Články k tématu: Vláda

Vláda schválila, že přes Česko budou jezdit a létat spojenecká vojska

15.08. 16:39

Praha - Přes české území budou moci i nadále přejíždět a přelétat spojenecké ozbrojené síly. Vláda k tomu obnovuje souhlas každý rok, učinila tak i dnes.

Vláda nepodpořila zrušení EET ani změnu v zajišťovacích příkazech

15.08. 16:19

Praha - Vláda ANO a ČSSD na svém dnešním zasedání odmítla návrhy TOP 09. Jedná se o novelu, která by měla změnit praxi vydávání zajišťovacích příkazů při výběru daní, či zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb (EET).

Hádka kvůli platům? ČSSD je na straně odborů, ty chtějí dohodu v srpnu

10.08. 16:20

Praha - Odbory chtějí v průběhu srpna uzavřít vyjednávání s vládou a vědět, o kolik a odkdy si zaměstnanci státu a veřejných služeb platově polepší. Požadují růst tarifů o deset procent. Vláda navrhuje zvýšení sumy na platy o šest procent a tarifů o dvě procenta. Víc by si měli přilepšit učitelé a…

reklama

Platy ve veřejném sektoru porostou, přidáno dostanou hlavně učitelé

07.08. 20:44

Praha - Ve veřejném sektoru by se mohly příští rok platové tarify zvýšit od dvou do deseti procent. O desetinu vyšší pevnou část výdělku mají od ledna jistou zřejmě jen učitelé. Naopak nejméně by si mohli polepšit policisté a vojáci a pak i lékaři a sestry.

Rodiče bývalého šéfa Úřadu vlády chtějí zpět miliony z trezoru, soudu se to nezdá

Aktualizovali jsme 1.8.2018, 22:43, 01.08. 14:43

Praha - Rodiče Lubomíra Poula musí do měsíce jasně doložit, že částka 3,5 milionu korun zabavená policií na Úřadu vlády byla jejich vlastnictvím. V opačném případě neuspějí se svou žalobou na vydání věci.

Změna v čele rady ERÚ. Nový předsedou se stal Vratislav Košťál

31.07. 15:31

Praha - Novým předsedou rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) bude s účinností od 1. srpna na tři roky Vratislava Košťála (42). Dnes ho jmenovala vláda ANO a ČSSD. Dosavadní předseda Vladimír Outrata zůstává členem rady.

Jmenování v Lánech: Maláčová se stala ministryní práce

30.07. 17:21

Lány - Jana Maláčová (ČSSD) se dnes stala ministryni práce a sociálních věcí, jmenoval ji prezident Miloše Zeman. Ceremoniál se místo Trůnního sálu na Pražském hradě uskutečnil nezvykle v Lánech a bez přítomnosti novinářů.

Komentář: Tsunami politického pragmatismu devastuje hodnoty, v hlavní roli ANO

Aktualizovali jsme 28.7.2018, 13:51, 28.07. 08:15

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Hnutí ANO precizně ukazuje, jak z politiky hodnoty a ideologie zcela vypustit. Bez obalu to nyní přiznala ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Že tu nejde o hodnotové směřování, dokládá také kandidát na nového pražského primátora. Ten dokonce sám přiznává, že…

Ministryně Nováková se postarala o první skandál? Její výrok o Babišovi a dotacích naštval politiky

27.07. 12:47

Praha - Ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO) čelí ostré kritice. Ke svému angažmá ve vládě trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše (ANO) uvedla, že podobně jako on se při žádostech o dotace chovala "velká většina podnikatelů".

Babišovo desatero? Etickému kodexu se vysmála se mu opozice i ČSSD

26.07. 11:36

Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) připravuje pro vládu etický kodex. Po ministrech své vlády bude mimo jiné bezúhonnost. On sám je přitom trestně stíhán v kauze Čapí hnízdo kvůli podezření z neoprávněného čerpání padesátimilionové dotace.

Babiš zatím Metnarovu hlavu nechce, počká si na analýzu diplomové práce

25.07. 17:17

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) nebude po ministrovi obrany Lubomíru Metnarovi (za ANO) žádat rezignaci kvůli pochybnostem kolem jeho diplomové práce. Česká televize uvedla, že práce obsahuje seznam použitých zdrojů, je v ní ale velmi málo průběžných odkazů.

Diplomka ministra Metnara? Podle experta nejde o plagiát, problém je jinde

25.07. 16:21

Praha - Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) podle České televizi ve své diplomové práci z roku 2004 řádně neuváděl citované zdroje. Některé strany jsou údajně převzaty nebo jen mírně upraveny bez jasného vyznačení, že jde o převzatý text. Ke kauze se Metnar vyjádří do konce týdne.

Česko pošle Bosně na pomoc 25 milionů korun, balkánská země čelí náporu migrantů

24.07. 14:48

Praha - Česko poskytne Bosně 25 milionů korun na boj proti nelegální migraci. Od začátku roku do 21. června přišlo do Bosny přes 7000 uprchlíků, z toho 2500 jich stále zůstává na území státu.

Vláda udělala velké změny ve zdravotnických oborech. Některé zrušila, místo nich zavedla nové

24.07. 12:43

Praha - Vláda ANO a ČSSD dnes v nařízení zrušila 11 specializačních oborů pro zdravotníky, zavádí naopak sedm nových. Nejvíce změn čeká dětské sestry, jejichž odbornost jako samostatné povolání obnovil loňský zákon.

Přejmenovat mateřskou dovolenou? Vláda návrh nepodpořila

24.07. 12:31

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání dle očekávání nepodpořila návrh na přejmenování mateřské a rodičovské dovolené. Kabinet ANO a ČSSD ve Sněmovně nepodpoří ani návrh poslanců ODS na zrušení 150 zákonů a nařízení z roku 1919.

Babiš se sešel s kandidátkou ĆSSD na ministryni práce Janou Maláčovou

23.07. 20:59

Praha – Dnes odpoledne spolu jednali premiér Andrej Babiš (ANO) a kandidátka na ministryni práce Jana Maláčová (ČSSD). Tématem rozhovoru je řízení resortu a klíčové kroky, které by měla jeho nová šéfka prosazovat. Prezident Miloš Zeman už oznámil, že Maláčovou do funkce jmenuje 30. července.

Komentář: Bolševik u moci? Spíše úsvit konce rudých

Aktualizovali jsme 21.7.2018, 14:56, 21.07. 14:41

Komentář Miroslava Horkého – Kdekdo bije na poplach. Komunisté se poprvé po roce 1989 dostali k moci. Začíná druhá Česká republika, blíží se konec demokracie. Skutečnost, že KSČM, která si nikdy zcela nedistancovala od předrevoluční KSČ, pro Babišův kabinet zvedla ruku, není zase taková katastrofa.…

Známý komik paroduje Babiše: Tahle slova si premiér za rámeček rozhodně nedá

Aktualizovali jsme 18.7.2018, 22:29, 18.07. 16:01

Praha - Lukáš Pavlásek se proslavil jako stand-up komik. Do paměti řady Čechů se ale zapsal postavou „tydýta“ v televizní reklamě společnosti T-Mobile či jako finalista soutěže StarDance …když hvězdy tančí 2015. Stejně jako řada dalších umělců se i on vyjádřil k aktuální politické situaci,…

Hřebejk setřel Zaorálka: Chováte se zbaběle

18.07. 15:56

Praha – Režisér Jan Hřebejk se nemilosrdně pustil do bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Ten na sociálních sítích vysvětloval, proč se rozhodl podpořit vládu. Jenže jeho slova se Hřebejkovi vůbec nelíbila.

Babiš s Maláčovovou problém nemá, ve vládě prý bude bude plus

17.07. 20:54

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD) byla jediným možným řešením situace kolem podezření z plagiátorství v Krčálově bakalářské práci.

Střídání v rezortu práce: Krčála má nahradit Maláčová

17.07. 18:58

Praha - Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes přijal rezignaci Petra Krčála a premiérovi Andreji Babišovi (ANO) navrhl, aby se novou ministryní stala Jana Maláčová (ČSSD), která na ministerstvu práce dosud vedla odbor rodinné politiky a politiky stárnutí.

Kam s jaderným odpadem? Ministryně průmyslu má předložit čtyři vytipovaná místa

17.07. 11:59

Praha - Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) má předložit vládě návrh na snížení počtu vytipovaných lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu z devíti na čtyři do konce ledna příštího roku. Postup státu při hledání úložiště dlouhodobě kritizují obce a spolky sdružené v…

Zemanovi důvěřuje polovina Čechů, poslanci i vláda jsou na tom hůř

16.07. 17:42

Praha - Prezidentovi důvěřuje 51 % Čechů, vládě 34 %. Poslanecká sněmovna má důvěru 28 % veřejnosti a Senát 31 %. Nejvyšší důvěře se těší starostové (62 %) a obecní zastupitelstva (61 %). Ukázal to aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Komunista Ondráček vysvětloval, proč nepodpořil vládu. KSČM jeho slova stačí

13.07. 15:00

Praha - Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) nepodpořil vládu ANO a ČSSD při hlasování o důvěře proto, že se neztotožnil s jejím programovým prohlášením v oblasti bezpečnosti.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie