Články k tématu: Vláda

Hamáček by mohl vést ministerstvo zahraničí místo Pocheho

včera 19:08

Praha - Pro předsedu ČSSD Jana Hamáčka by bylo přijatelné, že by po nějakou dobu řídil v chystané vládě hnutí ANO a sociální demokracie i ministerstvo zahraničí, kdyby prezident Miloš Zeman odmítl Miroslava Pocheho. Kandidát na ministra vnitra Hamáček to řekl novinářům po dnešní schůzce se Zemanem…

Manželství pro homosexuály? Vláda návrh podpořila, lidovci už mají protinávrh

včera 17:51

Praha - Babišova vláda dnes podpořila návrh skupiny poslanců, podle kterého by manželství mohli uzavírat i homosexuáloné. Lidé stejného pohlaví by měli mít v manželství stejná práva a povinnosti jako heterosexuálové. Registrované partnerství by jako institut zaniklo.

Babiš obměňuje vládu: Po Šlechtové končí i ministr Hüner

včera 12:36

Praha - Kromě odchodu pětice ministrů, kteří uvolní místa sociálním demokratům, by měl druhý kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) doznat oproti současné vládě v demisi změn na místech ministra obrany, průmyslu a obchodu a spravedlnosti.

reklama

Šlechtová na obraně končí, Babiš ji už ve vládě nechce

včera 09:08

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) měl by dnes odpoledne zveřejnit kandidáty hnutí ANO do menšinové vlády s ČSSD, kterou budou ve Sněmovně podporovat komunisté. Jak se popasuje s postem ministra zahraniční zatím není úplně jasné, jisté ale je, že rezort obrany už nepovede Karla Šlechtová.

Vláda schválila odchod Tuhého z funkce policejního prezidenta

Aktualizovali jsme 21.6.2018, 22:11, 21.06. 19:15

Praha – Vláda Andreje Babiše schválila odchod Tomáše Tuhého z funkce policejního prezidenta. Šéf policie by se měl stát velvyslancem v Bratislavě. Uvedl to dnes server Neovlivní.cz.

Mladé rodiny mohou od státu dostat půjčku na bydlení. Za jakých podmínek?

19.06. 15:46

Praha - Vláda dnes schválila návrh ministerstva pro místní rozvoj (MMR), podle kterého stát půjčí mladým rodinám do 36 let na rekonstrukci nebo pořízení nového bydlení až dva miliony korun. Úroková sazba bude jedno procento s garantovanou dobou 20 let. Příjem žádostí bude zahájen 15. srpna.

Kdo tu vlastně lže? Je to jen mediální pokus o záchranu, Pocheho opravdu nechceme, volá z Hradu Ovčáček

19.06. 13:17

Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip v nedělních Otázkách Václava Moravce prozradil, že jeho straně vadí jméno Miroslava Pocheho, kterého ČSSD nominovala jako ministra zahraničí. Podle sociálního demokrata komunista používá lživé argumenty. Do celé debaty se zapojil i mluvčí prezidenta Miloše Zemana…

Jak bude vypadat příští vláda? Němcová balí na MPSV, Hüner čeká na rozhodnutí Babiše

19.06. 09:59

Praha - O složení druhé Babišovy vlády lze zatím jen spekulovat. S částí ministrů v demisi zatím designovaný premiér o jejich dalším angažmá v kabinetu nemluvil. Výjimkou je ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO). Na odchod se připavuje ministryně práce Jaroslava Němcová (ANO).

Zemanovi věří nadpoloviční většina lidí, vládě třetina

18.06. 21:36

Praha - Vládě v demisi premiéra Andreje Babiše důvěřuje třetina obyvatel ČR. Největší důvěře se těší Andrej Babiš. Nejpreferovanější vládou je menšinová koaliční vláda hnutí ANO a ČSSD s tolerancí SPD. Prezident Miloš Zeman se těší nadpoloviční důvěře. Nadpoloviční většina Čechů rovněž považuje…

Babiš představil Zemanovi nové ministry, Koníček jím nebude

17.06. 18:58

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v Lánech představil prezidentu Miloši Zemanovi jména všech adeptů na ministry za hnutí ANO i návrhy sociálních demokratů.

Poche prý o místo ve vládě nepřestane usilovat

16.06. 21:09

Praha - Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) neuvažuje o tom, že by přestal usilovat o místo ve vládě. Neodradilo ho ani to, že ho k tomu dnes vybídl premiér Andrej Babiš (ANO).

Babiš nechce Pocheho za ministra, vadí mu jeho přístup k migraci

16.06. 14:33

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) nenavrhne prezidentovi Miloši Zemanovi kandidáta ČSSD Miroslava Pocheho na ministra zahraničí.

Vláda asi nepodpoří zvýhodnění práce na dohodu

16.06. 11:47

Praha - Vláda asi nepodpoří poslanecký návrh na zvýšení hranice pro odvod zdravotního a sociálního pojištění z odměn z dohod o provedení práce.

Rozkol v ČSSD: Kde členové odmítli vládu s ANO?

15.06. 21:15

Praha - Záporné hlasování karlovarské ČSSD o účasti ve vládě očividně celkový výsledek referenda neovlivnilo, řekl dnes ČTK krajský předseda Tomáš Svoboda. I předseda ČSSD na Tachovsku a bývalý poslanec Václav Votava očekával, že Plzeňský kraj účast na vládě s ANO odmítne. Mrzí ho ale názor, že…

Babiš rozhodnutí ČSSD o vládě uvítal

15.06. 19:15

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) uvítal výsledek referenda v ČSSD. Členové strany se rozhodli pro vstup do menšinové vlády s hnutím ANO.

Komunisté si diktují: Bez těchto sedmi podmínek vládu nepodpoří

15.06. 14:26

Praha - Komunisté zváží toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD, pokud programové prohlášení kabinetu bude obsahovat sedm základních programových požadavků KSČM. ANO má přitom zaručit, že příslušné návrhy zákonů Sněmovna projedná nejpozději půl roku před koncem volebního období.

Zimola má jasno: Všichni poslanci ČSSD by měli respektovat výsledek referenda

14.06. 21:17

Ostrava – Už zítra budou zveřejněny výsledky vnitrostranického referenda ČSSD o vstupu do vlády s hnutím ANO. Místopředseda ČSSD Jiří Zimola věří, že všichni sociálnědemokratičtí poslanci budou respektovat výsledek hlasování. Referendum dnes končí hlasováním v posledních 23 místních organizací.

Skončí Miloš Zeman před soudem? Dostat ho tam může Babiš

14.06. 07:56

Praha – Prezident Miloš Zeman dal v minulých dnech jasně najevo, že se mu nelíbí možná kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche. Není to sice poprvé, co se prezident vzpírá v otázce jmenování některého z ministrů, situace ale v minulosti vždy skončila smírem.

Vláda schválila zdanění zahřívaného tabáku a další změny

Aktualizovali jsme 13.6.2018, 22:10, 13.06. 11:29

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání schválila daňový balíček, podle které by měla být nově zavedena daň ze zahřívaných tabákových výrobků. Týkat by se to mělo například výrobků iQOS od společnosti Philip Morris.

Vláda schválila vlastní návrh omezení politických trafik, uchazeči mají projít výběrovým řízením

13.06. 11:22

Praha - Vláda v demisi dnes schválila vlastní verzi takzvaného nominačního zákona. Norma má zamezit dosazování politických nominantů do takzvaných trafik. Uchazeči mají až na výjimky vždy projít ministerským výběrovým řízením a hodnocením před vládním výborem, jeho postavení je ale pouze poradní.

Vláda chce zvýšit mzdy ve veřejné sféře. Polepší si špatně placení, slíbil Babiš

12.06. 13:45

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes oznámil, že jeho vláda chce příští rok zvýšit sumu na platy ve veřejné sféře o šest procent. Přidávat hodlá hlavně špatně placeným profesím a oborům, v nichž chybějí pracovníci. Na tiskové konferenci zkritizoval odbory.

Jak dopadne referendum v ČSSD? Strana průběžné výsledky tají, na veřejnost ale unikla zásadní zpráva

12.06. 08:16

Praha – Už v pátek bude jasno, zda bude mít Česká republika po více než půl roce konečně vládu s důvěrou. ČSSD zveřejně výsledky vnitrostranického referenda. A jak se zdá, většina sociálních demokratů, kteří odevzdali svůj hlas, jsou pro vstup do vlády s hnutím ANO.

Komunisté jsou ochotní tolerovat i jednobarevnou vládu ANO

11.06. 14:54

České Budějovice - Předseda KSČM Vojtěch Filip dnes oznámil, že komunisté by za určitých podmínek byli ochotni tolerovat i jednobarevnou menšinový kabinet hnutí ANO. ČSSD nicméně podle něj do vladní koalice s největší pravděpodobností vstoupí.

Sexuální obtěžování se nevyhýbá ani ministerstvům. Dostanou návod, jak problémy řešit

07.06. 14:05

Praha - Sexuální obtěžování se podle průzkumu nevyhýbá ani ministerstvům a vysokým úřadům v Česku. Měla by proto do jednoho roku dostat návod, jak mají takové případy řešit. Opatření proti sexuálnímu obtěžování doplnila vládní strategii k prosazování rovnosti pohlaví na roky 2014 až 2020. Materiál…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace