Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jednání o kompenzaci pro horníky se odkládá na konec srpna

Vláda Bohuslava Sobotky /29. ledna 2014/
Vláda Bohuslava Sobotky /29. ledna 2014/
Foto: Vláda.cz

Praha - Vláda odložila rozhodnutí o možných kompenzacích pro propuštěné horníky na své příští jednání, které je na programu 24. srpna.

Ministerstvo práce a sociálních věci zdůvodňuje svůj návrh na rozšíření příspěvků pro horníky z Mostecka tím, že vláda loni rozhodla o neprolomení limitů na hnědouhelném dole ČSA, a tudíž tam těžba v příštích letech skončí. Návrh v pondělí podpořila tripartita, proti byl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) popsal dnešní debatu ministrů jako dramatickou a rozhořčenou. "V této věci není žádná zásadní urgence, protože nedošlo ke shodě, byla dohoda, že se k tomu vláda vrátí 24. srpna," řekl novinářům. Lidovci podle něj navrhují variantu, že by se kompenzace týkaly jen horníků z hlubinných dolů.

Příspěvky už vláda schválila v květnu pro propuštěné zaměstnance černouhelné společnosti OKD. Dostanou 7000, respektive 8000 korun měsíčně. Příspěvek bude vyplácen po omezenou dobu, a to v rozmezí tří měsíců až maximálně pěti let, vždy podle odpracované doby a věku zaměstnance.

Témata:  vláda Jan Mládek horníci

Související

Aktuálně se děje

4. července 2025 12:09

Tropické počasí by se mohlo vrátit. Znovu se oteplí, otazníky mají i experti

Hrozí v Česku další vlna veder s teplotami výrazně přes 30 °C? Z některých zdrojů by se mohlo zdát, že tropy opět udeří během druhého červencového víkendu. Podle meteorologů je zřejmé, že se znovu oteplí. Momentálně ale není jasné, kam až odpolední maxima vyšplhají. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy