Články k tématu: USA

Svědci newyorského útoku si mysleli, že jde o halloweenský vtip. Na tělech prý byly vidět stopy po pneumatikách

Aktualizovali jsme 2.11.2017, 22:02, 02.11. 13:31

New York - Klidné odpoledne ve čtvrti Manhattan zničehonic vyrušil křik lidí. Kolem třetí hodiny zde řidič uzbekistánského původu, který ve Spojených státech pobýval na zelenou kartu, vjel do cyklistů a začal zabíjet. Svědci začali okamžitě křičet a utíkat, někteří se však domnívali, že se jedná o…

Trump zamíří do Asie, bude žádat zvýšení tlaku na KLDR

02.11. 21:57

Washington - Při své nadcházející asijské cestě dá americký prezident Donald Trump najevo spojencům i odpůrcům, že čas vyhrazený ukončení severokorejské jaderné krize se krátí. Ve Washingtonu to dnes prohlásil prezidentův hlavní bezpečnostní poradce Herbert McMaster.

Američané údajně chtějí obvinit členy ruské vlády z hackerských útoků

02.11. 18:25

Washington- Americké ministerstvo spravedlnosti chce obvinit šest členů ruské vlády z podílu na loňském hackerském útoku proti serverům Demokratické strany.

reklama

Írán ohledně jaderné dohody nikdy tlaku USA nepodlehne, vzkazuje ajatolláh Chameneí

02.11. 15:37

Teherán - Spojené státy jsou úhlavním nepřítelem Íránu a Teherán nikdy nepodlehne tlaku Washingtonu ohledně jaderné dohody. Ve vysílání íránské televize to dnes řekl duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí.

Atentátník Saipov by měl být popraven, myslí si Trump

02.11. 15:27

Washington - Atentátník Sayfullo Saipov, který v úterý najel na Manhattanu do davu a zabil osm lidí, by měl být popraven. Na twittteru to napsal prezident Spojených států Donald Trump.

Bin Ládin si vedl deník, CIA ho nyní zveřejnila

02.11. 10:59

Washington - CIA zveřejnila další materiály týkající se likvidace šéfa Al-Káidy Usámy bin Ládina v roce 2011. Veřejnost si nyní může prohlédnout jeho osobní deník a zhruba 79.000 zvukových nahrávek či fotografií.

Saipov chtěl zabít co nejvíce lidí, obžalobu z terorismu si u soudu vyslechl osobně

02.11. 08:00

New York - Uzbek Sajfulláh Saipov se dnes nečekaně objevil u federálního soudu na Manhattanu, aby si vyslechl obžalobu z terorismu, kterou proti němu podle médií nedlouho předtím vznesla prokuratura. Při útoku spáchaném automobilem Saipov zabil osm lidí a dalších 11 zranil.

USA po útoku v New Yorku možná zakážou přistěhovalectví z Uzbekistánu

01.11. 22:04

New York - Americká vláda nevylučuje, že po úterním teroristickém útoku v New Yorku přidá Uzbekistán na seznam zemí vystavených zákazu migrace do USA.

Trump chce poslat teroristu Saipova na Guantanámo

01.11. 19:36

New York - Americký prezident Donald Trump hodlá požádat Kongres, aby okamžitě zrušil loterijní program zelených karet, který cizincům umožňuje získat v USA právo trvalého pobytu.

Saipov svůj útok připravoval týdny, je na něj prý hrdý

01.11. 18:55

New York/Taškent – Útočník z Manhattanu už je při vědomí a v nemocnici komunikuje s vyšetřovateli. Uzbeckého extremistu Sayfulla Saipova (v přepisu z uzbečtiny Sajfulláha Saipova) při úterním útoku v New Yorku postřelili policisté.

Firma Exxon znečišťuje ovzduší, zaplatí pokutu 2,5 milionu dolarů

01.11. 11:38

Dallas - Ministerstvo spravedlnosti USA oznámilo, že za porušení zákonů na ochranu ovzduší zaplatí společnosti Exxon Mobil Corp a PDC Energy Inc každá 2,5 milionu dolarů (zhruba 55 milionu Kč). Dle ochránců životního prostředí je to prý ale málo.

Skvělý chlapík, řekl o útočníkovi z New Yorku jeho známý. Život v USA si prý užíval

01.11. 11:36

New York - Útočník Sayfullo Saipov (v přepisu z uzbečtiny Sajfulláh Saipov), který v úterý v New Yorku zabil osm lidí, nebyl občanem Spojených států. Do USA se legálně přistěhoval v roce 2010 a od té doby se živil jako řidič. Podle známých nezastával radikální postoje a život v Americe se mu líbil.

V New Yorku útočil 29letý muž původem z Uzbekistánu

01.11. 08:05

New York - Útočník, který dnes v New Yorku dodávkou narážel do chodců a cyklistů, zabil osm lidí a dalších nejméně 12 zranil, byl podle médií muž ve věku 29 let Uzbekistánského původu.

Útok na Manhattanu: Muž náklaďákem srážel lidi. Policie čin vyšetřuje jako terorismus

Aktualizovali jsme 31.10.2017, 22:06, 31.10. 21:22

New York – Newyorská policie dnes zasahovala na jihozápadě Manhattanu, informovala stanice NBCNews. Podle médií vjel nejprve řidič dodávky do pruhu pro cyklisty, kde zranil několik lidí. Zabil několik lidí a další zranil.

Zástupci sociálních sítích před americkým senátem vypovídají o údajném ruském vměšování

31.10. 21:47

Washington - Právní experti internetových firem Facebook, Twitter a Google dnes začali vypovídat v americkém Senátu. Vyjadřují se k podezření ze zneužívání jejich sociálních platforem Moskvou. 

Demokraté mají obavy, chtějí zákonem omezit možnost jaderného útoku na KLDR

31.10. 21:17

Washington – Demokraté dnes v Kongresu navrhli zákon, který by hlavě státu zakázal zasadit z vlastní vůle první jaderný úder Severní Koreji.  Republikáni mají převahu v obou parlamentních komorách a podle Reuters nelze očekávat, že hlasování o návrhu připustí. 

Trump nebude zasahovat do práce policistů, vyšetřovatele Muellera neodvolá

31.10. 16:21

Washington - V USA se objevily spekulace, že chce Bílý dům zasáhnout do ruské kauzy, která se nevyvíjí v jeho prospěch. Prezident Donald Trump se ale nechystá odvolat zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který rozplétá pozadí loňských prezidentských voleb v USA a možné ruské pokusy o jejich…

Washington nechal Portoriko na holičkách? Ostrov je zdevastovaný, situaci komplikuje skandál

31.10. 14:23

San Juan - Experti OSN kritizují USA za neefektivní a neadekvátní pomoc Portoriku zničenému hurikánem Maria. Více než pět týdnů po bouři údajně v ostrovním státě panují "alarmující" podmínky.

Politickou reklamu z Ruska na Facebooku vidělo asi 126 milionů Američanů

31.10. 13:17

Washington - Politickou reklamu zadávanou z Ruska, která měla před prezidentskými volbami v USA rozdělit americkou společnost, mohlo na facebooku zhlédnout 126 milionů Američanů. V pondělí to uvedl provozovatel této největší světové sociální sítě. V průběhu let 2015 až 2017 mělo podle firmy jít asi…

Duchovní varuje: Válku mezi USA a KLDR předpovídala už Bible. Spojené státy budou zničeny

31.10. 12:06

Washington/Pchjongjang – Scénářů na případnou nukleární válku mezi KLDR a USA vzniklo již hodně, ale teprve tahle předpovídá kompletní zničení jedné z nejsilnějších zemí na světě. Autorem nepříliš pozitivní budoucnosti je pastor Greg Laurie z církve Harvest Christian Fellowship z Kalifornie. Podle…

Bude mít Trump problémy? Vyšetřování voleb v USA se rozhodně neblíží ke konci

31.10. 11:51

Washington - Vyšetřování ruské kauzy v USA obviněním tří členů kampaně prezidenta Donalda Trumpa rozhodně nekončí, jak doufá Bílý dům. Je tomu právě naopak. Ohrožen totiž může být i sám Trump.

USA slíbily 60 milionů dolarů na boj proti terorismu na území pěti severoafrických zemí

31.10. 08:01

Washington - Spojené státy slíbily přispět 60 miliony dolarů (1,3 miliardy Kč) na boj proti terorismu na území pěti severoafrických zemí (G5 Sahel). Mezi hrozby v této oblasti patří nigerijská skupina Boko Haram a bojůvky napojené na Al-Káidu.

Soud zakázal Trumpovi rozhodovat o transgenderových vojácích

30.10. 20:50

Washington - Federální soud ve Washingtonu dnes zakázal prezidentu Donaldu Trumpovi měnit pravidla armádní služby transgenderových osob.

Obětí domácího násilí můžou být i muži. Většinou ale netuší, že jsou týráni

30.10. 15:11

Dallas - Pokud jde o domácí násilí, oběťmi jsou i muži. Někteří si ani neuvědomují, že jsou týráni, dokud si nepřečtou letáky určené většinou ženám.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací