Články k tématu: Velká Británie

Žena se podívala svému muži do mobilu. Zjistila, co s ní po nocích dělá

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:15, 05.08. 16:59

Londýn – Velmi neobvyklým případem se musely zabývat britské úřady. Na policii se sám přišel udat muž, který znásilňoval svou ženu, zatímco spala. Učinil tak poté, co jeho manželka v telefonu objevila videa zachycující jeho počínání. Informuje o tom deník The Independent.

Londýn trvá na ukončení jurisdikce soudního dvora EU

včera 18:28

Londýn - Britská vláda dnes potvrdila požadavek ukončení jurisdikce unijního Evropského soudního dvora (ESD) po brexitu. Londýn uvedl několik možných způsobů řešení sporů, jako je zakládání společných komisí nebo arbitráže.

Kam se nikdy nepodíváte? Mezi nejstřeženější místa světa patří bar, nebe i tajné archívy

včera 08:12

Vojenské a státní instituce podléhají přirozeně kontrole, o čemž se přesvědčil už kdejaký návštěvník. Málokdo se setkal s přísnějším bezpečnostním systémem než během dovolených na letištích. Na světě však existují místa, která si nesmíte ani zvenčí vyfotit, nebo se přiblížit na pozemek, aniž by vás…

reklama

Jednu věc po členech královské rodiny nikdy nežádejte. Co vám podle protokolu nesmějí dát?

Aktualizovali jsme 22.8.2017, 22:40, 22.08. 15:38

Londýn – Chcete selfie s britskou královskou rodinou? Není problém. Chcete podpis? Tak na to zapomeňte. Vládnoucí rodina prostě podpisy nerozdává. Proč? Vysvětlení je poměrně jednoduché.

Londýn chce spolupracovat s EU v oblasti řešení občanskoprávních sporů

22.08. 20:34

Londýn - Británie chce po brexitu "úzce spolupracovat" s Evropskou unií při řešení přeshraničních občanskoprávních sporů. Vyplývá to z dalšího pozičního dokumentu kabinetu premiérky Theresy Mayové.

Provident Finantial opět zhoršil výhled, jeho akcie prudce klesají

22.08. 17:11

Londýn - Britská společnost Provident Financial Group (PFG), jež se zaměřuje na poskytování půjček méně bonitním klientům, kteří nesplňují kritéria standardních bank, dnes opět zhoršila výhled. Její ředitel Peter Crook nečekaně rezignoval a akcie firmy odepsaly zhruba 75 procent hodnoty.

Po brexitu chceme dosavadní obchodní výměnu s EU, vzkazuje Británie

21.08. 19:46

Londýn – Vláda premiérky Theresy Mayové navrhuje zajistit pokračování dosavadního obchodu se zbožím a službami s Evropskou unií po brexitu. Vyplývá to z jednoho z pozičních dokumentů k jednáním s EU, který dnes zveřejnilo ministerstvo pro odchod Británie z unie a ze kterého citují média.

Londýnský Big Ben čeká oprava, odmlčí se na čtyři roky

21.08. 16:04

Londýn - Po dvanácti úderech se dnes v poledne místního času (13:00 SELČ) na čtyři roky odmlčel slavný Big Ben. Zvon, který je naladěn na tón E a jehož údery dosahují intenzity zvuku 118 decibelů, se bude ozývat jen výjimečně, například na Nový rok.

Británie chce zastavit zneužívání pronajatých vozů k terorismu, změny zavádí i Itálie

21.08. 10:33

Londýn - Británie reaguje na sérii evropských teroristických útoků provedených pronajatými vozy na pěší. Ministr dopravy ve vládě premiérky Theresy Mayové chce zjistit, jak by mohly být nápomocné půjčovny aut.

Nové referendum? Velká Británie se ocitla v pasti

21.08. 10:17

NÁZOR - Britský profesor Vernon Bogdanor nevylučuje, že v březnu 2019 dojde ke druhému referendu o setrvání Velké Británie v Evropské unii. Prozatímní vyjednávání o nové dohodě mezi oběma subjekty totiž může skončit ve slepé uličce. K referendu by pak mohla sáhnout sama vládní strana.

Neshody mezi EU a Velkou Británií na podobě brexitu přetrvávají

20.08. 17:18

Londýn - Podle názoru britského ministra pro brexit Davida Davise by EU měla zmírnit svůj požadavek, že je třeba napřed vyjednat podmínky odchodu Británie z osmadvacítky a teprve potom řešit vzájemné budoucí partnerství.

Podolský jako uprchlík? Server Breitbart News si pohrál s fotbalistovou podobiznou

20.08. 15:39

Londýn - Britská verze ultrakonzervativního amerického portálu Breitbart News udělala z německého fotbalisty Lukase Podolského severoafrického uprchlíka.

Známý astrofyzik Hawking nařkl vládu Mayové z krize ve zdravotnictví

19.08. 18:57

Londýn - Světoznámý britský astrofyzik Stephen Hawking (74) se pustil do vlády premiérky Theresy Mayové. Podle něj zavinila krizi v britském státním zdravotnictví (NHS).

Proč je Británie ostrov? Může za to středověký "brexit"

19.08. 13:14

Odchod Velké Británie z Evropské unie není prvním brexitem v historii. Vědci tvrdí, že našli důkazy mnohem dávnějšího odtržení. Zjistili totiž, jak byla zničena země, která kdysi spojovala Británii s Evropou.

Londýnský Big Ben nakonec možná fungovat bude

17.08. 09:05

Londýn - Slavný zvon Big Ben se má kvůli rozsáhlé opravě věže odmlčet na čtyři roky. Proti tak dlouhé přestávce se však vyslovila premiérka Theresa Mayová a britský parlament už přehodnocuje plány.

Debaty o dalším vztahu mezi Británií a EU je odloženo

16.08. 22:19

Londýn - Jednání o vztahu mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií po odchodu Británie z osmadvacítky bude zřejmě nutné odložit na prosinec.

Bezdomovec, který pomáhal obětem útoku v Manchesteru, čelí obvinění z krádeže

16.08. 16:52

Londýn - Britského bezdomovce Chrise Parkera (33), kterého po teroristickém útoku v multifunkční aréně v Manchesteru oslavovali za jeho pomoc obětem jako hrdinu, obvinili z krádeže. Podle policie nejednal zcela nezištně.

Vlak duchů: Po Evropě jezdí spoje bez pasažérů. Mají k tomu dobrý důvod

16.08. 09:06

Co se vám vybaví, když se řekne vlak duchů? Někomu přízračná lokomotiva uhánějící nocí, pasažéři odsouzení k věčné jízdě nebo souprava prohánějící se zpustlou krajinou, v níž nikdo nejede. V Británii poslední zmiňované vlaky duchů opravdu existují, jsou ale spíše byrokratickou kuriozitou než noční…

Stanice metra v Londýně byla evakuována. Ozvala se rána, nástupiště zahalil kouř

15.08. 12:50

Londýn - Ve stanici londýnského metra Holborn se dnes objevil kouř, příčinou byla závada na jedné ze souprav podzemní dráhy. Místo bylo evakuováno. Doprava na lince Central byla zastavena.

Británie by chtěla po brexitu dočasně zůstat v celní unii, uvedl ministr Davis

15.08. 11:05

Londýn/Brusel - Další kolo jednání o brexitu by mělo začít na konci srpna. Británie by chtěla po odchodu z Evropské unie setrvat se sedmadvacítkou po určitou, časově omezenou dobu v celní unii. Za členství v ní by ale neměl mít Londýn povinnost platit.

Slavný Big Ben čeká ho velká oprava, odmlčí se na celé čtyři roky

14.08. 11:59

Londýn - Hodiny na věži britského parlamentu čeká rozsáhlá oprava, slavný londýnský zvon Big Ben se tak na dlouhé čtyři roky odmlčí. Jeden ciferník ale vždy zůstane viditelný, aby Londýňané a turisté měli přehled o čase.

Předá Alžběta trůn Charlesovi? Prý pomýšlí na abdikaci k pětadevadesátým narozeninám

14.08. 08:01

Londýn - Britská královna Alžběta II., v současnosti nejdéle sloužící panovnice na světě, údajně pomýšlí za čtyři roky, kdy dosáhne 95 let, abdikovat. Uvedl to v neděli list Daily Mirror s odvoláním na zdroje blízké dvoru. Na královnin pokyn podle nich začala příprava dokumentů týkajících se…

Británie potřebuje čas, brexit však dotáhne až do konce, vzkazuje Londýn

13.08. 14:35

Londýn - Británie potřebuje po ukončení jednání o vystoupení z Evropské unie určitou přechodnou dobu, aby zmírnila dopady tohoto kroku. To ale nemůže vést k váhavosti či přemýšlení o setrvání v unii.

Bývalý šéf MI5 nemá dobré zprávy: Islámské teroristické útoky nám budou hrozit alespoň 30 let

13.08. 13:47

Londýn – Británie by se měla připravit na to, že hrozba islamistických útoků bude pokračovat nejméně dalších třicet let. Pro BBC Radio 4 Today to uvedl bývalý šéf MI5 Jonathan Evans.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací