Články k tématu: Velká Británie

Británie může mít s EU zvláštní obchodní smlouvu, naznačil Macron

včera 13:57

Londýn - Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona můžr Británie mít po brexitu s Evropskou unií zvláštní obchodní smlouvu, plný přístup na jednotný vnitřní trh EU však Londýn bez přijetí daných pravidel nezíská.

Žádné třešničky na dortu? EU27 chce nynější pravidla do konce přechodného období po brexitu

včera 11:28

Brusel - Stávající unijní pravidla volného pohybu osob by podle představ 27 zemí EU měla ve Velké Británii platit i po jejím odchodu z bloku na jaře 2019, a to až do konce přechodného období, o kterém se nyní začne vyjednávat.

Jak spojit Francii a Británii? Johnson prý Macronovi navrhl postavit most přes Lamanšský průliv

19.01. 13:00

Londýn - Britský ministr zahraničí Boris Johnson údajně nevrhl francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, aby se mezi jejich zeměmi postavil most. Johnson dle informací listu The Guardian označil za "směšné", že dvě z největších ekonomik světa jsou spojené jedinou železniční tratí.

reklama

Británie dá přes miliardu korun na ochranu před imigranty

18.01. 13:18

Londýn - Británie zaplatí Francii za další posílení bezpečnostních opatření v oblasti přístavu Calais, která chrání britské území mimo jiné před ilegální imigrací, 44,5 milionu liber (1,3 miliardy korun).

Tillerson pojede do Londýna uklidnit diplomatickou roztržku, chce navštívit novou ambasádu USA

18.01. 10:19

Washington/Londýn - Šéf americké diplomacie Rex Tillerson pojede příští týden do Londýna, kde by rád navštívil nové velvyslanectví USA. Ambasádu měl původně otevřít prezident Donald Trump, který však akci zrušil, což někteří diplomaté hodnotí jako další projev rezervovaných vztahů Washingtonu s…

Další krok k brexitu: Britští poslanci schválili odluku od práva Evropské unie

18.01. 07:59

Londýn - Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu dnes v souvislosti s chystaným odchodem z Evropské unie odsouhlasili právní odluku od Bruselu. Británie se chystá EU opustit koncem března 2019. Na nápravu všech nedostatků vzešlých z převodu unijního práva do britského bude mít Londýn čas dva…

Londýn otevřel americkou ambasádu bez Trumpa

16.01. 19:21

Londýn - V Londýně se dnes pro veřejnost v tichosti otevřela nová americká ambasáda. Oproti původnímu plánu se ceremonie nezúčastnil americký prezident Donald Trump, který projekt označil za předražený a excentrický.

Britské stíhačky startovaly ze Skotska kvůli dvěma ruským bombardérům

15.01. 16:40

Londýn - Dvě stíhačky britského letectva dnes vzlétly ze Skotska ke dvěma ruským bombardérům, které byly zachyceny, když přelétaly nad Severním mořem mezi Dánskem a Nizozemskem. Ministerstvo obrany zdůraznilo, že ruská letadla britský vzdušný prostor nenarušila.

Předseda UKIP se rozešel s partnerkou, rasisticky urážela snoubenku prince Harryho

15.01. 14:34

Londýn - Šéf britské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Henry Bolton se rozešel se svou novou přítelkyní Jo Marneyovou (25). Důvodem jsou její rasistické výroky na adresu snoubenky prince Harryho.

Drahé kameny z britských korunovačních klenotů byly v dóze od keksů, Alžběta II. o tom nevěděla

15.01. 08:08

Londýn - V dokumentu The Coronation (Korunovace), který BBC odvysílala v neděli večer, zazněla mimo jiné informace, že cenné drahokamy, které jsou součástí britských korunovačních klenotů, přečkaly 2. světovou válku zahrabaní v dóze od keksů na zámku Windsor.

Trumpovi stoupenci požadují zatčení londýnského starosty

13.01. 15:31

Londýn - Příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes přerušili konferenci Fabiánské společnosti v Londýně ve chvíli, kdy měl s hlavním projevem vystoupit londýnský starosta Sadiq Khan.

Muslimská jména v Evropě dominují? Statistiky z Rakouska a Británie jasně ukazují nový trend

13.01. 09:20

Velikost muslimské populace v Evropě se zvyšuje. Podle statistik ze sousedního Rakouska se jméno Muhammed vyšplhalo na třetí místo nejoblíbenějších dětských jmen v Rakousku v roce 2017. A nejinak je tomu třeba ve Velké Británii.

Trump zrušil návštěvu Londýna. Média zpochybňují oficiální vysvětlení Bílého domu

12.01. 17:41

Londýn/Washington - Americký prezident Donald Trump zrušil cestu do Londýna. Podle nejmenovaných zdrojů citovaných deníkem Daily Mail se Trumpovi zřejmě nelíbil formát návštěvy, která nebyla připravována jako oficiální státní, ale jen jako pracovní.

Nový průzkum: Britové nové referendum nechtějí, ale byli by proti brexitu

12.01. 12:47

Londýn - Většina Britů si nepřeje další referendum o členství Británie v Evropské unii. Pokud by se ale druhý plebiscit přeci jen konal, těsná většina lidí by se podle aktuálního průzkumu vyslovila proti brexitu.

Mayová odmítá platit za přístup na finanční trh EU

11.01. 22:10

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes zdůraznila, že odmítá platit za přístup na evropský finanční trh. Podle tiskových agentur tak učinila při setkání s předními představiteli bankovního sektoru, který je obzvláště zneklidněn tím, co zemi čeká po odchodu z Evropské unie.

Britský Guardian: Porážka Zemana zásadně změní českou politiku

11.01. 11:41

Praha/Londýn - Nadcházejících prezidentských voleb v ČR si všímá také The Guardian. Případná porážka Miloše Zemana může podle britského listu od základů změnit českou politiku a vážně ohrozit budoucnost premiéra Andreje Babiše, jehož přežití je na současné hlavě státu závislé.

Dirigent londýnského orchestru končí kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování

10.01. 21:22

Londýn - Švýcarský dirigent Charles Dutoit končí v čele Královského filharmonického orchestru (RPO) v Londýně kvůli obviněním ze sexuálních útoků. Informovala o tom dnes agentura AP. Podle vyjádření orchestru Dutoit dál konzultuje s právníky svou obhajobu, ale jeho pozice ve filharmonii se stala…

Alžběta II. si v unikátním rozhovoru postěžovala na svou korunovaci, prý byla strašná

10.01. 08:17

Londýn - Britská panovnice Alžběta II. v rozhovoru natočeném pro potřeby dokumentu BBC označila cestu 2. června 1953 zlatým kočárem z Buckinghamského paláce na svou korunovaci do Westminsterského opatství a zpět za "strašnou".

Změny v britské vládě? "Noc tupých nožů", vysmívají se média Mayové

09.01. 16:30

Londýn - Změny v kabinetu britské premiérky Theresy Mayové hodnotí média jako bezzubé a chaotické. Deník The Daily Telegraph v titulku nazval vládní rošádu jako "Noc tupých nožů". List The Guardian píše, že "reforma" vlády je doslova zpackaná.

Johnson chce vydat pamětní známky k brexitu, pošta je proti

09.01. 09:06

Londýn - Britský ministr zahraničí Boris Johnson by chtěl, aby byla u příležitosti odchodu země z EU vydána pamětní známka. Royal Mail vydává nejrůznější speciální známky, v poslední době i k filmům jako je Harry Potter nebo Hra o trůny.

Britská princezna Charlotte začala chodit do školky

08.01. 20:21

Londýn - Britská princezna Charlotte dnes začala navštěvovat mateřskou školu. Její matka, vévodkyně Kate, u té příležitosti pořídila a zveřejnila dvě její fotografie.

Nálety připravily ve světě o život přes 15 tisíc civilistů

08.01. 16:48

Londýn/Damašek - Organizace monitorující ozbrojené konflikty AOAV dnes ve své zprávě oznámila, že v důsledku náletů a zranění způsobených výbušninami loni ve světě přišlo o život přes 15.000 civilistů. To je o 42 procent více než v roce 2016.

Britská premiérka Mayová si upevňuje pozici. Zřídí nový post náměstka pro brexit bez dohody

08.01. 15:17

Londýn - Vláda Spojeného království dozná změn. Britská premiérka Theresa Mayová se chystá jmenovat ministerského náměstka, jehož agendou bude vytvořit scénář vystoupení Británie z EU, pokud se Londýn s Bruselem nedohodnou.

Mayová počítá i s plánem B, pokud se Londýn a Brusel nedohodnou

08.01. 15:15

Londýn - Vláda Spojeného království dozná změn. Britská premiérka Theresa Mayová se chystá jmenovat ministerského náměstka, jehož agendou bude vytvořit scénář vystoupení Británie z EU, pokud se Londýn s Bruselem nedohodnou.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací