Články k tématu: Vláda

Kdo je odpovědný za škody na D47? Podle poslanců má na viníka ukázat vláda

26.05. 14:51

Praha - Závěrečná zpráva sněmovní vyšetřovací komise k vyšetření pochybení při stavbě dálnice D47 uvádí, že si při přípravě a výstavbě této komunikace ministerstvo dopravy s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) nedostatečně rozdělily své role. Sněmovna dnes požádala vládu, aby stanovila konkrétní…

Další napětí v koalici: Babiš pohrozil Sobotkovi soudem

23.05. 18:13

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) pohrozil premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) soudním řízením, pokud nepřestane na veřejnosti říkat, že se vyhýbal placení daní či zneužíval finanční správu. Sobotkova prohlášení mají podle Babiše povahu pomluvy a negativně ovlivňují jeho pověst a vážnost…

Babiš bude z vlády odvolán ve středu, oznámil Hrad, Sobotka to ocenil

23.05. 15:01

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ocenil, že prezident Miloš Zeman stanovil termín odvolání ministra financí Andreje Babiše, jak mu počátkem května navrhl, a jmenování jeho nástupce Ivana Pilného (oba ANO).

reklama

Zeman přijme Pilného v úterý. Byl dnes Babiš naposledy na jednání vlády?

22.05. 17:18

Praha - Prezident Miloš Zeman avizoval, že během tohoto týdne vyhoví návrhu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jmenovat poslance Ivana Pilného (ANO) novým ministrem financí. Dnešní zasedání vlády by tak mohlo být pro Andreje Babiše tím posledním.

Česko nakonec nebude žalovat Německo kvůli mýtu

22.05. 14:55

Praha - Vláda dnes rozhodla, že se ČR nepřipojí k žalobě na německé mýtné. Tématem se ale může kabinet opět zabývat, pokud se nějaký stát pro žalobu rozhodne.

Vládní krize? Už si dávají do sosáků, glosuje Kraus. A ČSSD pěkně od plic vzkazuje, co si o ní myslí

19.05. 09:34

Praha - I tento týden se moderátor a bavič Jan Kraus v úvodu své show zastavil u politické situace v České republice. Podle něj hádky až do voleb neskončí, protože je na smetišti hodně kohoutů. ČSSD a všem ostatním stranám pak poradil, jak se postavit ke kandidátů na prezidenta.

Máme tři kvalitní kandidáty na ministra financí, volá Babiš

16.05. 16:17

Praha - Vládní krize se nyní přelila do sporu o to, kdo nahradí Andreje Babiše v čele ministerstva financí. Hnutí ANO má podle Babiše další kvalitní kandidáty na ministra financí. Vicepremiér dnes také důrazně odmítl kritiku Finanční správy za její činnost.

Šéf Hospodářské komory Dlouhý kritizuje vládu. Mluví o balkanizaci české politiky a obludné byrokracii

16.05. 12:34

Praha - Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý na dnešním sněmu v Praze kritizoval ekonomickou politiku vlády a vyjádřil se též k současné politické situaci. V této soouvilosti hovořil o "balkanizaci".

Čeští biskupové vyzvali k modlitbě kvůli situaci ve vládě

16.05. 12:18

Praha - Do současné vládní krize, která trvá už od počátku května, se vložila také církev. Čeští a moravští biskupové vyzývají k modlitbě za vyřešení politického patu.

Bezpečnostní rada řešila současnou vlnu kyberútoků, státní správu zatím nezasáhly

15.05. 18:47

Praha - Bezpečnostní rada státu dnes jednala o kyberútoku WannaCry, který přes víkend vyřadil z provozu po celém světě 200 tisíc počítačů. Česka se napadení dotklo jen okrajově. Státní správu ani jiné systémy důležité pro chod státu vir nezasáhl.

Co bude dál? Hrad Zemanovy kroky oznámí až příští týden

15.05. 18:46

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi odvolání vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše počátkem května a politická krize stále trvá. Co bude dál, hodlá Hrad oznámit až příští týden.

Vláda podpořila návrh poslanců, záložáci dostanou přidáno

15.05. 16:51

Praha - Kabinet dnes podpořil poslanecký návrh, jenž by vojákům v aktivních zálohách zvýšil odměny za účast na vojenském cvičení. Vyplývá to z výsledků jednání vlády zveřejněných na jejích webových stránkách. Odměny jsou náhradou platu v zaměstnání. Jejich růst by měl podle předkladatelů zajistit,…

Daně za převod bytu se sjednotí

15.05. 16:32

Praha - Vláda ve Sněmovně podpoří návrh na osvobození prvního úplatného převodu bytů v rodinných domech od daně z nabytí nemovitých věcí. Dnes se kladně vyslovila k předloze ministra financí Andreje Babiše (ANO), informoval o tom tiskový odbor Úřadu vlády. Nyní se úleva týká zejména rodinných domů…

Vláda odložila některé body. Nerozhodla o rychlovlacích ani žalobě na německé mýtné

15.05. 14:06

Praha - Vláda dnes odložila bod týkající se možného připojení ČR k žalobě na německé mýtné. Kabinet neprojednal ani materiál ohledně přípravy vysokorychlostních tratí v Česku.

Krize nekončí: Schillerová je ze Sobotky v šoku, ANO bude hledat jiného kandidáta na ministra financí

15.05. 12:43

Praha - Vládní krize nebere konce. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl na dnešním koaličním jednání jmenovat do čela resortu financí náměstkyni Alenu Schillerovou, neprošel ale ani návrh na ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO).

Sobotka odmítl Schillerovou i Brabce jako náhradu za Babiše, po hnutí ANO žádá jiné jméno.

15.05. 10:29

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl případné jmenování novou ministryní financí současnou náměstkyni Alenu Schillerovou. V oficiálním stanovisku Úřadu vlády stojí tři důvody, proč musí hnutí ANO poskytnout jiné jméno.

Nahradí Schillerová Babiše? ČSSD k ní má výhrady, KDU-ČSL je připravena ji přijmout

15.05. 10:02

Praha - Vládní ČSSD dnes debatuje o Aleně Schillerové, která by se měla dle návrhu hnutí ANO stát ministryní financí. Prezident Miloš Zeman o víkendu z Pekingu vzkázal, že by Schillerovou jako nástupkyni Andreje Babiše v čele resortu akceptoval.

Nový web slibuje "odhalení největšího skandálu v historii vlády", týkat se má Babiše

Aktualizovali jsme 14.5.2017, 22:01, 14.05. 17:15

Praha - Za týden má být "odhalen největší skandál v historii české vlády", který se bude týkat šéfa ANO a ministra financí Andreje Babiše. Tvrdí to nový web, který se objevil na internetu.

Bezpečnostní rada se sejde v pondělí. Mluvit bude o kyberútocích i Babišových odposleších

14.05. 17:24

Praha - V pondělí zasedne Bezpečnostní rada státu, na které se budou řešit odposlechy rozhovorů vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) a novináře Marka Přibila, ale i masivní kybernetický útok WannaCry. Ten se okrajově týkal i ČR.

Koaliční rada byla svolána na čtvrtek, ANO chce o problémech jednat dříve

14.05. 14:39

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) svolal koaliční radu na čtvrteční podvečer. Hnutí ANO v pondělí ale požádá o dřívější termín.

Policie by měla osvětlit všechny aspekty nahrávek s Babišem, myslí si Telička

14.05. 13:15

Praha - Hostem pořadu televize Prima "Partie" byl dnes europoslanec Pavel Telička (ANO). Šéf hnutí ANO Andrej Babiš podle něj chystá kroky v řešení situace kolem odposlechů.

Babiš skončí na ministerstvu financí? Hnutí ANO za něj prý nabídne náhradu

11.05. 20:12

Praha – Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš sice trvá na tom, že nevidí důvod pro svůj odchod z kabinetu, přesto požádal premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) o co nejrychlejší svolání koaliční rady. Chce na ní řešit současnou vládní krizi, řekl dnes Babiš novinářů.

KSČM chce podnítit schůzi k vyslovení nedůvěry vládě

10.05. 18:45

Praha - Komunisté by chtěli podnítit schůzi k vyslovení nedůvěry vládě. Žádost o její svolání mají připravenu, muselo by ji podepsat nejméně 50 poslanců. Ve Sněmovně to dnes v rámci schůze k nahrávkám s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) oznámil předseda KSČM Vojtěch Filip.

Ministři dali Zemanově cestě do Číny zelenou. Cesta bude kvůli početné delegaci poměrně drahá

10.05. 15:48

Praha - Vláda dnes schválila návrh na uskutečnění cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny. Na twitteru o tom informoval mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Prezident už předtím během návštěvy Libereckého kraje vzkázal, že na cestu pojede bez ohledu na to, jak ministři rozhodnou. V úterý vyzvali prezidenta…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací