Články k tématu: Vláda

Rovnost žen a mužů v ČR? Strategie nefunguje, úřady ji neplní

včera 19:09

Praha - Strategie ČR pro rovnost žen a mužů zatím nevychází. Ministerstva a úřady v Česku neplní víc než polovinu opatření ke zvýšení podílu žen v politice a na vedoucích pozicích, která schválila vláda. Ženy tvoří víc než polovinu obyvatel Česka. V posledních letech mívají vyšší vzdělání než muži,…

Česko vyvezlo rekordní počet zbraní, nejvíc šlo do Iráku

20.07. 16:53

Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo 15 miliard. Nejvíc vojenského materiálu mířilo do Iráku, a to za 1,66 miliardy Kč, dále do Spojených arabských emirátů (1,4 mld. Kč), na Slovensko (1,15 mld. Kč) a do Egypta (1,1 mld. Kč).

Turecko schválilo prodej elektrárny Adularya

19.07. 09:26

Praha - Ankara souhlasí s plánem české vlády na prodej či převzetí elektrárny Adularya. Na řešení problému nedokončené elektrárny se státním úvěrem 12 miliard korun od České exportní banky se Turecko dohodlo po roce jednání.

reklama

Sobotka pojede na dovolenou na Slovensko, zkritizoval postoj KSČM k misi v Pobaltí

18.07. 13:12

Praha - Za důležitou prioritu pro zbývající měsíce mandátu končící vlády považuje premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) aktivní dialog s Evropskou unií. V rozhovoru s ČTK také prozradil, kam se chystá na dovolenou.

Sobotka nechce zpět do čela ČSSD, je unavený ze šarvátek uvnitř strany

18.07. 11:31

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka chce zůstat aktivním členem ČSSD, ale nemá ambici vracet se do jejího vedení. Model rozdělení role předsedy vlády a šéfa nejsilnější vládní strany podle něj ale nemůže fungovat dlouhodobě.

Odkup vepřína v Letech: Vláda a firma AGPI si předaly nabídky

14.07. 13:25

Praha - Zástupci vlády a společnosti AGPI, která provozuje vepřín v Letech u Písku, si předali nabídky k případnému odkupu farmy. Ta leží v místech protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Konkrétní cena zatím nepadla, jednalo se spíš o modelech jejího stanovení.

Vláda ve Sněmovně neuspěla s novým památkovým zákonem

12.07. 15:01

Praha - Poslanci dnes zamítli vládní předlohu nového památkového zákona, čímž jeho legislativní cesta tím skončila. Norma měla podle ministerstva kultury zefektivnit a zprůhlednit péči o památkový fond.

Vláda se sejde až za dva týdny, pak ji čekají prázdniny

10.07. 21:23

Praha – Kabinet Bohuslava Sobotky se k jednání znovu sejde za dva týdny. Další jednání vlády se poté uskuteční až v srpnu po vládních prázdninách. 

Ministerstvo obrany koupí nové přenosné raketomety za miliardu korun

10.07. 17:25

Praha - Ministerstvo obrany nakoupí nové přenosné protiletadlové raketomety RBS-70NG. V letech 2018 až 2020 je dodá švédská společnost Saab Dynamics AB, Česko má zaplatit 1,034 miliardy korun bez DPH.

Zkoušky pro získání zbrojního průkazu by měly být objektivnější, vláda zpřesňuje podmínky

10.07. 15:24

Praha - Vláda dnes schválila několik nařízení, která se týkají zbraní a munice. Zkoušky pro získání zbrojního průkazu by měly být objektivnější a kvalitnější. Kabinet také upravil pravidla pro znehodnocení palných zbraní a střeliva. Provozování střelnic, trhacích jam a zvláštních zařízení pro…

Vláda podle expertů přípravu přípravu významných staveb neurychlila

09.07. 12:19

Praha - Dosluhující vláda nezvládla v oblasti dopravy z koaličního programu schválit zákon urychlující výstavbu velkých staveb, nebo zvýšit příjem fondu dopravy z DPH na paliva a maziva, shodli se na největších problémech dopravní experti oslovení ČTK.

Vlády chce změnit zkoušky pro získání zbrojního průkazu

08.07. 13:26

Praha - Vláda se příští týden bude zabývat nařízením, které má zpřesnit podmínky pro získání zkoušky odborné způsobilosti potřebné ke získání zbrojního průkazu.

Nový průzkum: Důvěra v Zemana oproti květnu vzrostla. Jak si vede vláda?

03.07. 17:11

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) v červnu 2017 zjišťovalo důvěru občanů v ústavní instituce. Prezidentovi důvěřuje 48 % Čechů, vládě 26 %. Po květnovém propadu důvěra k prezidentovi vzrostla. Tradičně nejvyšší důvěře se těší starostové (61 %) a obecní zastupitelstva (60 %).

Ministerstvo vnitro chce podporovat bezpečnostní výzkum milionem korun ročně

03.07. 16:22

Praha - Vláda příští týden projedná koncepci podpory bezpečnostního výzkumu pro roky 2017 až 2023. Cílem je vytvoření stabilního, efektivního a strategicky řízeného systému bezpečnostního výzkumu v ČR. Projekt bude stát přes milion korun ročně.

Ministerstvo průmyslu tvrdí, že administrativní zátěž podnikatelů klesla. Firmy mají jiný názor

02.07. 13:15

Praha - Podle ministerstva průmyslu se celková administrativní zátěž podnikatelů loni v Česku meziročně snížila o 31,5 procenta, firmám ubylo 675 informačních povinností. Zástupci podnikatelů však vysokou administrativní zátěž kritizují.

Česká policie bude prověřovat informace o cestujících v letadlech, vznikne speciální jednotka

01.07. 10:17

Praha - Česká policie vytvoří speciální jednotku, která bude prověřovat údaje o cestujících v letecké dopravě. Náklady na vybudování systému a nákup zařízení se odhadují na 130 milionů korun. Dalších 20 milionů má stát údržba a provoz informačního systému, v němž budou údaje o milionech pasažérů.

Jak si vede vláda? Piráti jí dali čtyřku. Tři ministři propadli

30.06. 16:50

Praha - Vysvědčení dnes nedostaly pouze děti, ale také vláda. Podle Pirátů si za svůj výkon celkově zaslouží čtyřku. Ministrům obrany Martinu Stropnickému a dopravy Danovi Ťokovi (oba ANO) ovšem vystavili nedostatečnou, propadnout nechali i exministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD).

ODS vystavila vládě neuspokojivé vysvědčení: Jednička za šikanu, pětka z daňové politiky

27.06. 16:14

Praha - Pětka z daňové politiky a odstraňování byrokracie. Jednička naopak za šikanu malých a podporu velkých podnikatelů, stejně jako za marketing. Chování neuspokojivé. Takové vysvědčení dnes opoziční ODS vystavila vládě premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Lex Drábová: Úředníci zřejmě budou moci zůstat krajskými zastupiteli

26.06. 16:46

Praha - Vláda dnes podpořila poslaneckou novelu zákona o krajských volbách. Vysocí státní úředníci včetně ministerských náměstků tak asi budou moci do budoucna zůstat řadovými krajskými zastupiteli.

Vláda bude příští týden řešit doplnění zásob ropy do státních rezerv

25.06. 15:20

Praha - Vláda se na svém pondělním jednání vrátí k možnému doplnění zásob ropy nebo ropných produktů do státních zásob, které po kabinetu požaduje Správa státních hmotných rezerv (SSHR).

Vláda v pondělí jmenuje ministra Pilného zástupcem ČR v mezinárodních institucích

23.06. 11:08

Praha - Vláda dle vžité praxe jmenuje ministra financí Ivana Pilného (ANO) guvernérem ve Světové bance (SB), Evropské bance pro obnovu a rozvoj (EBRD) a Evropské investiční bance (EIB) za Českou republiku.

Vláda dnes jmenovala radu ERÚ, od srpna bude úřad řídit místo Vitáskové

21.06. 17:33

Praha - Vláda dnes schválila členy nově vznikající rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ), jejím předsedou buda místopředseda ERÚ Vladimír Outrata. Rada v řízení úřadu nahradí od srpna Alenu Vitáskovou, které vyprší mandát letos v červenci.

Vláda schválila tři miliardy korun na zlepšení infrastruktury průmyslové zóny Kvasiny

21.06. 16:59

Praha - Na zlepšení veřejné infrastruktury v okolí průmyslové zóny Kvasiny na Rychnovsku půjde v dalších letech z veřejných peněz o tři miliardy korun víc proti plánu. Celkové náklady tak budou šest miliard korun. V plánu jsou mimo jiné stavba nájemních bytů, posílení kapacit Policie ČR, výstavba…

Stát potřebuje víc vlastních odborníků na IT bezpečnost, domnívá se Sobotka

20.06. 14:28

Brno - Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) je nezbytné, aby státní správa měla více kmenových odborníků na kybernetickou bezpečnost namísto najímání extreních firem.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací