reklama

Vláda z peněz daňových poplatníků zaplatí za cestu Zemanových do Ria podle informací České justice 600 tisíc korun. Má to ale háček, uvedená částka je totiž bez dopravy a ochranky.

Návštěva prezidenta Zemana v  Brazílii proběhla od 3. do 7. srpna. "Hlavním cílem návštěvy byla účast na zahajovací ceremonii her XXXI. olympiády v Riu de Janeiro," stojí v předkládací zprávě, kterou se podařilo získat serveru Česká justice.

Z rozpočtu ministerstva zahraničí šlo na prezidentovu návštěvu 600 tisíc korun, to je ale jen základ. Dopravu armádním speciálem hradí ministerstvo obrany a náklady na ochranku ministerstvo vnitra. "Vzhledem k tomu, že celkové náklady na akci nebyly známy v dostatečném časovém předstihu, je zpráva předkládána až po uskutečnění návštěvy," píše zahraniční rezort.

Miloš Zeman se v Riu setkal s českými reprezentanty, funkcionáři Českého olympijského výboru, ale i se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou nebo s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem. 

Spolu se Zemanem a jeho manželkou odletěl do Ria také jeho mluvčí Jiří Ovčáček, kancléř Vratislav Mynář poradce Martin Nejedlý nebo ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO).

reklama