Články k tématu: Vláda

Česko zřejmě nebude usilovat o sídlo bezpečnostní části Galilea, nemá na to zázemí

21.09. 16:29

Praha - Česká republika nemá zázemí a kapacitu, aby se mohla ucházet o to, aby v ní bylo po stěhování z Velké Británie sídlo Bezpečnostního monitorovacího střediska systému Galileo (GSMC).

Tripartita řešila státní rozpočet, podnikatelé a odbory mají výhrady

18.09. 21:08

Praha - Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů dnes jednali o podobě státního rozpočtu na příští rok. Podle podnikatelů je návrh, který připravilo ministerstvo financí a projednává kabinet, politický a nesystémový. Požádali o zvýšení sumy na výzkum i dopravní infrastrukturu a pro vysoké školy.

Vláda schválila koncepci rodinné politiky, změny by přišly na miliardy korun

18.09. 14:28

Praha - Vláda dnes schválila koncepci rodinné politiky. Ministerstvo práce v ní navrhoval třeba půjčky na bydlení, bezplatné jesle a školky či vyšší mateřskou, rodičovskou či porodné. V jaké podobě kabinet materiál přijal a s jakými opatřeními souhlasil, není zatím jasné.

reklama

Zaorálka po nehodě hlava už nebolí. Měl jsem všude krev, popisuje

18.09. 12:50

Praha - Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek má po pátečním zranění při autonehodě klidnější režim, vynechává sport. Hlava už ho nebolí. Brzy půjde na kontrolu a poté vytahování stehů.

Vláda podpořila návrh na zlepšení postavení spotřebitelů. Co vše by se mohlo změnit?

18.09. 12:06

Praha - Vláda dnes podpořila nový zákon o ochraně spotřebitele. Smlouvy uzavírané po telefonu by mohly být účinné až od okamžiku, kdy spotřebitel nabídku podepíše. Spotřebitel by také v budoucnu nemusel platit za plnění, které si výslovně neobjednal.

Cukrovarům klesne administrativa. Evropské komisi budou poskytovat méně informací, rozhodla vláda

18.09. 11:47

Praha - Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) dnes změnil vládní nařizení. Od října se tak sníží administrativní zátěž pro cukrovary, nebudou muset dávat tolik informací Evropské komisi jako doposud.

Komise přiznává: Důchodová reforma je v troskách, systém je dlouhodobě v deficitu

13.09. 16:55

Praha - Nynější model důchodové komise, kterou tvořili politici, experti, odboráři i zástupci různých organizací, nebyl příliš úspěšný. Tým měl přijít s "komplexním a vzájemně provázaným souhrnem návrhů", který by zajistil stabilitu důchodové soustavy i přiměřené penze. To se nepodařilo.

TOP 09 chce změnit systém jednání Sněmovny, aby ministři častěji chodili na interpelace

12.09. 14:25

Praha - TOP 09 by chtěla po volbách v Poslanecké sněmovně vyhradit čas pro opoziční návrhy a zařadit interpelace mezi hlasování o zákonech, aby na nich byli častěji přítomni ministři. Účast na interpelacích je podle opoziční strany nejhorší od roku 1989.

Resort dopravy nemá dost rezerv pro rozpočtový příspěvek, upozorňuje vládu Ťok

11.09. 16:13

Praha - Ministerstva do rozpočtu na příští rok přispějí čtvrtinou svých rezerv, celkem půjde o deset miliard korun. Resort dopravy má do této částky přispět 600 miliony korun, k dispozici v rezervě má ale volných zhruba jen 350 milionů.

Pravicová opozice kritizuje vládu za plánovaný schodek rozpočtu, mluví o "rozežranosti" a "neefektivnosti"

11.09. 15:27

Praha - Vláda dle očekávání dnes dopoledne přerušila jednání o státním rozpočtu na rok 2018. Vrátí se k němu za dva týdny, kdy by měla návrh definitivně schválit. Počítá se se schodkem ve výši 50 miliard, což kritizuje pravicová opozice.

Premonstráti po státu požadují šest rybníků, stát už je ale prodal. Nebezpečný precedens, varuje KSČM

11.09. 15:07

České Budějovice - Rybářství Třeboň získalo rybníky, o něž usiluje v církevních restitucích kanonie premonstrátů, oprávněně. Uvedl to dnes předseda KSČM Vojtěch Filip. Zároveň varoval, že zde vzniká nebezpečný precedens.

Stát dá v roce 2018 podporovaným zdrojům energie stejně jako letos

11.09. 14:14

Praha - Vláda dnes schválila návrh ministerstva průmyslu, podle kterého dá stát příští rok podporovaným zdrojům energie dotaci 26,2 miliardy korun. Její výše tak bude stejná jako letos.

