Články k tématu: Vláda

Kraus ostře: Babiš je hloupý. Jak vpadá chytrý člověk?

Aktualizovali jsme 19.11.2017, 22:04, 18.11. 16:28

Praha - Nedivím se, že se nikdo nechce s Andreem Babišem do vlády, přiznal ve své show Jan Kraus. Podle něj má totiž práce mimo vládu celou řadu výhod. Dodal také, že Babiš je v tomto směru hloupý

Češi nejsou z výsledků voleb nadšeni: Zlobí se a mají obavy z nestability

16.11. 14:44

Praha - S výsledky říjnových voleb do Poslanecké sněmovny jsou spokojeny dvě pětiny občanů (43 %), podobně jako v roce 2013 je tedy podíl nespokojených vyšší než podíl spokojených. Ukázal to průzkum agentury STEM.

Zeman se chce postupně setkat se všemi kandidáty na ministry

14.11. 12:28

Praha - Prezident Miloš Zeman očekává, že mu předseda ANO Andrej Babiš po svém jmenování premiérem představí kandidáty na ministry. Hlava státu se poté s nimi bude postupně setkávat. Žádná jména, o kterých se v souvislosti s obsazením ministerských funkcí spekuluje, Zeman komentovat nechtěl.

reklama

Politici se bojí spolupráce ANO s KSČM a SPD

10.11. 19:59

Praha - Zdanění peněžité části církevních restitucí, jak o něm podle Lidových novin uvažuje předseda hnutí ANO Andrej Babiš, by podle lidovců bylo nemravné a protiústavní a ukazuje, že Babiš se neštítí spojit s kýmkoliv.

Eliška Kaplicky by mohla sedět ve vládě? Prý dostala nabídku, Babiš to popírá

Aktualizovali jsme 8.11.2017, 16:52, 08.11. 16:09

Praha - Ministryní kultury ve vládě Andreje Babiše by podle médií mohla být filmová producentka a pražská zastupitelka Eliška Kaplicky Fuchsová, vdova po slavném architektovi Janu Kaplickém. Předseda ANO Andrej Babiš to ale odmítl.

Ministrem průmyslu bude Tomáš Hüner? Ano se chlubí, že sehnalo odborníka

08.11. 14:03

Praha - Kandidátem předsedy hnutí ANO Andreje Babiše na pozici ministra průmyslu a obchodu je podle zdrojů ČTK Tomáš Hüner. Podle analytika společnosti ENA Jiřího Gavora patří mezi známé a respektované osobnosti, zejména v energetice.

Babiš ulovil kandidáta na ministra průmyslu. Je to expert, mám radost, jásá

07.11. 14:05

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš sehnal kandidáta na ministra průmyslu do své připravované menšinové vlády. Je to nestraník, jméno ale odmítl prozradit. Řeší se obsazení mandátového a imunitního výboru.

Vláda schválila výjimky z EET: Osvobozeni budou prodejci vánočních kaprů a postižení

06.11. 15:15

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání rozhodla, že se elektronická evidence tržeb (EET) nebude vztahovat na předvánoční prodej ryb a zatím také na nevidomé a hluchoslepé podnikatele.

Sobotka pojede na sociální summit EU, dostal od vlády mandát

06.11. 14:22

Praha - Vláda na dnešním zasedání schválila mandát.pro premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Ten bude příští pátek v Göteborgu v rámci "sociálního summitu" Evropské unie představovat výsledky své vlády v rámci panelu o přístupu na trh práce.

Šéd Pirátů hrozí: Vláda Babiše bez důvěry Sněmovny může skončit u Ústavního soudu

05.11. 15:07

Praha - Piráti by se podle předsedy Ivana Bartoše obrátili na Ústavní soud, pokud by prezident Miloš Zeman nechal vládnout ohlášený menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) bez důvěry Sněmovny a vyhlášení předčasných voleb. Bartoš to dnes uvedl v pořadu Partie televize Prima.

Šlechtová povede ministerstvo obrany? Politička posílá jasný vzkaz

05.11. 09:55

Praha – Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dál pokračuje v honu na ministry. Zatímco o obsazení některých postů je víceméně jasno, některá ministerstva zatím obsazena nejsou. Ve vládě by navíc mohl usednout velký počet žen.

V České republice hrozí převrat, varuje zahraniční tisk. Vrátíme se do totality?

Aktualizovali jsme 3.11.2017, 22:07, 02.11. 11:00

Bratislava - Česká republika podle tisku kráčí vstříc vleklé politické krizi, která by se mohla trochu podobat komunistickému puči v Československu v únoru roku 1948.

Babišův neúspěšný lov na ministry: Rektor JAMU Medek nechce být novým ministrem kultury

02.11. 12:26

Brno - Rektor Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a hudební skladatel Ivo Medek odmítl nabídku stát se ministrem kultury v menšinové vládě.

Babiš dostal košem. Šéf asociace malých podniků Havlíček odmítl nabídku na ministra

02.11. 12:25

Praha - Šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) Karel Havlíček odmítl nabídku od předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, aby se stal ministrem průmyslu a obchodu.

Babiš shání ministry: Zvažuje se Švejnar, Kmoníček nebo Gerloch

02.11. 11:01

Praha - Členy menšinové vlády, na jejímž sestavení pracuje předseda ANO Andrej Babiš, by mohl být český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček, šéf Vojenského zpravodajství Jan Beroun, profesor ústavního práva Aleš Gerloch nebo ekonom Jan Švejnar.

Babiš staví vládu: Má jasno o 7 až 8 ministrech, lidská práva nechce obsadit

01.11. 12:46

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes uvedl, že má víceméně jasno o obsazení sedmi až osmi křesel v menšinové vládě, kterou skládá. Nechce obsazovat pozici ministra pro legislativu a lidská práva.

Okamura by Zemanovi převzal voliče, míní prezident

30.10. 20:00

Lány (Kladensko) - Prezident Miloš Zeman preferuje menšinovou vládu. Nevidí možnost, jak se nyní dostat ke stabilní většinové vládě, a ani by si ji nepřál. Řekl to dnes v rozhovoru Českému rozhlasu Radiožurnálu.

Babiš už nechce jednat o koalici. Ostatní strany politikaří, myslí si

29.10. 13:36

Praha - Andrej Babiš ani týden po sněmovních volbách, které ANO drtivě vyhrálo, nenašel partnera do koaliční vlády. Další jednání v tuto chvílí pokládá za zbytečné a chce zkusit sestavit menšinový kabinet.

Česko míří přímo k ústavní krizi? Babišova vláda v demisi může vládnout dlouho

27.10. 16:16

Praha - Vláda v čele s předsedou ANO Andrejem Babišem, pokud by byla jmenována, by čistě teoreticky mohla vládnout dlouhou dobu navzdory tomu, že by nezískala důvěru Poslanecké sněmovny.

Babiš se pokusí o menšinovou vládu ANO doplněnou o odborníky

27.10. 15:12

Praha - Andrej Babiš se pokusí o menšinovou vládu složenou z ministrů ANO a nestranických odborníků. Reagoval tak na to, že další strany zastoupené ve Sněmovně odmítají s hnutím ANO spolupracovat v koalici.

Hnutí ANO odmítlo vyjednávat o koalici se STAN a TOP 09

25.10. 21:34

Praha - Hnutí ANO se už ve druhém kole povolebního vyjednávání se stranami, které uspěly ve sněmovních volbách, nesetká se STAN a TOP 09.

Politico varuje: Babiš vyhrál díky euroskepticismu, ale česká ekonomika je na EU závislá

24.10. 09:53

Praha - Pokud by nebyl Andrej Babiš už miliardářem, nejspíš by se teď nově cítil pohádkově bohatý. Takový radikální náskok ve volbách si v Čechách nejspíš nepamatují, píše server Politico. Jeho populistické hnutí ANO získalo od voličů pořádnou dávku sebejistoty a zároveň vrazilo Bruselu do tváře…

Zeman Babiše pověří jednáním o nové vládě příští týden

23.10. 19:03

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude prezidentem Milošem Zemanem pověřen vyjednáváním o nové vládě příští týden. Babiš to řekl dnes po jednání se Zemanem na zámku v Lánech.

Za odkup vepřína v Letech stát zaplatí 450 milionů, ukázala odtajněná smlouva

23.10. 18:41

Praha - Za odkoupení vepřína v Letech na Písecku, který stojí na místě bývalého koncentračního tábora pro Romy, stát zaplatí zhruba 450 milionů včetně daně z přidané hodnoty. Podle místopředsedy představenstva společnosti AGPI Jana Čecha by smlouva měla být podepsána příští týden, konkrétní datum…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací