Články k tématu: vítr

Meteorologové varují před povodněmi na jihu Čech i silným větrem

07.02. 13:03

V Česku stále přetrvává nebezpečí způsobené silným větrem a vzestupem hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu aktualizoval varování před povodňovými jevy a územně rozšířil výstrahu před větrem o západní část Jihomoravského kraje.

Meteorologové varují před silným větrem a povodněmi

06.02. 12:12

Česko znovu potrápí vítr, který zesílí v noci na středu. V platnosti zůstává také výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před povodňovými jevy. Pro žádnou oblast už ale neplatí extrémní stupeň nebezpečí.

Meteorologové varují kromě silného větru i před povodněmi

05.02. 12:57

Česko nadále trápí silný vítr a také zvýšené hladiny řek a vodních toků. Hydrometeorologický ústav v pondělí po poledni časově a územně upravil výstrahu před povodňovými jevy. Místy platí i nejvyšší stupeň nebezpečí.

reklama

Meteorologové varují před silným větrem i vydatnými srážkami na horách

03.02. 12:36

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu před polednem zveřejnil avizovanou výstrahu před silným větrem, který udeří v neděli. Meteorologové varovali i před srážkami na horách a vzestupem hladin vodních toků.

Meteorologové znovu prodloužili platné varování před silným větrem

26.01. 12:20

Silný vítr bude na pomezí Čech a Moravy foukat také v sobotu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek prodloužil platnost výstrahy až do sobotního večera. Skončit má nově až zítra v 16:00.

Meteorologové opět prodloužili výstrahu před silným větrem

25.01. 13:34

Silný vítr trápí Česko už od středy a nepoleví ani v pátek. Vyplývá to z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Varování se také zítra bude týkat jen části území.

Meteorologové aktualizovali výstrahu před větrem. Silně foukat bude i zítra

24.01. 12:39

Nejen středa bude v Česku větrným dnem, vyplývá z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V části země bude foukat silný vítr až do čtvrtečního večera, uvedli meteorologové.

Meteorologové varují před ledovkou a silným větrem v části ČR

21.01. 13:29

Východní polovinu Česka pokryje v pondělí ledovka, která může být místy velmi silná. Vyplývá to z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové varují také před silným větrem v některých oblastech.

Meteorologové upřesnili výstrahu před povodněmi

24.12. 11:30

Na aktuální vzestup hladin vodních toků reagují i meteorologové. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před povodněmi, která se týká celého území republiky. V několika okresech platí nejvyšší stupeň varování.

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem na většině území

23.11. 16:29

Česko se bude od čtvrtečního večera potýkat se silným větrem, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu.

Počasí: Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem pro část území

15.11. 09:16

Větrné počasí ve středu ráno zaskočilo meteorology, kteří narychlo vydali výstrahu před silným větrem. Týká se okresů ve čtyřech krajích v jižní polovině území. Vítr v nárazech dosahuje rychlosti více než 65 kilometrů za hodinu.

Větrné počasí v Česku. Meteorologové upřesnili výstrahu, už začala platit

02.11. 12:20

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek upřesnil výstrahu před silným větrem, která začíná úderem dnešní 12. hodiny. Silný vítr bude tuzemským projevem bouře Ciarán, která už v noci udeřila ve Velké Británii či Francii.

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem

30.10. 12:02

Část Česka zasáhne v noci na úterý silný vítr, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v aktuální výstraze. Platit začne v pondělí ve 22 hodin, skončí v úterý v 8 hodin ráno.

Meteorologové varují před silným větrem, udeří v pátek

19.10. 11:41

Česko v pátek po několika dnech opět potrápí silný vítr, vyplývá z výstrahy vydané Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). V nárazech bude dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.

Meteorologové varují před silným větrem, v sobotu doprovodí studenou frontu

13.10. 14:47

V Česku se během víkendu ochladí o deset stupňů, to ale nebude všechno. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek vydal výstrahu před silným větrem, který bude v sobotu doprovázet studenou frontu.

Výstraha kvůli větru: Meteorologové varují před silnými nárazy

03.10. 15:21

Nadprůměrně teplé počasí ještě dnes odvane z Česka silný vítr, před nímž varuje aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nárazy dosáhnou i rychlosti přes 70 kilometrů za hodinu.

Celé Česko zasáhne dnes a v sobotu silný vítr o rychlosti až 110 km/h

10.03. 12:20

Celé Česko zasáhne dnes a v sobotu silný vítr. Na horách může v nárazech dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu, tedy téměř síly orkánu. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na horách se navíc mohou v sobotu tvořit závěje a sněhové jazyky.

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku, dolní úsek na Růžovou horu jede

12.08. 11:30

Horní úsek kabinové lanové dráhy na Sněžku dnes zastavil silný vítr. Lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. Situace se během dne může změnit, aktuální informace o provozu lanovky jsou na webu. Dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu byl ráno v provozu. Lanovka jede denně od 08…

Po nočním větru bylo odpoledne v ČR bez elektřiny asi 12.000 odběratelů

Aktualizovali jsme 19.2.2022, 15:17, 19.02. 09:30

Po nočním větru bylo dnes kolem 14:00 bez elektřiny v Česku zhruba 12.000 odběratelů, hlavně v Karlovarském kraji. Od rána se počet míst bez dodávek výrazně snížil a další už nepřibývají. Vyplývá to z vyjádření mluvčích společností ČEZ Distribuce a EG.D ze skupiny E.ON. Hasiči v Česku zasahovali od…

Silný vítr dnes v Česku způsobil problémy v dopravě i energetice

Aktualizovali jsme 17.2.2022, 20:44, 17.02. 08:18

Většinu území České republiky dnes zasáhl silný vítr a zkomplikoval železniční i silniční dopravu. Od elektrického proudu odstřihl statisíce domácností. Poruchy se sice daří odstraňovat, večer ale stále zůstávalo bez proudu téměř 50.000 odběratelů. Všechny dodávky elektřiny se dnes obnovit nepodaří…

Silný vítr má udeřit i dnes v noci, upozorňují meteorologové

31.10. 11:15

V části Česka hrozí od dnešního večera do pondělního rána opět silný vítr. V nárazech může mít rychlost kolem 70 kilometrů za hodinu. Varování s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Frýdlantsko, Jesenicko, Krnovsko a čtveřici okresů na jihu Pardubického kraje. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes…

Silný vítr potrápí Česko i v sobotu, upozorňují meteorologové

29.10. 12:56

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) prodloužili platnost varování před silným větrem, který může zasáhnout část Česka, zejména Vysočinu a Moravu. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí původně platila pouze pro dnešek, nově ji ale meteorologové prodloužili do půlnoci ze soboty na neděli.

Silný vítr ve středních Čechách zaměstnal hasiče i energetiky

13.03. 18:29

Silný vítr dnes ve středních Čechách zaměstnal hasiče, vyjížděli hlavně k popadaným stromům. Napilno měli také energetici, kteří řešili pět poruch na vedení vysokého napětí. K 16:00 bylo bez elektřiny zhruba 15.000 domácností, především na Mladoboleslavsku, ale také na Nymbursku a Kutnohorsku. Před…

Vichřice, k tomu vzestup hladin řek. Výstraha před počasím rozšířena

03.10. 12:56

Na severu Moravy a ve Slezsku hrozí ve druhé polovině noci a v neděli vzestup řek na první, tedy nejnižší povodňový stupeň. Na menších tocích ale nelze vyloučit krátkodobé dosažení druhého stupně. Důvodem je nasycenost půdy vodou a očekávané noční srážky.

Fotogalerie