Vládní koalice schválila růst platů ve veřejné sféře, učitelé dostanou navíc 15 procent

Aktualizovali jsme 11.9.2017, 10:16, 11.09. 09:00

Praha - Platy učitelů se od začátku listopadu zvýší o 15 procent, platy ostatních zaměstnanců ve státní správě o deset procent. Dnes se na tom shodla vládní koalice. Představitelé vysokých škol dnes před Strakovou akademií dali politikům kapesníky s uzly, aby při rozhodování nezapomněli ani na slib…

Vláda bude v pondělí opět řešit příspěvek zelené energii pro příští rok

10.09. 11:55

Praha - Vláda bude v pondělí už potřetí řešit, jaká bude výše příspěvku státu podporovaným zdrojům energie pro příští rok.

Vláda zřejmě doporučí dalším politikům setrvání v jádru Evropské unie

09.09. 13:17

Praha - Příští vláda by měla vyjednat Česku lepší pozici v jádru Evropské unie, posilovat bezpečnost a zvyšovat výdaje na obranu, pracovat na ochraně půdy před suchem či rozvíjet koncept Průmyslu 4.0 a vysokorychlostní železnice.

Komise k únikům ze spisů chce zřídit zvláštní orgán pro vyšetřování žalobců

08.09. 16:10

Praha - Poslanec Martin Plíšek (TOP 09) dnes představil závěrečnou zprávu komise k údajným únikům informací z policejních spisů. Chce nechat zřídit zvláštní orgán v rámci Nejvyššího státního zastupitelství, který by vyšetřoval trestnou činnost státních zástupců. Navrhuje také zavést povinnost pro…

Vláda omezí výdaje z privatizačního fondu, jednání o kompenzacích ovocnářům odložila

04.09. 20:58

Lednice (Břeclavsko) - Výdaje z tzv. Fondu privatizace budou omezeny, schválila dnes vláda. Vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách.

Učitelé by mohli dostat vyšší mzdy už v listopadu

04.09. 18:45

Praha - Letos od listopadu by si mohli polepšit učitelé a úředníci samospráv, od ledna pak lékaři, sestry a zbývající pracovníci veřejného sektoru. Počítá s tím návrh nařízení, který vláda zveřejnila na svém webu.

Fico se sešel se Sobotkou, oba si pochválili vztahy ČR a SR

04.09. 17:58

Lednice (Břeclavsko) - Česká a slovenská vláda se dnes opět sešly na společném zasedání. Premiéř Bohuslav Sobotka a Robert Fice se shodli, že spolupráce ČR a SR pomáhá stabilizovat atmosféru v celém regionu střední Evropy.

Ministerstvo financí chce omezit výdaje z privatizačního fondu, příjmy totiž nestačí

03.09. 10:47

Praha - Ministerstvo financí (MF) chce omezit výdaje z tzv. Fondu privatizace, což jsou zvláštní účty, na kterých jsou peníze převedené v roce 2006 ze zrušeného Fondu národního majetku na MF. Zároveň na účty plynou peníze z privatizace a dividendy od společnosti ČEZ.

Důchodové sliby? Vláda splnila jen část, novou reformu nepřipravila a systém je v deficitu

01.09. 16:50

Praha - Sobotkova vláda splnila jen část slibů, které se týkaly penzí. Prosadila sice zrušení druhého pilíře, strop důchodového věku na 65 letech či vyšší valorizaci penzí, důchodový systém ale dál zůstává v deficitu a reforma v nedohlednu.

Rekonstrukce české ambasády v Berlíně vyjde na víc než půl miliardy

01.09. 12:39

Praha/Berlín - Ještě do konce září by mohla česká vláda rozhodnout o budoucnosti ambasády ČR v Berlíně. Samotná rekonstrukce již nevyhovující budovy by se měla uskutečnit v letech 2021 až 2023. Práce bude odhadem stát přes půl miliardy korun.

Nesplněné sliby politiků aneb co pro vás vláda zapomněla udělat?

31.08. 15:59

Praha - Dosluhující vlády premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se může pochlubit tím, že splnila většinu slibů, které občanům předložila. I přesto má ale na účtě 60 nesplněných slibů. Vyplývá to z rozsáhlé analýzy projektu Demagog.

Sportovci kritizují vládu: Mluvila o změnách, sliby ale většinou nesplnila

30.08. 09:27

Praha - Sportovci nešetří kritikou na adresu vlády. Podle nich sice měla snahu o řadu změn, ale většinu svých záměrů nakonec nesplnila. Nepodařilo se jí vytvořit stabilní financování sportovních klubů ani dokončit nový zákon o podpoře sportu. Za úspěch lze považovat jen zastavení trvalého poklesu…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací