Články k tématu: Velká Británie

Proč chtějí Britové brexit? Nová studie prozradila detaily

Aktualizovali jsme 24.6.2017, 22:42, včera 17:39

Londýn – Rozhodujícím faktorem pro referendum o brexitu byly předsudky vůči přistěhovalcům z Evropské unie. Ukazuje to nově zveřejněná studie, o které informuje server The Independent. Lidé, kteří se setkali s občany EU žijícími v Británii mají převážně dobré zkušenosti, a proto s větší…

Škoda, že nepůjčujeme tanky nebo parní válce. Útok na muslimy v Londýně má ostrou dohru

Aktualizovali jsme 24.6.2017, 22:42, 22.06. 10:15

Londýn – Před dvěma dny zaútočil 47letý Darren Osborne z Cardiffu před jednou z londýnských mešit na dav muslimů. K útoku využil vypůjčenou dodávku, kterou najel přímo mezi lidi. Syn majitele půjčovny aut, odkud dodávka pocházela, údajně prohlásil, že lituje, že nemohl útočníkovi půjčit tank.…

Britský parlament se stal terčem hackerů

včera 20:34

Londýn - Britský parlament se stal terčem kybernetického útoku. Někdo se pokusil vniknout do osobních účtů, sdělil dnes BBC zdroj z Dolní sněmovny.

reklama

Další parlamentní volby v Británii? Corbyn chce nové hlasování

včera 19:05

Londýn - Vůdce britské opozice Jeremy Corbyn se chce pokusit o vypsání nových parlamentních voleb. Dnes ho citoval list Daily Mirror.

V Londýně byly evakuovány výškové budovy, které nevyhověly požárním testům

včera 14:57

Londýn - Britské úřady v pátek zahájily preventivní evakuaci ze čtyř výškových domů na severu Londýna, u nichž bylo zjištěno stejné hořlavé obložení jako u vyhořelého domu s osmi desítkami obětí.

Svoboda slova na internetu: Kde začíná a končí?

včera 10:44

V souvislosti s pondělním teroristickým útokem v Londýne se někteří Češi začali obdivně vyjadřovat na adresu útočníka. Ten najel dopravním prostředkem mezi muslimy před londýnskou mešitou. Co takové komentáře vypovídají o Češích? A není už to za hranou svobody slova?

Summit EU určil lídry, Británie bude problém

23.06. 19:53

Brusel - Postavení občanů Evropské unie v Británii po jejím odchodu ze společenství nebo řešení problému migrace. Témata, která na dnes skončeném summitu EU v Bruselu nejvíc rezonovala, znovu potvrdila, že Londýn nebude snadným partnerem v jednáních o brexitu a že ani v dalších otázkách mezi 28…

Pokrytečtí Britové? Chudí lidé z vyhořelého domu se mají stěhovat do bohaté čtvrti, místní je tam nechtějí

23.06. 16:41

Londýn – Britská vláda oznámila, že nabídne lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou při nedávném požáru věžového bytového domu v Londýně, byty ve zcela novém luxusním komplexu Kensington Row. Některým tamním obyvatelům se ale nápad vůbec nelíbí.

Útočník, který najel do muslimů před londýnskou mešitou, byl obviněn z terorismu

23.06. 15:23

Londýn - Britská policie dnes obvinila z terorismu muže, který v noci na pondělí najel do skupiny muslimů v severolondýnské čtvrti Finsbury Park.

Požár Grenfell Tower začal v ledničce, zemřelo nejméně 79 lidí

23.06. 15:12

Londýn - Ničivý požár budovy Grenfell Tower v londýnské čtvrti Kensington z minulého týden si vyžádal přinejmenším 79 obětí. Oheň nebyl podle policie založen úmyslně a začal ve vadné ledničce.

Zametali jsme pod koberec zneužívání, přiznala anglikánská církev

22.06. 16:55

Londýn - Anglikánská církev přiznala, že pomáhala zamést pod koberec dlouhodobé sexuální zneužívání ze strany jednoho ze svých biskupů Petera Bally. Ten dostal v říjnu 2015 36 měsíců vězení, když přiznal, že v 70. až 90. letech zneužil 18 chlapců a mladých mužů ve věku 17 až 25 let.

Britského prince Philipa propustili z nemocnice

22.06. 13:37

Londýn - Princ Philip (96), manžela britské královny Alžběty II., byl dnes propuštěn z nemocnice. Hospitalizován byl včera kvůli infekci související s dřívějším onemocněním.

Po požáru v Londýně padají hlavy, odstoupí tajemník radnice. Lidé mluví o absolutním chaosu

22.06. 10:01

Londýn - V souvislosti s tragickým požárem Grenfell Tower rezignuje tajemník radnice londýnské čtvrti Kensington a Chelsea.

Alžběta II. vystoupila v parlamentu, její projev se týkal brexitu a plánů Londýna

Aktualizovali jsme 21.6.2017, 22:20, 21.06. 14:22

Londýn - Britská královna Alžběta II. během tradičního projevu při zahájení zasedání nového parlamentu uvedla, že vláda zajistí zemi nejlepší možnou dohodu pro odchod z Evropské unie včetně nových obchodních, celních i imigračních pravidel.

Jednání o podpoře pro britskou vádu finišují? Dohoda yy mohla být hotova příští týden

21.06. 22:00

Londýn – Na začátku příštího týdne by mohla být hotova dohoda o podpoře menšinové konzervativní vlády britské premiérky Theresy Mayové. Konzervativci sice 8. června vyhráli předčasné parlamentní volby, ale zároveň ztratili většinu v Dolní sněmovně. 

Mayová se omluvila za pomalou reakci úřadů na požár bytového domu, slíbila nápravu

21.06. 21:50

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová se dnes omluvila za pomalou reakci úřadů po požáru bytového domu v Londýně, který si vyžádal nejméně 79 obětí na životech. Mayová připustila, že podpora rodin postižených požárem v prvních hodinách „nebyla dobrá" a že šlo o selhání státu na místní i…

Obyvatele z Grenfell Tower ubytujeme v novém luxusním komplexu, plánuje britská vláda

21.06. 18:31

Londýn – Britská vláda chce lidem, kteří přišli o domovy při nedávném požáru věžového bytového domu v Londýně, nabídnout byty ve zcela novém luxusním komplexu Kensington Row. Britská vláda a místní úřady uvedly, že se našly dodatečné veřejné prostředky na rychlé vybavení bytů. 

Spor o královnin klobouk v parlamentu. Nápadně prý připomínal vlajku EU

21.06. 16:48

Londýn - Dnešní projev Alžběty II. v britském parlamentu byl bez honosné róby a královské koruny. Panovnice měla na hlavě klobouk nápadně připomínající vlajku Evropské unie. To zaujalo novináře, kteří už spekulují o názoru Buckinghamského paláce na brexit.

Vlna veder zasáhla západ Evropy. Na řadě míst padají teplotní rekordy

21.06. 16:35

Londýn/Paříž/Berlín/Vídeň - Nezvykle vysoké teploty sužují téměř celou západní Evropu. Dokonce i v Británii a Nizozemí naměřili přes 30 stupnů. Úřady varují před požáry.

Princ Philip, manžel britské královny Alžběty II., byl převezen do nemocnice

21.06. 13:19

Londýn - Vévoda z Edinburghu Philip (96), manžel brtiské královny Alžběty II., byl v úterý večer převezen do nemocnice. Důvodem byla infekce způsobená dřívějším onemocněním, uvedl bez dalších podrobností mluvčí královského paláce.

Můj syn není terorista, jen duševně nemocný, hájí matka útočníka na muslimy. Podle známých je to psychopat

21.06. 10:46

Londýn – Muž, který útočil před londýnskou mešitou, byl oficiálně identifikován jako sedmačtyřicetiletý Darren Osborne z Cardiffu. BBC informovala, že Osborne vyrůstal v západoanglickém městě Weston-super-Mare a má čtyři děti. Podle jeho rodiny ale rozhodně není terorista.

Atentát u mešity je útokem na naše hodnoty, říká muslimský starosta Londýna Khan

Aktualizovali jsme 20.6.2017, 22:26, 19.06. 08:01

Londýn - Svědci incidentu u londýnské mešity, kde najela do chodců dodávka, hovoří o šoku a křiku. Starosta britské metropole Sadiq Khan označil atentát za útok na společné hodnoty, stejně jako tomu bylo při nedávných podobných událostech v Manchesteru a v Londýně.

Mayová to nemá jednoduché. Vyjednávání o podpoře menšinové vládě nečekaně drhne

20.06. 21:08

Londýn – Ve Velké Británii se spekuluje o tom, že jednání premiérky Theresy Mayové se severoirskou Demokratickou unionistickou stranou (DUP) o podpoře menšinové konzervativní vlády nejsou tak snadná, jak se očekávalo. Královna Alžběta II. Má přitom už ve středu zahájit zasedání nového britského…

Incident u britského parlamentu nebyl teroristický čin

20.06. 17:31

Londýn - Muž vyzbrojený nožem, kterého policie zadržela minulý týden před budovou parlamentu v Londýně, nebyl terorista. Čelí obvinění z držení útočné zbraně a z napadení policisty během výkonu funkce.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací