Články k tématu: Velká Británie

Britští poslanci předvolali Zuckerberga, aby vysvětlil kauzu Cambridge Analytica

21.03. 19:58

Londýn - Britští poslanci požádali zakladatele facebooku Marka Zuckerberga, aby kvůli kauze kolem marketingové společnosti Cambridge Analytica vypovídal před parlamentním výborem vyšetřujícím problematiku falešných zpráv.

Moskva couvla: Prý neobviňuje Česko z výroby Novičoku, bojí se ale o důkazy z případu Skripal,

21.03. 17:12

Londýn/Moskva - Moskva se obává, že by Britové mohli zničit klíčové důkazy o útoku nervovým plynem na někdejšího dvojího agenta v anglickém Salisbury. Vysoce postavený ruský diplomat Vladimir Jermakov také zdůraznil, že Rusko nikoho neobviňuje z otrávení Sergeje Skripala a jeho dcery a že dřívější…

V Británii zemřel veterán RAF Zbyšek Nečas-Pemberton

21.03. 12:30

Praha/Londýn - Minulý týden zemřel bývalý československý příslušník 68. noční stíhací perutě RAF Zbyšek Nečas-Pemberton, bylo mu 97 let. Posledním žijícím Čechem, který za druhé světové války sloužil u RAF, je Emil Boček. Ten v únoru oslavil 95. narozeniny.

reklama

Britský velvyslanec se nezúčastní moskevské schůzky ke kauze Skripal

21.03. 11:41

Moskva - Ruské ministerstvo pozvalo na dnešní odpoledne všechny velvyslance akreditované v Moskvě na schůzku s experty kvůli případu otravy bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala. Britský ambasador se nedostaví.

Ruští diplomaté odletěli z Británie do Moskvy

20.03. 18:08

Londýn - Skupina 23 ruských diplomatů a jejich rodinných příslušníků vyhoštěných z Velké Británie dnes ruským zvláštním letadlem odletěla z londýnského letiště Stansted do Moskvy.

Šéf bezpečnosti Facebooku odchází, v Británii už firma čelí vyšetřování

20.03. 15:12

Londýn - V médiích se objevily spekulace, že šéf pro bezpečnost Facebooku Alex Stamos odchází kvůli internímu sporu o to, jak by sociální síť měla reagovat na šíření dezinformací a nepravd. Firma má velké potíže v Británii. Tamní úřad pro ochranu dat vyšetřuje, zda Facebook dostatečně rázně…

Podílel jsem se na programu Novičok, přiznal ruský vědec. Verzi Britů ale zpochybňuje

20.03. 14:14

Moskva - Ruský vědec Leonid Rink prohlásil, že pracoval na oficiálním programu výroby nervové látky Novičok. Nicméně nesouhlasí s tvrzením Británie, že podíl na útoku na dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru má Rusko.

Vyjednávači se shodli na velké části dohody o brexitu, oznámil Barnier

19.03. 16:34

Brusel - Vyjednávací týmy EU a Británie se v intenzivních jednáních během minulých dní a nocí shodly na velké části dohody o vystoupení Británie z EU. Některé oblasti, například otázka režimu na hranici mezi Irskem a britským Severním Irskem, ale zatím dojednány nebyly.

EU je z útoku na Skripala v šoku, prstem ukázala na Rusko. Moskva požaduje důkaz, či omluvu

19.03. 14:31

Brusel/Moskva - Evropská unie dnes vyzvala Rusko, aby bezodkladně odpovědělo na otázky Londýna a mezinárodního společenství ohledně nedávného útoku nervovou látkou v jihoanglickém Salisbury. Rusko naopak žádá po Británii důkazy, že je prý zapleteno do otravy dvojitého agenta.

V boji o Afrín padla občanka Británie, byla členkou ženské jednotky kurdských milicí YPG

19.03. 14:28

Damašek/Londýn - V bojích o severosyrský Afrín padla také Britka Anna Campbellová. Otec se o její smrti dověděl v neděli. Podle jeho informací dcera zahynula 15. března při tureckém bombardování.

EU dostane další informace o útoku na Skripala. Nechá Británie aktivovat článek 42?

19.03. 12:48

Brusel - V Bruselu dnes budou jednat ministři zahraničí členských zemí EU. Hodlají dát najevo svou plnou solidaritu s Británií po útoku nervovou látkou v jihoanglickém Salisbury. O kauze dvojitého agenta Sergeje Skripala je bude informovat šéf britského diplomacie Boris Johnson.

Rusko se na otravě Skripala nepodílelo, ale jsme připraveni se zapojit do vyšetřování, vzkázal Putin

18.03. 22:05

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes na tiskové konferenci se zahraničními novináři prohlásil, že se o otravě bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii dozvěděl z médií.

Do hostů nočního klubu v Anglii najelo auto, vypukla panika

Aktualizovali jsme 18.3.2018, 18:09, 18.03. 10:21

Londýn - Do hostů v nočním klubu v jihoanglickém městě Gravesend najel řidič se svým autem. Zranění utrpělo 13 lidí, nikdo z nich není v ohrožení života. Kentská policie uvedla, že případ neřeší jako terorismus.

Otrava smrtícím Novičokem? Ruský velvyslanec při EU upozornil na podezřelou věc

18.03. 14:28

Londýn - Šéf britské diplomacie Boris Johnson trvá na svém a zopakoval, že stopa z vyšetřování původu látky použité při útoku proti Sergeji Skripalovi a jeho dceři směřuje neúprosně do Kremlu. Ruský velvyslanec při EU Vladimir Čižov naopak naznačil, že by Novičok mohl pocházet z Británie.

Kvůli zimní bouři v Anglii kolabuje doprava, městu Hemsby na pobřeží hrozí zkáza

18.03. 13:55

Londýn - V Británie kvůli náporu zimy kolabuje doprava. Východoanglické pobřežní městečko Hemsby evakuovalo několik domů, jimž hrozí pád do moře ze strmého pobřeží. Chorvatsko se potýká se záplavami.

Jednání pokročila? Dohoda o přechodném období po brexitu by mohla být příští týden

18.03. 09:48

Londýn - Završení odchodu Británie z EU je naplánováno na 29. března 2019. Podle poslanců z výboru pro brexit by ale Británie měla zvážit omezené prodloužení procesu odchodu země z EU, pokud to bude zapotřebí k dojednání podrobností o budoucích vztazích Londýna s EU.

BBC to přehnala? Fotomontáž Corbyna s bolševickou čapkou vyvolala vlnu kritiky

18.03. 09:47

Londýn - Pořad Newsnight britské televize BBC čelí kritice. Jeho tvůrci prý porušili pravidla nestrannosti, když šéfa opozičních labouristů Jeremyho Corbyna během části věnované současnému britsko-ruskému napětí zpodobnili s Kremlem a rudou barvou v pozadí.

Mayová dál tepe Moskvu: Nebudu tolerovat útoky na obyvatele Británie, vzkazuje

17.03. 17:41

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes vystoupila na jarním fóru své Konzervativní strany jen několik hodin poté, co ruské ministerstvo zahraničí informovalo o vypovězení 23 britských diplomatů. Řekla, že Británie v příštích dnech spolu se svými spojenci zváží další kroky.

Vztahy mezi Británií a Ruskem jsou napjaté: Napětí vyvolala už vražda Litviněnka

17.03. 13:50

Londýn - Londýn - Vztahy mezi Ruskem a Británií jsou napjaté už hezkou řádku let. Kromě rozdílného pohledu na Ukrajinu či Sýrii je zda řada záhadných úmrtí špionů. V listopadu 2006 zemřel v Británii na otravu radioaktivním poloniem 210 bývalý ruský tajný agent Alexandr Litviněnko, který před smrtí…

Látku Novičok nepoužívají jen Rusové? Látku vyvíjela i Británie a USA, tvrdí expert

17.03. 13:20

Moskva/Londýn - Ruský zástupce při Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) Alexandr Šulgin přišel s tvrzením, že látka Novičok, kterou byl otráven dvojitý agent Sergej Skripal, mohla pocházet z britských nebo amerických laboratoří.

Diplomatická krize? Moskva vyhostí 23 britských diplomatů, velvyslanec byl na koberečku

17.03. 13:05

Londýn/Moskva - Diplomatická válka mezi Ruskem a Británií vstupuje do další fáze. Moskva vyhostí 23 britských diplomatů, kteří mají na odjezd ze země týden. Ruské úřady zároveň odvolaly souhlas s fungováním britského generálního konzulátu v Petrohradu a nařídily zastavit v Rusku činnost Britské…

V kauze Skripal jde o něco úplně jiného? Skutečným cílem byla jeho dcera, tvrdí příbuzná

17.03. 10:37

Londýn – Většina světových médií pokládala scénář útoku na Sergeje Skripala za jasně daný – cílem bylo zabít bývalého špióna, jeho dcera byla plynem zasažena zřejmě omylem, zkrátka proto, že bojový plyn lze těžko cílit. Britská média teď ale přišla s verzí, že vše mohlo být docela jinak.

Ruští emigranti v Británii jsou v nebezpečí? Policie se je snaží kontaktovat

17.03. 10:10

Londýn - Anglii vyděsila otrava někdejšího ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery nervově paralytickou látkou. Poté byl nalezen mrtev Nikolaj Gluškov, bývalý přítel miliardáře a kritika Kremlu Borise Berezovského. Policie proto začala kontaktovat ruské emigranty žijící v Británii kvůli jejich…

Britská policie vyšetřuje smrt Gluškova jako vraždu

16.03. 19:44

Londýn/Moskva - Britská policie dnes oznámila, že nedávné úmrtí Nikolaje Gluškova, bývalého přítele miliardáře a kritika Kremlu Borise Berezovského, vyšetřuje jako vraždu. Za příčinu smrti označila škrcení.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací