Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí se ještě dnes promění. Meteorologové vydali dvě výstrahy

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Počasí v Česku se má dnes dramaticky proměnit. Za okny zatím panuje jaro a teploty mají odpoledne vyšplhat až na 10 stupňů. Meteorologové ale varují před silným větrem a náledím. Oba jevy hrozí od čtvrtečních večerních hodin. 

Přes Česko bude večer a v noci od západu přecházet studená fronta. Místy se očekávají nárazy čerstvého jihozápadního až západního větru o rychlosti 55 až 70 kilometrů za hodinu. V druhé polovině noci bude podle meteorologů od západu vítr částečně slábnout.

Předpokládá se také ochlazení, přičemž pokles teplot zaviní to, že dešťové srážky budou přecházet do sněžení. "Na mokrých površích komunikací se proto bude v noci na pátek a v pátek ráno s výjimkou jižní Moravy tvořit náledí. V pátek dopoledne čekáme už jen sněhové přeháňky, riziko tvorby náledí pomine, kluzké povrchy ale můžou místy přetrvávat," uvedli meteorologové.

Ústav dal také předběžné upozornění ohledně víkendu, kdy se v horských oblastech v pásu od Jizerských hor po Jeseníky můžou vlivem silnějšího nárazovitého severozápadního větru a prachového sněhu místy vytvářet závěje. 

Témata:  počasí vítr zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

9. ledna 2026 21:49

9. ledna 2026 12:30

Výzvědy Leoše Mareše. Chtěl znát pravdu o Výměně manželek

Leoš Mareš asi nemá zapotřebí jít se svou ženou Monikou do Výměny manželek. Snad jen kvůli tomu, aby zjistil, jak to vypadá v zákulisí, protože ho to zjevně zajímá. Vyzpovídal proto Nelu Slovákovou, která se jako slavná osobnost zúčastnila divácky oblíbené reality show. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Sníh zasypal Prahu

Počasí o víkendu: Po lehkém oteplení se vrátí silné mrazy

Víkendové počasí v Česku ovlivní příliv velmi chladného vzduchu, který přinese nejen sněžení, ale také extrémní mrazy a nepříjemný vítr. Podle aktuální předpovědi ČHMÚ.cz bude sobota ve znamení zatažené až oblačné oblohy. Na většině území se setkáme s občasným sněžením nebo přeháňkami, které začnou ustávat až později odpoledne od severu.