Články k tématu: USA

Pompeo v Japonsku: Sankce vůči KLDR zůstanou do odzbrojení

08.07. 10:52

Tokio - Šéf americké diplomacie Mike Pompeo dnes při návštěvě Japonska tamní politiky ujistil, že sankce vůči KLDR zůstanou v platnosti, dokud stalinistický režim nedokončí jaderné odzbrojení.

KLDR obvinila USA z gangsterských metod vyjednávání. Spojené státy dělají fatální chybu, vzkazuje Pchjongjang

07.07. 21:56

Pchjongjang - Spojené státy podle KLDR při vyjednávání o jaderném odzbrojení na Korejském poloostrově používají metody gangsterů. Severokorejská agentura KCNA se tak vyjádřila krátce poté, co Pchjongjang navštívil šéf americké diplomacie Mike Pompeo.

Zástupci USA a KLDR se dohodli na vytvoření pracovních skupin pro kontrolu denuklearizace

07.07. 10:44

Pchjongjang - Zástupci USA a KLDR se dohodli na sestavení pracovních skupin, které se budou zabývat "podstatnými věcmi" včetně ověřování snah o dosažení denuklearizace. Rozhovory navazují na dohodu mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, která byla…

reklama

Rodina Anny Frankové se marně snažila dostat do USA, nedostala víza

06.07. 18:20

Amsterdam - Amsterodamské muzeum Dům Anny Frankové společně s americkým památníkem holokaustu dnes informovaly o dokumentech, které ukazují, že se otec Anny Frankové dvakrát neúspěšně snažil získat víza do USA a že usiloval také o víza na Kubu.

USA provedou DNA testy u dětí odebraných migrantům, Trumpovi oponenti jsou v šoku

06.07. 15:09

Washington - Spojené státy provedou u dětí migrantů testy DNA, aby si úřady během jejich vydávání rodičům byly jisté příbuzenskými vztahy. Tento plán děsí oponenty Trumpovy administrativy. USA musí z rozhodnutí soudu vrátit rodičům zhruba 3000 dětí, což je asi o tisícovku více, než se dosud…

Pompeo jedná se Severokorejci o jaderném odzbrojení

06.07. 14:06

Pchjongjang - Na návštěvu KLDR dnes přicestoval šéf americké diplomacie Mike Pompeo. Napětí mezi Severní Koreou a USA trvá i po summitu, který se uskutečnil 12. června v Singapuru. Pchjongjang nově vyčetl Washingtonu neustálé peskování kvůli lidským právům.

Tradici je potřeba zachovat, říkají sokolové z celého světa

05.07. 16:34

Praha - Do Prahy na 16. všesokolský slet dorazili také zástupci zahraničních sokolských organizací. Sokolská sounáležitost podle ní dokáže oslovit i osoby, které neznají historii organizace a nemají předky z Československa.

Trump chtěl vyvolat válku a zaútočit na Venezuelu

04.07. 17:57

Washington - Vztahy mezi Washingtonem a Caracasem jsou dlouhodobě napjaté. Americký prezident Donald Trump podle agentury AP loni v srpnu s odkazem na "rychlý rozpad Venezuely ohrožující regionální bezpečnost" v rozhovoru s poradci nadhodil možnost vojenské intervence Spojených států v této zemi.

Pozitivní diskriminace na školách v USA končí, univerzity protestují

04.07. 12:18

Washington - Ministerstvo spravedlnosti USA zrušilo nařízení, které umožňovalo americkým středním a vysokým školám vybírat mezi uchazeči o studium mimo jiné i podle rasového klíče. Ochránci menšinových práv v USA se bouří, protestují i univerzity.

Americká seniorka (92) zastřelila syna, protože ji chtěl poslat do starobince

04.07. 08:26

Washington - Dvaadevadesátiletá žena ve Spojených státech zastřelila svého o dvacet let mladšího syna kvůli tomu, že ji chtěl umístit do pečovatelského domu.

USA nemohou ostatním platit obranu, oznámí Trump členům NATO

04.07. 08:25

Washington - Americký prezident Donald příští týden na summitu NATO řekne představitelům aliančních zemí, že Spojené státy nemohou sloužit jako kasička, ze které se platí obrana. Prohlásil to mluvčí Bílého domu Hogan Gidley, napsala v noci na dnešek agentura Reuters.

Ministři zahraničí Ruska a USA si telefonovali kvůli schůzce Trumpa a Putina

03.07. 20:02

Moskva/Washington - Kvůli schůzce amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem dnes telefonicky hovořili Mike Pompeo a Sergej Lavrov.

Sankce USA těžce dopadají na ruské miliardáře, musejí se zbavovat soukromých letadel

03.07. 14:42

Moskva - Sankce USA těžce dolehly na ruské miliardáře, ti se teď zbavují i svých soukromých letadel. Buď proto, že pro ně nemají náhradní díly, nebo nejsou schopni ufinancovat leasing.

Trump chce jednat s Putinem v Helsinkách beze svědků, jen mezi čtyřma očima

03.07. 14:01

Washington/Helsinky - Americký prezident Donald Trump chce podle CNN demonstrovat svou přezíravost vůči diplomatickým konvencím a zároveň okázale ignorovat obavy amerických spojenců, že jeho schůzka s šéfem Kremlu Vladimirem Putinem odstartuje nepředvídatelný vývoj. Summit USA-Rusko, který se…

Trump stupňuje tlak na WTO:Pokud se k USA nebudete chovat dobře, tak uvidíte

03.07. 11:29

Washington - Washington je podle amerického prezidenta Donalda Trumpapřipraven podniknout odpovídající kroky, pokud se Světová obchodní organizace (WTO) nebude k USA dobře chovat. Ministr obchodu Wilbur Ross nicméně televizi CNBC řekl, že hovořit o vystoupení Spojených států z WTO je předčasné.

Trump nechce pustit operátora China Mobile na americký trh, je prý hrozbou pro bezpečnost

03.07. 10:16

Washington - Americký prezident Donald Trump přišel s dalším návrhem, který může ještě víc zhoršit napětí v obchodních vztazích mezi Washingtonem a Pekingem. Chce zablokovat vstup čínského mobilního operátora China Mobile na americký trh. Federální komisi pro spoje (FCC) proto doporučila zamítnout…

Třináctiletá holčička, která byla pobodaná v domě pro uprchlíky v USA, zemřela

03.07. 08:01

Boise (USA) - Tříletá dívka, kterou o víkendu spolu s osmi dalšími lidmi pobodal muž v americkém státě Idaho, v pondělí zemřela.

USA byl zadržen Američan, chystal útok ve jménu Al-Káidy

02.07. 21:04

Washington – Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dnes oznámil, že v Clevelandu na severovýchodě USA byl zadržen americký občan. Je podezřelý z toho, že plánoval provést teroristický bombový útok během oslav Dne nezávislosti 4. července.

Americký producent Weinstein byl obviněn z dalšího sexuálního útoku

02.07. 21:03

New York - Americký filmový producent Harvey Weinstein čelí dalšímu obvinění ze sexuálního útoku. Nová obvinění dnes oznámil newyorský prokurátor Cyrus Vance.

Zneužití umělé inteligence v informační válce? Šíří se nebezpečná videa "deepfakes"

02.07. 13:13

Washington - Umělá inteligence by se mohla stát novou zbraní v informační válce proti USA a západní demokracii obecně. Jak upozornila agentura AP, nové technologie, dostupné na internetu, umožňují šířit videa s vyobrazením reálných lidí pronášejících výroky, které ve skutečnosti nikdy nezazněly.

Facebook po roce 2015 poskytl přístup k datům uživatelů více než šedesáti firmám

02.07. 08:31

Washington - Společnost Facebook připustila, že poskytla desítkám společností zvláštní přístup k údajům svých uživatelů poté, co v roce 2015 omezila poskytování informací svých uživatelů třetím stranám.

Důrazné varování: Jak zastavit nelegální migraci? Stávající metody nebudou fungovat

02.07. 08:00

Lehkovážným tweetem naznačujícím, že veškeří migranti bez dokumentů by měli být deportováni bez privilegia stanout před soudem, americký prezident Donald Trump demonstroval své nepokryté pohrdání ústavou zaručenými procesy a vládou práva, konstatuje editorial serveru Washington Post. Prestižní…

Muž pobodal v Americe devět lidí žijících v domech pro uprchlíky

01.07. 19:32

Washington - Třicetiletý muž pobodal v noci na dnešek v devět osob, včetně šesti dětí. K incidentu došlo ve městě Boise.

Trump se sejde s Putinem. Budou řešit Ukrajinu i volby

01.07. 11:24

Washington - Americký prezident Donald Trump chce s Vladimirem Putinem v Helsinkách jednat o ruském vměšování do amerických voleb, ale i o Ukrajině.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace