Články k tématu: Zvířata

Opice už nebudou nejchytřejší zvířata na Zemi. Kdo je předběhne?

Aktualizovali jsme 14.10.2018, 22:37, 14.10. 13:06

Chápou, co je smrt, a umí využívat jednoduché nástroje. Jsou až děsivě inteligentní a nezadají si se šimpanzem. To ale není vše, co havrani dovedou. Umí totiž i plánovat. A v tom se vyrovnají opicím.

Co by lidé udělali pro záchranu života? Tyto případy to ukazují

14.10. 09:11

Lidé se obvykle snaží konfrontaci s divokými zvířaty a šelmami vyhýbat. Ne vždy se to však podaří. Tato zvířata si souboj s člověkem příště raději rozmyslí.

Vidí psi opravdu černobíle a kočky ve tmě? Ve skutečnosti je to úplně jinak

13.10. 12:04

Říká se, že psi vidí černobíle a kočky se v noci neztratí, protože vidí ve tmě. Je to ale skutečně pravda? Podle vědců je to ve skutečnosti naopak, přesto kolem zvířecího zraku dodnes panuje spousta nesmyslů a mýtů. Které jsou ty největší?

reklama

Skrývá se v oceánu obří prehistorický dravec? Mohl by být větší než letadlo

08.10. 11:21

Megalodon by se dal jednoduše popsat jako stroj na zabíjení. Prehistorický žralok dosahoval velikosti letadla a se svými čtyřiceti metry na délku a 20 centimetrů dlouhými zuby mu dosud nedokázal konkurovat žádný jiný mořský ani suchozemský dravec. Podle odborníků vyhynul, jiní ale tvrdí, že přežil.…

Chiroptofobie či sfeksofobie. Jakých zvířat se lidé nejčastěji bojí?

05.10. 15:17

Bojíte se pavouků? Nebo máte hrůzu z hadů? Panický strach ze zvířat je poměrně častým problémem a má také svá specifická pojmenování.

V Temži se objevila běluha. Běžně žijí v Severním ledovém oceánu

25.09. 20:53

Londýn - Běluhu severní, která se běžně vyskytuje ve vodách Severního ledového oceánu, dnes údajně spatřili svědci na dolním toku Temže u města Gravesend. Jako první o výskytu bílého kytovce krátce po poledni napsal na twitter ekolog Dave Andrews, informoval zpravodajský server BBC. Podle televize…

Milují nás naše zvířata? Vědci se nedokážou shodnout

23.09. 11:00

Paříž - Milují nás naše zvířata? Vědecká obec se nedokáže shodnout v tom, zda zvířata skutečně mohou chovat takové city k lidem. Podle výzkumů realizovaných v Japonsku a ve Velké Británii vylučují psi a kočky stejně jako lidé oxytocin, jemuž se přezdívá hormon lásky a důvěry, píše francouzský deník…

Nově vycvičení psi zamířili ke svým handicapovaným majitelům. Na výcvik můžete přispět i vy

08.09. 19:09

Praha - Třináctka asistenčních, signálních a vodicích psů, které pro lidi s handicapem vycvičila obecně prospěšná společnost Helppes, dnes zamířila ke svým novým majitelům. Ředitelka organizace Zuzana Daušová řekla ČTK při slavnostní "promoci" svých čtyřnohých studentů, že výcvik jednoho zvířete…

Krokodýl? Žralok? Lev? Ne. S nejnebezpečnějším zvířetem světa se už setkal každý z nás

03.09. 13:38

Největším predátorem současnosti je údajně člověk.V některých případech ale může být mnohem více nebezpečný například lev, žralok, krokodýl nebo pes. Málokdo by ale tušil, že nejvražednějším zvířetem světa je ve skutečnosti jeden malý hmyz.

Tučňáci jsou roztomilá a nevinná zvířátka? Jejích výzkum přinesl tak šokující závěry, že sto let nesměl na veřejnost

03.09. 08:05

Z říše zvířat jsme zvyklí na ledajaké extrémy. Někteří tvorové umí chodit po vodě, jiní mění barvy a další prostě jen létají nebo žijí pod vodou. Mezi všemi těmito dovednostmi působí tučňáci jako zdánlivě neohrabaní tvorové, kteří neumí létat ani příliš rychle chodit. Studie, která byla provedena v…

Zvířata se smrti nebojí. Proč lidé ano?

Aktualizovali jsme 25.8.2018, 18:06, 25.08. 10:06

Smrt je nedílnou součástí našeho života. Na rozdíl od zvířat si ji plně uvědomujeme a víme, že jednou čeká na každého z nás. Bojíme se však nejen své vlastní smrti, ale i úmrtí kohokoliv okolo nás. Obecně by se tak dalo říct, že člověka děsí nejen umírání, ale i mrtvé tělo. U zvířat je tomu ale…

Policie je bezradná. Útěk šelem z Bioparku Štít odložila

21.08. 14:12

Hradec Králové - Policie odložila případ útěku lva a dvou tygrů v soukromém Bioparku Štít u obce Klamoš, trestný čin se nestal. Nepodařilo se prokázat ani jednu z vyšetřovacích verzí a tedy zjistit, jakým způsobem byly klece otevřeny.

V Německu byla utracena nejstarší gorila v Evropě

20.08. 21:59

Norimberk - V norimberské zoo dnes museli utratit nejstarší gorilu, která v Evropě žila. V 80. letech minulého století žil gorilí samec Fritz dva roky také v zoo ve Dvoře Králové nad Labem.

Byt v Brně obsadilo 16 netopýrů, seniorka na ně zavolala policii

Aktualizovali jsme 16.8.2018, 22:11, 16.08. 16:59

Brno - Do bytu seniorky (87) v nejvyšším patře paneláku v Brně-Králově Poli se dostalo přes 160 netopýrů. Žena na ně zavolala ve středu městkou policii. Z bytu je nakonec museli vypudit ošetřovatelé záchranné stanice Zoo Brno.

Vědci objevili velfína, nového hybridního tvora

05.08. 10:57

Washington - Nový druh mořského živočicha - hybrida velryby a delfína - identifikovali vědci ve vodách nedaleko Havaje. Nový tvor od nich dostal jméno velfín (angl. wolphin).

Stádo ovcí zabil jediný blesk. Jako kdyby někdo hodil na dvůr granát, popisuje zemědělec

03.08. 16:29

Bělehrad - Stádo ovcí se u srbského města Gornji Milanovac uchýlilo před prudkým deštěm pod strom, do něhož udeřil blesk. Uhynuly desítky zvířat. Informovala o tom dnes na svém webu stanice B92.

Čáp prostřelený šípem opět hnízdí v Polsku, prý je v dobré stavu

31.07. 11:13

Varšava - U polského města Kielce se uhnízdil čáp prostřelený skrz naskrz šípem. Pták je kupodivu v dobrém stavu, řekla listu Gazeta Wyborcza Magdalena Berezowská z nadace na ochranu přírody.

V USA někdo zastřelil březí samici delfína, úřady za jeho dopadení vypsaly tučnou odměnu

28.07. 10:44

Jackson - Na konci dubna na pláži Waveland v americkém státě Mississippi kdosi zastřelil březí samici delfína. Za informaci vedoucí k dopadení pachatele byla vypsána odměna v přepočtu více než 250.000 korun.

Katastrofa v Nairobi: Při přesunu ohrožených nosorožců jich 10 zemřelo

26.07. 18:19

Nairobi - Z 11 kriticky ohrožených nosorožců dvourohých, kteří byli z Nairobi převezeni do nového národního parku v Keni, přežil pouze jeden. A toho zranil lev. Nosorožci měli v národním parku Tsavo přispět ke zvýšení populace tohoto ohroženého druhu.

Farmáři se po letech podařilo chytit zatoulanou ovci, ostříhal z ní neuvěřitelné množství vlny

24.07. 12:32

Sydney - Farmáři z východní Austrálie se po několika letech podařilo chytit a ostříhat ovci. Bylo z ní 30 kilogramů vlny dlouhé 33 centimetrů, informuje agentura Reuters.

Pes za letu otevřel zavazadlový prostor Boeingu 737, ke katastrofě nedošlo jen zázrakem

23.07. 17:27

Moskva - V neděli musel nouzově na moskevském letišti Šeremeťjevo přistát Boeing 737 z Petrohradu. Vyšetřování ukázalo, že dveře zavazadlového prostoru ve výšce 4000 metrů uvolnil malý pes.

Slavný tvůrce přírodopisných filmů se svěřil, že ho jedno zvíře děsí k smrti

19.07. 08:38

Hamburk - Slavný britský tvůrce filmů David Attenborough (92) v rozhovoru s německým týdeníkem Die Zeit přiznal, že tak úplně nemiluje všechna živá zvířata. Má fobii z krys.

Útěk šelem z Bioparku: Majitel dostatečně nezajistil klec, dostal pokutu

17.07. 20:28

Klamoš - Státní veterinární správa (SVS) při dnešní kontrole zjistila, že Biopark Štít u obce Klamoš na Královéhradecku, z něhož v pondělí utekl lev a dva tygři, dostatečně nezajistil klec proti útěku šelem.

Zabíjení tygrů v Zooparku? Obviněni byli tři lidé, hrozí jim až pět let

17.07. 17:21

Česká Lípa - Kvůli podezření z neoprávněného nakládání se zvířaty zasahovali v pondělí celníci a policisté v Praze, středních a severních Čechách. Dnes byli obviněni tři lidé. Hrozí jim až pět let vězení.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie