Články k tématu: Velká Británie

V Británii objevili první případ nové varianty prasečí chřipky

27.11. 21:34

V Británii byl zaznamenán první případ chřipky, která je podobná viru šířícímu se mezi prasaty. Pacient měl mírný průběh nemoci a již se plně zotavil, uvedl server BBC.

Britové měli tajně jednat s Kremlem o globální bezpečnosti, tvrdí server

24.09. 13:01

Britští představitelé během posledních 18 měsíců uprostřed ruské agrese vůči Ukrajině několikrát jednali s klíčovými představiteli Kremlu o globální bezpečnosti.

Britové chtějí prohlásit Wagnerovu skupinu za teroristickou organizaci

06.09. 15:40

Britská vláda plánuje prohlásit ruskou žoldnéřskou Wagnerovu skupinu za teroristickou organizaci. Její podpora či členství v ní by byly v takovém případě nezákonné.

reklama

Karel III. podle většiny Britů zvládá roli panovníka, zjistil YouGov

05.09. 14:45

Britská královská rodina se nejspíš o své místo v blízké budoucnosti obávat nemusí. Podle nejnovějšího průzkumu stojí o zachování monarchie 62 procent britských občanů. Jen čtvrtina lidí na Ostrovech by si chtěla volit hlavu státu, zbytek nedokázal říct, jaké státní zřízení preferuje.

Britská policie zadržela trojici Bulharů, podezírá je ze špionáže

15.08. 15:14

Velká Británie zadržela a obvinila tři bulharské občany ze špionáže pro Rusko. K zatčení osob podezřelých ze spolupráce s ruskými bezpečnostními službami došlo už v únoru, od té doby jsou ve vazbě.

Biden v Británii jednal se Sunakem, setká se i s králem Karlem III.

10.07. 13:52

Americký prezident Joe Biden je dnes v rámci své zahraniční cesty do Evropy, jejíž hlavní zastávkou bude summit NATO v litevském Vilniusu, na návštěvě Velké Británie. Dopoledne v Downing Street několik desítek minut hovořil s premiérem Rishim Sunakem, přičemž vztahy obou zemí označil za skálopevné.

Harry a Meghan se zcela vystěhovali z Frogmore Cottage

29.06. 12:40

Princ Harry a jeho žena Meghan opustili sídlo Frogmore Cottage ve Windsoru, potvrdil Buckinghamský palác. Nemovitost, kterou si opravili s pomocí královské pokladny, byla podle britských médií posledním opěrným bodem páru ve Spojeném království.

Velká Británie řekla, co plánuje se sankcemi. Sunak mluvil se Zelenským

19.06. 17:28

Britská vláda hodlá zachovat protiruské sankce, dokud Rusko nevyplatí Ukrajině kompenzace za způsobené válečné škody. Novou legislativu, která umožní ponechat aktiva zmrazená, oznámil ministr zahraničí James Cleverly.

Policie zasahovala v Nottinghamu. Tři lidé zemřeli, podezřelý byl zadržen

13.06. 11:05

Britská policie v úterý od ranních hodin zasahovala u "zásadního incidentu" v anglickém Nottinghamu. Krátce po půl jedenácté informovala, že ve městě zemřeli tři lidé a další tři utrpěli zranění. V souvislosti s incidentem zadržela jednatřicetiletého muže, který je podezřelý z vraždy.

Princ Harry poprvé vypovídal u soudu ve sporu s britským deníkem

06.06. 14:24

Princ Harry v úterý začal vypovídat u britského soudu v rámci sporu s vydavatelem bulvárního deníku Daily Mirror, jehož pracovníci podle jeho názoru porušovali zákon, když o něm získávali informace pro své články. Harry dnes označil chování bulvárních médií ke své osobě za "naprosto odporné".

Medveděv tvrdí, že britští představitelé mohou být považováni za legitimní cíle

31.05. 12:50

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv ve středu prohlásil, že představitelé Velké Británie mohou být považováni za legitimní vojenské cíle. Reagoval tak na předchozí vyjádření šéfa britské diplomacie, který podotkl, že Ukrajina má právo se bránit i údery na ruském území.

Britská policie zadržela muže, který se svým autem narazil do brány u Downing Street

25.05. 20:33

Britská policie ve čtvrtek odpoledne zadržela muže, který se svým autem narazil do brány u vjezdu do Downing Street, kde bydlí premiér Rishi Sunak. Lídr konzervativců byl podle dostupných informací v době incidentu ve své kanceláři.

Johnson čelí dalšímu obvinění z porušení restrikcí během pandemie

23.05. 22:17

Úřad vlády podal na britského expremiéra Borise Johnsona oznámení na policii kvůli novým podezřením z porušení restrikcí během pandemie covidu-19. Uvedl to server BBC.

Zelenskyj navštíví také Británii, čeká ho jednání se Sunakem

15.05. 10:35

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj míří do Londýna, kde se setká s britským premiérem Rishim Sunakem. Navazuje tak na svou cestu po Evropě, v rámci níž navštívil Itálii, Německo a Francii.

Jak bojovat proti wagnerovcům? Britský ministr poradil obětem

12.05. 11:37

Ačkoliv Británie zvažuje, že Wagnerovu skupinu bojující na Ukrajině zařadí mezi teroristické organizace, britský ministr obrany Ben Wallace se domnívá, že existují efektivnější metody. Navrhuje obrátit se na soud

Vydavatelství se přiznalo k nezákonnému sběru informací o princi Harrym

10.05. 14:34

Vydavatelství Mirror Group Newspapers, které vydává britský list Daily Mirror, přiznalo, že nezákonně sbíralo informace o princi Harrym. Mladšímu synovi krále Karla III. se zároveň omluvilo.

Britská policie během korunovace krále Karla III. zadržela 52 lidí

06.05. 19:33

Britská policie během korunovace krále Karla III. zadržela 52 lidí. Podle ní se dopouštěli násilí, narušení klidu a spiknutí za účelem narušení veřejného pořádku.

Sledovali jsme ONLINE: Historická událost. Britský král Karel III. byl korunován. Kvůli počasí se změnil program

Aktualizovali jsme 6.5.2023, 17:40, 06.05. 08:50

Před zraky tisíců hostů včetně světových lídrů byl dnes britský král Karel III. ve svých 74 letech korunován. Ceremoniál, který má ve Spojeném království tisíciletou tradici, jsme pro vás sledovali ONLINE.

Královská rodina na balkoně Buckinghamského paláce: Princ Harry chyběl

06.05. 16:09

Britský král Karel III. a jeho manželka královna Camilla vystoupili na ikonickém balkonu Buckinghamského paláce, aby zamávali tisícům příznivců královské rodiny. Doprovázeli je další členové královské rodiny, přičemž někteří významní dle očekávání chyběli.

Policie zadržela muže kvůli házení předmětů do areálu Buckinghamského paláce

03.05. 09:22

Londýnská policie dnes zatkla muže před Buckinghamským palácem, který do areálu paláce hodil podezřelé předměty, včetně nábojů do brokovnice. Informoval o tom server BBC s odvoláním na policii, která v prohlášení také uvedla, že na místě provedla kontrolovanou explozi.

Monarchie obstála, Karel III. si vedl hůř. Britové odpovídali v průzkumu

24.04. 20:20

Většina Britů nadále podporuje státní zřízení své země. Navzdory tomu, že má konstituční monarchie vysokou podporu, ale král Karel III. tak oblíbený není. Nejvíce s ním mají problém mladí lidé, uvedl server BBC.

Korunovace Karla III. se účastní více než 6000 britských vojáků

16.04. 11:18

Korunovace Karla III. se zúčastní více než 6000 britských vojáků. Bude to největší slavnostní nasazení britských vojenských sil za posledních sedm desetiletí, uvedla dnes britská vláda.

Britská vláda chce omezit objem odpadních vod v řekách a mořích

01.04. 19:04

Britské ministerstvo životního prostředí v příštích dnech představí svůj návrh na odstranění maximální výše pokuty pro vodohospodářské společnosti, které vypouštějí nezpracovanou odpadní vodu do řek a moří. Dnes o tom informovala stanice BBC. Stanice také připomíná, že vypouštění odpadů do vodních…

Britský král Karel III. označil vztahy Berlína a Londýna za výjimečné

Aktualizovali jsme 30.3.2023, 14:22, 30.03. 13:04

Britský král Karel III. v dnešním projevu před poslanci Spolkového sněmu označil vztahy Německa a Británie jako výjimečné a zdůraznil, že přátelství obou zemí velmi leželo na srdci jeho zesnulé matce Alžbětě II. Němcům poděkoval za projevy soustrasti po jejím skonu.

Fotogalerie