Články k tématu: Venezuela

Z Venezuely utíkají soudci, Maduro jim vyhrožoval zatčením

včera 10:57

Caracas - Pět venezuelských soudců požádalo o azyl v Chile. Prezident Nicolás Maduro jim hrozil zatčením. Několik dalších soudců podle médií prchlo do Spojených států či Kolumbie, osud dalších je nejasný.

Venezuelské regionální volby vyhráli socialisté prezidenta Madura, opozice mluví o podvodu

16.10. 08:51

Caracas - Regionální volby ve Venezuele vyhrála vládnoucí socialistická strana autoritářského prezidenta Nicoláse Madura. Opozice má podezření na volební podvody.

Dovolená ve Venezuele? Jen pro otrlé, země je o krok blíž k odříznutí od světa

14.10. 16:09

Caracas - Venezuela kdysi bývala nejbohatší zemí v Jižní Americe a mohla být i rájem pro turisty. Extrémní násilí, korupce, bída a znehodnocení místní měny ale Venezuelu změnily v dysfunkční, nebezpečný chaos, kam se odváží jen ti nejneohroženější batůžkáři.

reklama

Trump sankce proti Kubě a Venezuele zrušit nehodlá

13.10. 19:33

Washington - Spojené státy neodvolají sankce proti Kubě ani Venezuele, dokud tyto země neobnoví politické a náboženské svobody. Na konferenci ve Washingtonu to dnes prohlásil americký prezident Donald Trump.

Venezuela má další problém. Více než milion dětí ohrožují smrtelné spalničky

06.10. 08:58

Caracas - Venezuelu kromě politické a ekonomické krize sužuje epidemie spalniček. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by se mohlo nakazit milion dětí, už nyní jsou registrovány desítky případů.

Trump přijímá nová protiimigrační opatření, zákaz cestovat do USA mají občané osmi států

25.09. 08:59

Washington - Americký prezident Donald Trump přijímá další protiimigrační opatření. Zákaz cestovat do USA se bude týkat občanů již osmi států: KLDR, Čadu, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Venezuely. Nová pravidla mají pro tři nové země vstoupit v platnost 18. října, zatímco v případě dalších…

Venezuela se musí vrátit k demokracii. Byla bohatá, teď lidí na ulici padají hlady, udeřil Trump

19.09. 09:44

New York - Ve Venezuele musí být podle amerického prezidenta Donalda Trumpa opět nastolena demokracie. V případě, že bude Nicolás Maduro pokračovat v autoritářství, jsou Spojené státy připraveny podniknout další kroky.

Venezuela splatí všechny své dluhy, tvrdí tamní ministr

14.09. 22:54

Caracas - Venezuela uhradí všechny své dluhy navzdory řadě obtíží, které vznikly v důsledku hospodářských sankcí ze strany Spojených států. Uvedl to dnes venezuelský ministr financí Ramón Lobo.

Jezte králíky, vyzval venezuelský prezident hladové občany

14.09. 22:50

Caracas - Prezident Nicolás Maduro nabádá hladové Venezuelany, aby jedli králíky, napsala dnes agentura Reuters. Nemají je už vnímat jako domácí mazlíčky, ale jako 2,5 kilogramu masa s vysokým obsahem proteinů.

Venezuelská vláda a opozice zkouší obnovit rozhovory, scházejí se v Dominikánské republice

14.09. 08:51

Santo Domingo - V metropoli Dominikánské republiky od středy probíhají rozhovory mezi zástupci venezuelské vlády a opozice. Venezuela je již čtvrtým rokem v ekonomické recesi, zemi trápí závratná inflace, nedostatek základních potravin, léků a rostoucí kriminalita.

Zvážte sankce vůči Venezuele, vyzvali europoslanci země EU

13.09. 16:27

Štrasburk - Evropští poslanci dnes vyzvali členské země EU, aby zvážily sankce vůči představitelům venezuelského režimu. Týkat by se měly těch osob, které mají odpovědnost za vážné porušování lidských práv v jihoamerické zemi.

Venezuelský prezident Maduro je otevřený dialogu s opozicí

13.09. 08:03

Caracas - Prezident Dominikánské republiky Danilo Medina a bývalý španělský premiér José Luis Rodriguez Zapatero jsou ochotni přispět k řešení politické krize ve Venezuele. Nabídli se zprostředkovat dialog mezi prezidentem Nicolásem Madurou a opozicí.

Venezuelský režim se zřejmě dopouští zločinů proti lidskosti, tvrdí komisař OSN pro lidská práva

11.09. 19:32

Ženeva/Caracas - Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn tvrdí, že venezuelské bezpečnostní složky se zřejmě dopustily zločinů proti lidskosti tvrdými zákroky proti demonstrantům. Jeho slova cituje agentura Reuters.

Venezuela nezvládá splácet dluh vůči Rusku

08.09. 20:23

Caracas/Moskva - Venezuela má problém splácet své závazky vůči Rusku, obě země proto jednají o restrukturalizaci dluhu Caracasu. Oznámil to dnes ruský ministr financí Anton Siluanov.

Venezuelské úřady vyšetřují sesazenou prokurátorku, která kritizovala Madurův režim

01.09. 10:01

Caracas - Venezuelské úřady začaly vyšetřovat sezazenou generální prokurátorku Luisu Ortegovou kvůli jejímu údajnému zapojení do korupčního schématu kolem ropných firem. Ortegová tento týden z Kostariky naopak z korupce obvinila nejvyšší představitele Venezuely včetně prezidenta.

Venezuela nabízí zatopeným americkým státm pomoc pět milionů dolarů

30.08. 22:10

Caracas - Pomoc obyvatelům amerických států Texas a Louisiana, které v těchto dnech sužují ničivé záplavy, nabídla pomoc také jihoamerická Venezuela. Tato země je sama už několik let v ekonomické krizi, v níž se tamním obyvatelům nedostává základních potravin a léků.

Venezuelská opozice podpořila sankce USA, zřejmě ji čeká stíhání za vlastizradu

30.08. 18:14

Caracas - Kontroverzní Ústavodárné shromáždění ve Venezuele, které je nakloněno prezidentovi Nicolási Madurovi, se usneslo, aby byli vůdci opozice stíháni za vlastizradu.

Maduro zpronevěřil až 10 milionů dolarů, tvrdí prokurátorka

29.08. 19:11

San José - Venezuelský prezident Nicolás Maduro měl zpronevěřit osm až deset milionů dolarů (až 220 milionů korun) ze státní pokladny. Bývalá venezuelská prokurátorka Luisa Ortegová k této kauze předala v pondělí údajné důkazy Meziamerickému soudu pro lidská práva, který sídlí v Kostarice.

Režim ve Venezuele je diktatura, nešetři tvrdými slovy Macron

29.08. 17:31

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron ve svém dnešním projevu k velvyslancům o mezinárodní politice kritizoval poměry ve Venezuele. Tamní režim socialistického prezidenta Nicoláse Madura označil za diktaturu, která bojuje o své přežití za cenu zbídačení lidí.

Venezuelský režim se snaží udržet loajalitu armády, důstojníky dosazuje do vedení firem

27.08. 13:00

Caracas - Venezuelští důstojníci zaujímají funkce ve vedení řady firem z nejrůznějších oborů. I tím se režim podle analytiků snaží udržovat loajalitu armády.

Kvůli Trumpovu výroku začalo ve Venezuele vojenské cvičení

27.08. 10:16

Caracas - Ve Venezuele v sobotu začalo dvoudenní celostátní vojenské cvičení, ke kterému byli povoláni i civilisté v záloze. Informovala o tom agentura Reuters.

Venezuelská vláda letos zavřela 49 médií

27.08. 09:41

Caracas - Venezuelská vláda letos přerušila působení 49 rozhlasových stanic, novin a televizních kanálů. S odkazem na hlavní odbory venezuelských novinářů o tom informovala agentura AFP.

Americké sankce vůči Venezuele mohou vést k jejímu bankrotu, tvrdí experti

26.08. 17:04

Caracas/Washington - Hospodářské sankce, které Spojené státy uvalily v pátek na režim autoritářského venezuelského prezidenta Nicoláse Madura, podle analytiků můžou způsobit bankrot Venezuely.

USA dál vyvíjí tlak na Venezuelu, Trump podepsal další hospodářské sankce

25.08. 18:51

Washington - Američané uvalili nové a přísné hospodářské sankce na Venezuelu. Oznámil to dnes Bílý dům s tím, že prezident Donald Trump již podepsal příslušné nařízení.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací