Články k tématu: Venezuela

Trump vydal zákaz používání venezuelských digitálních měn

19.03. 20:48

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes vydal exekutivní příkaz zakazující jednotlivcům i podnikům ve Spojených státech používání venezuelských digitálních měn. Informoval o tom Bílý dům.

Krize zasáhla i venezuelskou zoo: Musela zavřít, protože se hladová zvířata požírala navzájem

01.03. 09:20

Caracas - Kvůli ekonomické krizi ve Venezuele trpí i zvířata. Ošetřovatelé v zoo ve venezuelském městě San Francisco museli obětovat kachny, prasata či kozy, aby nakrmili jiná zvířata, z nichž některá patří k ohroženým druhům. Zahrada byla nakonec zcela uzavřena.

Socialista Maduro se zaregistroval jako prezidentský kandidát, opozice chce volby bojkotovat

27.02. 21:46

Caracas - Autoritářský prezident Venezuely Nicolás Maduro se dnes u ústřední volební komise oficiálně zaregistroval jako kandidát pro dubnové volby hlavy státu. Informovala o tom agentura AFP.

reklama

Venezuelská opozice chce bojkotovat prezidentské volby

21.02. 00:35

Caracas - Část velkých opozičních stran ve Venezuele chce bojkotovat prezidentské volby, které jsou v této jihoamerické zemi plánovány na 22. dubna.

Venezuelská firma láká zaměstnance i na neobvyklý bonus

18.02. 10:16

Caracas - Venezuela se dlouhodobě potýká s hlubokou krizí způsobenou selháním socialistického řízení ekonomiky a propadem globálních cen ropy. Mistní firmy se snaží lákat zaměstnance na nevšední bonusy.

Země latinské Ameriky tlačí na Madura: Požadují, aby zrušit kontroverzní volby

14.02. 08:11

Lima - Latinskoamerické země a Kanada vyzvaly venezuelského prezidenta Nicoláse Madura, aby upustil od konání předčasných prezidentských voleb vypsaných přes nesouhlas opozice na duben.

Baseballista Pittsburghu si oddechl, jeho unesená matka byla zachráněna

12.02. 12:47

Caracas - Tři dny po únosu byla matka baseballisty Elíase Díaze zachráněna. Do únosu byli zřejmě zapleteni členové policejní protidrogové jednotky. Podle venezuelských médií byl pět jejích příslušníků zatčeno.

Venezuelští uprchlíci trápí Kolumbii. Dojde k posílení ochrany hranic

09.02. 08:07

Bogotá - Do Kolumbie se uchýlilo už kolem 600.000 venezuelských uprchlíků, což je dvojnásobné zvýšení oproti stavu před půl rokem. Kolumbie proto hodlá zpřísnit kontroly na hranicích s Venezuelou, která se zmítá v hluboké ekonomické krizi.

USA uvažuje o uvalení sankcí na Venezuelu

07.02. 08:30

Bogotá - Spojené státy a Kolumbie chtějí přinutit Venezuelu, aby se vrátila zpět na cestu k demokracii. Ministr zahraničí USA Rex Tillerson na své cestě po Latinské Americe opakovaně zmínil, že Washington uvažuje o uvalení ropných sankcí na Caracas.

Američané zvažují uvalení ropných sankcí na Venezuelu, prohlásil Tillerson

04.02. 22:08

Buenos Aires - Šéf americké diplomacie Rex Tillerson dnes při návštěvě Argentiny prohlásil, že Spojené státy stále uvažují o sankcích na export ropy z Venezuely.

Ve Venezuele propustili na svobodu 84letého opozičního lídra

03.02. 19:24

Caracas - Z věznice ve Venezuele byl dnes propuštěn lídr opozice Enrique Aristeguieta Gramcko (84). Ve vazbě strávil jeden den. Zatčen byl v pátek nad ránem ve svém domě v Caracasu venezuelskou tajnou službou.

Šéf americké diplomacie varoval mexickou vládu před ruským zásahem do voleb

03.02. 10:48

Mexiko - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson během návštěvy Mexika varoval tamní vládu, aby si dala pozor na možné ovlivnění prezidentských voleb Ruskem. Volby v Mexiku se mají konat 1. července. Hovořilo se také o situaci ve Venezuele, která se zmítá v politické a ekonomické krizi.

Šéf americké diplomacie: Ve Venezuele by mohl nastat převrat

02.02. 09:12

Austin - Šéf diplomacie USA Rex Tillerson se chystá na návštěvu pěti latinskoamerických zemí. Ještě před svým odjezdem prohlásil, že by venezuelská armáda mohla svrhnout socialistického prezidenta Nicoláse Madura.

Venezuela má v plánu od konce února prodávat digitální měnu petro

30.01. 22:02

Caracas – Přestože Venezuela zažívá paralyzující hospodářskou krizi, plánuje zahájit předběžný prodej vlastní digitální měny nazvané petro 20. února. Oznámil to dnes prezident Nicolás Maduro.

Venezuela vypověděla španělského velvyslance

25.01. 21:47

Caracas/Madrid - Venezuelské úřady dnes vypověděly ze země španělského velvyslance, který upadl v nemilost socialistické vlády několik dní po přijetí evropských sankcí vůči venezuelským představitelům.

Maduro prosadil předčasné volby: Imperialismus a pravice se plánovaly zmocnit ekonomiky, tvrdí

24.01. 09:42

Caracas - Venezuelské provládní ústavodárné shromáždění jednohlasně přijalo rozhodnutí uspořádat v zemi do konce dubna předčasné volby. Řádné volby se měly konat na konci tohoto roku.

EU rozšířila své sankce na dalších 17 lidí ze Severní Koreje a 7 z Venezuely

22.01. 15:04

Brusel - O 17 osob dnes Evropská unie rozšířila svůj seznam občanů Severní Koreje, kteří mají v EU zmrazený majetek a zakázaný vstup. Rada EU dnes také uvalila sankce na sedm osob z Venezuely.

Policie dopadla muže hledaného kvůli zneužití stovek dětí

22.01. 08:02

Bogotá - Muž, po kterém pátrala Kolumbie kvůli podezření ze zneužití 274 dětí, byl zatčen ve Venezuele, oznámila dnes agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

Kolumbie čelí náporu uprchlíků. Hranici překročilo už 550 tisíc Venezuelanů

20.01. 12:44

Bogotá/Caracas - Venezuelané hromadně opouštějí svou zvídačenou vlast. V sousední Kolumbii už jich je zhruba 550.000, většina ilegálně. Asi milion Venezuelanů má speciální migrační doklad, který jim umožňuje v Kolumbii nakupovat potraviny a další zboží, které je ve Venezuele nedostatkové.

Krize ve Venezuele: Dětem hrozí smrt na podvýživu, lidé se kvůli hladu špatně vyvíjí

20.01. 09:47

Caracas - Humanitární krize ve Venezuele se dál zhoršuje. Podle katolické organizace Cáritas hrozí v zemi smrt podvýživou zhruba 280.000 dětí. Nejméně třetina dětské populace ve Venezuele zaostává ve vývoji kvůli nedostatku jídla.

Venezuelská armáda chytila lídra povstalců přezdívaného Rambo

15.01. 21:52

Caracas - Dnešní operace venezuelské armády na předměstí Caracasu proti opoziční skupině v čele s bývalým policistou Óscarem Pérezem zemřelo několik lidí, další byli zraněni.

Venezuelská opozice se s vládou stále nedohodla

14.01. 13:55

Caracas/Santo Domingo - Venezuelská vláda a vůdci opozice se nedohodli, jak řešit politickou a hospodářskou krizi v zemi. O dalším kole jejich rozhovorů v Dominikánské republice dnes informovala agentura Reuters.

Lidé kvůli krizi prchají z Venezuely na lodích. Při neštěstí v Karibiku zemřeli čtyři lidé

11.01. 09:42

Caracas - V Malých Antilách ztroskotala loď. Zahynuli čtyři Venezuelané, kteří se zřejmě snažily vycestovat z Venezuely zmítané hospodářskou krizí do více prosperujícího Curaçaa za prací.

Venezuelské supermarkety zejí prázdnotou, obchodníkům hrozí krach

10.01. 16:33

Caracas - Venezuelská vláda minulý týden nařídila snížit ceny potravin. Výsledkem tohoto kroku je, že v supermarketech docházejí základní potraviny a obchodníci si nemohou dovolit nakoupit nové zboží.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací