez hranic: Pentagon chce svojí chybu zamést pod koberec?

30.04. 18:07

Souhra chyb, která loni v říjnu vedla americkou bojovou helikoptéru k útoku na nemocnici v afghánském Kunduzu, přičemž zahynulo 42 nevinných lidí a desítky dalších byly zraněny, pramenila z hrubé nedbalosti. Podle úvodníku serveru New York Times se to dá vyčíst ze závěrů zprávy, kterou v pátek…

V převleku pandy vyhrožoval bombovým útokem. Neuvěříte, jak to dopadlo

30.04. 10:09

Baltimore - Zásahové jednotky ve čtvrtek vážně zranili muže (25), který v kostýmu pandy u sídla americké televize Fox v Baltimoru vyhrožoval bombovým útokem. Pod kostýmem měl tabulky čokolády propojené dráty a požadoval odvysílání materiálu o údajném spiknutí vlády.

Virus zika má první obět na území USA

29.04. 21:29

San Juan - Portoriko dnes oznámilo první případ úmrtí člověka nakaženého virem zika na území Spojených států. Informovala o tom agentura AP.

KLDR odsoudila dalšího Američana, dostal 10 let nucených prací

29.04. 16:18

Pchjongjang - Američan korejského původu dostal v KLDR deset let nucených prací. Podle verdiktu byl je muž špion, který se snažil rozvrátit komunistický režim.

Trump vyvolal další bitku. Po mítinku se jeho příznivci a odpůrci do sebe pustili

29.04. 13:05

Costa Mesa - Na jednom z prvních mítinků Donalda Trumpa v Kalifornii se střetli příznivci a odpůrci miliardáře, který je favoritem republikánů na post prezidenta USA. Policie zadržela 20 lidí.

Trump válcuje své soupeře, už i republikáni se smiřují s jeho možnou nominací

29.04. 11:46

Washington – Jak úspěchy Donalda Trumpa u voličů pokračují, celý svět se pomalu začíná připravovat na možnost, že by se mohl stát příštím americkým prezidentem. Deník The Washington Post nyní informuje, že se s možností Donalda Trumpa jako oficiálního republikánského kandidáta začíná smiřovat i…

Jak USA bojuje s IS? Ministr zahraničí Kerry přibližuje detaily

29.04. 11:09

Washington – Teroristická skupina Islámský stát (IS) se do evropského povědomí zapsala zejména teroristickými útoky v Paříži a Bruselu, ale v Sýrii a dalších zemích proti ní probíhají neustálé boje. Americký ministr zahraničí John Kerry v rámci rozhovoru pro americkou televizní stanici Alhurra nyní…

Útoky z 11. září: vláda mate veřejnost a zatajuje pravdu, historik odhaluje proč

29.04. 10:57

Patnáct z devatenácti únosců, kteří provedli útoky z 11. září 2001, bylo občany Saudské Arábie, konstatuje historik Andrew J. Bacevich. V komentáři pro server Los Angeles Times pokládá otázku, co tento fakt znamená.

Usáma bin Ládin je už pět let mrtvý, zlo stále pokračuje

Aktualizovali jsme 29.4.2016, 10:56, 29.04. 10:32

Abbottábád - USA na něj vydaly mezinárodní zatykač v listopadu 1998, později byl zařazen mezi deset nejhledanějších osob na světě a za jeho dopadení vypsal Washington odměnu 50 milionů dolarů. Vytáhlý, vousatý saúdský "král teroru" Usáma bin Ládin byl viněn z celé řady teroristických útoků po celém…

Okamura se opřel do USA. Američané nemají vůbec právo něco takového říkat

29.04. 09:48

Praha – Před několika dny vydalo americké ministerstvo zahraničí zprávu o stavu lidských práv ve světě. Česko je v ní mimo jiné kritizováno za svůj postoj k romské menšině, navíc prý v zemi rostou protimuslimské nálady. Konkrétně je zmiňován i prezident Miloš Zeman. Podle poslance a šéfa hnutí SPD…

Neštěstí, dvouleté dítě zastřelilo svou matku

28.04. 16:31

Milwaukee - Dvouletý chlapec v Milwaukee v americkém státě Wisconsin si hrál na zadním sedadle auta se zbraní partnera jeho matky. Ze zbraně však vyšla rána, která matku zabila.

Ekonomika USA roste pomaleji, než v předchozích měsících

28.04. 16:22

Washington - Ministerstvo obchodu USA dnes vydalo předběžný odhad toho, jak si v prvním čtvrtletí roku 2016 vedla americká ekonomika. Závěry nejsou příliš optimistické.

Trump si našel posilu v boji o Bílý dům

28.04. 11:11

Moskva/Washington – S pokračujícími prezidentskými primárkami ve Spojených státech se zahraniční média o americkou prezidentskou kampaň stále více začínají zajímat. O tom, jak volby v Americe vnímá Rusko a jeho zpravodajská síť RT, napsal bruselský týdeník Politico Europe.

Islámský stát je na kolenou, tvrdí USA

28.04. 09:57

Damašek/Washington – Boje proti teroristické skupině Islámský stát (IS) v Sýrii a Iráku pokračují. Americký server Voice of America uvedl, že podle zástupců USA je skupina zřejmě nejslabší od začátku amerického bombardování.

reklama
Fotogalerie