Články k tématu: Věznice

Policejní exředitel Přikryl nastoupil do vězení o měsíc později

26.10. 10:29

Brno - Exředitel Městské policie Brno Jaroslav Přikryl nastoupil do bohunické věznice, kde si má odpykat 1,5 roku. V minulosti mu byl trest dvakrát odložen kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Na Haiti uteklo z věznice 174 vězňů

23.10. 10:57

Port-au-Prince - Z věznice v pobřežním městě Arcahaie na Haiti uprchlo 174 vězňů. Oznámily to místní úřady.

Muž, podezřelý z bombového útoku v Budapešti, zadržen

20.10. 13:15

Budapešť - Maďarské úřady dnes potvrdily, že zadržely mladého Maďara kvůli bombovému útoku, který koncem září v Budapešti zranil dva policisty. K činu se nepřiznal a obvinění odmítl. Z vyšetřování plyne, že patrně chystal další atentáty.

reklama

Slovenští policisté týrají a mučí vězně, burcuje ombudsmanka

19.10. 13:34

Bratislava - Slovenskem otřásá nový skandál. Podle veřejné ochránkyně práv Jany Dubovcové se v tamních věznicích nachází prostory, v nichž neplatí zákony. Dochází tam k psychickému i fyzickému týrání a mučení vězňů.

Uprchlík z břeclavské věznice dopaden. Policie ho našla v Českých Budějovicích

18.10. 22:14

České Budějovice – Vězeň, který 9. října uprchl z břeclavské věznice, už je zpět za mřížemi. Zásahová jednotka zadržela čtyřiatřicetiletého Davida Váchu dnes večer v Českých Budějovicích.

Vzpoura v brazilské věznici: Oběti byly upálené, některé měly usekané hlavy

17.10. 09:00

Brasília - V přeplněné věznici Monte Cristo v brazilském městě Boa Vista vypukla v neděli vzpoura, zemřelo 25 trestanců. Policie uvedla, že sedmi z obětí byla useknuta hlava a šest obětí bylo upáleno.

Odborníci bijí na poplach: IS verbuje bojovníky v evropských věznicích

11.10. 14:23

Londýn - Britské Mezinárodní centrum pro zkoumání radikalizace a politického násilí (ICSR) v nové studii upozorňuje, že se evropské věznice staly podhoubím pro islamistické sítě, které nejraději verbují zločince, kteří jsou už připraveni jednat.

Václav Havel má pamětní desku ve věznici na Borech jako připomínku jeho věznění

05.10. 16:41

Plzeň - Václav Havel má ode dneška ocelovou pamětní desku na budově věznice v Plzni - Borech. Připomíná, že dramatik, disident a pozdější prezident byl ve vězněn mezi lety 1981 a 1983.

Čtení pro silné žaludky: Bývalí vězni CIA popsali otřesné mučící praktiky

04.10. 16:31

Kábul - Dva bývalí vězni, držení v minulých letech na tajném místě opakovaně mučení příslušníky CIA, popsali ochráncům životních práv praktiky jejich věznitelů včetně psychického teroru. Jejich výpovědi přinesl ruský server RT.

Ve věznici se oběsil trestanec, GIBS obvinila dozorce

04.10. 10:53

Rapotice - Dozorce věznice v Rapoticích na Třebíčsku byl obviněn ze zanedbání povinností dozorčí služby. Napsal to dnešní Deník.

Přikryl měl nastoupit do vězení, dosud se tak nestalo

03.10. 11:23

Brno - Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl měl do věznice v Brně-Bohunic nastoupit v pátek do půlnoci, stále se tak nestalo.

Hledá se Přikryl. Bývalý šéf brněnských stážníků nenastoupil výkon trestu

01.10. 10:24

Brno - Jaroslav Přikryl v pátek nenastoupil k výkonu trestu v brněnském vězení. Hrozí mu tak trestní stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí.

Exšéf strážníků Přikryl do vězení zatím nenastoupil, čas má do půlnoci

30.09. 18:17

Brno - Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl, který si má odpykat 1,5 roku za zahlazování pokut, zatím nenastoupil do výkonu trestu v brněnském vězení. Čas má do dnešní půlnoci.

Brazilští vězni se vzbouřili, dvě stovky jich utekly

29.09. 21:04

Sao Paulo – Brazilská média informují o hromadném útěku z věznice, ke kterému došlo po vypuknutí vzpoury. Asi polovinu trestanců úřady pochytaly, ostatní se ještě skrývají.

Anarchista Ignačák byl po roce a čtvrt propuštěn z vazby

27.09. 14:51

Praha - Anarchista Martin Ignačák, který je obžalován z přípravy útoku zápalnými lahvemi na vlak převážející vojenský materiál, byl propuštěn z vazby. Strávil v ní přes rok a čtvrt, což nedávno kritizoval Ústavní soud.

Muž, který uškrtil matku svojí expřítelkyně šálou, si odpyká 14 let

26.09. 11:55

Olomouc - Roman Šváb (52) si definitivně odpyká 14 let za vraždu seniorky, trest mu dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Recidivista byl v minulosti již osmnáctkrát trestaný, hlavně za krádeže.

Čínský obhájce lidských práv Sia Lin dostal 12 let vězení

22.09. 13:42

Peking - Přední obhájce lidských práv Sia Lin dostal v Číně 12 let vězení, dle soudního verdiktu se dopustil zpronevěry. Podle jeho příznivců jde ale o odvetu komunistického režimu.

Z věznice na Trutnovsku uprchl trestanec

22.09. 11:02

Praha - Trutnovská policie od dnešního rána intenzivně pátrá po muži, kterému se podařilo uprchnout z věznice Odolov v Malých Svatoňovicích. Muž podle policistů už letos jednou utekl - z firmy v Úpici, kde pracoval.

Bývalý bulharský fotbalový reprezentant si odsedí čtyři roky za zabití

17.09. 11:17

Sofia - Bývalý bulharský fotbalový reprezentant do 21 let Borislav Baldžijski (25) dostal čtyři roky vězení za zabití z nedbalosti. Rodině oběti musí také zaplatit v přepočtu 1,4 milionu korun.

Soud poslal za mříže Němce, kteří podpálili ubytovnu pro migranty

12.09. 19:07

Hagen (Německo) - Německý soud poslal na šest a na pět let do vězení dva muže, kteří loni v říjnu podpálili ubytovnu pro uprchlíky v Alteně v Severním Porýní-Vestfálsku.

Už mám sbalnou tašku a doufám, že mi ve vězení dovolí sex s manželkou, říká Nečesaný

12.09. 16:32

Praha - Poslední dny na svobodě si užívá Lukáš Nečesaný podruhé pravomocně odsouzený za pokus o vraždu kadeřnice ve východočeských Hořicích. Pražský Vrchní soud mu v srpnu potvrdil třináctiletý trest. Nečesaný za pokus o vraždu kadeřnice již jednou odsouzen byl, vloni v květnu ale rozsudek zrušil…

Muž vyloupil banku, aby se dostal do vězení. Chtěl se zbavit manželky

09.09. 08:48

Kansas City - Američan Lawrence Ripple (70) dosti svérázným způsobem vyřešil neshody v manželství. Rozhodl se vyloupit banku, aby se dostal za mříže a zbavil se tak hádavé manželky.

Počet druhů věznic v Česku se zřejmě sníží na dva

07.09. 20:01

Praha - V Česku zřejmě budou dva druhy věznic, s ostrahou a se zvýšenou ostrahou místo nynějších čtyř typů. Novela je po dnešním druhém čtení ve Sněmovně v závěrečném schvalování.

Turecké úřady propustily 36 tisíc trestanců, uvolnilo se tak místo pro údajné tvůrce převratu

07.09. 17:06

Ankara - Turecké úřady propustily téměř 36.000 trestanců a uvolnily tím místa ve věznicích. Do těch po nezdařeném pokusu o puč z 15. července putují vojáci, policisté, soudci a další zaměstnanci státu, kteří byli dle Ankary do převratu namočeni.

reklama
Fotogalerie