Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zadržela bývalého člena SPO Jaroška. Přímo v nemocnici

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Praha/Olomouc - Policie zatkla v olomoucké fakultní nemocnici bývalého člena Strany práv občanů (dříve Strana práv občanů - zemanovci) Vladislava Jaroška.

Na začátku června měl nastoupit do vězení, kde si odpykává šestiletý trest za krácení daní při obchodech s lihem. Jarošek se dříve před vězením skrýval na Slovensku, nyní měl ze zdravotních důvodů přerušený trest. Po novém rozhodnutí, že má nastoupit do vězení, se mu opět přitížilo, informuje zpravodajský web Českého rozhlasu.

"Jelikož do výkonu trestu ke 2. červnu nenastoupil, byl vydán krajským soudem 20. června příkaz k nastoupení do výkonu trestu se současnou žádostí o dodání do výkonu trestu odnětí svobody policií. Podle policie byl odsouzený 19. července zatčen," řekla webu mluvčí Krajského soudu v Brně Simona Tesařová.

Podle rozhlasu vyrobila Jaroškova firma v roce 2003 téměř 500 tisíc litrů denaturovaného lihu. Denaturační proces však podle soudu nebyl úspěšný, společnost líh neznehodnotila a nezaplatila z něj spotřební daň, i když z něj vyráběla nemrznoucí směs. Lihovarník a podnikatel podle verdiktu způsobil škodu 70 milionů korun.

Témata:  krimi policie

Související

Aktuálně se děje

22. dubna 2026 16:04

Poslední slova Jana Potměšila. Vdova prozradila, co jí ještě řekl

Česko v uplynulém týdnu zasáhla jedna smutná zpráva. Ve věku 60 let zemřel výjimečný herec Jan Potměšil. Nejtěžší to samozřejmě má rodina v čele s vdovou Radkou, která prozradila, jak vypadaly poslední chvíle manžela na tomto světě. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy