Články k tématu: Venezuela

Ve venezuelské se vzbouřili vězni, zemřelo 36 lidí

dnes 13:47

Caracas - Ve státě Amazonas na jihu Venezuely se v úterý večer vzbouřili vězni. Zemřelo 36 osob. Kolik je mezi oběťmi příslušníků stráže a kolik trestanců, není známo.

Venezuelští poslanci už rok nedostali plat

včera 09:03

Caracas - Hluboká ekonomická krize, s kterou se potýká Venezuela, dolehla i na politiky. Poslanci parlamentu, v němž má od loňska většinu opozice vůči autoritářskému prezidentovi Nicolási Madurovi, už rok nedostali plat.

Maduro oznámil vojenské cvičení. Budeme čelit extremistům a rasistům ze Spojených států, vzkazuje

15.08. 08:07

Caracas - Tisíce lidí protestovaly v Caracasu proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Venezuelský prezident Nicolás Maduro jim oznámil, že nařídil na 26. a 27. srpna vojenské cvičení. Panují ovšem pochybnosti o tom, jak velkou podporu má Maduro v armádě.

reklama

Washington nebude pouze přihlížet, jak se z Venezuely stává diktatura, tvrdí Pence

14.08. 20:09

Cartagena (Kolumbie) - Washington nebude pouze přihlížet, jak se z Venezuely stává diktatura. Takový vývoj totiž ohrožuje bezpečnost celé západní polokoule. Řekl to dnes americký viceprezident Mike Pence při návštěvě Kolumbie.

Trumpovy hrozby? Venezuelská opozice odmítla možnost vojenské intervence

14.08. 10:44

Caracas - Americký prezident Donald Trump v pátek nevyloučil vojenskou intervenci ve Venezuele s cílem vyřešit tamější politickou krizi. Jeho slova popudila venezuelskou opozici stojící proti režimu socialistického prezidenta Nicoláse Madura.

Trump čelí kritice kvůli výhrůžkám proti Venezuele

12.08. 22:11

Caracas/Lima - Po útocích na venezuelského prezidenta Nicoláse Madura se dnes ostatní země Latinské Ameriky postavily za Venezuelu. Nesouhlasí se slovy amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Krize v Latinské Americe? Levice je úplně rozdělená

12.08. 11:25

Caracas - Brazilská politička Gleisi Hoffmannová vyvolala vlnu nevole, když během svého prvního mezinárodního projevu jakožto předsedkyně Strany pracujících (PT) nekompromisně podpořila venezuelského prezidenta Nicoláse Maduru.

Peru vyhostilo velvyslance Venezuely, do pěti dnů má opustit zemi

12.08. 10:14

Lima - Peru oznámilo vyhoštění venezuelského velvyslance, svůj krok zdůvodnilo "narušením demokratického pořádku ve Venezuele".

Trump hrozí další válkou, tentokrát chce vojensky zasáhnout ve Venezuele

12.08. 09:41

Washington - Americký prezident Donald Trump v noci na dnešek pokračoval ve své ostré rétorice z tohoto týdne a po KLDR pohrozil vojenským řešením i autoritářské vládě Venezuely. Podle Trumpa mají USA v případě Venezuely mnoho možností, včetně vojenského řešení. Americký prezident to podle agentury…

Sankce proti Venezuele? Ty krizi nevyřeší, varuje OSN

11.08. 20:19

Ženeva/Caracas – Ani uvalení sankcí na Venezuelu nevyřeší stále se prohlubující krizi v zemi, která už teď trpí nedostatkem potravin a léků. Myslí si to Idrís Džazajri z Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva. Jeho slova cituje agentura Reuters.

Slavný fotbalista podpořil venezuelského prezidenta Madura, za to se stal terčem kritiky

10.08. 17:26

Buenos Aires/Caracas – Legendární argentinský fotbalista Diego Maradona se ve venezuelské krizi postavil na stranu autoritářského prezidenta Nicoláse Madura. Ihned se stal terčem kritiky na sociálních sítích.

Ozbrojená skupina vyzvala venezuelskou armádu ke vzpouře proti režimu

10.08. 13:19

Caracas - Ke svržení autoritářské vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madura vyzvala další ozbrojená skupina. Na videu zveřejněném v noci na dnešek muži tvrdí, že jsou členy ozbrojených sil. 

Americké země chtějí bojkotovat zákonodárný orgán vytvořený venezuelským prezidentem

09.08. 13:53

Caracas - Více než desítka zemí Latinské Ameriky a Kanady odmítla nový zákonodárný orgán, který ustavil venezuelský prezident Nicolás Maduro.

Venezuelské bezpečnostní složky porušují lidská práva, zodpovědnost ale nese vláda, tvrdí OSN

08.08. 17:03

Ženeva/Caracas - Mluvčí Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva dnes v Ženevě prohlásil, že venezuelská vláda nese zodpovědnost za porušování lidských práv, kterého se dopouštějí bezpečnostní složky při potlačování demonstrací. Jeho slova cituje agentura Reuters.

Hackeři se zmocnili stránek venezuelské vlády, podpořili rebely. Dny diktatury jsou sečteny, hlásí

08.08. 09:20

Caracas - Do boje proti vládě venezuelského prezidenta Nicoláse Madura vytáhli po parlamentní opozici a statisících protestujících lidí rovněž počítačoví piráti.

Venezuelské Ústavodárné shromáždění nebude zasedat v budově parlamentu

07.08. 17:45

Caracas - Nové Ústavodárné shromáždění, jímž se podle opozice venezuelská vláda snaží upevnit si moc, bude zasedat v sálech ministerstva zahraničí a ve dvou divadlech v Caracasu.

Do Kolumbie prchají tisíce Venezuelanů, hranice každý den překročí 25 tisíc lidí

07.08. 17:11

Caracas - Asi 25.000 lidí přejde denně hranice z Venezuely do Kolumbie. Většina ale proto, aby si tam nakoupila základní potraviny. Každý desátý už ale v Kolumbii zůstává, informoval dnes server eldiario.es.

Venezuelský parlament svolal mimořádné zasedání, chce vysvětlit potlačení nedělní rebelie

07.08. 12:48

Caracas - Venezuelská opozice svolala na dnešek mimořádné zasedání parlamentu, v němž má opoziční koalice většinu, ale jehož legitimitu vláda neuznává. Informoval o tom místní deník El Nacional.

Venezuelská armáda odrazila teroristický útok na vojenské základně, tvrdí Maduro

07.08. 12:37

Caracas - Venezuelský prezident Nicolás Maduro v televizním projevu prohlásil, že armáda v neděli odrazila "teroristický útok" proti vojenské základně, kde podle něj dva útočníci byli zabiti a osm zajato.

Část vojáků se bouří, vyzývá k rebelii proti Madurovi

06.08. 17:53

Caracas - Skupina vojáků ve venezuelském městě Valencia dnes vyhlásila rebelii proti vládě prezidenta Nicoláse Madura a vyzvala ostatní vojáky a policisty v zemi, aby se k ní připojili.

Venezuela odvolala prokurátorku Ortegovou, ta odmítla úřad opustit

06.08. 10:20

Caracas - Generální prokurátorka Venezuely Luisa Ortegová odmítla opustit úřad a své dnešní odvolání označila za převrat a porušení ústavy.

Venezuelští vojáci obklíčili sídlo tamín prokurátorky

05.08. 16:19

Caracas - Venezuelské bezpečnostní složky dnes obklíčily sídlo generální prokurátorky Luisy Ortegové, která je jednou z hlavních odpůrkyň režimu autoritářského prezidenta Nicoláse Madura.

Venezuela znovu poslala do domácího vězení opozičníka Ledezmu

04.08. 15:37

Caracas - Venezuelské úřady dnes vrátily do domácího vězení opozičního vůdce Antonia Ledezmu, kterého tajná služba zadržela v úterý v noci. Informovala o tom jeho manželka na twitteru.

Generální prokurátorka chce prošetřit sporné volby ve Venezuele

03.08. 19:56

Caracas - Údajně zmanipulované volby do Ústavodárného shromáždění (ÚS) chce nechat prošetřit generální prokurátorka Luisa Ortegová. Podle ředitele společnosti Smartmatic, která zajišťovala hlasování po technické stránce, byla účast ve volbách přinejmenším o milion voličů nižší, než vládou uváděných…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací