Články k tématu: Venezuela

Venezuela nepustí kvůli dokladům ze země 120 dětí

včera 13:02

Caracas - Venezuelské úřady v pátek zabránily více než 120 dětem odletět za rodiči do Peru, podle Caracasu předložily falešné cestovní doklady.

V USA odsoudili kvůli drogám synovce venezuelské první dámy. Maduro zuří

15.12. 08:25

New York - Americký soud ve čtvrtek vynesl verdikt nad synovci první dámy Venezuely Cilie Floresové. Za pašování drog dostali 18 let vězení. Během procesu se je advokáti snažili hájit, že "naivní" a "nezkušení" synovci upadli do léčky agentů USA.

Maduro znovu úřaduje: Venezuelskou opozici vyloučil z prezidentských voleb

11.12. 09:06

Caracas - Venezuelský prezident Nicolás Maduro přišel s dalším kontroverzním prohlášení. Hlavní opoziční strany podle něj budou příští rok vyloučeny z prezidentských voleb.

reklama

Maduro bojuje proti "finanční blokádě" ze strany USA, ohlásil zavedení virtuální měny

04.12. 08:16

Caracas - Venezuelský prezident Nicolás Maduro se rozhodl bojovat proti "finanční blokádě" ze strany Spojených států, zavede virtuální měnu.

Lidé ve Venezuele umírají na malárii. Maduro brání dovozu léků

26.11. 17:14

Caracas - Ve Venezuele roste počet úmrtí na malárii. Oproti loňsku se počet nakažených i zemřelých více než zdvojnásobil. Země už přes rok trpí akutním nedostatkem léků kvůli ekonomické krizi i vládě socialistického prezidenta, který z ideologických důvodů odmítá pomoc ze zahraničí.

Maduro hrozí prodejcům zubní pasty vězením

25.11. 11:10

Caracas - Venezuelský prezident Nicolás Madura si posvítil už i na zubní pastu. Součástí nového zákona je ustanovení, že pokud bude její cena vyšší, než je oficiálně stanovená socialistickou vládou, jde o trestný čin. Prodejce tak může skončit až na pět let ve vězení.

Kolumbie čelí masivní vlně uprchlíků, Venezuelané prchají z vlastní země

21.11. 16:56

Caracas - Masový útěk Venezuelanů dělá čáru přes rozpočet Kolumbii. Ta kvůli zvýšeným nákladům na uprchlíky nemá peníze pro slíbené vzdělávací, zdravotní a jiné programy, které pomáhají začlenit do společnosti příslušníky rozpuštěné marxistické povstalecké skupiny Revoluční ozbrojené síly Kolumbie …

Lidé v Caracasu demonstrovali kvůli nedostatku léků

20.11. 22:05

Caracas - V Caracasu dnes demonstrovaly stovky lidí. Žádali otevření humanitárního kanálu pro Venezuelu, kde umírají lidé kvůli nedostatku léků.

Venezuelská vláda a opozice plánují obnovit dialog v prosinci

16.11. 21:01

Caracas/Santo Domingo - Venezuelská vláda a opozice obnoví přerušené rozhovory, jejichž cílem je zmírnit vleklou politickou a ekonomickou krizi ve Venezuele.

Krize se zhoršuje: Venezuelané umírají kvůli nedostatku léků

15.11. 16:40

Caracas - Na nedostatek léků ve Venezuele, která se potýká s hlubokou ekonomickou krizí, upozorňují humanitární organizace už několik let. Vláda tamního autoritářského prezidenta Nicoláse Madura ale blokuje zahraniční humanitární pomoc.

Šéfové diplomacií zemí EU schválili zbrojní embargo vůči Venezuele

13.11. 11:43

Brusel - Ministři zahraničí zemí EU dnes schválili zbrojní embargo vůči Venezuele. Také potvrdili právní základ pro budoucí možné zmrazení majetku a zákaz cest konkrétních osob či venezuelských firem.

Venezuelská opozice znovu zkouší jednat s vládou

10.11. 09:37

Caracas - Venezuelská vláda a opozice se letos již potřetí pokoušejí obnovit vzájemné rozhovory. Dosud poslední snahu o dialog ukončila v září opozice, která tvrdila, že vláda neplní své sliby jako propuštění politických vězňů či umožnění zahraniční humanitární pomoci strádajícím obyvatelům.

Z Venezuely utíkají soudci, Maduro jim vyhrožoval zatčením

20.10. 10:57

Caracas - Pět venezuelských soudců požádalo o azyl v Chile. Prezident Nicolás Maduro jim hrozil zatčením. Několik dalších soudců podle médií prchlo do Spojených států či Kolumbie, osud dalších je nejasný.

Venezuelské regionální volby vyhráli socialisté prezidenta Madura, opozice mluví o podvodu

16.10. 08:51

Caracas - Regionální volby ve Venezuele vyhrála vládnoucí socialistická strana autoritářského prezidenta Nicoláse Madura. Opozice má podezření na volební podvody.

Dovolená ve Venezuele? Jen pro otrlé, země je o krok blíž k odříznutí od světa

14.10. 16:09

Caracas - Venezuela kdysi bývala nejbohatší zemí v Jižní Americe a mohla být i rájem pro turisty. Extrémní násilí, korupce, bída a znehodnocení místní měny ale Venezuelu změnily v dysfunkční, nebezpečný chaos, kam se odváží jen ti nejneohroženější batůžkáři.

Trump sankce proti Kubě a Venezuele zrušit nehodlá

13.10. 19:33

Washington - Spojené státy neodvolají sankce proti Kubě ani Venezuele, dokud tyto země neobnoví politické a náboženské svobody. Na konferenci ve Washingtonu to dnes prohlásil americký prezident Donald Trump.

Venezuela má další problém. Více než milion dětí ohrožují smrtelné spalničky

06.10. 08:58

Caracas - Venezuelu kromě politické a ekonomické krize sužuje epidemie spalniček. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by se mohlo nakazit milion dětí, už nyní jsou registrovány desítky případů.

Trump přijímá nová protiimigrační opatření, zákaz cestovat do USA mají občané osmi států

25.09. 08:59

Washington - Americký prezident Donald Trump přijímá další protiimigrační opatření. Zákaz cestovat do USA se bude týkat občanů již osmi států: KLDR, Čadu, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Venezuely. Nová pravidla mají pro tři nové země vstoupit v platnost 18. října, zatímco v případě dalších…

Venezuela se musí vrátit k demokracii. Byla bohatá, teď lidí na ulici padají hlady, udeřil Trump

19.09. 09:44

New York - Ve Venezuele musí být podle amerického prezidenta Donalda Trumpa opět nastolena demokracie. V případě, že bude Nicolás Maduro pokračovat v autoritářství, jsou Spojené státy připraveny podniknout další kroky.

Venezuela splatí všechny své dluhy, tvrdí tamní ministr

14.09. 22:54

Caracas - Venezuela uhradí všechny své dluhy navzdory řadě obtíží, které vznikly v důsledku hospodářských sankcí ze strany Spojených států. Uvedl to dnes venezuelský ministr financí Ramón Lobo.

Jezte králíky, vyzval venezuelský prezident hladové občany

14.09. 22:50

Caracas - Prezident Nicolás Maduro nabádá hladové Venezuelany, aby jedli králíky, napsala dnes agentura Reuters. Nemají je už vnímat jako domácí mazlíčky, ale jako 2,5 kilogramu masa s vysokým obsahem proteinů.

Venezuelská vláda a opozice zkouší obnovit rozhovory, scházejí se v Dominikánské republice

14.09. 08:51

Santo Domingo - V metropoli Dominikánské republiky od středy probíhají rozhovory mezi zástupci venezuelské vlády a opozice. Venezuela je již čtvrtým rokem v ekonomické recesi, zemi trápí závratná inflace, nedostatek základních potravin, léků a rostoucí kriminalita.

Zvážte sankce vůči Venezuele, vyzvali europoslanci země EU

13.09. 16:27

Štrasburk - Evropští poslanci dnes vyzvali členské země EU, aby zvážily sankce vůči představitelům venezuelského režimu. Týkat by se měly těch osob, které mají odpovědnost za vážné porušování lidských práv v jihoamerické zemi.

Venezuelský prezident Maduro je otevřený dialogu s opozicí

13.09. 08:03

Caracas - Prezident Dominikánské republiky Danilo Medina a bývalý španělský premiér José Luis Rodriguez Zapatero jsou ochotni přispět k řešení politické krize ve Venezuele. Nabídli se zprostředkovat dialog mezi prezidentem Nicolásem Madurou a opozicí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací