Články k tématu: Velká Británie

Poplach v centru Londýna: Muž tvrdil, že má bombu. Nádraží muselo být evakuováno

včera 12:25

Londýn - Nádraží Charing Cross v centru Londýna muselo být dnes v ranní špičce evakuováno. Policie musela zpacifikovala muže, který tvrdil, že má u sebe bombu.

Selhání lékaře? Matku s dítětem označil za paranoidní, chvíli poté dívka zemřela

včera 08:10

Manchester - Británií rezonoval otřesný případ lékařského selhání. Matka se bála o svou těžce nemocnou šestiletou dceru, která trpěla vysokými horečkami a chronickou únavou. Lékař matce řekl, že nejde o nic vážného, a obě poslal domů. Chvíli na to ale dívka zemřela.

NATO je v krizi? Pouto mezi Evropou a USA oslabuje, přiznal Stoltenberg

21.06. 16:43

Londýn - Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes připustil, že pouto mezi Evropou a USA je nyní slabší. Věří ale, že transatlantická vazba přetrvá navzdory sporům ohledně obchodu, klimatu a mezinárodní jaderné dohody s Íránem. Je to podle něj ve strategickém zájmu členských zemí NATO.

reklama

Londýn se zlobí: EU se o práva Britů nezajímá

21.06. 11:58

Londýn - Britský ministr vnitra Sajid Javid nařknul Evropskou unii z toho, že ji nezajímají práva britských občanů z jiných zemí EU. Podle něj se Unie nestará o to, jak se budou mít po brexitu.

Trump po summitu NATO navštíví Británii, sejde se i s královnou Alžbětou

20.06. 21:27

Londýn - Americký prezident Donald Trump přijede 13. července do Londýna a měl by se sejít s královnou Alžbětou II. Oznámil to dnes velvyslanec USA v Británii Woody Johnson.

Proevropští Sněmovna lordů má smůlu, dolní sněmovna zamítla větší vliv parlamentu na brexit

20.06. 21:24

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová má na svém kontě další politické vítězství. Dolní sněmovna dnes odmítla dodatek, který v pondělí přijala Sněmovna lordů a který dával zákonodárcům větší možnost mluvit do brexitu.

Ministr prosazuje zákaz mobilů ve školách. Děti jsou prý kvůli nim hloupější

20.06. 15:13

Londýn - Britský ministr kultury Matt Hancock přišel s radikálním návrhem. Školy by podle něj měly úplně zakázat dětem používání mobilů, neboť neprospívají rozvoji jejich osobností ani školním výsledkům. Britské školy nyní postupují různě. Zatímco některé mobily zakazují zcela, jiné omezují zákaz…

Diplomatická mise tenisty Beckera v Africe se mění ve frašku, zřejmě má falešný pas

19.06. 17:36

Londýn - Trojnásobný wimbledonský vítěz Boris Becker se stal v dubnu zvláštním atašé Středoafrické republiky pro sport a kulturu v Evropské unii. Teď vychází najevo, že jeho diplomatický pas, kterým se ohání, je podle všeho falešný.

Britská vláda předloží vlastní zákon o rozkrocích

18.06. 19:39

Londýn - Britská konzervativní vláda dnes oznámila, že předloží zákon, který by z tajného pořizování snímků ženského rozkroku pod sukní učinil v Anglii a Walesu trestný čin.

Ruští policisté zatkli ve vlaku Brita, vzal policistovi zbraň

18.06. 16:59

Moskva - Ruská policie vysadila z vlaku dva britské fanoušky, kteří měli namířeno na první zápas anglické reprezentace na fotbalovém mistrovství světa proti Tunisku. Jeden z nich se dostal do konfliktu s policií a byl zadržen.

Britská vláda dá peníze uspořené z brexitu do zdravotnictví

17.06. 14:01

Londýn - Britská vláda po odchodu z Evropské unie zvýší investice do zdravotnictví o 20 miliard liber (590 miliard korun), částečně díky uspořeným prostředkům odesílaným dosud do unijních fondů.

Mohutný požár zasáhl uměleckou školu v Glasgow

16.06. 10:28

Glasgow (Británie) - Rozsáhlý požár již podruhé během čtyř let poškodil historickou budovu Mackintosh Building v centru skotského města Glasgow.

Nové teroristické útoky? Matka a dcera chtěly v Londýně rozpoutat peklo

15.06. 21:56

Londýn - Matka s dcerou byly dnes v Británii odsouzeny k trestu odnětí svobody. Plánovaly několik teroristických útoků v Londýně.

V Británii neprošel zákon zakazující focení rozkroků

15.06. 21:48

Londýn - V britském parlamentu dnes neprošel zákon, který by z tajného focení ženského rozkroku pod sukní učinil trestný čin.

Hawkingovy ostatky byly uloženy ve Westminsteru

15.06. 18:37

Londýn - Urna s popelem Stephena Hawkinga byla dnes uložena v londýnském Westminsterském opatství. Fyzik bude odpočívat mezi velikány vědy jako jsou Isaac Newton či Charles Darwin. Jeho hlas putuje k nejbližší černé díře ve vesmíru.

Britská vláda zmírní imigrační pravidla, v nemocnicích by neměl kdo pracovat

14.06. 13:37

Londýn - Zástupci britského státního zdravotnického systému NHS se stěžují, že stanovený každoroční počet pracovníků ze zemí mimo EU, kteří mohou za prací přijet do Británie, je velmi nízký. Vláda premiérky Theresy Mayové se proto rozhodla zmírnit imigrační pravidla.

Mayové se daří. Vyhrála další hlasování o brexitu

13.06. 22:08

Londýn - Vláda britské premiérky Theresy Mayové vyhrála další klíčová hlasování o dodatcích k zákonu o brexitu, jež navrhla horní komora parlamentu či opoziční labouristé.

Británie si dnes připomněla požár v Grenfell Tower

13.06. 18:42

Londýn - Británie si připomíná rok od tragického požáru výškové budovy Grenfell Tower v Londýně. Plameny budovu zachvátily loni 14. června a vyžádaly si 72 obětí.

Theresa Mayová apelovala na poslance: Neztěžujte jednání o brexitu

12.06. 16:56

Londýn - Britský parlament dnes hlasuje o dodatcích k zákonu o britském odchodu z Evropské unie. Premiérka Theresa Mayová varovala poslance před schválením změn, které by podle ní ztížily jednání Londýna s Bruselem.

Zasáhla Moskva do referenda o brexitu? Zakladatel kampaně proti EU musí vysvětlovat své vazby na Rusko

10.06. 19:14

Londýn - Na britské politické scéně se bouřlivě debatuje o možném vlivu Ruska na referendum o brexitu. Poslanec Damian Collins vyzval představitele kampaně za odchod Británie z EU Arrona Bankse, aby objasnil své vazby na Rusko.

Zemřela první bondgirl, herečka Eunice Gaysonová

09.06. 18:45

Londýn - V pátek ve věku 90 let zemřela herečka Eunice Gaysonová. Byla jedinou takzvanou bondgirl, která vystupovala ve dvou filmech s agentem 007.

Alžběta II. dnes oslavila narozeniny velkolepou vojenskou přehlídkou

09.06. 15:14

Londýn - Britská královna Alžběta II. oslavila své narozeniny velkolepou vojenskou přehlídkou. Největší pozornost měl ovšem princ Harry. Panovnici nedoprovodil její manžel, 96letý princ Philip, který se od loňského roku veřejných vystoupení neúčastní.

Alžběta II. slaví narozeniny, vyznamená 1057 významných osobností

09.06. 12:23

Londýn - Britská královna Alžběta II. u příležitosti dnešní oslavy svých 92. narozenin vyznamená 1057 významných osobností. Většina z nich získá ocenění za příkladnou službu, charitativní práci či za nasazení při péči o rozvoj v domovských obcích. Bude se i povyšovat do šlechtického stavu.

Královna Alžběta II. podstoupila operaci šedého zákalu, už je v pořádku

08.06. 20:54

Londýn - Buckinghamský palác dnes oznámil, že britská královna Alžběta II. v květnu podstoupila chirurgický zákrok, při kterém jí byl odstraněn šedý zákal. Panovnice je v pořádku. Dnes se objevila, bez brýlí a s úsměvem, na zahájení výstavy ve Westminsterském opatstvím, spolu se svým synem…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace