Články k tématu: vítr

Do Česka se přihnala vichřice. Výstraha prodloužena až do úterý

10.02. 16:56

Silný vítr bude v některých částech Česka foukat až do úterního poledne, meteorologové dnes prodloužili výstrahu. Nejdéle větrno bude v Krušných horách a na horách na severu Čech, právě tam vítr zeslábne až během úterního dopoledne. V noci na úterý bude silný vítr foukat v Pardubickém kraji, na…

Kvůli silnému větru nejezdí lanovka na Sněžku

14.10. 16:52

Kvůli silnému větru byla dnes uzavřena horní část lanové dráhy na Sněžku. V provozu zůstává dolní část z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Na svém webu to uvedli provozovatelé lanovky.

Varování meteorologů: Česko v neděli zasáhne vichřice

13.10. 15:10

Silný a velmi silný vítr má zasáhnout Českou republiku od sobotního večera až do pondělního poledne. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

reklama

Česko bičuje silný vítr, horní úsek lanovky na Sněžku stojí

23.06. 14:26

Pec pod Sněžkou - I dnes se Česko potýká se silným větrem. Na Sněžce dosahoval rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Lanovka, která může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, proto musela být zastavena.

Sezóna hurikánů prý bude letos aktivní

24.05. 21:42

Washington - Američtí meteorologové očekávají, že letošní hurikánová sezona v Atlantickém oceánu bude opět aktivní. Vytvořit by se zde mohly až čtyři velké hurikány s rychlostí větrů přes 178 kilometrů v hodině. Období hurikánů v Atlantiku oficiálně začíná 1. června a trvá šest měsíců.

Silný vítr zastavil lanovku na Sněžku. Čekají nás přeháňky. Předpověď počasí do konce týdne

17.05. 08:57

Pec pod Sněžkou - Horní úsek lanovky na Sněžku dnes stojí kvůli silnému větru. Turisté mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, řekl ČTK náčelník lanové dráhy Jiří Martinec.

Jaké počasí bude příští týden? Pozor na požáry, na čarodějnice čekejte silný vítr

29.04. 12:44

Praha - Východní polovinu Česka zasáhne v pondělí silný vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině. V Čechách zesílí vítr jen dočasně dopoledne při přechodu studené fronty. Vzhledem k přetrvávajícímu teplu a suchu hrozí ale v celé republice nebezpečí požárů, největší…

Vichřice zabila v Moskvě dva lidi, 17 zraněných

21.04. 21:45

Moskva - Nejméně dva lidské životy a 16 zraněných má na svědomí prudký vítr, který dnes udeřil na Moskvu a široké okolí. Silné poryvy, které místy dosahovaly rychlosti kolem 90 kilometrů za hodinu, mimo jiné způsobily narušení provozu na letištích ruské metropole, informovala média.

Meteorologové varují: Většinu Česka zasáhne prudký vítr, bude sněžit a mrznout

16.03. 15:07

Praha - Moravu a Slezsko o víkendu zasáhne silný vítr, který může v nárazech dosáhnout až 90 km/h. V části Olomouckého a Moravskoslezského kraje bude také v noci na sobotu vydatněji sněžit.

Část lanovky na Sněžku stojí, provoz komplikuje silný vítr

04.11. 13:52

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Turisté mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece na Růžovou horu

Vítr opět zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

07.10. 11:13

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Silný vítr dnes ráno opět zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Turisté tak mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece na Růžovou horu.

Silný vítr způsobil v Česku výpadky elektřiny, hasiči mají desítky výjezdů

05.10. 21:30

Praha - Silný vítr odřízl dnes odpoledne a večer od elektřiny stovky domácností hlavně v Ústeckém a Libereckém kraji a na Benešovsku. Hasiči v Libereckém kraji měli dnes odpoledne a navečer v souvislosti se silným větrem přes 30 výjezdů ke spadlým stromům.

Na Náchodsku pokračuje odstraňování škod po větrné smršti

13.08. 14:53

Bohuslavice (Náchodsko) - V Bohuslavicích na Náchodsku, která v pátek zasáhla větrná smršť, pokračuje odstraňování škod. Vichřice poškodila desítky střech rodinných domů, ty se podařilo provizorně zajistit, pokračuje se v úklidu obce od popadaných stromů.

Ničivý vítr zasáhl i Polsko, na severu země zemřeli čtyři lidé

12.08. 13:24

Varšava - Čtyři lidé v pátek zemřeli v Polsku po útoku ničivé větrné smršti, která zasáhla sever a jih země. Oznámila to dnes agentura AFP.

Vítr na Náchodsku poškodil desítky domů. Byl to hrozný hukot, říkají lidé

12.08. 12:13

Bohuslavice (Náchodsko) - Zhruba osmdesát domů poškodila větrná smršť, která se v pátek kolem 17:30 prohnala Bohuslavicemi na Náchodsku. Nikdo nebyl zraněn, škody budou v milionech korun.

Varování meteorologů: Česko zasáhne v sobotu velmi silný vítr

17.03. 17:23

Praha - V sobotu postupně zasáhne celou republiku s výjimkou východu a jihovýchodu Moravy silný vítr. Nárazy větru mohou dosáhnout rychlosti 70 kilometrů za hodinu. Večer vítr zeslábne a během noci už bude jen mírný, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Rakousko a Švýcarsko zasáhl alpský teplý vítr, Lanovky nejezdily, jeden člověk byl zraněn

04.03. 22:38

Vídeň - V oblasti Alp ve Švýcarsku a západním Rakousku dnes vanul tazvaný fén, tedy silný a teplý vítr. Řada lyžařských středisek musela proto zastavit vleky a lanovky, je hlášeno jedno vážné zranění.

Vichřice pustoší Německo, zranila několik lidí

24.02. 20:43

Berlín - S vichřicí se nepotýká jen Česká republika, ale i sousední Německo. Vichr pojmenovaný Thomas nechal za sebou několik zraněných a popadané stromy.

Masivní bouře zasáhly Španělsko a Řecko. Dva lidé zemřeli

18.12. 13:02

Madrid/Atény - Na pobřeží Španělska a Řecka panuje deštivé počasí a mohutný vítr, který podle meteorologů potrvá do konce týdne. Vyžádal si také několik lidských životů.

Evropa se potýká se silným větrem, zasažena je Francie i Británie

20.11. 19:35

Paříž/Brusel/Londýn - Vážné problémy způsobil dnes nečas provázený prudkým větrem. Potýkala se s ním zejména Francie, Belgie a Británie.

Ještěd zasáhl silný vítr, kabinová lanovka nejezdí

14.10. 08:46

Liberec - Ještěd v Liberci bičuje silný vítr o rychlosti až 58 km/h. Od rána na něj proto nejezdí kabinová lanovka.

Stojí El Ňino za současným extrémním počasím? Vědci přišli se zajímavým objevem

03.05. 15:01

Seattle - Vědci se domnívají, že neúspěšný El Niňo z roku 2014 pomohl nastartovat extrémní počasí, kterému nyní Země čelí.

Moravu a Slezsko zasáhne vichřice. Vítr udeří silou až 110 kilometrů za hodinu

05.03. 15:50

Praha - Moravu a Slezsko dnes odpoledne a v noci zasáhne vichřice. Na horách bude vítr dosahovat rychlosti až 110 kilometrů za hodinu.

reklama

Fotogalerie