Články k tématu: Velká Británie

Zastrašování, zneužívání, špatné platy. Británie vyšetřuje případy moderního otroctví

dnes 08:50

Londýn - Britské úřady vyšetřují přes 300 případů moderního otroctví. Zaměstnavatelé například zneužívají lidi nadměrnými pracovními nároky, velmi nízkými platy, nevyhovujícími pracovními podmínkami, ale i zastrašováním.

Britská policie zasahuje v zábavním parku, muž drží rukojmí

22.10. 19:18

Londýn - Britská policie provádí rozsáhlý zásah v zábavním parku v Nuneatonu v centrální části Anglie. Na twitteru policie varovala veřejnost, aby se k místu nepřibližovala. Podle nepotvrzených zpráv drží ozbrojenec v tamní kuželkárně několik rukojmí, uvedla BBC. Policie to nekomentovala a oznámila…

V Británii se vydražil dopis z Titaniku za rekordních 126 tisíc liber

22.10. 09:12

Londýn - Zatím poslední nalezený dopis napsaný na Titaniku před jeho potopením byl v sobotu v Londýně vydražen za rekordních 126.000 liber (asi 3,6 milionu Kč).

reklama

Soud pro lidská práva ve Štrasburku už dostal stížnost proti Británii kvůli zabití Čecha

20.10. 18:18

Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva dostal žádost o zpochybnění rozsudku, jímž britský soud osvobodil britského občana, který loni v Londýně zabil Čecha. Zdeněk M. podle pitvy zemřel v důsledku silného krvácení. Pachatel se hájil jednáním v sebeobraně.

Černochy nechceme? Britské univerzity čelí obvinění z rasismu a sociálního apartheidu

20.10. 18:06

Londýn - Britské nejprestižnější univerzity Oxford a Cambridge čelí obviněním ze segregace. Některé jejich fakulty totiž téměř nenabízejí místa studentům černé pleti. Labouristický poslanec David Lammy dokonce mluví o sociálním apartheidu.

Policie blokuje zveřejnění klíčových dokumentů o požáru v Grenfell Tower. Co se veřejnost nemá dozvědět?

20.10. 15:09

Londýn - Je to více jak čtyři měsíce od tragického požáru 24podlažní budovy v londýnské čtvrti North Kensington, který si vyžádal 80 životů. Šéf vyšetřování, penzionovaný soudce Martin Moore-Bick, ujistil, že i následná slyšení budou pokud možno veřejná. Jenže nyní na povrch vyplouvá zjištění, že…

Londýnský Big Ben se opět rozezní 9. listopadu, zvonit ale bude jen pár dní

20.10. 11:12

Londýn - Slavný Big Ben v hodinové věži Westminsterského paláce v Londýně se opět rozezní 9. listopadu. Zvon utichl 21. srpna kvůli opravám věže. Úřady ale oznámily, že při významných událostech se opět rozezní.

Islamofobie v Británii: Muži čelí kvůli svému vzhledu útokům, prý vypadají jako muslimové

19.10. 16:47

Londýn - Muži to ve Velké Británii nemají asi lehké. Pokud jsou trochu tmavší pleti nebo mají vousy, většina je hází to jednoho pytle s muslimskými uprchlíky, i když jsou už po několik generací praví Britové. Nedávná studie ukázala, že tito muži čelí každodenním vulgárním nadávkám a pokřikování,…

Žena se zahalila a vydávala se za muslimku. Změnilo mi to celý svět, říká

19.10. 16:35

Manchester - Katie Freemanovou bychom označili asi jako typickou Britku. Běloška s hnědými vlasy a světlou pletí přiznala, že vlastně nikdy žádného muslima nepoznala, přesto i ona se cítila být ohrožená jejich kulturou. A pak jednoho dne dostala možnost od dokumentaristů, aby si na vlastní kůži…

Britská premiérka přišla s dalším ujištěním ohledně práv občanů EU

19.10. 12:20

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová slibuje občanům Evropské unie žijícím v Británii, že po brexitu budou moci v zemi zůstat. Nyní trvalý pobyt budou moci snadno "směnit" za takzvaný status usedlíka.

Šéf europarlamentu se zlobí: Británie nabízí unii v rámci rozvodového účtu jen drobné

18.10. 17:11

Londýn - Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani obvinil britskou vládu, že v otázce "rozvodového účtu" s EU není realistická. Faktura za brexit by se podle něj měla pohybovat kolem 50 až 60 miliard eur (téměř 1,3 bilionu až 1,5 bilionu Kč).

Šéf MI5 varuje před útoky v Británii. Hrozba terorismu vzrostla alarmujícím tempem

18.10. 08:00

Londýn - Šéf britské tajné služby MI5 Andrew Parker dnes řekl, že teroristická hrozba v zemi vzrostla alarmujícím tempem a je nejvážnější za 34 let jeho kariéry.

Evropské firmy se bojí problémů kvůli pomalému jednání o brexitu

17.10. 21:43

Brusel - Evropské podnikatelské sdružení BusinessEurope je velmi znepokojeno pomalým tempem jednání o odchodu Británie z Evropské unie.

Nebe nad Anglií obarvila Ophelia, ne brexit, museli vysvětlovat meteorologové

16.10. 22:04

Londýn - Nebe nad jižní Anglií dnes tropická bouře Ophelia obarvila do oranžova a slunce do ruda. Podle meteorologů v důsledku lomu světla na prachu rozptýleném v mase tropického vzduchu. Lidé ale projevili svou kreativitu a představili svou teorii, proč tomu tak je.

O půlnoci končí platnost kulatých jednolibrových mincí

15.10. 18:08

Londýn - Britové se minulý týden zbavili 60 milionů kulatých jednolibrových mincí, které počínaje dnešní půlnocí v Británii přestávají platit. Nahradí je mince hranatějšího tvaru, které budou hůře falšovatelné.

Hurikán Ophelia ušetřil Azorské ostrovy, teď míří k Irsku a Británii

15.10. 12:57

Lisabon - Hurikán Ophelia se v noci přehnal přes Azory. Na sedmi z devíti ostrovů byla vyhlášena nejvyšší pohotovost, avšak zástupce civilní obrany ráno sdělil, že nejsou zaznamenány větší škody. Bouře nyní směřuje k Irsku a Británii.

Atlantikem se k západní Evropě žene hurikán Ophelia

14.10. 18:33

Lisabon - Úřady na Azorských ostrovech vydaly varování před hurikánem Ophelia. Portugalské souostroví by měl okraj bouře zasáhnout v noci na neděli SELČ. Na mořné komplikace se chystají také Irsko a Británie.

Konec izolace: Na ostrově Svatá Helena poprvé přistálo dopravní letadlo

14.10. 18:32

Jamestown - Na ostrově Svatá Helena v Atlantském oceánu dnes poprvé přistálo dopravní letadlo. Zahájilo tím pravidelné letecké spojení ostrova se zbytkem světa, dosud zajišťovaly spojení výhradně lodě.

Strýc vévodkyně Kate surově zbil na ulici manželku

14.10. 13:44

Londýn - Strýc vévodkyně z Cambridge čelí obvinění, že v noci na dnešek poblíž svého bydliště zbil manželku. Ta musela být hospitalizována. Gary Goldsmith byl propuštěn na kauci a k soudu je předvolán na 31. října.

Slavný šéfkuchař Ramsay promluvil o brexitu. A není to právě lichotivé

Aktualizovali jsme 12.10.2017, 22:02, 12.10. 17:29

Londýn – Brexit z Britů vytřese lenost. Myslí si to známý šéfkuchař Gordon Ramsay. Tvrdí totiž, že „omezení“ přílivu migrantů dá šanci domácímu talentům. Uvedl to pro Radio Times.

Alžběta II. letos v Londýně nepoloží věnec padlým z válek, zastoupí ji Charles

12.10. 08:35

Londýn - Královna Alžběta II. (91) a její manžel tradičně na začátku listopadu pokládáli věnce u válečného památníku v Londýně. Letos se tak nestane. Panovnici při ceremoniálu zastoupí její syn Charles. Prince Philipa (96) nahradí královský podkoní.

Britská vévodkyně Kate se poprvé od oznámení těhotenství ukázala na veřejnosti

11.10. 10:29

Londýn - Manželka britského prince Williama, vévodkyně Kate, se dnes od oznámení třetího těhotenství poprvé objevila na veřejnosti.

Muslimům na Západě hrozí nebezpečí? Útoků na mešity přibývá, politici bijí na poplach

10.10. 11:14

Londýn – Britští muslimové se musejí potýkat se stále větším množstvím útoků na jejich osobu nebo na mešity, které pravidelně navštěvují. Podle poslední statistiky se počet zločinů z nenávisti v letošním roce více než zdvojnásobil. Největší hnací silou antimuslimské nenávisti jsou teroristické…

Většina Britů si přeje, aby premiérka Mayová vedla brexit

10.10. 11:12

Londýn - Přinejmenším do takzvaného brexitu, který by se měl uskutečnit v březnu roku 2019, by chtělo premiérku Theresu Mayovou v čele vlády vidět 57 procent občanů Spojeného královtsví. Anketu agentura ORB pro list The Telegraph provedla krátce po nevydařeném projevu Mayové na výroční konferenci…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací