Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) zahájí ve čtvrtek jednání o návrhu státního rozpočtu pro příští rok se zástupci jednotlivých ministerstev.
Ministerstvo financí navrhuje na příští rok schodek státního rozpočtu 60 miliard korun. Rozpočet počítá s růstem platů učitelů nebo zdravotníků, zvýšením peněz za státní pojištěnce a růstem důchodů.
V červnu vláda souhlasila s navýšením objemu peněz na platy učitelů od příštího roku o osm procent, platové tarify by měly stoupnout o šest procent. Objem peněz na platy dalších státních zaměstnanců se zvýší o pět procent, přičemž v tarifech se zvýšení projeví o čtyři procenta.
Na konci května kabinet rozhodl, že stát odvede příští rok na zdravotní pojištění za děti, důchodce či nezaměstnané o 3,6 miliardy korun více než letos. Vláda již schválila také zvýšení výdajů na vědu o 3,75 miliardy Kč.
Návrh státního rozpočtu na příští rok počítá meziročně s růstem výdajů u většiny ministerstev a dalších státních úřadů.
Témata: Andrej Babiš, státní rozpočet
Související
29. června 2025 21:51
23. června 2025 13:11
22. června 2025 12:10
4. června 2025 11:56
20. května 2025 18:21
26. března 2025 16:46