Články k tématu: Vláda

Demise vlády nic nezmění: Jak dlouho může Babišův kabinet vládnout bez důvěry?

včera 09:36

Praha - Vláda Andreje Babiše včera ve Sněmovně nezískala důvěru. Takový vývoj se dal vcelku očekávat, politici napříč spektrem se víceméně shodovali v názoru že se jedná o jakýsi zkusmý pokus, v jehož úspěch zřejmě nevěří ani sám Andrej Babiš. Co ale bude dál, jak dlouho může vládnout vláda bez…

Zeman přijme demisi vlády příští středu. Domluvil se s Babišem

18.01. 13:37

Praha - Prezident Miloš Zeman přijme demisi vlády ANO ve středu 24. ledna. Babišův menšinový kabinet schválil demisi ve středu pět týdnů po jmenování. Reagoval tak na úterní hlasování Sněmovny, ve kterém nedostal důvěru.

Babiš je proti kvótám. Rozdělují Evropu, tvrdí

18.01. 13:33

Praha - Vláda respektuje stanovisko Sněmovny k navrhované unijní reformě azylové politiky a bude se usnesením řídit, řekl dnes premiér Andrej Babiš (ANO). Kabinet bude podle něj postupovat tak, aby Česko nebylo ve věci stálého přerozdělovacího mechanismu spolu s dalšími kritiky přehlasováno.

reklama

Druhá vláda? Babiš ji chce mít jmenovanou Zemanem do konce února

18.01. 08:05

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby novou vládu jmenoval prezident Miloš Zeman, a to i v případě, že ve druhém kole prezidentských voleb v souboji s Jiřím Drahošem neuspěje. Vládu by měl Babiš rád sestavenou do konce února. Řekl to v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes (MfD). Babišova…

Zeman nemá čas, tento týden demisi Babišovy vlády nepřijme

17.01. 20:01

Praha - Demisi menšinové vlády Andreje Babiše (ANO) prezident Miloš Zeman tento týden nepřijme – a to i přesto, že tento krok Hrad původně avizoval.

ČSSD ve vládě? Konečné slovo by měl mít sjezd, myslí si Chovanec

17.01. 18:45

Praha - Konečné slovo, zda by se ČSSD měla nějakým způsobem zapojit do vládní koalice, případně podpořit například druhou menšinovou vládu hnutí ANO, by měl mít mimořádný sjezd strany v polovině února. Uvedl to dnes Milan Chovanec.

Nový jez v Děčíně je blíž výstavbě, Babišova vláda přijala koncepci

17.01. 17:05

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání přijala koncepci vodní dopravy pro období 2016 až 2023, která počítá s výstavbou plavebního stupně v Děčíně. Podle kabinetu je převažujícím veřejným zájmem další rozvoj vodní dopravy.

Návrh zákona o referendu z pera SPD? Vláda je neutrální, právníci varovali před jeho dopady

17.01. 16:49

Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) neodmítla návrh ústavního zákona, který má zavést obecné referendum. Legislativci přitom upozorňovali, že pokud by bylo všelidové hlasování navrhované hnutím Tomia Okamury zavedeno, o zásadních záležitostech by navíc mohla rozhodovat výrazná menšina voličů.

Do Sněmovny opět míří Pelikánovy sporné návrhy zákonů

17.01. 12:48

Praha - Vláda dnes schválila soubor návrhů, které ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) nestihl prosadit v době mandátu předchozí Sněmovny. Nyní je může začít projednávat dolní komora v novém složení. Jedná se o normy o soudních znalcích, o soudních tlumočnících a insolvenční zákon.

Vláda ANO a ČSSD? Jednání začnou dnes, prozradil Chvojka

17.01. 12:35

Praha - Zástupci ČSSD a hnutí ANO se dnes odpoledne sejdou k jednání. Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka očekává, že se povede debata o podmínkách, za kterých by ČSSD mohla vstoupit do vlády nebo podpořit menšinovou vládu.

Babišův kabinet schválil změny u zaměstnaneckých penzijních fondů

17.01. 12:33

Praha - Vláda dnes schválila novelu, která upravuje fungování zaměstnaneckých penzijních fondů. Jde o reakci na směrnici EU, jejímž cílem je usnadnit mobilitu pracovníků mezi členskými státy tak, že jim zůstanou zachovány výhody z doplňkových důchodových systémů.

Babišova vláda schválila demisi, premiér požádal Zemana o setkání

17.01. 11:30

Praha - Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) dnes schválila svou demisi a mandát bude vykonávat do jmenování nového kabinetu. Očekává se, že prezident Miloš Zeman pověří jeho složením opět Babiše.

Komentář: Spojenectví Babiše a Zemana skončí. Co bude pak?

Aktualizovali jsme 17.1.2018, 10:15, 16.01. 18:01

Je diskutovaný pakt mezi prezidentem a premiérem výhodnější spíše pro Miloše Zemana, nebo Andreje Babiše? Události posledních dní nasvědčují tomu, že spojenectví z logických důvodů brzy skončí. O víc hraje zdánlivě Andrej Babiš, pokud se však na věc podíváme pouze z pohledu prezidenta, i on hraje…

Vyslovení nedůvěry vládě Drahoše nepřekvapilo, druhou šanci by mu nedal

16.01. 21:34

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Vyslovení nedůvěry menšinové vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše nepřekvapilo.

SPD má v plánu jednat o programu, resortech i vládní koalici

16.01. 19:45

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie je připraveno ve druhém kole sestavování vlády jednat o programu, resortech i vládní koalici. Novinářům to dnes řekl místopředseda strany Radim Fiala.

Populista Babiš vládne bez důvěry díky Zemanovi, hodnotí Česko svět

16.01. 18:41

Berlín - Česká menšinová vláda populisty a miliardáře Andreje Babiše nezískala dnes důvěru Sněmovny, píšou světové agentury. Poznamenávají také, že takový vývoj se čekal. Podle webu slovenského Denníku N může Babišova vláda své působení prodlužovat.

Babišova vláda důvěru nedostala. Opozice nevybíravě kritizuje Babiše

16.01. 18:34

Praha - Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) dnes důvěru od poslancu nedostala. Pro kabinet hlasovalo všech 78 poslanců za hnutí ANO, proti bylo 117 poslanců ODS, Pirátů, SPD, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Zbývajících pět poslanců nebylo přítomných.

Komentář: Studená sprcha pro Babiše. Zeman není neporazitelný, výsledky prvního kola ukázaly to lepší na české politické kultuře

Aktualizovali jsme 15.1.2018, 08:06, 14.01. 20:52

Komentář Miroslava Horkého – Výsledky prvního kola prezidentské volby ukázaly, že česká politická kultura ještě není na dně. Výpadů se zdržel jak vítěz Miloš Zeman, tak jeho protikandidáti. Poměrně slabý výsledek Zemana ale vyděsil premiéra Andreje Babiše, který si uvědomil, že jeho největší…

ODS v žádném z pokusů nepodpoří vládu ANO

14.01. 13:05

Ostrava - Občanští demokraté nepodpoří v žádném z pokusů menšinovou vládu hnutí ANO. Návrh místopředsedy strany Martina Kupky dnes jako součást závěrečných usnesení schválil kongres ODS.

Poslanci budou v úterý jednta o důvěře Babišově vládě

14.01. 11:31

Praha - Sněmovna bude v úterý odpoledne pokračovat v projednávání žádosti menšinové jednobarevné vlády Andreje Babiše (ANO) o vyslovení důvěry.

Na vládě se projednají změny jednacího řádu. Na imunitu se nedostane

12.01. 16:04

Praha - Kabinet Andreje Babiše (ANO) bude příští týden debatovat o kontroverzní novele jednacího řádu vlády. Podle ministerstva spravedlnosti je hlavním účelem změn zefektivnění a zrychlení projednávání materiálů předložených vládě.

Exministr financí Pilný přešel do školství. Stará se digitální vzdělávání

12.01. 15:05

Praha - Exministr financí Ivan Pilný (ANO) se stal na ministerstvu školství zmocněncem pro oblast digitálního vzdělávání. Agendu převzal po náměstkovi Jaroslavu Fidrmucovi (KDU-ČSL). Mluvčí resortu školství Jarmile Balážová nicméně upozornila na to, že Pilný se nestává náměstkem.

Důchod 15 tisíc korun? Jde to, má to ale velkou podmínku

11.01. 18:02

Praha - Pokud by se v příštích letech měla průměrná penze dostat na 15.000 korun, jak slibuje premiér Andrej Babiš (ANO), musela by vláda prosadit mnohem výraznější model valorizace či jednorázové přidání.

Komentář: Pakt Babiš-Zeman? Těžit z něj bude jen prezident. Co čeká premiéra?

11.01. 17:56

Komentář Miroslava Horkého – Včerejší projev prezidenta Miloše Zemana na půdě Poslanecké sněmovny byl laděn podobně jako ten, s kterým přišel premiér Andrej Babiš. Oba svůj projev mířili na voliče, ale taká sobě navzájem. Zeman navíc pronesl větu, která zpečetila pomyslný pakt mezi oběma politiky.…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací