Články k tématu: Zvířata

Byt v Brně obsadilo 16 netopýrů, seniorka na ně zavolala policii

Aktualizovali jsme 16.8.2018, 22:11, 16.08. 16:59

Brno - Do bytu seniorky (87) v nejvyšším patře paneláku v Brně-Králově Poli se dostalo přes 160 netopýrů. Žena na ně zavolala ve středu městkou policii. Z bytu je nakonec museli vypudit ošetřovatelé záchranné stanice Zoo Brno.

Vědci objevili velfína, nového hybridního tvora

05.08. 10:57

Washington - Nový druh mořského živočicha - hybrida velryby a delfína - identifikovali vědci ve vodách nedaleko Havaje. Nový tvor od nich dostal jméno velfín (angl. wolphin).

Stádo ovcí zabil jediný blesk. Jako kdyby někdo hodil na dvůr granát, popisuje zemědělec

03.08. 16:29

Bělehrad - Stádo ovcí se u srbského města Gornji Milanovac uchýlilo před prudkým deštěm pod strom, do něhož udeřil blesk. Uhynuly desítky zvířat. Informovala o tom dnes na svém webu stanice B92.

reklama

Čáp prostřelený šípem opět hnízdí v Polsku, prý je v dobré stavu

31.07. 11:13

Varšava - U polského města Kielce se uhnízdil čáp prostřelený skrz naskrz šípem. Pták je kupodivu v dobrém stavu, řekla listu Gazeta Wyborcza Magdalena Berezowská z nadace na ochranu přírody.

V USA někdo zastřelil březí samici delfína, úřady za jeho dopadení vypsaly tučnou odměnu

28.07. 10:44

Jackson - Na konci dubna na pláži Waveland v americkém státě Mississippi kdosi zastřelil březí samici delfína. Za informaci vedoucí k dopadení pachatele byla vypsána odměna v přepočtu více než 250.000 korun.

Katastrofa v Nairobi: Při přesunu ohrožených nosorožců jich 10 zemřelo

26.07. 18:19

Nairobi - Z 11 kriticky ohrožených nosorožců dvourohých, kteří byli z Nairobi převezeni do nového národního parku v Keni, přežil pouze jeden. A toho zranil lev. Nosorožci měli v národním parku Tsavo přispět ke zvýšení populace tohoto ohroženého druhu.

Farmáři se po letech podařilo chytit zatoulanou ovci, ostříhal z ní neuvěřitelné množství vlny

24.07. 12:32

Sydney - Farmáři z východní Austrálie se po několika letech podařilo chytit a ostříhat ovci. Bylo z ní 30 kilogramů vlny dlouhé 33 centimetrů, informuje agentura Reuters.

Pes za letu otevřel zavazadlový prostor Boeingu 737, ke katastrofě nedošlo jen zázrakem

23.07. 17:27

Moskva - V neděli musel nouzově na moskevském letišti Šeremeťjevo přistát Boeing 737 z Petrohradu. Vyšetřování ukázalo, že dveře zavazadlového prostoru ve výšce 4000 metrů uvolnil malý pes.

Slavný tvůrce přírodopisných filmů se svěřil, že ho jedno zvíře děsí k smrti

19.07. 08:38

Hamburk - Slavný britský tvůrce filmů David Attenborough (92) v rozhovoru s německým týdeníkem Die Zeit přiznal, že tak úplně nemiluje všechna živá zvířata. Má fobii z krys.

Útěk šelem z Bioparku: Majitel dostatečně nezajistil klec, dostal pokutu

17.07. 20:28

Klamoš - Státní veterinární správa (SVS) při dnešní kontrole zjistila, že Biopark Štít u obce Klamoš na Královéhradecku, z něhož v pondělí utekl lev a dva tygři, dostatečně nezajistil klec proti útěku šelem.

Zabíjení tygrů v Zooparku? Obviněni byli tři lidé, hrozí jim až pět let

17.07. 17:21

Česká Lípa - Kvůli podezření z neoprávněného nakládání se zvířaty zasahovali v pondělí celníci a policisté v Praze, středních a severních Čechách. Dnes byli obviněni tři lidé. Hrozí jim až pět let vězení.

Vidí psi opravdu černobíle a kočky ve tmě? Skutečnost je úplně jiná

15.07. 07:55

Říká se, že psi vidí černobíle a kočky se v noci neztratí, protože vidí ve tmě. Je to ale skutečně pravda? Podle vědců je to ve skutečnosti naopak, přesto kolem zvířecího zraku dodnes panuje spousta nesmyslů a mýtů. Které jsou ty největší?

Proč mají zebry černo-bílé pruhy?

10.07. 07:58

Stockholm – Proč mají zebry pruhy? Vědci z univerzity ve švédském Lundu vyvrátili jednu z nejrozšířenějších teorií, podle níž mají zebří pruhy chladivý efekt.

V Česku se vyskytla tularemie zajíců. Nemoc je přenosná na člověka

05.07. 14:34

Česká Lípa - V Dubici na Českolipsku řádí tularemie zajíců, kterou může onemocnět i člověk. Přenašečem je hmyz sající krev a drobní hlodavci. Přenos mezi jednotlivými druhy zprostředkovávají různí členovci, především klíšťata.

Zvířata s lidskými orgány a lidské mléko v obchodech. Co nás čeká v budoucnu?

01.07. 14:32

Londýn - Pokusy vědců o křížení lidských a živočišných genů jsou v dnešní době velmi rozšířené. Metody genetického inženýrství se pokoušení o zavádění cizích genů do konkrétních organismu. Organismu, který takovou metodou už prošel se říká genetický modifikovaný organismus. A je to ten slavný…

Nový druh terorismu? Francouzští řezníci jsou terčem útoků veganů, hledají ochranu o policie

29.06. 08:01

Paříž - Francie se stala v průběhu několika posledních let dějištěm teroristických činů. Jejich pachateli byli muslimští radikálové. Francouzští řezníci si však nyní stěžují na jiné údajné „teroristy“. Jsou to podle nich radikální vegané a obhájci práv zvířat.

Otylí psi se chovají jako jako otylí lidé. Můžeme studovat obezitu na nich, tvrdí vědci

28.06. 09:28

Budapešť - Obezita je novodobým morem a vědci upozorňují, že se tento problém už netýká jen lidí. Zoologové z Univerzity Loránda Eötvöse v Budapešti provedli dva testy s 91 psy různých plemen. Zjistili přitom, že tlustší psi se chovají jinak než ti bez nadváhy.

Austrálii terorizují toulavé kočky, denně zabijí milión plazů

26.06. 09:23

Sydney - Kočky se do Austrálie dostaly společně s prvními evropskými osadníky před zhruba 200 roky, a od té doby už vyhubily řadu živočišných druhů. Podle nové studie vědců Univerzity Charlese Darwina zabijou přes milión plazů. Pokusy snížit populaci toulavých koček kastrací či hubením kýžený efekt…

U Hradce Králové chytili po 11 dnech uprchlého klokana

18.06. 19:07

Hradec Králové - Klokan, který 5. června utekl svému majiteli z obce Divec nedaleko Hradce Králové, byl v noci ze soboty na neděli dopaden. Strážníci na něj číhali v kukuřičném poli.

Jako z Jurského parku: Jantar vydal miliony let staré tajemství o žábách a dinosaurech

18.06. 09:32

Miami - Žáby žily už asi před 200 miliony let. Jelikož byly ale tehdy velmi malinké, nezachovaly se téměř žádné ostatky. Nyní se přírodovědcům naskytla jedinečná možnost zkoumat fosílie těchto obojživelníků, které ukrýval jantar.

Vědci v Číně objevili nejstarší zkamenělé otisky končetin. Neví ale, který tvor je zanechal

07.06. 09:22

Peking - Paleontologové v soutěsce řeky Jang-c'-ťiang na jihu Číny nalezeny nejstarší zkamenělé otisky končetin. Nadále ale zůstává záhadou, který miniaturní živočich je za sebou před 541 miliony let zanechal.

Živá fosílie z čínské přírody vymizela, lidé z ní udělali pochoutku

30.05. 09:44

Peking - Velemlok čínský, který je největším obojživelníkem světa, ze svého přirozeného prostředí téměř vymizel. Potvrdil to čtyřletý terénní průzkum čínských vědců. Miliony velemloků čínských ale chovají farmy, které je prodávají do luxusních restaurací, napsal zpravodajský server BBC. Tato živá…

V polské zoo se narodilo mládě velmi vzácného zvířete

30.05. 08:48

Vratislav - V zoologické zahradě v polské Vratislavi se narodilo mládě vzácného vačnatce kuskuse medvědího. Podle chovatelů jde o první mládě tohoto druhu, které přišlo na svět v zajetí, napsala agentura AP.

Ženu kousla liška, musela do nemocnice

29.05. 17:02

Opava - Lékaři infekčního oddělení Slezské nemocnice v Opavě hospitalizovali devětapadesátiletou ženu, kterou v sobotu při procházce mezi Vítkovem a Klokočovem na Opavsku pokousala liška. Žena kvůli možnému ohrožení vzteklinou musela podstoupit preventivní léčbu. Její zdravotní stav je ale dobrý a…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie